Skocz do zawartości

Persona 5


hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj wysiedziałem przed tą grą bite 9 godzin co - jak na mnie - jest kosmicznym wynikiem. Przypomniały się czasy gimbazy :nvmnd:

Cóż, jestem póki co zachwycony w zasadzie wszystkim. Takie połączenie życia socjalnego + pałaców + oryginalnego jrpg'a tarza mną po podłodze. Ciągle myślę co dalej, jak rozplanować kolejny dzień. Mnóstwo tu szczegółów cieszących oko, lokacje są mega klimatyczne. 

 

Co jeszcze zauważyłem - Persona bardzo mnie relaksuje. Nie wiem czy to czasem nie wina genialnej smooth muzyki w tle. Gram z angielskim dubbingiem i według mnie jest bardzo dobrze. 

 

Tylko pomyśleć, że jeszcze tyle dobra przede mną :obama:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Ogolnie Sojiro ENG >>>.(pipi)>>> Sojiro JAP

Ann wersja japonska no musze autentycznie podglosnic bo jej nie slychac, english - przeciez w samym glosie czuc charakter zylety.

Pupcio na z tym Nierem bym polemizowal akurat, ale nie tu.

Wkurza mnie ze Yusuke ENG ma glos Itachiego Uchicha, i gada identycznie jak on w anime, ale przeboleje, bo master Sojiro robi robote, odpalac YT i porownywac.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

@nadol90 sa filmiki nawet porownawcze, jak ktos z reka na sercu powie ze Sojiro jap jest lepszy to przez miesiac nic nie napisze ( 30 dni ).

Karny Korwin za brak JAP dubbingu dla gry ktora byla tworzona z takim dubbem, rzecz jasna.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Gram juz ponad 15 h, drugi palac, strasznie podoba mi sie pomysl z tym kalendarzem i ograniczeniem czasu bo nie ma mozliwosci zrobienia koksa co we wszystkim bedzie dobry, i jednoczesnie daje mega poczucie takiego interaktywnego anime, czasem irytuja mnie nalecialosci z PS3, eksploracja nie sprawia frajdy,  za to wszystkie inne na czele z walkami Persomonow, kreacja postaci drugoplanowych to mistrzostwo, kotel, sprzedawca broni, doktorka czy nasz wynajemca to mega napisane postacie, gorzej na ich tle wypada tutejszy Naruto Uzumaki i Hermiona Granger, ale i tak sa powyzej sredniej gierkowej.

 

Ogolnie to strasznie lubie Persone 5 za to czym jest, ale jak sie pomysli czym moglaby byc gdyby miala budzet ubigierki to az sam banderas sie robi, jak to jest mozliwe ze w grze o zyciu szkolnym, budowaniu relacji nie ma minigierki z bilardem, nie ma zarzadzania wlasnym budzetem na codzienne wydatki, w japonskiej szkole nie ma zadnego klubu zainteresowan, nawet taka karuta w formie mini gierki by byla mega. 

Persomony wiadomo zrzynka z poksow ale mogliby dac jakas forme ulepszenia ponad nowe skile i staty, moze cos takiego ze w zaleznosci od zachowania zmienia sie wyglad i skile, a wlasnie przy zachowaniu bohatera bedac to chyba taki najwiekszy zarzut z moich osobistych to to ze gra wciska bezwglednie japonska szkole milczenia i posluszenstwa, przeciez tutaj az sie prosi o druga strone dzrzewka rozwoju, z pewnoscia siebie, chytroscia itp, bo czasem mam ochote po prostu zrobic z bohatera takiego Kire Yagami, zreszta sam pomysl na metaverse strasznie mi sie kojarzy z tym anime, ale to moze w kolejnej czesci.

Odnośnik do komentarza

Nie dzieki, co za duzo to nie zdrowo, jeszcze tego brakuje zebym musial sie martwic o jakiś budzet albo musial grac w bilarda. I tak za duzo tam do roboty i trzeba planować kazdy tydzien z góry. A persony mozna sobie rozwijac pozniej na rozne sposoby, odblokuj najpierw wszystkie mozliwosci.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja również za chwilę (czyli pewnie w tej grze za dwie godziny xd) wchodzę do drugiego pałacu. Jestem za tym o czym pisze Velius. Co za dużo to i świnia nie zje.

 

Jeśli gra dalej utrzyma tak wysoki poziom to będzie jeden z najlepszych ever jrpg'ów dla mnie. W pewnym momencie aż zachciało mi się ograć poprzednie części (szczególnie 3 i 4), jednak jak trafiłem do mementos, które w porównaniu do zamków nuży, to się zastanowiłem dwa razy :isee: 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
10 godzin temu, Velius napisał:

Nie dzieki, co za duzo to nie zdrowo, jeszcze tego brakuje zebym musial sie martwic o jakiś budzet albo musial grac w bilarda. I tak za duzo tam do roboty i trzeba planować kazdy tydzien z góry. A persony mozna sobie rozwijac pozniej na rozne sposoby, odblokuj najpierw wszystkie mozliwosci.

Coz, konwencja gry jest tak mocno osadzona w rzeczywistosci, ze do gatunku smialo moim zdaniem mozna dopisac okruchy zycia, i wlasnie takie drobne urozmaicenie, jak wypady do klubow, bilard czy jakas aktywnosc w klubie szkolnym rzecz jasna w formie minigierki i rzeczy na boku bylaby fantastycznym rozwiazaniem. To i tak w jakies szczatkowej formie jest, ale no brakuje mi takiego dopelnienia.

 

Gram dalej, wchodza na scene nowe postaci i jednak uderza we mnie ten jednotorowy rozwoj bohatera, bo powiem Wam, ze moim zdaniem to ci zli tutaj maja glowe na karku i naprzeciwko nim staje radosne grono nieznajacych zycia dzieci. Ilez bym dal zeby zrobic wyrachowanego chlodniaka, czy nawet typowego nastolatka ktory dostal moc i wykorzystuje ja do swoich celow.

  Nieco przesadzona tez byla reakcja po ukonczeniu pierwszego zamku, bylo to absolutnie niewiarygodne, moze to tez mnie uderzylo.

9 godzin temu, Wiolku napisał:

Ja również za chwilę (czyli pewnie w tej grze za dwie godziny xd) wchodzę do drugiego pałacu.

Duzo ciekawiej wykonany niz pierwszy, ale uwazaj bo jest taki moment ze mozesz sie zaciac.

 

edit - skonczylem drugi palac

Znalezione obrazy dla zapytania when u finish a really

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.