Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 4 głosy

Android

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3339 odpowiedzi w tym temacie

#41 jarken

jarken
  • Be fit or die tryin'
  • 1548 postów

Napisano 09 April 2010 - 20:25

Ooo, dobre pytanie, w mojej uczelni również są jakieś certyfikaty.

Użytkownik jarken edytował ten post 10 April 2010 - 10:15

• 0

#42 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16545 postów

Napisano 10 April 2010 - 09:52

Co do drugiego nie wiem, jeśli chodzi o wyłączanie transmisji danych to w Markecie jest mały programik się tym skutecznie zajmujący - APNdroid.
  • 0

#43 jarken

jarken
  • Be fit or die tryin'
  • 1548 postów

Napisano 15 April 2010 - 17:26

Od 2 dni cieszę się Galaxy Spica I5700. Przeglądanie neta na tym telefonie to poezja. Od razu zaktualizowałem firmware do 2.1. Możecie polecić jakieś ciekawe aplikacje? Mam już apndroid, iGo, advanced task killer, 3G watchdog, operę mini 5 i wifinder.
  • 0

#44 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16545 postów

Napisano 15 April 2010 - 19:42

po pierwsze polecam forum znajdujące się pod forum.android.com.pl, znajdziesz tam wszystko.

Nie wiem jaką wersję masz, ale z tego, co ja korzystam na Spicy super są:

- Genie Widget (wiadomości z Nexus One, super aplikacja)
- PandaHero Home - namiastka HTC Sense i najszybszy home
- APNDroid - wyłączanie automatycznego połączenia
- ES File Explorer - dobry taskkiller i instalator plików
- Barcode Scanner
- Gesture Search - szukanie po telefonie pisząc literki
- Meridian - świetny odtwarzacz MP3
- My Tracks - nagrywanie trasy po GPS, genialne na rower
- MyBackupPro - jak będziesz robił update to dzięki temu programowi zachowasz wszystkie dane z telefonu
- PdaNet - dzięki tej aplikacji telefon może robić za modem
- PureGridCalendar - kalendarz a'la HTC Sense
- Seesmic - najlepszy IMO klient twittera
- SlideScreen Pro - dobry zastępnik Home'a, wszystkie informacje w jednym miejscu
- StopWatch - stoper
- Tangram Pro
- Tłumacz Google
- Toshl - możesz wpisywać wydatki
- Weather Widgets - zegar zerżnięty z HTC z tą zarąbistą prognozą pogody z telefonów z HTC Sense

Witamy w Androidowej braci, jak co to wal :).
  • 0

#45 jarken

jarken
  • Be fit or die tryin'
  • 1548 postów

Napisano 15 April 2010 - 20:24

Na razie mam problem ze scrobblowaniem muzyki do last.fm. Simple scrobbler nie współpracuje z wersją 2.1, a oficjalny scrobbler działa tylko w 3 krajach...
  • 0

#46 Sqtr78

Sqtr78
  • Użytkownicy
  • 713 postów

Napisano 22 April 2010 - 10:52

Od paru dni mam HTC Desire, bateria znika w oczach. Wyłączyłem LIFE Wallpaper, wifi i włączyłem opcje wyłączania aplikacji kiedy ekran jest wyłączony. Dalej zjada mocno. Ma ktoś jakieś pomysły? Pozatym ten telefon to cudo. Najlepszy tel. w historii jak dla mnie.
  • 0

#47 Smiti

Smiti
  • Użytkownicy
  • 522 postów

Napisano 22 April 2010 - 11:28

Co to znaczy "bateria znika w oczach" ? Mój Hero z APNDroid wyłączanym tylko na czas przeglądania neta wytrzymuje max 3dni. Pewnie wiele zmienia fakt, że to twój nowy telefon i ciągle się nim bawisz. :)
  • 0

#48 Velius

Velius
  • Użytkownicy
  • 6673 postów

Napisano 22 April 2010 - 12:25

Czytalem po forach zagranicznych ze jesli ktos czesto dzwoni i przeglada internet to HTC Desire strasznie kuleje z bateria,mimo ladowania przez cala noc potrafi pasc w srodku poludnia nastepnego dnia...ale tak pozatym to rowniez mysle ze to zacny telefon,mocno rozpatrywalem jego nabycie ale bateria mnie odstraszyla.
  • 0

#49 Yano

Yano

Piłeś? Nie czatuj!

• Premium Member
  • 25852 postów

Napisano 22 April 2010 - 12:47

nie radze ładowac baterii całą noc, powinno sie ładować tylko do pełnego naładowania, czyli pewnei ze 2-3 godizny, jesli potem lezy kolejne 4 godizny w ładowarce to nie robi jej dobrze ;p

a co do pomysło na baterie, ja mam co prawda stary G1, ale też są problemy z baterią, jak bym uzywał "caly czas" to by starczyła na pół dnia. przy takim srednim uzywaniu starcza na 1.5 dnia, a przy bardzo małym max 3dni
tak to jest gdy telefon ma ogormny ekran i mase funkcji obsluguje jednoczesnie itp itp

w opcjach komorki powinieneś mieć informacje o tym co ci zjada baterie (u mnie jest) , zobacz sobie czy poprostu system/ekran tyle zjadają czy moze jakas aplikacja
napewno wyłaczenie gps i wifi pomaga ;p (chociaz gps chyba sie włacza tylko przy mapach, wiec chyba nie zjada baterii gdy nic nie robisz)

mozesz też zmniejszyć jasność ekranu

ogolnie to raczej nie ma co liczyc ze bateria wytrzyma tydzień jak w starych nokiach ;)
  • 0

#50 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16545 postów

Napisano 26 April 2010 - 18:23

No smartfony to już takie telefony w których dwa dni bez ładowania to osiągnięcie :).
  • 0

#51 molly

molly
  • Użytkownicy
  • 1779 postów
  • GG1139772
  • SkądSavage Reservation

Napisano 08 June 2010 - 15:37

Posiada ktoś może HTC Magic, ale 32B? Chciałbym CyanogenMod sobie wgrać, w internecie jest mnóstwo tutoriali jak to zrobić, jednak do 32A. Na oficjalnej stronie moda co prawda jest napisane, że instalacja tego w 32B różni się tylko kilkoma krokami, jednak zesr'ałbym się w gacie gdybym miał świadomość, że moge otrzymać bricka przez to, że czegoś nie doczytałem.
  • 0

#52 luck1985

luck1985
  • Wyrzutki
  • 1414 postów

Napisano 21 June 2010 - 20:24

Ja posiadam HTC Legend. Wyl Blutacz , wifi , wszystko wylaczone ,nic nie pobiera w tle , nic sie samo nie aktualizuje i trzyma 3-4 dni przy jednym tel i 2 sms - srednio co 2 dzien laduje.
Jak odpale neta , pakiecik i jazda z gg , poczta , muza w tle , to pol dnia wytrzyma.
  • 0

#53 rinzen

rinzen
  • Użytkownicy
  • 2228 postów

Napisano 21 June 2010 - 20:55

Czytalem po forach zagranicznych ze jesli ktos czesto dzwoni i przeglada internet to HTC Desire strasznie kuleje z bateria,mimo ladowania przez cala noc potrafi pasc w srodku poludnia nastepnego dnia...ale tak pozatym to rowniez mysle ze to zacny telefon,mocno rozpatrywalem jego nabycie ale bateria mnie odstraszyla.

Nie jest źle. Pierwszego dnia po naladowaniu 100% wytrzymał ok 10h ciągłej zabawy. Później wystarczyło zaopatrzyć się w APNdroid, zmniejszyć podświetlenie do 30% i ustawić zabijanie aplikacji po tym jak wlączy się blokada ekranu i telefon wytrzymuje ok półtora dnia

Jeśli chodzi o telefon to bierz w ciemno - jak na mój typowo geekowy gust ta słuchawka nie ma słabych stron... no może prócz tego, że nie ma gorilla glass i nawet nie ma co do niego podchodzić nie mając wykupionego przynajmniej 500mb.

nie radze ładowac baterii całą noc, powinno sie ładować tylko do pełnego naładowania, czyli pewnei ze 2-3 godizny, jesli potem lezy kolejne 4 godizny w ładowarce to nie robi jej dobrze

ładowanie jest sterowane więc w momencie osiągnięcia 100% proces zwyczajnie odcina zasilanie. zauważ, że podczas ladowania telefon jest ciepły natomiast rano jest zimny
  • 0

#54 luck1985

luck1985
  • Wyrzutki
  • 1414 postów

Napisano 21 June 2010 - 20:59

APN nie blokuje przypadkiem MMS ? Wiesza net ?

Lepiej dodac widzety z przelacznikami sieci , wifi , BT.
Do zabijania aplikacji Task killer.
  • 0

#55 rinzen

rinzen
  • Użytkownicy
  • 2228 postów

Napisano 22 June 2010 - 12:26

APN blokuje wszystkie ścieżki transferu (w tym MMS, które możesz odblokować). Przydaje się jak człowiek zapomni wyłączyć synchronizację - aplikacja nie będzie się dobijała i automatycznie będzie mniejsze zużycie.
Przełączniki to dobra rzecz - zwłaszcza 'zarządzanie energią' ale całkowity switch off też się przydaje a do tego nie blokuje wszystkiego jak tryb samolotowy.

Użytkownicy Desire i EVO4G - zaopatrzcie się w podstawkę ładującą. Telefon będzie się ładował w każdej wolnej chwili a do tego po jakimś czasie przyzwyczaicie się do jej użytkowania, że zaraz po przyjściu do domu telefon będzie lądował na stojaku.
  • 0

#56 Psyko

Psyko
  • Użytkownicy
  • 8178 postów

Napisano 08 August 2010 - 18:44

Mam HTC TyTn II (Keiser), strasznie zamula go W Mobile, mozna na niego Androida wrzucic?
  • 0

#57 rinzen

rinzen
  • Użytkownicy
  • 2228 postów

Napisano 09 August 2010 - 20:46

Mam HTC TyTn II (Keiser), strasznie zamula go W Mobile, mozna na niego Androida wrzucic?

HaRET SD na TyTn
później wrzucasz jakiś modowany rom i po sprawie. na początek najlepiej Warm Donut, który jeśli wierzyć temu co zapewnia Myn jest przygotowany specjalnie pod Kaiser a przy tym działa szybciej niż andro na G1

http://forum.xda-dev...splay.php?f=602
  • 0

#58 molly

molly
  • Użytkownicy
  • 1779 postów
  • GG1139772
  • SkądSavage Reservation

Napisano 13 August 2010 - 02:56

jakaś ciekawa alternatywa dla MyBackupPro oprócz Titanium Backup? bo jak latam po ROMach to Titanium nie działa na 2.1 (ale na Froyo już chodzi...), a MyBackupPro w ogóle nie działa na niczym...
  • 0

#59 Dante

Dante
  • Użytkownicy
  • 1351 postów

Napisano 20 August 2010 - 07:08

Mam takie pytanie.
Czy jest tak, że nowsze aplikacje itp. mogą nie działać poprawnie na Androidach 1.5, 1.6 ?
Pleco Dictionary ma niedługo wyjść na Androida a nie chcę utknąć na starym sofcie i nie móc odpalić tego stuffu (wiem o możliwości aktualizacji ale np. taki Swift z tego co wiem jeszcze nie ma tej możliwości)
  • 0

#60 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16545 postów

Napisano 20 August 2010 - 08:24

Tak, to już się dzieje. Jest sporo aplikacji, które nie działają na 1.6 (np. LauncherPro, tak pierwsze z brzegu) i jeszcze więcej, których nie ma na 1.5. Nowe wersje Androida to prawie zawsze nowe API, a co za tym idzie jak powstają aplikacje z nich korzystające to nie są one kompatybilne ze starszymi wersjami.

Jaki masz telefon? Może jest możliwość zrootowania i wrgania sobie Androida 2.1 albo nawet 2.2. Ja posiadam pierwszy, najstarszy telefon z Androidem (HTD Dream, znany też jako Era G1) a śmiga na nim płynne i w pełni działające Froyo z masą bajerów (nie mówię tutaj o smaczkach wizualnych, mówię o możliwościach i funkcjach, które cyanogen sukcesywnie dodaje), których na zwykłym Androidzie nie zobaczysz.

EDIT: Nie doczytałem, masz Swifta. No to klops, na razie utknąłeś na Donucie. Z nim nie jest jeszcze tak źle, autorzy aplikacji ostatnio starają się dopasować aplikacje do Androida 1.6, było tak kiedyś z Google Goggles, jest teraz tak np. ze Springpadem, dodano do nich po prostu kompatybilność z Andkiem 1.6. Ze względu na telefony typu SE X10 czy właśnie Swift soft nie jest martwy :).

Użytkownik raven_raven edytował ten post 20 August 2010 - 08:26

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

Google (1)