Skocz do zawartości

Wewnętrzny napęd Blu-ray


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się od niedawna nad kupnem napędu Blu-ray do mojego kompa pod TV i znalazłęm najtańszy napęd na Allegro w kwocie 279zł dobrze mi znanej firmy Liteon. Pytanie zachodzi następujące - czy ta cena sugeruje, ze to chłam nad chłam wśród napędów Blu-ray czy można się nad nim zastanowić i filmy Blu-ray będzie odtwarzał tak samo dobrze jak napędy za 500 czy 1000zł?

 

http://www.allegro.pl/item828417424_liteon_ihos104_sata_blu_ray_combo_truetheater_hd.html#gallery

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Ja na DVD liteona nigdy nie narzekałem. A kilka latek już go mam. Bardziej kaprysna jest moja druga nagrywarka samsunga, która czasem potrafi mielić płytę perfekcyjnie czystą od rys. Teraz nawet w Xklocku mam liteona i działa on znakomicie bez jakichkolwiek problemów ;) Co do napędu Bluary - chodzi mi o to by kupiony film BD działał mi tak jak powienien. Z tym problemów chyba nie powinno być?

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

No ja Tobie przedstawiłem moją opinię o tej firmie. Miałem nagryware lajtona i dziś dałem ją za free kumplowi, bo już jakiś czas temu wyleciała z mego pieca przez to, że była cholernie głośna i niszczyła co drugą płytę ;/ Nigdy więcej ;)

Odnośnik do komentarza

Tak Xonar D1 będzie. A co do BD - umie mi ktoś napisać co jest nie tak z BD za 300zł. To, że BD zewnętrzne kosztują sporo siana to każdy wie bo potrafi sobie sprawdzić jak się ceny kształtują. Ale ja się zastanwaim co jest nie tak z wewnętrznym, pecetowym BD za 300zł lub za 400zł, że odradzacie. Plextora mi nie proponuj bo tyle siana na napęd HD nie wydam. Gdybym miał na te dwie rzeczy wydać 1500zł to oczywiste jest, że kupiłbym PS3 do filmów. Ale chcę wydać maks 600zł więc napęd BD może być co najwyżej za 400zł.

 

EDYTA: Znalazlem fajnego Pionerka: http://www.allegro.pl/item823548404_pioneer_bdc_202bk_nagrywarka_combo_blu_ray_dvd_gw.html

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

pewnie i wezmę pionerka ale (pipi)a już myślałęm, że 100zł jestem wstanie zaoszczędzić na napędzie. Taki ze mnie skąpiec ;)

 

BTW ma ktos z was podłączonego Xonara Dx lub D1 do ampli przez optyka? Zapewne różnica pomiędzy integrą ALC861 a Xonarem D1 po podłączeniu do mojego ampli będzie słyszalna ale warto się zapytać przed zakupem. kto pyta nie błądzi ;)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Gooral: Nie rób sobie jaj i zafunduj 2 minutowy romans z google :rolleyes:

 

Tutaj masz test tego liteona, w plusach jest "good video playback".

 

http://www.cdrlabs.com/Reviews/lite-on-ihos104-4x-bd-rom.html

 

Tu masz kolejny - "It works great for watching movies"

 

http://computershopper.com/hard-drives-burners/reviews/lite-on-ihos104-bd-rom

Edytowane przez donsterydo
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja piszę o NASZYM forumie :D

 

A co do różnicy, to bankowo usłyszysz. Nie bój żaby :)

Napisałeś "tosz to w polszy" więc myślałem, że mówisz o całej Polsce bez podziału na fora. A że pecetowa brać w większości się zbeira na PCL więc o tym forum wspomniałem w swoim poście.

 

Donsterydo dzięki za linka zara przeczytam. Łap plusa ode mnie ;)

Edytowane przez Gooral
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obojetnie czy kupic liteona za 300zl czy plextora za 2000zl to jakosc obrazu i tak bedzie ta sama. Budujesz Media Center wiec nagrywarki nie potrzebujesz wiec bierz najtanszy naped BD jaki jest dostepny. I tak jest ich na tyle malo i sa na tyle swieze, ze nie wiadomo czy po miesiacu zepsuje sie Litek lub Plextor.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.