Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę pochwalić betę Winampa. Super dźwięk, scrobbling, ładny dizajn... Na PC już nie korzystam z Winampa (iTunes), ale na Xperii cudo.

 

 

Należy jeszcze dodać, że to cudo w ogóle nie ma equalizera.

 

Jeśli chodzi o programy muzyczne polecam wszystkim PowerAmp. To jest cudo :thumbsup: (Equalizer, odtwarzanie folderami, wszystko).

Odnośnik do komentarza

Cut the rope już prawie wylądował na Androidzie :). W otchłani Internetu można znaleźć jakąś wersję dla testerów czy coś takiego, dostępnych jest 50 leveli, gra jest trochę zbugowana i nie wygląda jak należy do końca, ale doświadczenie jest i tak świetne :D. Ten żabol jest genialny, jak widzę te jego minki to normalnie śmieję się na głos. Jak pierwszy raz mi gwiazdka spadła to myślałem, że sam padnę jak mi zrobił coś takiego:

 

device3a.png

 

:D

 

(chwilę później obadałem wersję na iP4 i mi minka trochę zrzedła (gra jest o wiele płynniejsza, ładniejsza i grafika jest ostrzejsza), ale i tak fajnie, że dostajemy co lepsze gierki z iPhone'a, sytuacja jest coraz lepsza)

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Miejmy tylko nadzieję, że w najbliższej przyszłości proces fragmentacji zostanie zawężony i 2.1 to będzie absolutne minimum montowane w budżetówkach tak aby dev siedzący na API z 2.3 mogli robić gry bardziej uniwersalne i nie opierające się na flashu.

 

 

raven testowałeś może na swoim HD2 d2ext? Właśnie odpaliłem to na Villainie i musze powiedzieć, że telefon dostał podwójnego kopa - z jednej strony ma lepsze zarządzanie ramem (2.3) a z drugiej wszystko na i/o opiera się o kartę klasy dziesiątej a nie wolniejszy flash telefonu. Przyznam, że zastanawiałem się nad przesiadką na DHD ale z tego co widze dev potrafią z klasycznego D wycisnąć znacznie więcej (może za sprawą bliźniaczej do N1 konstrukcji a co za tym idzie podwójnego supportu).

Gdyby nie ograniczenia i dziwaczne wymagania w Quadrant (czyt. stawianie priorytetu na grafikę a nie same obliczenia przez co SGS od samego początku jest nie do pobicia a tak naprawdę niejednokrotnie zamula bardziej niż mid-end) to wynik by bezproblemowo przebijał każdy obecny na rynku smartfon

Odnośnik do komentarza

Jaki polecacie odtwarzacz do filmów, który będzie czytał polskie napisy.

Mam SGSa z andkiem 2.2.1.

 

VPlayer, napisy muszą być jednak w formacie .srt, ogólnie świetny odtwarzacz, na Vibrancie (SGS) sprawuje się świetnie, niestety jest to wersja płatna (oczywiście jest też darmowa , chyba 15-dniowa), ale warto. Ludziska zachwycają się ponoć jeszcze odtwarzaczem RockPlayer, ale nie testowałem więc się nie wypowiem.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Miejmy tylko nadzieję, że w najbliższej przyszłości proces fragmentacji zostanie zawężony i 2.1 to będzie absolutne minimum montowane w budżetówkach tak aby dev siedzący na API z 2.3 mogli robić gry bardziej uniwersalne i nie opierające się na flashu.

 

 

raven testowałeś może na swoim HD2 d2ext? Właśnie odpaliłem to na Villainie i musze powiedzieć, że telefon dostał podwójnego kopa - z jednej strony ma lepsze zarządzanie ramem (2.3) a z drugiej wszystko na i/o opiera się o kartę klasy dziesiątej a nie wolniejszy flash telefonu. Przyznam, że zastanawiałem się nad przesiadką na DHD ale z tego co widze dev potrafią z klasycznego D wycisnąć znacznie więcej (może za sprawą bliźniaczej do N1 konstrukcji a co za tym idzie podwójnego supportu).

Gdyby nie ograniczenia i dziwaczne wymagania w Quadrant (czyt. stawianie priorytetu na grafikę a nie same obliczenia przez co SGS od samego początku jest nie do pobicia a tak naprawdę niejednokrotnie zamula bardziej niż mid-end) to wynik by bezproblemowo przebijał każdy obecny na rynku smartfon

 

Wiesz, mam kartę klasy 4 tylko i to już mocno zużytą, więc kiedy w moim telefonie ląduje jakiś ROM z bindem data pod ext (wszystkie porty z DHD tak mają) to nie zauważam jakiejś wielkiej różnicy. Z tym, że ja nigdy tak naprawdę nie narzekałem na wydajność HD2 a każdy jeden ROM AOSP (bo z Sense różnie bywa) mi śmigał jak należy.

 

Mi się DHD średnio podoba. Z jednej strony fantastyczne Sense HD, które jako jedyne naprawdę dostosowuje Androida do ekranów >4 cale, ale z drugiej strony ten interfejs jest ociężały a support nie ma nawet startu do tego z N1/Desire. Sam telefon jest bardzo wydajny (Snapdragon drugiej generacji, Adreno 205) i wydaje się, że jeszcze przez długi czas właśnie ta kombinacja będzie najbardziej optymalną. Dwa rdzenie nie są w ogóle wykorzystywane przez Androida, Tegra 2 jest jeszcze za młoda by powstały na nią jakieś konkretniejsze produkcje (choć... Tegra Store z dedykowanymi grami już jest uruchomiony). Wybór należy do Ciebie, skok wydajnościowy powininen być, ale brak dużego wsparcia trochę boli.

Odnośnik do komentarza

Dobra, młodszy brat ma nowy telefon: LG GT540 SWIFT i mam problem. Za nic nie mogę się połączyć z internetem :/

 

Wykrywa mi sieć WIFI, ale gdy chcę połączyć się z internetem, to nie mogę :(

 

Strasznie mnie to wkurza, bo na drugim telefonie łączę się normalnie z siecią, przez WIFI i bez wifi, a tutaj się nie da.

 

Wie ktoś o co chodzi? Ma ktoś ten telefon?

 

Dodam, że na początku była wersja 1.6 i zaktualizowałem przed chwilą do 2.1 i problem dalej został...

Edytowane przez Norbi13
Odnośnik do komentarza

Dobra Swype ze strony swype blogspot cos wywala, ze skonczyla sie wersja trail i amen, zainstalowalem oficjalna bete, ale tam Aang I Espaniol tylko. Da rade jakos uzywac tego bez cyrku po polsku?

Odnośnik do komentarza

GPS NIGDY nie był płatny i nie może być. To po prostu nie kosztuje. Pobieranie danych z internetu już jednak kosztuje, zależnie od Twoich pakietów i stawek. Więc jeśli włączysz sobie aplikację, która pobiera mapy z internetu i na dodatek znajduje fixa pobierając dane z najbliższych nadajników GSM, to wiadomo, że będzie to płatne. Ale jak sobie zainstalujesz nawigację z mapami na karcie pamięci, a potem wyłączysz jeszcze lokalizację po sieci w ustawieniach to nie zapłacisz nic.

 

Raczej proste.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jaki polecacie odtwarzacz do filmów, który będzie czytał polskie napisy.

Mam SGSa z andkiem 2.2.1.

 

VPlayer, napisy muszą być jednak w formacie .srt, ogólnie świetny odtwarzacz, na Vibrancie (SGS) sprawuje się świetnie, niestety jest to wersja płatna (oczywiście jest też darmowa , chyba 15-dniowa), ale warto. Ludziska zachwycają się ponoć jeszcze odtwarzaczem RockPlayer, ale nie testowałem więc się nie wypowiem.

 

Ja używam Meridian, napisy też w str muszą być.

Odnośnik do komentarza

Korzysta ktos z fpse ? Bo mam z tym programem problem.

 

Probowalem odpalic 3 gry - Diablo, Chrono Triggera i Tekkena 3. Dziala tylko Diablo (czy do konca dobrze to nie wiem, bo tylko odpalilem zeby sprawdzic czy dziala).

 

Z Chrono Triggerem i Tekkenem 3 mam taki problem, ze kiedy je odpala telefon wydaje wibracje (przy Diablo tego nie ma) a potem wyskakuje komunikat o biosie (cos w stylu fpse has exited, try using bios itd), dzieja sie jakies cuda i program sie wiesza / musze z niego wychodzic przez przycisk glowny / pojawia mi sie komunikat o tym ze trzeba zakonczyc proces, czy jakos tak.

Mial ktos takie problemy / wie jak ten problem rozwiazac ? Heh - wtopilem 14zl, lipa jak sie okaze ze program mi nie dziala tak jak trzeba i nic sie nie da z tym zrobic.

 

Edit: Telefon to samsung galaxy s

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

OK, rozwiazalem problem.

 

Sprobowalem odpalic inne romy tych gier i wszystko dzialalo - wiec jesli komus cos nie bedzie dzialac, to sie nie przejmowac i wyprobowac inny rom.

 

@Sprite

Fajne gry? Emulator GBA, GBC, NES, SNES, PSX ( !!! ), i inne.

 

Jesli chodzi o nie-emulacje: angry birds (darmowa), gry od gameloftu (NOVA i inne - mozna se obadac na stronie gameloftu, nie ma ich na android market).

Wiecej gierek nie znam, jak ktos zna jakies (najlepiej darmowe, bo nie chce mi sie placic 5$ za gierke w momencie kiedy za 14zl mialem emulator psxa). Jeszcze taka NOVA chetnie bym obadal, ale nie ma jej na android market a z ta gameloftowa dystrybucja podobno sa problemy jakies.

 

Swoja droga niesamowita sprawa jak daleko zaszly telefony - emulacja PSXa, no (pipi) !1 Jakby mi ktos powiedzial 2 lata temu ze dzisiaj to bedzie tak dobrze hulac na telefonach to bym nie uwierzyl.

Teraz czekam na emulacje dreamcasta, moze w koncu bede mogl zagrac w Shenmue (na kompie sie grac nie da jako ze emulatory nie obsluguja pada, a na klawiaturze i myszce nie da sie grac).

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Korzysta ktos z fpse ? Bo mam z tym programem problem.

 

Probowalem odpalic 3 gry - Diablo, Chrono Triggera i Tekkena 3. Dziala tylko Diablo (czy do konca dobrze to nie wiem, bo tylko odpalilem zeby sprawdzic czy dziala).

 

Z Chrono Triggerem i Tekkenem 3 mam taki problem, ze kiedy je odpala telefon wydaje wibracje (przy Diablo tego nie ma) a potem wyskakuje komunikat o biosie (cos w stylu fpse has exited, try using bios itd), dzieja sie jakies cuda i program sie wiesza / musze z niego wychodzic przez przycisk glowny / pojawia mi sie komunikat o tym ze trzeba zakonczyc proces, czy jakos tak.

Mial ktos takie problemy / wie jak ten problem rozwiazac ? Heh - wtopilem 14zl, lipa jak sie okaze ze program mi nie dziala tak jak trzeba i nic sie nie da z tym zrobic.

 

Edit: Telefon to samsung galaxy s

 

Mam też SGS, FPSE z wyżej wymienionymi romami (oprócz Tekkena 3 - nie sprawdzałem) działa jak należy.

Moja konfiguracja:

bios - SCPH1001,

system - wszystko (oprócz HLE mode i Boost mode) włączone,

video - frame limiter włączony, reszta bez zmian,

audio - spu sync - w zależności od potrzeb.

 

Możesz mieć też problem z obrazami płyt, poszukaj innych.

Odnośnik do komentarza

Bios mozna wrzucic byle gdzie - po prostu w opcjach klikasz na bios i wybierasz plik.

Po zrobieniu tego radze zapisac ustawienie jako defaultowy config, bo inaczej za kazdym razem od nowa trzeba bedzie to ustawiac.

 

MGSa nie probowalem, to sie nie wypowiem (sproboj z biosem, sproboj opalic pionowo, poziomo, z HLE mode, bez HLE mode; jak nic nie zadziala to spoboj inny obraz).

 

Za to wyprobowalem sporo innych gier

Crash Team Racing - full speed

Tekken 3 - 50fps

Soul Blade - 60fps

Crash Bandicoot - 50fps

Bloody Roar - kiepsko, 36fpsow, po wlaczeniu frame skipu mozna dojsc do 50fpsow, ale wtedy dziwnie ta gra chodzi (grac mozna, ale nie jest to juz pelnoprawda gra w odroznieniu do Tekkena 3 i Soul Blade'a ktore chodza tak jak trzeba)

Gran Turismo 2 - juz nie kojarze do konca, ale szybko, 50-60fps

Wipeout 1 - 60fps

Wipeout 2 - 50fps

Wipeout 3 - wykrzacza sie po przejechaniu paru metrow, probowalem kilka roznych obrazow i zawsze to samo

THPS 2 oraz 3 - gry chodza szybko, ale wystepuje problem z teksturami

 

 

Edit: Lekki offtopic niezwiazany bezposrednio z androidem - uzywacie jakis pokrowcow / folii na ekran / jakiejs innej ochrony do swoich telefonow, czy nie?

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To jedziemy dalej:

Parasite Eve - 100% prędkości

Duke 3d Time to Kill - do 60 fps, w odczuciu bardzo płynnie,

Pandemonium - 100% prędkości,

Diablo - 60 fps, ale gra sama w sobie jest jakaś taka mizerna w wersji PSX, więc nie polecam,

Forsaken - 100% prędkości, sterowanie do bani (chyba, że via bluetooth),

Quake 2 - 100% prędkości,

Chrono Trigger - 60 fps, lekki spadek przy walkach, dość duży spadek w menu (sprawdzane na dość starej wersji FPSE, więc teraz może być już w porządku),

Medevil - 100% prędkości,

Wipeout 2097 - 50-60 fps, problemy z teksturami,

Skullmonkeys - nawet nie rusza,

Driver - 55-60fps,

Critical Depth - 100%

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.