Skocz do zawartości

Problem z SATAII


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę uruchomić mojego dysku w trybie SATAII. W HD Tune pokazuje, że dysk pracuje w trybie Ultra ATA/133:

satat.th.jpg

Płyta główna DFI Infinity NF Ultra M-2

 

Nie potrafie w BIOSie uruchomić SATAII. Zworka z dysku wyciągnięta. Ktoś ma może taką płytę i wie jak to poustawiać? Od rana siedze w googlach jednak ostatnio ciężko znaleźć w nich coś konkretnego.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 8
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wyrzuć ICH9 oraz kanały IDE i zrestartuj aby OS samemu wgrał potrzebne sterowniki; dodatkowo z poziomu kontrolera sprawdź w jakim trybie pracuje dysk

 

btw

jeśli masz juz postawiony system a dopiero teraz dokupiłeś dysk to nie przejdziesz na AHCI bez dogrania sterowników do SATA a tych nie dograsz bez ponownej instalacji systemu; inaczej mówiąc - chcesz zmienić tryb? musisz zainstalować od nowa XP tyle, że tym razem ze zintegrowanym sterownikiem

Odnośnik do komentarza

Nie widze nigdzie w BIOSie funkcji włączenia AHCI. Piszę, że głównym problemem jest to, że nie moge takich opcji jak włączenie SATA czy własnie AHCI znaleźć. Dysk był od momentu instalacji OS i podczas instalacji wgrywane były sterowniki RAID/SATA. Nie mam też pojęcia o czym do mnie pisze greah ale to normalne zjawisko na tym forum ;) Jak wyrzucić ICH9 i IDE?

Odnośnik do komentarza

ICH to kontroler intela do dyskow podpietych interfejsem SATA, tak wiec wyrzucic go nie mozesz, IDE tez, bo to kontroler dyskow podpietych interfejsem ATAPI...

Wylaczyc ICH nie mozesz, w ogole dyski sata i urzadzenia nie beda pracowac na tym interfejsie.

MUSISZ gdzies miec opcje trybu dysku, no i przestawic z IDE na AHCI, masz pewnie trzy opcje IDE/AHCI/RAID

Podaj plyte g. jaka posiadasz, poczytam o niej dokladniej i powiem Ci gdzie co i jak.

Odnośnik do komentarza

Nie widze nigdzie w BIOSie funkcji włączenia AHCI. Piszę, że głównym problemem jest to, że nie moge takich opcji jak włączenie SATA czy własnie AHCI znaleźć. Dysk był od momentu instalacji OS i podczas instalacji wgrywane były sterowniki RAID/SATA. Nie mam też pojęcia o czym do mnie pisze greah ale to normalne zjawisko na tym forum ;) Jak wyrzucić ICH9 i IDE?

 

 

Wyrzuć je w menadżerze urządzeń, i restartuj OSa, żeby zainstalował je sobie sam ponownie - o tym pisał Greah.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...