Skocz do zawartości

Sergei Dragunov


Di

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Może mi ktoś przybliżyć jak nim grać? Jestem ciekaw bo kurde on ma prawie same highe u siebie w command liscie;]

 

Z tego co zauważyłem to żółci grają nim głównie na iWR+2 (chociaż osłabione w stosunku do automatowego T6 to wciąż najlepszy jego cios :whistling: ). Do tego można dodać d+2, d/f+1 i do karania 12 klatkowe 4,1, aha no i u/f+3 to chyba wciąż jeden z lepszych ciosów :dance: (w DR na czele jego Top Ten :blink: ). Generalnie według mnie to wciąż jedna ze słabszych postaci ze względu na słaby tracking i karalność <_< . Zawsze mi się ta postać podobała, ale gra nią nigdy mi nie wychodziła więc aby zaoszczędzić sobie frustracji odpuściłem go. 8)

 

EDIT: Aha no i bym zapomniał, oprócz iWR+2 gra sie też głównie jak to ktoś już wspomniał na 1,2,1, które ponoć jest hit confirmation :good:

Edytowane przez Cambion
Odnośnik do komentarza

Nie no spoko tylko jak rozróżniają czy był normal hit czy CH przy pierwszych 2 ciosach skoro są one NC;].

 

Ok doczytałem i oni są chyba nienormalni bo mam to confirmować na zasadzie "musisz zobaczyć że się wciałeś w cios, albo robić to na podstawie innego dźwięku uderzenia". Nie no spoko, chciałbym zobaczyć jak taki teoretyk mi to confirmuje w walce na zlocie / turze gdzie cały czas jest jakis szum, gadki itd;].

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

No właśnie tu bardziej działa intuicja a nie prawdziwe hit comfirmowanie. Nie ma żadnej różnicy ani w wyglądzie ani w dźwięku, trzeba tylko się przyglądać czy trafiliśmy przeciwnika w trakcie ataku czy nie. A jak wiadomo to czy przeciwnik zaatakował może być złudne. Jak trafimy przeciwnika w połowie jego ataku to nie jest problem to zauważyć, problem będzie kiedy trafimy tym w początkowych klatkach ataku kiedy to animacja niewiele różni się od neutrala, oraz wtedy kiedy trafimy tym kiedy postać zaatakowała ale skończyły się już klatki exe oraz skończyły się już klatki aktywne, wtedy trafiamy już na recovery czego czasem nie da rady zauważyć i już CH nie mamy. Także nie problem pomylić atak z jakimś przejściem do postawy z której też nie będzie CH. A już zupełnie łatwo pomylić jakiś atak z początkowymi klatkami rzutów, a jak wiemy przerywając atakiem rzut też nie złapiemy CH.

Tak więc to tak bardziej na siłe ten hit comfirm. To trochę jak z hit comfirmem u Kazia gdzie na TZ wszyscy piszą jakie to fajne i hit comfirmowalne a jak dotąd na żadnych walkach topowych kaziów nie widziałem żeby ktokolwiek tego używał hit comfirmując.

Odnośnik do komentarza

Jaki hit-confirm u Kazia?

Zresztą, strata po 1,2,1 jest niewielka... spróbujcie sobie CH-confirmować b+2,1 (KIN f+2) u Yosha. Mission impossible. (jak wejdzie to gwarantowane >60dmg w plecy... a jak nie to gwarantowana wybita na karę ^^). Gdyby były to trzy hity jak 1,2,1, to byłoby więcej czasu na zastanowienie się "dokończyc czy nie?". A tak... ciężko, trzeba to zjanić, taki samobójczy atak.

 

Najlepszy chyba CH gwarant w całej grze to Shark Attack Yosha (jakieś 80dmg to kroi, mała strata na bloku). Ale cóż :) To nie to forum.

Edytowane przez Tenshi:)
Odnośnik do komentarza
Najlepszy chyba CH gwarant w całej grze to Shark Attack Yosha (jakieś 80dmg to kroi, mała strata na bloku). Ale cóż :) To nie to forum.

 

OT: FC f+1,2, d/f+1 Jacka - Bezpieczny string NCc z wybitką na counterze, kroisz ponad pół paska. Na ścianie zmieniasz d/f+1 na f+1 i kroisz jeszcze więcej. :P

 

A w temacie: Setupy i mind-game'y. Drag nie ma niczego czym możnaby spamować i ma cienkie karanie. Zasadniczo TU jest wszystko co trzeba wiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Nie no Drag imo nie jest taki zły w karaniu - dobre 1,2, 4,2 z dużą przewagą, dobre d/p+2 (chyba wybija nawet schylonych), bardzo dobre moim zdaniem kary z FC (12 klatkowe WS+1 z naturalem + ściana, bardzo dobre WS+2 i wisienka na torcie czyli błyskawiczne 12 fr WS+1+2 które kara rzeczy, których chyba nic innego nie kara;]) i super whiff punishery.

 

No i podoba mi się agresywna natura tej postaci - nie ma turtlowania - trzeba atakować;].

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Postac jest genialna, zanczy sie super swietnie mi sie nia gra, jest dosyc trudna w wymasterowaniu - masa NCc, nie jest top tierem i zwyciezacnie nia przynajmniej u mnie daje wielka frajde. Najbardziej przezywam brak homingow i prawie same strinigi/ciosy na high. Trzeba sie naprawde nameczyc, zeby cos ugrac. Jakby wszystkie postaci byly na poziomie Dragunova to Tekken bylby piekny :o Tak jak Cambionowi najbardziej mi sie podoba 4,1 :o Oprocz tego magiczne 1,2,1 i trzymanie przeciwnika na ziemi. Jego ilosc rzutow i jakosc nie sa co prawda tak jak u Marduka, ale nie psiocze (p,p+1+2) xD Postac pitbull, ktora trzeba wywierac ciagly presing i liczyc na CH, troche za duzo opoznien na podstawowych launcherach qcb qcf+2. Z lepsiejszych ciosow w polu ma jeszcze b+1+2 i gwarantowanego stompa - kocham. Skiepszczone u/f+4 - powinno byc co najmniej jak u Bryana... bla, bla, bla... Namco balans !

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.