Skocz do zawartości

Komiksy: wasze zdanie i ulubione tytuły


Komiks: Be czy cacy?  

185 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Komiks: Be czy cacy?

    • Cacy
      232
    • Be
      7
    • Wisi mnie to
      15


Rekomendowane odpowiedzi

http://uk.comics.ign.../1212105p1.html

 

podjarka iksforsem trwa!

 

 

 

za multiversity:

 

That's it. I'm calling it. This is the best superhero book Marvel is producing right now, bar none. Uncanny X-Force is both one of the enjoyable reads and best technical reads in comics. Both creators are on peak form here, and I honestly cannot wait until the next issue comes.

 

 

freddie-mercury-rage-pose-template.png

Odnośnik do komentarza

Lubiłem X-Menów, niektóre serie Spidiego (Maximum Carnage, nie pamiętam nazyw - Blaze, Parker i Brock w podziemiach NY, gzie szukają Morbiusa), Ghost Rider 2099, to mi na chwilę obecną przychodzi do głowy. DC - Lobo, Batman (Long Haloween, Killing Joke itd.), ale tu mówisz o resecie, więc fajnie. Image - Spawn, kiedyś trochę Wild Cats i Youngbloods, pierwsze słabe, drugi z dzieciństwa jako miły młodzieżowy szmatławiec pamiętam. Coś tam od Dark Horse. Jest jeszcze tego masa, ale w chwili obecnej nie jestem sobie w stanie przypomnieć. Z tego co widzę, to ludzi X również spotkał jakiś reset. Wezmę się teraz za Watchmenów, Preachera i Sandmana.

Odnośnik do komentarza

w przypadku x-menów nie jest to żaden reset tylko nowe status-quo. w wyniku małego konfliktu światopoglądowego między summersem i loganem (masz to przedstawione w pięcioczęściowej serii "schism") x-meni podzielili się na dwa teamy. pierwszy to m.in. wolverine, beast, kitty pryde i iceman prowadzący szkołę dla młodych mutantów w odbudowanym westchester ("wolverine & the x-men") i resztę rozdzieloną z kolei na mniejsze grupy zadaniowe stacjonujące na utopii ("uncanny x-men", "x-men", "new x-men", "x-men legacy", "generation hope"). ważniejsze dla ogólnej orientacji w tym co się teraz dzieje w tym uniwersum jest jednak przeczytanie całego "second coming". po tym jak scarlet witch zredukowała populację mutantów do ok. 200 (pozbawiając resztę mocy) pojawia się jedna nowa mutantka - hope. high evolutionary, mr. sinister i inni próbują ją zlikwidować, a żeby temu zapobiec summers wysyła ją z cable'm do przyszłości. ten event rozciągą się również na poprzedni wolumin "x-force". z wcześniejszych rzeczy fajny jest run granta morrisona w "new x-man" (chyba od numeru 118).

 

spider-mana to najlepiej czytać od poprzedniego większego status-quo kiedy to peter aby ożywić may wymazuje z rzeczywistości małżeństwo z mary jane i ujawnienie swojej tożsamości po "civil war". to jest jakieś 100 numerów do obecnie wydawanych. ogólnie cały run dana slotta jest przyzwoity i od tego czasu "amazing spider-man" trzyma b. dobry poziom. polecam ci też drugi wolumin "spectacular spider-man" rysowany w przeważającej części przez humberto ramosa. tam masz m.in flasha po powrocie z wojny bez nóg co będzie dobrym wprowadzeniem do obecnych wydarzeń bo aktualnie to on wypełnia rolę venoma z tym, że na usługach rządu ;).

 

ghost rider od jakiegoś czasu nie pojawiał się w ogóle (miał dość dużą rolę w evencie z przed roku "shadowland", ale jako taki solo tytuł z nim nie wychodził). niedawno zaczęli wydawać nowego "ghost ridera", jest jakieś 5 numerów, ale jak w pierwszym numerze zobaczyłem, że blaze pozbywa się jeźdźca i przejmuje go jakaś kobieta to się wstrzymałem na razie z czytaniem.

 

lobo również od dłuższego czasu jakoś zniknął, ostatnio pojawiał się chyba gościnnie w "r.e.b.e.l.s.", ale polecam nowelę graficzną "highway to hell" napisaną przez scotta iana z anthraxa.

 

spawn od jakiegoś czasu znowu jest wydawany z dość dużą częstotliwości i jest całkiem spoko.

 

dark horse się s(pipi)iło i praktycznie nic ciekawego nie wychodzi od nich.

 

batmana time-line nie został zbytnio naruszony - jedyna wyraźna różnica to to, że jest teraz jeden batman - dick grayson wrócił do roli nightwinga kiedy bruce wrócił zza grobu. najlepiej wstrzelić się od początku runu morrisona czyli ok. numeru 655 + cały "batman & robin" i "batman inc.") z wcześniejszych rzeczy to na bat-cave masz fajnie wszystkie ważniejsze wydarzenia poopisywane i w jakich zeszytach się działy.

 

poza tym najważniejsze tytuły ostatnich lat z innych wydawnictw to tak na szybko:

 

"dmz"

"transmetropolitan"

"100 bulets"

"northlanders"

"scalped"

"fables"

"american vampire"

"walking-dead"

"crossed"

"the boys"

"chew"

"nemesis" marka millara (tego od "kick-ass")

"supergods", "filth" i "joe the barbarian" granta morrisona

"the darkness"

"hellblazer"

 

z marvela najciekawsze obecnie wydawane tytułu to wg. mnie:

 

"uncanny x-force"

"punisher max"

"future foundation (FF)"

"venom"

"deadpool" - chociaż to nic w porównaniu z tym jak wade jest pisany w x-force

"s.h.i.e.l.d."

"wolverine"

"thunderbolts"

"journey into mystery"

 

w zasadzie wszystko pisane przez ricka remandera, jonathana hickmana i jasona aarona jest warte uwagi ;) z dc przeczytaj sobie "secret six". 30-pare numerów takiego odpowiednika thunderboltsów w uniwersum dc z banem w roli głównej.

 

mam nadzieję, że byłem chociaż trochę pomocny ;)

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jak chesz całe eventy z batmana to przetrzep całą tą stronkę i sprawdzaj regularnie, często wrzucają całe paczki:

 

http://mycomicpost.com/

 

a najlepsze źródło tłumaczeń to:

 

http://e-komiksy.blogspot.com/

 

o widzę zaczęli tłumaczyc "FF". jakbyś chciał zacząć czytać to polecam po polsku bo hickman prostym językiem nie pisze.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obejdzie się bez tłumaczenia. Fajnie, masa czytania na wieczory. Jak na razie jestem w tym wszystkim mega zagubiony :D Dzięki za info Bartek :)

 

Image nie wydaje już Spawna, robią w ogóle coś ciekawego?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

image wydaje raczej krótkie i wg. mnie mało interesujące tytuły. ale niektóre wspomniane przeze mnie serie są od nich właśnie ("chew", "infinite vacation", "the darkness"). do tego oprócz "walking dead" wydają jeszcze jedną b. dobrą serię od kirkmana - "the haunt". no w kwietniu wyszedł od nich za(pipi)isty "nonplayer". niestety od tego czasu jedynie jeden zeszyt :(:

 

nonplayer1-cover.jpg

 

"echoes", "pigs" i "the red wing" są jeszcze spoko.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Myślę, jak to wszystko ogarnąć, żeby wbić się jak najszybciej w temat i lecieć na bieżąco. Te forum, które podałeś, to rozumiem, że tam są wszystkie świeże releasy, yup?

 

O fak, skany Wizarda można gdzieś dorwać?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

ta. jakiego "wizarda"?

 

pojawiły się previewy komiksów dc na luty. jasno wynika z nich, że za rozpie.rduchą w arkham w "batman: the dark knight" fincha nie stoi nikt inny jak bane!

 

BMTDK_Cv6_aksjdhfas6dfas7d986fasg.jpg

 

psyko ja bym ci radził rzucić wszystko w chu.j i przeczytać "uncanny x-force" - serioserio. w ten weekend nadrobiłem "dark angel saga" no ożeszku.rwa - tyle mogę powiedzieć.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Wizard to był duży magazyn o komiksach i pokrewnych w USA, ale już nie istnieje od marca, szkoda.

 

Przeczytam, przeglądam te forum i zbieram tytuły, które nie mają już 500 któregoś nr. Co jest z tym Batmanem, jakie tytuły teraz wychodzą, co czytać, bo najbardziej zależy mi na przygodach Dark Knighta. Vertigo dalej w formie, coś ciekawego robią? I powiedz, jakiego readera używasz, jaki jest najlepszy? Osobiście siedzę na prosciutki CDisplayu.

Odnośnik do komentarza

tytuły z batmanem obecnie to

 

"batman" - solowe przygody batmana pisane przez scotta snydera

"detective comics" - batman w bardziej w detektywistycznym wydaniu, scenar tony s. daniel, pojawia się nowy całkiem ciekawy villain - dollmaker

"batman: the dark knight" - batman napier.dala się z przytyranymi rezydentami arkham

"batman & robin" - batman i jego rozterki związane z wychowywanie młodego damiana

"justice league" - początki zrebootowanego jl, członkowie z zasadzie dopiero się poznają a cała społeczność meta-humans jest ścigana przez rząd

"justice league international" - gó.wno nie warte uwagi

 

pod koniec roku wyjdzie jeszcze "batman: noel" - "opowieść wigilijna" w wydaniu gotham. jest jeszcze miniseria "penguin: pain & prejudice"

 

do tego masz jeszcze "nightwinga", "batwoman", "batgirl", "batwing", "birds of prey" i "red hood & the outlaws" ;)

 

na piecu też z CDisplaya, nie wydaje mi się żeby było coś lepszego. na komórce z ACV - Android Comic Viewer. jkabyś się zainteresował to zobaczyłbyś, że połowa tytułów o których pisałem wychodzi w vertigo ;).

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

 

Image nie wydaje już Spawna, robią w ogóle coś ciekawego?

 

 

Eeee? Image wydaje Spawna i to dosc regularnie (kiedys mieli spore opoznienia). W dodatku rysuje go aktualnie Polak, Szymon Kudranski.

 

3.jpg

 

 

Swoja droga Szymon narysuje 8 stron do Detective Comics #5.

 

 

Nikt juz nie pamieta o tym malo znanym rysowniku Rosinskim.

 

 

 

 

Psyko, z Batmanow to to jest obowiazkowe: http://uk.comics.ign.../1213282p1.html co prawda ten mini-run Snydera niby wymaga zapoznania sie ze wczesniejszymi numerami (run Morrisona), ale raz - czytany samodzielnie nie jest jakos specjalnie zagmatwany, dwa - seria Morrisona tez jest z kategorii "trzeba przeczytac" (od #655+pare numerow Batman&Robin - troche tasiemiec), bo po prostu ten koles jest geniuszem i zrobil najciekawsza rzecz o Batmanie jaka kiedykolwiek zostala wydana.

 

 

 

 

"the red wing"

 

Red Wing mial fajny klimat i pomysl na historie, ale ostatnia czesc mnie troche zawiodla. Spodziewalem sie mega-mozgotrzepa a dostalem...no w sumie tez jakies tam zakrecenie fabularne, ale przyjalem je tylko na zasadzie "aha, ok".

 

 

Ogarnij "Meta 4" McKeevera, nie wiem o co chodzi w tym komiksie 0_o

 

meta4-01-cvr.jpg

Odnośnik do komentarza

za gowniarza sporo czytalem batmana. chetnie bym to nadrobil, ale kompletnie sie w tym gubie. kiedys w kiosku byla jedna seria, nowy numer co miesiac i zero problemu, a teraz ku.rwa widze, ze tyle jest tych serii itp., ze kompletnie nie wiem za co sie zabrac. moze to ktos jakos nakreslic?

 

co w ogole oprocz batmana polecacie komus kto chcialby sie wziac za komiksy?

Odnośnik do komentarza

obso, a wiesz co z tym autorskim komiksem kudryńskiego - repulse? niby wszędzie piszą, że premiera kwiecień 2011, ale na oficjalnej stronie image nie ma nic i nie mogę tego znaleźć. z ostatnich dobrych miniserii z przed rebootu za(pipi)iste jest gates of gotham też od snydera:

 

http://www.batcave.s...ates-of-gotham/

 

za to podczas flashpointu dobre było trzyczęściowe batman: knight of vengeance - w alternatywnej rzeczywistości to bruce zostaje zamordowany, thomas zostaje batmanem (o wiele brutalniejszą wersją), a marta wayne dostaje pier.dolca i zostaje jokerem xD. swoją drogą już polecałem batcave - ogromna skarbnica wiedzy. na pewno nie czytaj batman: cacophony kevina smitha bo to ku.rwa porażka na całej linii. wbijasz sobie w wydarzenia czy miniserie i masz wszystko ładnie pięknie co czytać i w jakiej kolejności. btw, dzisiaj wyszedł nowy kick-ass. piąty numer drugiej części i dopiero teraz widzimy hit-girl w akcji. no, ale co red mist odpier.dalał w poprzednim numerze to olaboga. nawet w nemesisie chyba nie było strzelania niewinnym siedmiolatkom w ryj ;).

 

weź zarzuć tym meta 4 jak masz bo nie mogę znaleźć.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...