Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Nie miałem do czynienia z telefonami z wyższej kategorii, więc może faktycznie niepotrzebnie narzekam. Intuicyjność to jedno, natomiast bardzo mi się podoba w tym telefonie ''kustomizacja''  [widgety na pulpicie są znacznie lepsze, od tych pop-upów z iOS, na przykład w przypadku facebooka]. Roota zrobiłem, miło, że można go w 5 sekund dokonać, dźwięki z aparatu usunięte, jestem szczęśliwy :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

SDK do nowego Androida wypuszczone, rozpoczął się wielki szum wokół nowego flagowego telefonu, Nexusa S.

Strona Nexusa S

Strona o Gingerbreadzie (nazwa kodowa Androida 2.3) na googlemobile blogu

 

Mam jeszcze jedną dobrą i jedną złą wiadomość:

 

CyanogenMod 6.1 stable ujrzał dzisiaj światło dzienne!

Jednakże wraz z tą wersją Cyanogen zapowiada koniec wsparcia dla urządzeń z Androidem pierwszej generacji, czyli koniec z CM dla G1, Magica itp. :(. Yano, czas na nowy telefon :).

 

EDIT: Z tego co widzę, Nexus S jest podrasowanym Samsungiem Galaxy S (ma np. ten sam procesor), ale i tak chyba to będzie mój następny telefon, Nexus z update'ami od razu to świetna sprawa. A Android 2.3 oprócz nieco ładniejszej stylistyki (więcej czarnego) nie wnosi nic bardzo ciekawego, chyba najbardziej twórcy gier będą zadowoleni jako że dostali dużo więcej narzędzi do władania systemem. Trochę nowego API do kamery przedniej i to zbliżeniowe badanie tagów, NFC(?) chyba wygląda ciekawie, ale użytek z tego będzie w Stanach i w Japonii pewnie.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Od soboty mam LG Swifta(GT540) i no właśnie. Na razi jest zajawka więc ani telefonu ani Androida (2.1) obiektywnie ocenić nie mogę. Na pewno jara mnie opcja, że mogę łatwo obczaić ulubione portale będąc poza domem. W ogóle, cały telefon wydaje mi się mega nowoczesny, ale to pewnie dlatego, że do sierpnia miałem n73, a od sierpnia nokie 1600 ;) Fajne są gierki na dotykowym ekranie, polecam Angry Birds, ale to pewnie wszyscy maniacy Androida znają. Mam nadzieję, że na GT540 finalna wersja moda 6.1 będzie płynnie działać bo jedyne czego mi brakuje w Androidzie 2.1 to instalacja gier/aplikacji na memorce (wiem, że jest App2SD, ale nie chce kombinować za dużo). No i wiadomka - bez pakietu danych nie ma co brać. Ja mam zamiar zainwestować w 500 mb za 15pln w Playu.

Edytowane przez ShtaS
Odnośnik do komentarza

Nie wiem co mnie tknęło ale próbowałem zainstalować OTA na rootowanym telefonie (!!!). Oczywiście się nie udało więc w ruch poszedł Clockwork a ten jak wiadomo na siłę zrobi wszystko, łącznie z ominięciem weryfikacji i podpisów. Update poszedł, telefon się zrestartował... i wpadł w infi bootloop. Pff... bootloop może mi naskoczyć, co kilka dni w ruch szedł nandroid więc i recovery pójdzie bezproblemowo. Jakie było moje zdziwienie jak się okazało, że Clockwork z racji braku roota (OTA go usunęło) nie jest w stanie wejść w recovery mode (że o fb aby znaleźć odpowiedni img na karcie nie wspomnę). No nic, przecież mamy fake boot ze zintegrowanym klientem clockwork recovery - up na kartę, rename na update.zip i jedziemy od nowa. Kolejny raz strzał w pysk - fake również wymaga roota. No nic, trzeba będzie rootować - unrev, pliki podmienione i komunikat "enable usb debugging"... FFFUUUUU!!! No nic, zawsze pozostaje przedpotopowa metoda z pakietami pod linuksem... która wymaga zainstalowanego fake boota - cholerna rekurencja: fake do odpalenia wymaga roota, linuks do rootwania wymaga fake boota.

No nic, pozostaje ściągnięcie WWE i zainstalowanie bloatware od HTC - strona, plik, 160mb do pobrania, w międzyczasie obowiązkowa instalacja synchronizatora od HTC. Plik ściągnięty, instalator uruchomiony, sterowniki usb do HBOOTa wgrane... i błąd 170, że sync nie jest w stanie znaleźć urządzenia. Tym razem już bez FFFUUUUU, bo zacząłem panikować - z własnej głupoty zbrickować sobie telefon i zrobić z niego wartą 1600pln kupę krzemu? Niezbyt ciekawa opcja.

 

I tutaj pojawiło się olśnienie - jeśli HBOOT ciągle płacze o odpowiednie pliki a jednym z nich jest plik powłoki to może by tak z repozytorium zaciągnąć ROM w wersji binarnej, spakować dziada do jedynego akceptowalnego przez HBOOT formatu i czekać czy ten się nabierze. Nabrał się :D... a ja siedzę właśnie na świeżutkim stockowym romie, bez kontaktów (musiałem zrobić całkowity whipe), bez czegokolwiek.

 

Nauczka na przyszłość - titanium backup powinien być odpalany raz na 24h a nie raz na miesiąc :/

 

plus jest taki, że przez te 4h nerwówki opanowałem więcej zagadnień dot. andro niż przez cały okres użytkowania telefonu

 

 

 

inna kwestia - raven który mod Ci najbardziej podchodzi? Jako, że jestem miłośnikiem ascetycznego wyglądu, całkowitego minimalizmu i dużej wydajności to zastanawiam się nad Oxygen z jakimś alternatywnym launcherem (nie ADW ani LP). Siedziałem narazie na CM i Pinky i średnio mi się podobały (mimo szybkości były z lekka przeładowane)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co mnie tknęło ale próbowałem zainstalować OTA na rootowanym telefonie (!!!). Oczywiście się nie udało więc w ruch poszedł Clockwork a ten jak wiadomo na siłę zrobi wszystko, łącznie z ominięciem weryfikacji i podpisów. Update poszedł, telefon się zrestartował... i wpadł w infi bootloop. Pff... bootloop może mi naskoczyć, co kilka dni w ruch szedł nandroid więc i recovery pójdzie bezproblemowo. Jakie było moje zdziwienie jak się okazało, że Clockwork z racji braku roota (OTA go usunęło) nie jest w stanie wejść w recovery mode (że o fb aby znaleźć odpowiedni img na karcie nie wspomnę). No nic, przecież mamy fake boot ze zintegrowanym klientem clockwork recovery - up na kartę, rename na update.zip i jedziemy od nowa. Kolejny raz strzał w pysk - fake również wymaga roota. No nic, trzeba będzie rootować - unrev, pliki podmienione i komunikat "enable usb debugging"... FFFUUUUU!!! No nic, zawsze pozostaje przedpotopowa metoda z pakietami pod linuksem... która wymaga zainstalowanego fake boota - cholerna rekurencja: fake do odpalenia wymaga roota, linuks do rootwania wymaga fake boota.

No nic, pozostaje ściągnięcie WWE i zainstalowanie bloatware od HTC - strona, plik, 160mb do pobrania, w międzyczasie obowiązkowa instalacja synchronizatora od HTC. Plik ściągnięty, instalator uruchomiony, sterowniki usb do HBOOTa wgrane... i błąd 170, że sync nie jest w stanie znaleźć urządzenia. Tym razem już bez FFFUUUUU, bo zacząłem panikować - z własnej głupoty zbrickować sobie telefon i zrobić z niego wartą 1600pln kupę krzemu? Niezbyt ciekawa opcja.

 

I tutaj pojawiło się olśnienie - jeśli HBOOT ciągle płacze o odpowiednie pliki a jednym z nich jest plik powłoki to może by tak z repozytorium zaciągnąć ROM w wersji binarnej, spakować dziada do jedynego akceptowalnego przez HBOOT formatu i czekać czy ten się nabierze. Nabrał się :D... a ja siedzę właśnie na świeżutkim stockowym romie, bez kontaktów (musiałem zrobić całkowity whipe), bez czegokolwiek.

 

Nauczka na przyszłość - titanium backup powinien być odpalany raz na 24h a nie raz na miesiąc :/

 

plus jest taki, że przez te 4h nerwówki opanowałem więcej zagadnień dot. andro niż przez cały okres użytkowania telefonu

 

 

 

inna kwestia - raven który mod Ci najbardziej podchodzi? Jako, że jestem miłośnikiem ascetycznego wyglądu, całkowitego minimalizmu i dużej wydajności to zastanawiam się nad Oxygen z jakimś alternatywnym launcherem (nie ADW ani LP). Siedziałem narazie na CM i Pinky i średnio mi się podobały (mimo szybkości były z lekka przeładowane)

 

I to jest najbardziej wkur wiajace w androidzie. Nie mozna normalnie nic wgrac, tylko trzeba rooty, update.zip, zabawa z romami itd. Jedyne co zrobie z SGSem to poczekam do sierpnia 2010 az pojawi sie android 2.2 w orange i zainstaluje go przez KIES bo juz i tak sie nawku rwialem aby przywrocic opcje recovery mode, ktorej orangeowski telefon byl pozbawiony.

Odnośnik do komentarza

bzdury ;p nic nie musisz wgrywac (w sumie zalezy od telefonu) ja na swoim jade na stockowym oprogramowaniu i jakos problemow zadnych nie mam. Rooty, updaty przeciez to nic trudnego. Samego roota robisz universal rootem i po problemie. Zmiana romow to tylko dodatkowy plus dla ludzi lubiacych modowac telefony. Wszystko robija sie o czytanie ze zrozumieniem poradnikow znalezionych na forach.

Edytowane przez __bercik07
Odnośnik do komentarza
inna kwestia - raven który mod Ci najbardziej podchodzi? Jako, że jestem miłośnikiem ascetycznego wyglądu, całkowitego minimalizmu i dużej wydajności to zastanawiam się nad Oxygen z jakimś alternatywnym launcherem (nie ADW ani LP). Siedziałem narazie na CM i Pinky i średnio mi się podobały (mimo szybkości były z lekka przeładowane)

 

Wiesz co, mamy inne telefony (G1 vs Desire) i za bardzo nie mam jak Ci odpowiedzieć ;). Ja jestem fanem stockowego Androida, jest OK. Gingerbread jest też bardzo ładny. Launcher? Jeśli jestem na 1.6 (a aktualnie jestem, CM 4.2.15.1) to używam stockowego, jeśli na 2.1+ to tylko LauncherPro. Ja już tyle rzeczy nazmieniałem na G1, że nic mi nie straszne, i stwierdzam, że trzeba być zdolnym, by zbrickować ten telefon. Zbyt wielu ludzi wpada w panikę podczas bootloopa (a stąd do bricka DAAAAALEKO). Nie nawiązuje do Twojej sytuacji akurat, bo w życiu nie miałem do czynienia z modyfikowaniem czegoś w Desire.

 

@Yacek - ale przecież modowanie Samsungów to najłatwiejsza rzecz na świecie O_o. Właczasz telefon w download mode, włączasz Odina na PC, wybierasz soft, klikasz start i za 10 minut masz włączony już nowy system. Po krzyku.

Ty byś widział, co było z G1 zanim ktoś wpadł na pomysł zrobienia universal androota O_o. Zrobienie goldcarda, schodzenie do Androida 1.0, by przez telnetd uzyskać dostęp do roota, flashowanie w ten sposób nietrwałego recovery, spod recovery podmiana radia i SPL itd...

 

Taka magia Androida. Ale dzisiaj większość telefonów świetnie sobie radzi na domyślnym oprogramowaniu, kto chce ten grzebie.

Ja od jutra łykam HD2, od razu zaaplikuje mu Androida, ciekawe jak sobie będzie radzić :>.

Odnośnik do komentarza

bzdury ;p nic nie musisz wgrywac (w sumie zalezy od telefonu) ja na swoim jade na stockowym oprogramowaniu i jakos problemow zadnych nie mam. Rooty, updaty przeciez to nic trudnego. Samego roota robisz universal rootem i po problemie. Zmiana romow to tylko dodatkowy plus dla ludzi lubiacych modowac telefony. Wszystko robija sie o czytanie ze zrozumieniem poradnikow znalezionych na forach.

 

 

inna kwestia - raven który mod Ci najbardziej podchodzi? Jako, że jestem miłośnikiem ascetycznego wyglądu, całkowitego minimalizmu i dużej wydajności to zastanawiam się nad Oxygen z jakimś alternatywnym launcherem (nie ADW ani LP). Siedziałem narazie na CM i Pinky i średnio mi się podobały (mimo szybkości były z lekka przeładowane)

 

Wiesz co, mamy inne telefony (G1 vs Desire) i za bardzo nie mam jak Ci odpowiedzieć ;). Ja jestem fanem stockowego Androida, jest OK. Gingerbread jest też bardzo ładny. Launcher? Jeśli jestem na 1.6 (a aktualnie jestem, CM 4.2.15.1) to używam stockowego, jeśli na 2.1+ to tylko LauncherPro. Ja już tyle rzeczy nazmieniałem na G1, że nic mi nie straszne, i stwierdzam, że trzeba być zdolnym, by zbrickować ten telefon. Zbyt wielu ludzi wpada w panikę podczas bootloopa (a stąd do bricka DAAAAALEKO). Nie nawiązuje do Twojej sytuacji akurat, bo w życiu nie miałem do czynienia z modyfikowaniem czegoś w Desire.

 

@Yacek - ale przecież modowanie Samsungów to najłatwiejsza rzecz na świecie O_o. Właczasz telefon w download mode, włączasz Odina na PC, wybierasz soft, klikasz start i za 10 minut masz włączony już nowy system. Po krzyku.

Ty byś widział, co było z G1 zanim ktoś wpadł na pomysł zrobienia universal androota O_o. Zrobienie goldcarda, schodzenie do Androida 1.0, by przez telnetd uzyskać dostęp do roota, flashowanie w ten sposób nietrwałego recovery, spod recovery podmiana radia i SPL itd...

 

Taka magia Androida. Ale dzisiaj większość telefonów świetnie sobie radzi na domyślnym oprogramowaniu, kto chce ten grzebie.

Ja od jutra łykam HD2, od razu zaaplikuje mu Androida, ciekawe jak sobie będzie radzić :>.

 

Aby wejsc w download mode to trzeba je miec najpierw odblokowane. Samych rootow jest 20 roznych wersji, widocznie ja trafilem na ta najbardziej zje bana z lagfixem bo po tym telefon dzialal dziwnie. Odin prosta sprawa tylko aby wrocic do oemowego softu trzeba bawic sie w clockwork. Tu nie chodzi mi o to, ze to jest trudne bo mam opanowe czytanie tutoriali ze zrozumieniem tylko o sama mechanike. Zeby wrzucic jakies theme za kazdym razem trzeba (pipi) sie z update.zip - chodzi mi o porownanie do winterboard na iP. Jeszcze, zeby to byl sam respring jak w gayphonie, a tu za kazdym razem trzeba czekac az SGS sie na mysli przy uruchamianiu. Za malo cierpliwosci mam chyba do tego telefonu. Wszystko jest proste do momentu, az nie trafi sie na przygody Greaha. Pod tym wzgledem jestem zadowolony, ze mam gayphona mimo ogromnego psioczenia na niego: tu w najgorszym wypadku musze przytrzymac 2 klawisze i wgrac firmware itunesem, jak wpladnie w loopa to tylko kliknac Kick out from recovery mode i po zabiegu.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

@Yacek

 

To co jest w nim najbardziej wkurzające jest też, paradoksalnie, jego największym plusem. Dzięki temu społeczność "lubiących grzebać w kodzie" (nie nazwę ich geekami, bo obecnie to określenie dewaluowało i oznacza każdego jasia, który rozróżnia agp od pcie) jest w stanie odróżnić się od szarego użytkownika. Wiem, że brzmi to jak dorabianie ideologii do niczego ale jak dla mnie takie XDA i ludzie tam przesiadujący przypominają mi dawne czasy demosceny kiedy to człowiek siedział dniami nad optymalizacją kodu aby stworzyć renderowaną w opengl kulkę, która wejdzie na fdd. Niby nie jest to nikomu potrzebne ale znajdą się ludzie, którzt czerpią z tego przyjemność.

Do tego dochodzi pewien dreszcz emocji jak podczas robienia S-OFF można nieodwracalnie zbrickować słuchawkę jak człowiek nie doczyta, że proces może trwać nawet do 40 minut.

Odnośnik do komentarza

@Yacek

 

To co jest w nim najbardziej wkurzające jest też, paradoksalnie, jego największym plusem. Dzięki temu społeczność "lubiących grzebać w kodzie" (nie nazwę ich geekami, bo obecnie to określenie dewaluowało i oznacza każdego jasia, który rozróżnia agp od pcie) jest w stanie odróżnić się od szarego użytkownika. Wiem, że brzmi to jak dorabianie ideologii do niczego ale jak dla mnie takie XDA i ludzie tam przesiadujący przypominają mi dawne czasy demosceny kiedy to człowiek siedział dniami nad optymalizacją kodu aby stworzyć renderowaną w opengl kulkę, która wejdzie na fdd. Niby nie jest to nikomu potrzebne ale znajdą się ludzie, którzt czerpią z tego przyjemność.

Do tego dochodzi pewien dreszcz emocji jak podczas robienia S-OFF można nieodwracalnie zbrickować słuchawkę jak człowiek nie doczyta, że proces może trwać nawet do 40 minut.

Rozumiem co masz na mysli i rowniez darze wielkim szacunem xda. Jedyne co mnie irytuje to jest to, ze mamy kilkanascie roznych romow i zaden nie jest w 100% sprawny. Moze jestem zbyt wymagajacy, cale zycie korzystajacy z nokii gdzie jak byly smsy to dzialalo, bluetooth dzialal, wifi dzialalo, a na androidzie jak chcesz wgrac fajny firmware to albo to nie dziala albo tamto itd. Zawsze cos kosztem czegos. Czuje sie, jakby za kazdym razem ktos mnie rob il w ch uja, czy to producent (apple i brak bluetooth w iP4) czy to kozacy z xda, ktorzy nie potrafia zrobic zwyklego prostego roma na ktorym wszystko dziala elegancko ,tylk ozawsze wpier dalaja te swoje 'dziwne' tweaki, jakbym rzeczywiscie do zycia potrzebowal te ich wszystkie wymyslne przerobki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Na dniach bede mial i5700, pierwszy tel z androidem. Czytalem, ze na robociku 2.1 nie da sie polaczyc w trybie ad hoc, czy to prawda? Jezeli tak, to lipa, bo nie mam zamiaru zmieniac routka na takiego z Wi-Fi i wyrzucac 250 zl, bo jest mi siec bezprzewodowa w domu nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Czy jest sens "rootować" Androida? Czy po tym procesie mamy dostęp na komórce do aplikacji, która w jednym miejscu gromadzi wszystko ciekawe aplikacje do ściągnięcia na zrootowane telefony (coś w stylu Cydii na iP)?

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Czy jest sens "rootować" Androida? Czy po tym procesie mamy dostęp na komórce do aplikacji, która w jednym miejscu gromadzi wszystko ciekawe aplikacje do ściągnięcia na zrootowane telefony (coś w stylu Cydii na iP)?

 

 

Zalezy od telefonu, ale ogolnie root to same korzysci, glownie w telefonach niezablokowanych przez producenta (HTC, LG, Samsung) - root daje mozliwosc calkowitego modyfikowania oprogramowania.

W telefonach SE oraz Motoroli, gdzie bootloader jest zablokowany root praktycznie daje mozliwosc tylko usuniecia niepotrzebnego syfu oraz instalacji programow ktore potrzebuja go do dzialania.

ps. na andorida nie ma czegos takiego jak Cydia.

Edytowane przez konstant
Odnośnik do komentarza

@konstant

Applanet

 

 

@Psyko

3G Watchdog - monitor transferów (w połączeniu z apn droid albo juice defender może zablokować transfery jeśli przekroczysz wykupiony limit)

AdFree - usuwa reklamy w darmowych programach

AudioManager - wszystkie ustawienia głośności pod jednym widgetem

Barcode Scanner - do odczytu QR

Camera360 - nie tyle alternatywa co dodatek do systemowego aparatu (płatna)

Clockwork ROM Manager - warto zrobić sobie backup całego systemu

ES File Explorer - lżejszy niż Astro

Gallery 3D - port z SE, bardzo szybka i nieźle wyglądająca przeglądarka grafik

HandcentSMS/ChompSMS - SMS utrzymane w iOS-owym stylu

Juice Defender - optymalizator zużycia baterii

JustPictures - bardzo dobra alternatywa dla stockowej galerii, dodatkowo obsługuje Picassa, flickr i pochodne

K-9 - klient poczty obsługujący multikonta, działa lepiej niż stockowy gmail

PowerAMP - jedyny sensowny odtwarzacz muzyczny (warto zakupić)

RockPlayer - jedyny sensowny odtwarzacz filmów (j/w)

Ringdroid - wycinanie fragmentów utworów w celu przerobienia ich na dzwonki

RootManager - aby wywalić wszystkie zbędne aplikacje

RootExplorer - rozszerzona wersja ESFM

Soundhound - identyfikacja muzyki

SwitchPro - widgety z wszystkimi ważnymi wyłącznikami (bt, wifi, 3g/2g, obrót, szybki restart etc.)

Swype - pisanie poprzez "jeżdżenie" po klawiaturze

Titanium Backup - kopia zapasowa wszystkiego

Trip Advisor - jeśli podróżujesz

TuneInRadio - radia internetowe z całego świata (uwaga na transfer)

twicca - wg mnie najlepszy klient Twitter

 

 

task killer wedle uznania - siedząc na 2.2 używalem TasKiller i Advanced Task Manager. Obecnie nie używam, bo 2.3 ma wbudowanego killera

powłoka - Launcher Pro Plus albo ADW

Odnośnik do komentarza

Dzieki, a ajkas aplikacja zeby miec w ryzach dostep aplikacji do netu, zeby nie zjadalo z pakietu 250 mega niepotrzebnie danych.

 

Edit

 

Ok widze - SwitchPro tak?

 

A jakis "antywirus", zeby tylko nie mulil tej Spicy.

 

I w jaki sposob sie placi za appsy, sciagaja kase z konta?

 

Titanium wymaga roota, nie zamierzam sie w to bawic.

 

Skad wziazc Swype'a bo na markecie go nie widze?

 

Zaznaczam tez, ze nie bawie sie w rootowanie itd, stockowy android 2.1 i tyle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Antywirusy sa jednakże jeśli kupujesz aplikacje z marketu to nie potrzebujesz takich zamulaczy, bo masz 100% pewności że wszystko będzie czyste.

 

Za aplikacje płacisz za pośrednictwem Google Checkout - ichniego odpowiednika PayPal. Kiedyś miałeś 24h na refundację kosztów jeśli aplikacja Ci się nie spodoba; obecnie ten czas ograniczyli do zaledwie 15minut co jest idiotyzmem w przypadku gier, które niejednokrotnie ważą kilkaset mb i w 15min. jedyne co zdążysz to ściągnąć wszystkie pliki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...