Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam !

 

Jako że zakupiłem telefon HTC Magic z systemem Android, postanowiłem założyć ten temat, coby stworzyć tu jakieś miejsce do przepływu informacji i opinii o tym systemie, a także dać możliwość upustu swoimi poradom i zaleceniom.

 

Od siebie mogę powiedzieć tyle, że byłem strasznei napalony na iPhone 3GS, 3G nie wchodził w grę. Ale jao że Orange chciało ze mnie zedrzeć dużo pieniążków, to wybrałem ten telefon. I powiem tylko, że iPhone ch.uj. Android jest o wiele szybszy, bezbłędny, ładniejszy. Do tego telefony z tym systemem mają większą funkcjonalnośc ze względu na obecność wiecej niż 1 przycisku.

 

Możecie polecić jakieś sensowne gry i aplikacje na ten system ?

 

PS. Tak na stronie, to Polska jest na liście państw, w których ma zostać wprowadzony płatny content z Android Market.

Odnośnik do komentarza

zaktualizowal ci sie juz system? powinno to nastapic pare dni po odpaleniu telefonu, jak nie to chyba lepiej poczekac bo wiekszosc programow z marketu jest raczej pod nowe wersje systemu

 

co do programow to zalezy czego i do czego uzywasz, polecam zaktualizowac google maps

przeleć sie po najlepszych aplikacjach i grach i zobaczysz czy ci cos pasuje

 

taskiller - przydatny do zabijania aplikacji ktore sie schowały zamiast zamknąć (jak bedzie ich duzo to zacznie mulić)

 

btw ja mam G1 od paru miesiecy, jestem zadowolony zarowno z telefonu (klawiatura) , jak i z systemu ktory daje mase mozliwosci

niektore programy co prawda nie są jeszcze przystosowane zbytnio do polskich warunkow ale nawet u nas działają aplikacje typu "skanujesz kod kreskowy produktu i pojawia ci sie lista sklepów i cen tego samego produktu w okolicy" albo wpisujesz nazwe sklepu lub ogolnie "pizzeria" i znajduje ci wszystkie tego typu punkty w okolicy (pokazując na mapie albo na "radarze" nałozonym na obraz łapany na żywo przez aparat (troche jak radar w alienach)

 

pobaw sie też google street view z opcją wykrywania polozenia telefonu (obraz ulicy obraca sie w ta strone w ktorą wskazuje telefon)

niestety widok ulicy nie dziala jeszcze w polsce (chociaz juz niedlugo ma byc)

 

fajne bajery :D

 

EDIT

co do gier to jakos specjalnie ich nie sprawdzalem, tez mozesz przelecieć po "popularnych" w markecie

 

warto zwrocic uwage na emulatory NESa SNESa i GBA ;> wszystkie 3 działają calkiem fajnie (oczywiscie NES ma najłatwiej),

na gba sprawdzalem pokemony, bylo ok , chociaz troszke zwalnialo podczas walki

na snesie - nosferatu, nie bylo bardzo plynnie ale nie bylo powaznych zwolnien

na nesie contre - wszystko płynnie, i duck hunt , płynnie ale dzwiek byl z(pipi)any (dotykowy ekran symyluje guna)

w markecie wszystkie sa za free bez opcji save, jednak da sie zapisywac jesli sama gra ma taka opcje (np pokemony dalo sie zapisać i odpalic load), zeby zapisywac "sztucznie" w emulatorze trza kupic pełną wersje (albo ukraść ;p)

 

ps sterowanie ma rozne opcje, moze sie wyswietlac na ekranie , mozna tez uzywac trackbala zamiast strzałek (w pokemonach calkiem przydatne - bo jak sie ruszy trackbala to idzie dalej sam dopoki nie ruszysz w inna strone)

ja moge tez grac na klawiaturze, co jest wygodniejsze, ale pociesze cie ze wcale nie takie cudowne, bo jest masa klawiszy obok siebie i ciezko utrzymac pod palcem te co trzeba ;p

 

edit2: zeby je znalesc wystarczy w markecie wyszukac "emulator"

 

 

jeszcze jeden edit: osobiscie nie uzywam telefonu do gier bo jak juz musze pgorac to wole na psp (zarownow "nowosci" jak i starocie na emulatorach, jednak telefon to nie jest idealne narzedzie do gier (biorac pod uwage tez baterie)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Czy jest na Androida program w stylu TomTom czy Garmin, czyli po prostu nawigacja GPS, ale offline, wykorzystujaca wylacznie modul GPS? Wiem, ze jest google maps, ale on pobiera spore ilosci danych z netu - nie mam pakietu z nielimitowanym internetem, a chcialbym sie przesiasc na jakis telefon z androidem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Brać G1? Mam świetną ofertę na jego kupno wraz z 2,5 GB internetem do komórki. Wiem tylko, że jest już Android 2.1 już a na G1 "zaledwie" 1.5. Strasznie napaliłem się na system, jak jeszcze będę miał tyle megabajtów dla tego sprzętu do wykorzystania to może być miodnie.

 

Ma to takie możliwości jak iPhone albo takie perspektywy? Czy ten 1.5 to już przestarzały czy żyje? Ile mniej więcej na to jest appsów (właściwie nie chodzi o jakość tylko funkcjonalność)? Można normalnie kupować za złotówki? Jak nie to czy można złamać by używać do czegoś innego jak szukanie w google?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

 

Posiadam od kilku dni Samsunga Galaxy i5700 z systemem Android 1.5. Co tu dużo mówić - to jest genialne.

 

Na wstępie warto zaznaczyć, że bez pakietu internetowego nie ma co do tego podchodzić, bo owszem, można całkowicie wyłączyć automatyczną synchronizację telefonu, nie zaglądać do internetu i w ogóle nie korzystać z widgetów, ale to tak jakby kupić sobie Mercedesa i postawić go w garażu.

 

Pierwsze co się rzuca w oczy, to pulpit. A nawet 3 pulpity. Cały myk polega na tym, że przeciągamy sobie palcem po ekranie by przesuwać pulpity, w ten sposób mamy trzy razy więcej przestrzeni na ikony i widgety. Wszystko możemy sobie zmieniać i konfigurować według uznania, nie ma problemu, by stworzyć sobie skróty do każdej aplikacji czy kontatku. Widgety to małe aplikacje działające na pulpicie, które gigantycznie poszerzają możliwości telefonu. Najświeższa prognoza pogody, newsy, dostęp do facebooka czy przełączniki WiFi/3G od razu na pulpicie - coś wspaniałego.

 

Android to system operacyjny od google. Stworzony jest do obsługi palcem, nie potrzeba rysika jak w Windows Mobile. Oparty jest na linuksowym jądrze, choć statystyczny użytkownik może o tym właściwie nie mieć pojęcia, ale dla zaawansowanych są dostępne takie narzędzia jak terminal (do ściągnięcia z Marketu). Dla zaawansowanych: można nawet zrootować system, czyli po prostu uzyskać dostęp do linuksowego super usera, co pozwoli nam na pełny dostęp do systemu (można nawet doprowadzić do tego, że zobaczymy debianowy pulpit :D). Ciekawostką jest to, że nie uświadczymy tutaj czegoś takiego, jak zamykanie aplikacji. Mamy tutaj do czynienia z multitaskingiem pełną gębą, możemy bez problemu zostawić aplikację w tle i ta będzie automatycznie zamknięta jeśli zajdzie taka potrzeba (ale z racji sporej ilości RAMu telefonów rzadko dochodzi do takiej sytuacji).

 

Jeśli chodzi o płynność, szybkość i obsługę, to jest bardzo dobrze. Zdarzają się zamuły, klawiatura w trybie poziomym często laguje, ale nie jest to nic, co by przeszkadzało w pracy. W porównaniu z moim poprzednim Symbianem s60v3 jest o wiele lepiej. Z tym, że w 2.1 podobno te błędy już dawno naprawiono (update dla mojego telefonu jest dopiero w planach).

 

Siła tworu o nazwie "Android" tkwi w pobieranych aplikacjach. Wszystko wygląda bardzo podobnie, jak w AppStore, otóż na pulpicie mamy ikonkę do niepozornej aplikacji "Market", która otwiera przed nami gigantyczne możliwości. Znajdują się tam już tysiące widgetów i appów o przeróżnym przeznaczeniu, a co najlepsze, ok. 60% całości jest w pełni darmowa! Czytniki PDFów, przeglądarki plików, ulepszenia systemu, odtwarzacze multimedialne, czytniki RSS i masa, masa innych rzeczy. Najlepsze jest to, że programiści mają dostęp do wielu warstw systemu i mogą tworzyć o wiele bardziej zintegrowane z systemem programy (niestety grozi to też mniejszą stabilnością systemu przy złym doborze aplikacji).

 

Jestem po prostu zachwycony, telefon całkowicie zmienił moje postrzeganie na te urządzenia. Dotąd służyły mi za urządzenie do dzwonienia, smsowania i budzenia, teraz mogę w tramwaju poczytać newsy, sprawdzić pogodę, dostaję maile prosto do kieszeni... Nie siedzę za dużo przy komputerze, nie mam na to czasu a tutaj proszę, jadąc w tramwaju zamiast gapić się w okno mogę być na bieżąco z wieloma rzeczami :).

 

 

 

 

Kilka porad:

- nie bierzcie się za Androida bez pakietu ok. 500 MB, to nie ma sensu

- na starcie ściągnijcie sobie NetCounter, będzie mieli obraz tego, jak stoicie z transferem

- AnyCut pozwala dodać skróty do jeszcze większej ilości rzeczy niż sam system

- Wyłączcie sobie autouzupełnianie, jest tylko po angielsku (no chyba, że można dograć polski) ale strasznie muli wpisywanie tekstu

- Uważajcie z tym, jakie aplikacje instalujecie, jak za dużo samo-aktualizujących się gadżetów pobierzecie to możecie się zdziwić, jak szybko może wam zapieprzać licznik transferu

- ŁYKAJCIE APNDROID Z MARKETU! - jednym klinięciem włączacie i wyłączacie dostęp do internetu dla całego telefonu, łatwo i skutecznie możecie wyłączyć zużywanie transferu i żadna aplikacja tego nie ominie.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

 

- nie bierzcie się za Androida bez pakietu ok. 500 MB, to nie ma sensu

 

 

 

Nie zgadzam sie. Router z Wi-Fi w domu calkowicie wystarcza.

 

Mialem tez przez chwile Samsunga Galaxy, obczailem Androida i coz moge powiedziec? Bajka.

Symbian nie dorasta Androidowi pod wieloma wzgledami.

Pozbylem sie Galaxy tylko ze wzgledu na brak fizycznej klawiatury, ale gdy pojawi sie jakis sensowny telefon z QWERTY i Androidem to z miejsca go kupuje (np. SE X10 mini pro), lub gdy Motorola Droid stanieje.

 

Ave Android.

Odnośnik do komentarza

raven - sciagnij sobie taskilera to bedziesz mogl wymuszac zamkniecie aplikacji, czasem sie rpzydaje gdy za duzo na raz działą w tle niepotrzbnie i zaczyna spowalniać

 

a co do ekranu to nie chodzi o system tylko typ ekranu - wyczuwa impulsy elektryczne palca a nie nacisk, wiec rysik wcale nie zadziała

 

 

a ogolnie to jest super :D

 

 

na tej stronce sa różne ciekawe newsy i na forum mozna popytac

http://www.androidal.pl/

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

- nie bierzcie się za Androida bez pakietu ok. 500 MB, to nie ma sensu

 

 

 

Nie zgadzam sie. Router z Wi-Fi w domu calkowicie wystarcza.

 

Mialem tez przez chwile Samsunga Galaxy, obczailem Androida i coz moge powiedziec? Bajka.

Symbian nie dorasta Androidowi pod wieloma wzgledami.

Pozbylem sie Galaxy tylko ze wzgledu na brak fizycznej klawiatury, ale gdy pojawi sie jakis sensowny telefon z QWERTY i Androidem to z miejsca go kupuje (np. SE X10 mini pro), lub gdy Motorola Droid stanieje.

 

Ave Android.

 

Ano w domyśle miałem to, że nie ma sensu brać tego telefonu bez dostępu do internetu, przecież jak masz router to masz dostęp do internetu bez ograniczeń, co prawda nie sprawdzisz poczty poza domem ale dobre i to, aplikacji naściągasz do woli.

 

Też żałuję braku klawiatury fizycznej, chciałem wziąć Erę G1 (HTC Dream, pierwszy telefon z Androidem, już podstarzały no ale ma klawiaturę), ale okazało się, że najpierw oferują Ci telefon, by potem wesoło oświadczyć, że go nie mają (a wiedzą o tym od samego początku).

 

raven - sciagnij sobie taskilera to bedziesz mogl wymuszac zamkniecie aplikacji, czasem sie rpzydaje gdy za duzo na raz działą w tle niepotrzbnie i zaczyna spowalniać

 

a co do ekranu to nie chodzi o system tylko typ ekranu - wyczuwa impulsy elektryczne palca a nie nacisk, wiec rysik wcale nie zadziała

 

 

a ogolnie to jest super :D

 

 

na tej stronce sa różne ciekawe newsy i na forum mozna popytac

http://www.androidal.pl/

 

No wiem wiem, ekran pojemnościowy :). Można zrobić sobie rysik z folii antystatycznej :D.

Odnośnik do komentarza
Też żałuję braku klawiatury fizycznej, chciałem wziąć Erę G1 (HTC Dream, pierwszy telefon z Androidem, już podstarzały no ale ma klawiaturę), ale okazało się, że najpierw oferują Ci telefon, by potem wesoło oświadczyć, że go nie mają (a wiedzą o tym od samego początku).

 

co za kutasy :/

 

G1 wycofali chyba ze 4-5 miesiecy temu , nie spodziewalem sie że beda kłamać...

ale to typowa zagrywka marketingkowa - wzbudzić pożadanie i napalić klienta na coś, a potem powiedzieć "ups w sumie nasza oferta jest o wiele gorsza" ale napalony człowiek i tak kupi (to samo mialem wczoraj - kupilem polski modern warfare2 mimo ze chcialem angielski, ale "akurat nie było")

 

sam mam G1 i rzeczywiscie klawiaturka jest super, ale w sumie wiekszosc telefonów z androidem jej nie ma i tez da sie życ, w sumie pozioma klawa jest całkiem wygodna (bo ta pionowa to ma male klawisze) , ale zawsze jakiś plus - jednak galaxy jest mocniejszy niż g1 i pewnie mniejszy, bo moj g1 to wielka zegła ;p

 

jeszcze btw - zanim kupilem g1 przez 4 miesiace szuklaem rozn7ych telefonow, i za kazdym razem jak jakiś wybralem to okazywalo sie że już go nie ma, ale dzięki temu w koncu padło na G1 wiec za(pipi)iscie:D

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem co wy macie do tej ekranowej klawy. W Magicu w poziomym ustawieniu smsy na "qwerty" pisze się całkiem sprawnie i bez problemów. W pionowej trzeba po prostu bardziej uważać gdzie się palucha przykłada ale dzięki dobremu słownikowi problemów z wyborem odpowiedniego słowa nie ma prawie w ogóle.

 

BTW słyszałem że G1 to straszne gówienko w porównaniu z późniejszymi telefonami HTC. Ale może źle śłyszałem.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Ja mam HTC Hero i muszę powiedzieć o ile na początku jest to trochę problematyczne (wcześniej miałem tylko fony z fizyczną klawiaturą) to po pewnym czasie nie ma z tym kłopotów.

 

BTW wiecie ile musiałem czekać na Hero w Play'u, ponad 2 tygodnie...

Odnośnik do komentarza
BTW słyszałem że G1 to straszne gówienko w porównaniu z późniejszymi telefonami HTC. Ale może źle śłyszałem.

to w koncu najstarszy i pierwszy telefon z androidem, ale slowo (pipi) to raczej przesada

 

ma kilka wad np jest klockowaty (wielki), niektorym moze sie nie podobac wyglad, bateria słabo trzyma i ma mniej mocy niż nowsze tele..

ale na tym chyba koniec , jeszcze tylko to że prawdopdobnie nie bedzie miał androida 2.1

 

ale oprocz tego to ma wszystkie opcje jak inne telefony z androidem 1.6 , wszystko dziala fanie i ogolnie jak inne tele z androidem jest naprawde świetny , a dodatkowy plus to własnie prawdziwa klawiatura

 

co prawda ekranowa qwerty nie jest zła, ale jednak na prawdziwej można pisac prawie że z predkoscią porownywalną do pisania na kompie, nie raz na wykładach robilem notatki na telefonie, i prawie bez problemu dalo sie nadażyc za tym co mowil wykładowaca

 

 

hm jeszcze jedno czego bym sie przyczepil to że dosyć cicho dzowni, chociaż nie wiem czy to wina tele, dzownka ktory wybralem, czy mojego słuchu ;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.