Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

jest tego wiecej.

 

dla przykładu:

Tronk

Jamsza

Songoten

Tenszyn

czy

Doktor Żiro

Bulma

Cziczy

Komórczak

Bibidi

Babidi

Chaos

Krilan

 

to są tłumaczenia napewno nie z oryginalnego anime, nie z japonskiego tylko pewnie z innego jezyka, tak jak w zabawie w pomidora. oryginalne tlumaczenie ginie gdzies po drodze. to tak jakby ktos nie zauwazyl.

Odnośnik do komentarza

Kolejna wpadka - podczas walki z kapitanem Ginyou (chyba tak to się pisze), kiedy Son Goku używa techniki Kaio (Kaito w naszej polskiej wersji brzmi lepiej IMO) siła bohatera wynosi ponad 100k, oni zaś to przetłumaczyli na 10x mniejsze liczby, i tak mamy kogoś o sile 120 000 kto sra pod siebie widząc jak Goku rośnie siła z 5 000 do 10 300... 10 400... 10 500... xD. Na szczęście w następnym odciniku jest już dobrze i zaczyna się od okrzyków, że Goku ma już ponad 118 000 jednostek.

Odnośnik do komentarza

Kaio-ken to wlasciwa nazwa tak jak juz wspomnial WisnieR. Najlepiej to brzmi w jap. dub. podczas pierwszej potyczki Goku z Vegeta. Tak to wykrzykiwal, ze sie az podjaralem jak za dawnych lat, hehe

 

Jak tak sie przygladam to ta polska wersja jest niezle skopana pod wzgledem tlumaczenia, juz nie wspominajac o cenzurze, ktora podobno w niej istnieje. Dobrze, ze mnie ominely tego typu atrakcje...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Ostatnio oglądałem jeden odcinek, który miał 13 minut. Wyobrażacie to sobie? Z 25 minut zrobili 13 z hakiem, tyle wycięto. Walka z Frezerem to była (jeden z 20 odcinków :P), to wiadomo, ileś tam krwi było, ale kurde O_O.

 

E tam, "kajo" brzmi gorzej niż "kaito". No i nie mogę ścierpieć japońskiego dubbingu, porównajcie sobie zaje,bisty głos francuza a ten głos 14latka z Japonii... A Vegeta to już w ogóle mistrzostwo świata ;].

 

http://www.youtube.com/watch?v=U0EygE1ioJg&feature=player_embedded

Odnośnik do komentarza

Nie no, klasyka. Ile to już lat mija odkąd pierwszy raz to puścili na RTLu?

Pamiętam szał na to, każdy szanujący się sklep z zabawkami miał coś z DB. U mnie np. można było dorwać karty do naklejania z różnymi istotami z DB, co z tego że było na nich po Japońsku napisane, ważne że w ogóle były. Albo karty z Chio, miałem tego mase ;P

 

No i nie mogę ścierpieć japońskiego dubbingu, porównajcie sobie zaje,bisty głos francuza a ten głos 14latka z Japonii... A Vegeta to już w ogóle mistrzostwo świata ;].

Kwestia przyzwyczajenia, ja wolę Oryginalny czyli Japoński, ale tak na prawdę mogę go sobie tylko pooglądać na YT bo u nas puszczali z francuskim :/

Odnośnik do komentarza

Wczoraj sobie oglądałem filmik na YT na którym pokazywali japońskich podkładaczy głosów... największy szok to dla mnie głosy Goku i Kuririna... UWAGA! Głosy pod nich podkładają... kobiety xD. Tak koło 50 lat na oko miały...

 

http://www.youtube.com/watch?v=5QYEklFLMB4

 

Już wiecie, dlaczego francuski jest taki dobry ;].

Aha, jeszcze znalazłem super AMV (spoilery z walki z Frezerem):

 

http://www.youtube.com/watch?v=RGGVxdkEuws

 

Ja pierdzielę, ta seria ma moc, o tak. Kiedyś będę miał wszystkie tomy mangi, o tak. Choć wiecie co? IMO anime (w szczególności teraz KAI) wypadają lepiej w porównaniu z mangą od DBZ, za to sam Dragon Ball lepiej w mandze się czyta.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Goku vs Vegeta to IMO największa moc jak na razie (a jestem tuż przed przemianą w SSJ).

 

Szkoda tylko, że na początku moc mierzyło się w ilościach rzędu góra 18 tysięcy bodajże, a niedługo potem liczby idą w ładne miliony.

 

Mam jeszcze pytanie co do Kai - czy to jest naprawdę na nowo narysowany Dragon Ball czy tylko DBZ w jakości HD z pozamienianymi niektórymi scenami i wyciętymi przedłużaczami? Opening prezentuje się kozacko - moment kiedy Vegeta w powietrzu a Son Goku na ziemii strzelają jeden na niebiesko drugi na różowo wygląda MEGA, jeśli tak się prezentuje walka już dalej, w anime to ja wiem, co robię w trakcie ferii świątecznych ;].

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jestem pod wrażeniem. Teraz jeszcze tylko wymień wszystkie formy Freezera, a będzie Cię można oficjalnie nazwać pierwszym znawcą Dragon Ball'a na forum Psx Extreme.

 

Wymienianie wszystkich form postaci występujących w DB to jest nic! Właśnie wpadłem na pomysł jak wyłowić prawdziwego znawcę DB :). Niech ktoś wymieni wszystkie... fryzury Bulmy! TO JEST DOPIERO REQUEST!

Odnośnik do komentarza

Stary, tego chyba z 50 rodzajów było, ona w obrębie jednego czy dwóch tomów mangi ma nową fryzurę ;].

 

Dobra, 50 przesada ale 15 przynajmniej :D.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam do was pytanie: z tego Kai'a naprawde wyciete sa tylko zbedne sceny, czy cos wartosciowego tez? Aktualnie jestem na etapie ogladania zwyklego DB (31 odcinek, japonska wersja :D) i juz powoli chcialbym zaczac sciagac kontynuacje, no i nie wiem na co sie zdecydowac: DBZ (japonska wersja) czy Kai.

No i druga rzecz: skad bierzecie napisy? Osobiscie zalezy mi na jak najlepszej jakosci napisow (nie musza byc po polsku, angielskie mi wystarcza), a jak wiadomo na necie z tym roznie bywa (np. DB ktory ogladam jest juz z angielskimi napisami, probowalem tez polskich, jednak niestety sa niezsynchronizowane i nie da sie ogladac - cale szczescie, ze z angielskimi jest wszystko ok).

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem Kai jest o wiele lepszy od Zetki, fillery byly okropne. W Kai'u cala historia jest ujeta bardzo zgrabnie, wrecz filmowo. Do tego dochodzi klimatyczniejsza muzyka, od nowa nagrane glosy (sa bardziej wyraziste) i lepsza jakosc.

Odnośnik do komentarza

Na początku byłem mega sceptycznie nastawiony do Kai, ale... gdy po 142 odcinku zwykłego polskiego Dragon Balla zacząłem oglądać Kai'a na PSP i także w HD i... się zakochałem! Wszystko jest w pięknej jakości, wartkie, szybkie, zwięzłe i naprawdę nie wywalono ważnych momentów a jedynie poskracano ciągnące się w nieskończoność sytuacje, dodano troszkę na nowo narysowanych kadrów, jest całkiem nowy (GENIALNY!) soundtrack... żyć nie umierać :).

 

Łykaj Kai'a jak najszybciej i już dziś żałuj, że nie ma już wszystkich odcinków :D.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

O żesz Ty w mordę, już mniej więcej w poniedziałek będę oglądać epizod 47, a zgadnijcie co w nim, tak, Son Goku osiąga SSJ :D. Miałem nadzieję na totalnie zmienioną scenę (miałem wrażenie, że sporo pojedynku z Frezerem zostało inaczej zrobione), niestety będzie tak samo jak w oryginale. Może Toriyama bardzo chciał zostawić tą scenę jak w oryginale, wiem, że już tydzień po tygodniu czekam, najpierw 1 faza Frezera, walka z Vegetą, 2 faza, walka z Piccolo, trzecia faza, ostry w(pipi), czwarta faza, druga walka z Vegetą, zjawia się Son Goku, początkowy sukces, w(pipi) mimo 10x Kaioken, użycie 20x Kaioken + Kamehameha, teraz Genki Dama i w końcu SSJ, JESSSSST! Kurde, mam takie ciśnienie na to anime, obok Evangeliona moje ulubione na razie :D.

 

Ciekaw jest jak w ~50 odcinków mają zamiar zmieścić androidy, Komórczaka i Bubu ;]. Trochę za długa walka z Frezerem była.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...