Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, pewnie rozglądnę się za nową baterią. Ale dziwne jest to, że jakoś wczoraj telefon się w miarę ustabilizował jeśli chodzi o baterię podczas korzystania, znika jakoś jeden procent na 2-3 minuty korzystania z neta i jestem w stanie to zaakceptować, bo dużo na telefonie nie siedzę i spokojnie starczy jedno ładowanie na dzień. Z kolei wciąż w nocy, gdy telefon leży nieużywany, to pobiera 20%, tak że rano ze 100 zostaje 80. Nie daje mi to spokoju, bo dosłownie wyłączam na noc wszystko co się da, włączam nawet tryb samolotowy i wciąż coś te procenciki wciąga.

Odnośnik do komentarza

To norma na starszych Androidach, szczególnie bez swojego trybu oszczędzania energii. Nie jest jak na iPhonie niestety, dopiero od Andka 6 jest tryb Doze który to poprawia. Wcześniej, każdy mój telefon tracił 15-20% w nocy (czysty andek). Wyjątkiem są telefony producentów, którzy mają swoje oszczędzanie w starych Andkach - Xiaomi, Huawie, Sony. Innych nie znam. Samsunga miałem (S3, S4, ojciec ma S5) i tam tak było niestety.

Odnośnik do komentarza

Na moich było na andku 4.4.2. Poważnie. Może HTC ma swoje jakieś oszczędzanie. Mi samo utrzymywanie sygnały zjadało dużo. Na Nexusie 4 którego miałem kilka tygodni było podobnie - 15-20%. Może to się poprawiło już w Andku 5? Jestem pewien że przed 5 było z tym słabo :-(

S4 w ogóle jeśli chodzi o zużycie baterii to słabizna. Schodzi w oczach jak jest ekran włączony.

 

EDIT: Jakiś stary temat: http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-2/231274-20-40-battery-loss-overnight.html - rozwiązaniem jest wyłączyć neta zupełnie, bo dużo z energii zżera na tych telefonach utrzymywanie sieci 3g/lte itp.

 

Prosty test - zostaw go na noc w trybie samolotowym, w nocy i tak z niego nie korzystasz - budzik ci zadzwoni przecież. Zobaczysz jaka będzie różnica. No i zobacz w statystykach CO chodzi w tle. U mnie na S4 jak piszę utrzymywanie sygnału jadło od groma energii.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Nie ma oszczedzania. To co jest wbudowane w rom wlacza sie dopiero kiedy bateria ma 20% i mniej.

 

Takie zużycie jakie przedstawiacie to albo zużyta już bateria albo co jest bardziej prawdopodobne - usługi i programy w tle. Galaxy Ace2, LG Flex, M7 i M*, zadne ktore mialem w rekach nie mialy takiego drain aby spadlo wiecej jak 8% przez cala noc.

Odnośnik do komentarza

Sporo szajsungow tak ma. Mówię z doświadczenia. Może touchwiz jest/byl ciężko ale miałem to samo jak wrzuciłem rom google play edition do mojego s4 - to wtedy był andek jak w nexusie. Zużycie energii nie zmieniło się, prędkość interfejsu owszem. Ale bateria to dalej był dramacik.

Odnośnik do komentarza

Dziwnie,przecież to jest 1/5 baterii, ktora idzie w powietrze w czasie snu. Topowych Samsungow nigdy nie uzywal, bo raz ze tam bylo i chyba nadal jest mnostwo bloatwareu na start, dwa ze te urzadzenia nigdy mi sie nie podobaly.

 

Z drugiej strony, nie uzywam zadnych programow, ktore robia auto sync poza pocztą i kalendarzem. Jakie messengery, fejsbuki czy inne wacappy to pierwsze, jest przeze mnie usuwane/wyłączane w usługach każdego telefonu. Nie mam pojecia na ile te programy zuzywaja bateryjke.

Odnośnik do komentarza

No właśnie Bizon one zużywają sporo i Android pozwalał każdej aplikacji tworzyć demona i go uruchamiać kiedy chce. Może więc utrzymywać wybudzony telefon. Przy czym spójrz na te zdjęcia z linku - tam nic nie chodzi. Tak po prostu na tych telefonach na starych procesorach, starych modemach i  starych andkach było. Wszystko idzie do przodu, oszczędzanie się poprawiło. Jak zostawiłem na noc s4 w trybie  samolotowym to miałem chyba ok 5% zużycia, teraz już nie pamiętam. Doze w Andku 6 na moim Nexusie 6 robi mi właśnie ok 4-8% (nie wiem od czego to zależy) i jest spokój bez takich cyrków.

 

Nie zmienia to faktu, że ja po roku wymieniałem baterię bo działała ewidentnie krócej. Kupiłem zerolemon i było ok, choć pewnie ich teraz chłopak nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie próbowałem z trybem samolotowym i bez różnicy. Ale na szczęście telefon ładuje się bardzo szybko, więc doładowanie tych dwudziestu procent rano zajmuje jakieś 20 minut, maksymalnie.

 

Generalnie jestem androidowym laikiem, do niedawna śmigałem na starym HTC Desire X, więc zapytam - czy to, że nie mam jeszcze karty pamięci, bo wystarcza mi na razie systemowe 10gb w S4 może być powodem właśnie tak słabej pracy baterii?

Odnośnik do komentarza

Eee co ty opowiadasz nemo. M7 z Andkiem 5 i zuzycie bateri przez noc wynosilo raptem kilka procent. Zuzycie 20% przez noc to nie jest norma na zadnym andku.

Nigga plz.

Jest tak, jak Nemo pisze Yacku. Starsze telefony i android to duże spadki % baterii w nocy. Żona miała tak w s2, ja w s3, stockowe romy to był dramat. O ile człowiek nie umiał roota zrobić i wgrać jakiegoś customa to trochę słabo miał.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Galaxy S4 (nie mój), uruchamiam, odpala się logo Galaxy S4, na górze po lewej wyświetlają się małym druczkiem kolorowe komunikaty "recovery is not seandroid enforcing", recovery booting". Następnie pojawia się na ekranie napis Teamwin na niebieskim tle (chyba ekran startowy TWRP), ekran gaśnie, odpala się i tak w kółko.

 

Da się coś z tym zrobić by telefon w jakikolwiek sposób działał? Jakoś zresetować do podstawowego androida? Bo podejrzewam że ktoś tu wgrywał jakiś custom rom i nie pykło.

Odnośnik do komentarza

Do ADB to się możesz nie dostać. Poszukaj całego, kompletnego romu stockowego na http://samsung-updates.com/latest-firmware/ - do wgrywania, musisz użyć narzędzia ODIN - wymaga to odpalenia telefonu w trybie Download Mode, w S4 było to chyba przytrzymanie Power+VolUp+Home. 

 

EDIT: coś w tym stylu: https://androidmtk.com/flash-samsung-stock-rom-using-odin

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie no kurwa,

Jak widzę te pasek google to mnie chuj strzela. Coś co każdy usunie, ale musi być

Jaki ten ekran ma rozdzielczosc? Nieporownuje tego do appla, ale wewalają coraz to lepsze parametry i każdy ma być happy, już nawet jest stacja za sześc stowek dzięki której można to coś obslugiwać myszką XD Jaki progres w tym?

Odnośnik do komentarza

Podstawowe pytanie jest takie, czy warto zapłacić za s8 kiedy ip7 można kupić taniej i mieć sprawdzony telefon. Android androidem, ale moja G5 po roku już zaczęła spowalniać (czasem potrzebuje hard resetu). Nie instalowałem żadnych syfów - poczta/zdjęcia/spotify/net. 

Odnośnik do komentarza

Nie no kurwa,

Jak widzę te pasek google to mnie chuj strzela. Coś co każdy usunie, ale musi być

Jaki ten ekran ma rozdzielczosc? Nieporownuje tego do appla, ale wewalają coraz to lepsze parametry i każdy ma być happy, już nawet jest stacja za sześc stowek dzięki której można to coś obslugiwać myszką XD Jaki progres w tym?

 

od zarania dziejów do androida podepniesz myszke  i klawiature przed BT albo usbmicro. Yano 2.

Odnośnik do komentarza

Ta stacja pozwala podpiąć urządzenie do TV czy monitora przez HDMI i odpalić Worda i coś tam jeszcze.

 

Ale tyłka nie urywa. Generalnie nie wiedzą co mają robić, wydłużyli telefon jak kiedyś Apple z IP5, czytnik jest dziwnie położony. Ok, na szerokość ekran obejmiesz pewnie dłonią, ale w Andku musisz ciągle ściągać belkę z góry, przy tak długim ekranie, może to być trudne.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Ale to sensu większego nie ma.

 

Za cenę tego telefonu, stacji dokującej, i  monitora, masz mozliwosc kupna dobrego telefonu i laptopa który zrobi  więcej niz ta hybryda. I laptopa wezmiesz ze soba,  a monitor co niby? Ogólnie gadget kompletnie dla małej garstki, kiedyś probowalem przerobic za pomoca myszki  i  klawiatury Tab S na laptopa,  zainstalwoałem worda i i inne, ale po  paru godzinach wiedziałem ze to po prostu głupie.

Poza tym nie po to się pracuje by miec na ekranie ciagle powiadomienia o  smsach, telefonach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.