Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo
19 godzin temu, SetoPL napisał:

Na hardzie zwykły ataki plikami zabiera 1/3 życia jeśli nie prawie 1/2

No wlasnie dlatego tak goraco polecam potke na hp na kazdego czlonka druzyny.

Na bossa/kielich zmniejszenie defence obowiazkowe. 

Graj defensywnie, nie ma sensu bic bossa wszystkim bo i tak padnie fabularnie.

a tak poza tym to tutaj macie roznice normal hard

Normal: Damage received: x1.0 - Damage dealt: x1.0 - Experience: x1.0 - Money: x1.0 

Hard: Damage received: x1.6 - Damage dealt: x0.8 - Experience: x1.0 - Money: x1.0
 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Wiadomo ze palac>>> mementos pod kazdym wzgledem ale mimo wszystko dobry grind+ znakomita opcja na zarabianie kasy bo leca same treasure a nie jakies weapony ktore mam juz 3x lepsze albo jakies karty.

edit - w dodatku poszczegolne krainy w mementos roznia sie wystrojem, ja jestem w tej na T i calkiem fajny taki creepy klimat.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
12 minut temu, Velius napisał:

I niektorzy Bossowie jak sie nie przygotujemy moga niezle namieszac, zwlaszcza na hardzie. 

Ja grinduje przed CEO, konczy mi sie SP na ostatnim przeciwniku :yao:  no ale zrobilem fuzje mojego Flaurosa( zegnaj przyjacielu ! ) z jakim egipskim bogiem i juz mam prawie idealnego zawodnika.

Nie wiem czy tylko ja mam taki niefart ze na 50+ person tylko arsene ma death dmg :yao: 

9 minut temu, _Red_ napisał:

Jak dorwiecie persony mające odbijanie ataków fizycznych to życie staje się prostsze. 

no do tej pory chyba nie mam nic takeigo

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Tak. Co tydzień. Ogólnie jak się zwiększa konfident nie za każdym razem wskakuje rank? I jak będę miał persone jej klasy to daje większy bonus do wzrostu ranku? Dużo robić lockpick na kolejny pałac?

Staram się równomiernie rozkładać punkty guts, knwolege, bo bez odpowiedniego lvl ich, nie zwiększe konfidentów jeśli dobrze rozumiem

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
3 minuty temu, SetoPL napisał:

 Ogólnie jak się zwiększa konfident nie za każdym razem wskakuje rank?

I jak będę miał persone jej klasy to daje większy bonus do wzrostu ranku? Dużo robić lockpick na kolejny pałac?

Nie, postac podpowiada kiedy moze sie zwiekszyc.

Nie wiem czy konfidant daje dodatkowy exp, ale jak ostatnio robilem fuzje person z wysokim rankiem to ponad 20k expa wskoczylo. Ogolnie confidanty poza tym daja albo fajne buffy jak baton pass albo cos innego wiec polecam duzo tego robic.

Na drugi palac ? Wystarczy kilka az tak duzo zamknietych skrzynek tam chyba nie ma, wyraznie mniej niz w 1 szym.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, SetoPL napisał:

 I jak będę miał persone jej klasy to daje większy bonus do wzrostu ranku? Dużo robić lockpick na kolejny pałac?

 

 

 

 

 

Lockpicki 2-3 na palac przewaznie mialem. I tak, jak rozwijasz jakiegos confidanta to ZAWSZE musisz miec przy sobie persone mu odpowiadajaca, inaczej dostajesz duzo mniej punktów i teoretycznie tracisz mnóstwo czasu. I masz racje, gra pokazuje kiedy bedzie level up a kiedy nie, wiec sobie mozna rozplanowac jako tako ilosc wizyt z danym confidantem. Najwiekszy priorytet to chyba wbic 7 rank Fortune, który potem pozwoli zaoszczedzic MASE czasu na wbijaniu confidantów i Temperance rank 10 o ile dobrze pamietam.

 

I nie warto marnowac czasu na pralnie, lepiej zaplacic służce potem zeby za nas to robila, w tej grze czas jest najwazniejszy.

Odnośnik do komentarza

Czyli jednak nie zawsze wbija się lvl podczas rozmowy jeśli dobrze rozumiem? Czasem trzeba np dwa razy zagadać by 1 rank wbić?

OK mam jeszcze chyba 3 sloty wolne na persony to sprawdzę do jakich postaci muszę wziąć?

Ja mam Ruiji największy rank 4. Lekarka, Ann porówno chyba na 2 (lekarka może 3)i teraz polityka rozwijam.

Widzę że kilka rzeczy źle zrobiłem, ale powinien mieć Save.

A co do mementos (bardzo fajny item mi wydropil że skrzyni. Dwa razy więcej armor niż ten co kupiłem że sklepu + bonus) to robić je np jak się zbierze kilka zadań? Czy np raz pod koniec miesiąca?

Wiem że dużo wypytuje, ale chcę z gry jak najwięcej wycisnąć przez te 100+godzin, a ja bardzo rzadko dwa razy ta sama grę przechodzę (praca na praktycznie 3 etaty...)

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Czasem trzeba kilku spotkan by level podbic. Wtedy przed randka jest info, ze więź jeszcze się nie zaciesni.

 

Polityk daje dobre skille na wymuszanie hajsu od wrogow. Pozniej mozna po 20-30k trzepac od jednego wroga jak dobrze pójdzie. 

 

Wiedzialem, ze więzi poza skillami dają też boosta przy fuzji person (dla danej arcany), ale nie wiedzialem, ze w czasie randki warto posiadać powiązana persone. Nie zmaxowalem wszystkich, ale tez chyba nie ma sensu masterowanie gry na siłę , lepiej po prostu czerpać radoche.

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Taka ciekawostka podczas pierwszego wejścia do mementos. Jak się zejdzie na poziom drugi, a później cofnie cały lvl się restartuje i można trochę pogrindować :)

 

Dokładnie. Jak się persone np love to rośnie również więź w Ann, jak ma się hiero to z tym od kawy itp. Tylko trzeba ich mieć przy sobie co wiążę się z wydawaniem kasy w Velvet jak się akurat takiego nie ma

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

A wlasnie, musisz miec persone jak robisz konfidanty

Polecam goraco robic konfidanty u lekarki i w sklepie z bronia z oczywistych przyczyn.

3 godziny temu, SetoPL napisał:

Taka ciekawostka podczas pierwszego wejścia do mementos. Jak się zejdzie na poziom drugi, a później cofnie cały lvl się restartuje i można trochę pogrindować :)

No pod wzgledem kasy to memento jest znakomite, treasure sobie lezy na podlodze.

o prosze, ja polityka nie mam wogole w confidantach aj

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie mam pierwsze zejście do drugiego pałacu. Idzie o wiele łatwiej niż w pierwszym. Zdobyłem tego treasure persone i tak rozkminiam z kim go pomieszać. Będzie więcej slotów niz 8 na persony? Dostałem jakiś quest od tych dziewczynek (klimat w Velvet room jest za(pipi)jsty i ta muzyka)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...