Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Posiada ktoś może HTC Magic, ale 32B? Chciałbym CyanogenMod sobie wgrać, w internecie jest mnóstwo tutoriali jak to zrobić, jednak do 32A. Na oficjalnej stronie moda co prawda jest napisane, że instalacja tego w 32B różni się tylko kilkoma krokami, jednak zesr'ałbym się w gacie gdybym miał świadomość, że moge otrzymać bricka przez to, że czegoś nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czytalem po forach zagranicznych ze jesli ktos czesto dzwoni i przeglada internet to HTC Desire strasznie kuleje z bateria,mimo ladowania przez cala noc potrafi pasc w srodku poludnia nastepnego dnia...ale tak pozatym to rowniez mysle ze to zacny telefon,mocno rozpatrywalem jego nabycie ale bateria mnie odstraszyla.

Nie jest źle. Pierwszego dnia po naladowaniu 100% wytrzymał ok 10h ciągłej zabawy. Później wystarczyło zaopatrzyć się w APNdroid, zmniejszyć podświetlenie do 30% i ustawić zabijanie aplikacji po tym jak wlączy się blokada ekranu i telefon wytrzymuje ok półtora dnia

 

Jeśli chodzi o telefon to bierz w ciemno - jak na mój typowo geekowy gust ta słuchawka nie ma słabych stron... no może prócz tego, że nie ma gorilla glass i nawet nie ma co do niego podchodzić nie mając wykupionego przynajmniej 500mb.

 

nie radze ładowac baterii całą noc, powinno sie ładować tylko do pełnego naładowania, czyli pewnei ze 2-3 godizny, jesli potem lezy kolejne 4 godizny w ładowarce to nie robi jej dobrze
ładowanie jest sterowane więc w momencie osiągnięcia 100% proces zwyczajnie odcina zasilanie. zauważ, że podczas ladowania telefon jest ciepły natomiast rano jest zimny
Odnośnik do komentarza

APN blokuje wszystkie ścieżki transferu (w tym MMS, które możesz odblokować). Przydaje się jak człowiek zapomni wyłączyć synchronizację - aplikacja nie będzie się dobijała i automatycznie będzie mniejsze zużycie.

Przełączniki to dobra rzecz - zwłaszcza 'zarządzanie energią' ale całkowity switch off też się przydaje a do tego nie blokuje wszystkiego jak tryb samolotowy.

 

 

Użytkownicy Desire i EVO4G - zaopatrzcie się w podstawkę ładującą. Telefon będzie się ładował w każdej wolnej chwili a do tego po jakimś czasie przyzwyczaicie się do jej użytkowania, że zaraz po przyjściu do domu telefon będzie lądował na stojaku.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam HTC TyTn II (Keiser), strasznie zamula go W Mobile, mozna na niego Androida wrzucic?

HaRET SD na TyTn

później wrzucasz jakiś modowany rom i po sprawie. na początek najlepiej Warm Donut, który jeśli wierzyć temu co zapewnia Myn jest przygotowany specjalnie pod Kaiser a przy tym działa szybciej niż andro na G1

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=602

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie.

Czy jest tak, że nowsze aplikacje itp. mogą nie działać poprawnie na Androidach 1.5, 1.6 ?

Pleco Dictionary ma niedługo wyjść na Androida a nie chcę utknąć na starym sofcie i nie móc odpalić tego stuffu (wiem o możliwości aktualizacji ale np. taki Swift z tego co wiem jeszcze nie ma tej możliwości)

Odnośnik do komentarza

Tak, to już się dzieje. Jest sporo aplikacji, które nie działają na 1.6 (np. LauncherPro, tak pierwsze z brzegu) i jeszcze więcej, których nie ma na 1.5. Nowe wersje Androida to prawie zawsze nowe API, a co za tym idzie jak powstają aplikacje z nich korzystające to nie są one kompatybilne ze starszymi wersjami.

 

Jaki masz telefon? Może jest możliwość zrootowania i wrgania sobie Androida 2.1 albo nawet 2.2. Ja posiadam pierwszy, najstarszy telefon z Androidem (HTD Dream, znany też jako Era G1) a śmiga na nim płynne i w pełni działające Froyo z masą bajerów (nie mówię tutaj o smaczkach wizualnych, mówię o możliwościach i funkcjach, które cyanogen sukcesywnie dodaje), których na zwykłym Androidzie nie zobaczysz.

 

EDIT: Nie doczytałem, masz Swifta. No to klops, na razie utknąłeś na Donucie. Z nim nie jest jeszcze tak źle, autorzy aplikacji ostatnio starają się dopasować aplikacje do Androida 1.6, było tak kiedyś z Google Goggles, jest teraz tak np. ze Springpadem, dodano do nich po prostu kompatybilność z Andkiem 1.6. Ze względu na telefony typu SE X10 czy właśnie Swift soft nie jest martwy :).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość konstant

Cytat ze strony android.com.pl :

 

 

Telefony do 500zł

 

Nowe:

 

LG GT540

 

+Płynne odtwarzanie gier 3D

+Radio FM

+Cena

+Zapowiedź oficjalnego Androida 2.1

+Bezpieczny Root

+systemowy odtwarzacz DiVX i XViD

 

-/+ Oporowy ekran

 

-Mały ekran 3"

-Na razie Android w wersji 1.6

-Brak Mulit Touch'a

-Brak zmodowanych softów

-Brak lampy błyskowej

-Brak klawiszy nawigacji D-pada lub Trackballa

-Małe wsparcie od developerów

 

Używane:

 

HTC Dream (Era G1)

 

+Pięciorzędowa klawiatura QWERTY

+Trackball

+Pojemnościowy Ekran 3,2"

+Ogromne wsparcie developerów

+Multitouch

 

-/+Dość pokażne rozmiary

 

-Brak oficjalnego 2.1

-Mała ilość ramu (192 MB)

-Duze ryzyko uwalenia telefonu

-Brak lampy błyskowej

 

Telefony w okolicy 600zł

 

Nowe:

 

Samsung Galaxy (Spica, i5700)

 

+Procesor Samsunga 800 MHZ

+Ekran pojemnościowy 3,2"

+D-Pad

+Wsparcie z Samdroid.net

+Małe ryzyko uwalenia

+Oficjalny Android 2.1

+Systemowy odtwarzacz DiVx i XViD

 

-/+ Dual Touch (dla niektórych tylko DT a dla niektórych aż DT

 

-Skopane sterowniki 3D

-Brak lampy błyskowej

-Trzeba trochę nad nim posiedzieć aby dobrze się go używało

 

Używane:

 

HTC Magic - mówię tu o wersji 32A (Nowy za około 800zł)

 

+Pojemnościowy Ekran 3,2"

+Wsparcie developerów

+Trackball

+Obsługa gier 3D w porównaniu do Spicy i G1

+Multitouch

 

-/+ Sensu UI

 

-brak oficjalnego 2.1

-brak lampy błyskowej

 

 

Telefony w okolicy 850zł

 

Nowe: HTC Magic

 

Używane:

 

HTC Hero (NOwy za około 1000zł)

 

+Pojemnościowy Ekran 3,2"

+Wsparcie developerów

+Trackball

+Obługa gier 3D w porównaniu do Spicy i G1

+Multitouch

+Oficjalny 2.1

+Aparat 5Mpx

 

-/+ Broda

-/+ Sense UI

 

-brak lampy błyskowej

 

 

Telefony w okolicy 900zł

 

Nowe:

 

HTC Wildfire

 

+aparat 5Mpx z diodą

+pojemnosciowy ekran

+Oficjalny 2.1 i zapowiedz 2.2

+Ekran pojemnościowy 3,2"

+Dioda powiadomień

+Optyczny trackball

+Multitouch

 

-/+Sense UI

 

-Mała rozdzielczość ekranu przez co nie zagramy w gry 3D ani nie skorzystamy z poszczególnych aplikacji

-Brak zmodyfikowanych softów

 

 

 

Używane: BRAK

 

 

Telefony w okolicy 1300zł

 

 

 

Nowe: BRAK

 

 

Używane:

 

Motorola Milestone (Nowy za około 1600-1400zł)

 

+klawiatura QWERTY

+wielki pojemnościowy wyświetlacz 3,7"

+D-Pad

+Wsparcie

+Aparat 5 MPx z lampą

+Solidne wykonanie

+wysoka wydajność w grach 3D dzięki procesorowi i zewnętrznemu układkowi graficznemu

+Mulitouch

+Zewnętrzny układ graficzny

+Android 2.2

 

-zablokowany BootLoader

-dość małe klawisze na QWERTY

 

Sony Ericsson Xperia X10 (Nowy za około 1600-1400zł)

 

+Olbrzymi ekran pojemnościowy 4"

+Aparat 8 Mpx z lampą błyskową

+Obsługa gier

+Przyjazna nakładka

+lampa błyskowa

 

-Brak Multi Touch'a

-Brak Androida 2.1 (takowy jest zapowiadany)

 

 

Telefony w okolicy 1700zł

 

Nowe:

 

HTC Desire

 

+Duży ekran 3,7"

+Aparat 5Mpx

+Ilość RAM

+Trackball

+Lampa błyskowa

+Procesor

+Trackball

+Android 2.2

+Multitouch

 

-Wadliwy Multi Touch

-ekran AMOLED cienko sprawdza się w słońcu

 

Samsung Galaxy S

 

+Ekran super AMOLED 4"

+Radio

+Ilość RAM

+Nagrywanie w HD

+Obsługa DivX

+Procesor wraz z zewnętrznym układem graficznym

+Android 2.2

+Kamera do video rozmów

+Touch Wiz 3

 

-brak lampy błyskowej

 

 

 

Ceny sie troche zmienily, ale zaden nowy telefon godny polecenia nie doszedl do tej stawki.

Edytowane przez konstant
Odnośnik do komentarza

W cenie podobnej do X10MP będzie HTC Wildfire, taniej a równie dobrze Samsung i5700 I HTC Hero.

 

W kwestii scrobblera - niekiedy klient nie chce rozpoznawać nawet najopularniejszych playerów pokroju Meridian czy doubleTwist a wtedy staje się bezużyteczny. Jest jeszcze player brandowany przez last.fm ale nie jest dostepny na naszym rynku

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Hero jest drogie jak pieron. A to to samo co Magic (ktorego posiadam i polecam).

Wczesniej mialem i5700 - rowniez swietny telefon.

 

HTC Wildfire - wszystko ok, ale rozdzialka 320x240 przy 3,2 calach to masakra, widzialem to na wlasne oczy...

Edytowane przez konstant
Odnośnik do komentarza

Magic 32A nie jest chyba złym wyborem (niech Was bozia strzeże przed zakupem 32B, dzisiaj to już zabytek).

Polecam Spicę, też bardzo dobry fonik (ale trzeba pogrzebać, by wycisnąć z niego o wiele lepsze działanie niż ma po wyjęciu z pudełka).

Odnośnik do komentarza

1) Android w przestarzalej wersji 1.6

Czy moglbys mi wyjasnic roznice, dla zwyklego uzytkownika, jakie to ma zanczenie, czy w moim systemie mam cyferke 1.6, 2.0 itp. ?, bo sorry, mialem A 2.0 , teraz mam Xperie X 10 i jestem tak samo mega zadowolony, nie mowiac juz ze roznic w oprogramowaniu nie odczuwam zadnych...

 

Inna sprawa, ze wszytskie niemalze telefony sa aktualizowane co jakis czas, do nowszego oprogramowania.

 

Jakie sa zatem roznice, bo wszedzie czytam wypowiedzi typu - stary android 1.6, android 2.0, lepiej bylby 2.2, a tak naprawde jezeli chodzi o stabilnosc, aplikacje, nawet w starych nie ma zadnych roznic (przynajmniej ja zadnych nie zauwazylem), wiec co za tym stoi, ze mam brac brzydszy telefon, bo ma 2czke w informacjach o systemie ? :unsure:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Magic 32A nie jest chyba złym wyborem (niech Was bozia strzeże przed zakupem 32B, dzisiaj to już zabytek).

Polecam Spicę, też bardzo dobry fonik (ale trzeba pogrzebać, by wycisnąć z niego o wiele lepsze działanie niż ma po wyjęciu z pudełka).

No to teraz wytłumacz mi co to jest 32A i dlaczego ten z literką B jest zabytkiem. ;) Mam Magica z wgranym menu od Hero i jak się okaże, że to właśnie ten mój jest wersją zabytkową to nie przeżyję tego :)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

 

Czy moglbys mi wyjasnic roznice, dla zwyklego uzytkownika, jakie to ma zanczenie, czy w moim systemie mam cyferke 1.6, 2.0 itp. ?, bo sorry, mialem A 2.0 , teraz mam Xperie X 10 i jestem tak samo mega zadowolony, nie mowiac juz ze roznic w oprogramowaniu nie odczuwam zadnych...

 

Inna sprawa, ze wszytskie niemalze telefony sa aktualizowane co jakis czas, do nowszego oprogramowania.

 

Jakie sa zatem roznice, bo wszedzie czytam wypowiedzi typu - stary android 1.6, android 2.0, lepiej bylby 2.2, a tak naprawde jezeli chodzi o stabilnosc, aplikacje, nawet w starych nie ma zadnych roznic (przynajmniej ja zadnych nie zauwazylem), wiec co za tym stoi, ze mam brac brzydszy telefon, bo ma 2czke w informacjach o systemie ? :unsure:

ja mam w i5700 1.6 androida i nie moge np wprost wyslac plików brzez bluethoth na lapka :)

czy tez 1.6 nie obsluguje niektorych kodowan wifi przez co na uczelni nie mam neta co mnie wkurza :D

Odnośnik do komentarza

1 rzeczy nigdy nie sprawdzalem, zas 2 nigdy mi sie nie przydazyla (zreszta kazdy korzystajacy z abonamnetu ma chyba internet po 3G w razie czego) :thumbsup: koniec roznic ? LOL To juz lepiej wybierajcie telefony ktore wam sie odobaja bez roznicy na wersje oprogramowania. :teehee:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Chodzi o to , ze sa aplikacje ktore nie rusza na 1,6, a rusza na 2.1 np

Teraz nadchodzi 2.2

Android 2.3 bedzie potrzebowal procka 1giga , czyli moja milestone tego ofcijalnie nie przyjmie. Mimo , ze podkrecilem procka z 550 na 1 giga ;]

Wada Androida , to taka , ze w pewnym momencie telefon nie przyjmie najnowszej aktualizacji , bo czegos tam nie ma.

A juz szczegolnie idzie to odczuc majac telefon HTC , bo Ci olewaja po jakims czasie dany model .

Odnośnik do komentarza
Jakie sa zatem roznice, bo wszedzie czytam wypowiedzi typu - stary android 1.6, android 2.0, lepiej bylby 2.2, a tak naprawde jezeli chodzi o stabilnosc, aplikacje, nawet w starych nie ma zadnych roznic (przynajmniej ja zadnych nie zauwazylem), wiec co za tym stoi, ze mam brac brzydszy telefon, bo ma 2czke w informacjach o systemie ? :unsure:

 

trzy najważniejsze powody dla których warto brać telefon z możliwością przejścia na Froyo

- zwiększenie wydajności (Desire z 2.1 - 6.7 MFLOP; Desire z 2.2 - 37 MFLOPS)

- app2sd - niektóre programy ważą 5mb+ (np. simeji z dodatkowymi bibliotekami waży prawie 10mb) co w przełożeniu na mało pamięci wewnętrznej współdzielonej z czystym andro i firmowymi UI daje zależnie od telefonu 50-150mb na własne potrzeby

- "update all" i auto-update - teraz mając 20 aplikacji z nowymi wersjami nie ma potrzeby uruchamiania a-track dog, bo system zrobi wszystko automatycznie; dodatkowo najczęściej aktualizowane aplikacje można dodać do wyjątków jako auto-update (vide twicca, która jest ciągle w wersji beta i niemalże codziennie pojawia się nowy fly-by)

 

 

Dodatkowo Gingerbread ma przejść porządny facelifting dzięki któremu nie będzie potrzeby instalowania nakładek pokroju Sense, Motoblur, Launcher Pro czy TouchWiz

 

 

 

A juz szczegolnie idzie to odczuc majac telefon HTC , bo Ci olewaja po jakims czasie dany model .

i właśnie dlatego tak bardzo lubimy XDA - olany Hero ma już 2.2 więc i pewnie za rok jak wyjdzie 4.0 a HTC zapomni o moim telefonie nadal będę mógł cieszyć się nowym firmware :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...