Skocz do zawartości

Spec Ops: The Line


Gość donsterydo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

pogralem chwile jestem w 5 chapterze i jestem naprawde zadowolny, feeling ze strzelania jest calkiem dobry, taktycznie to nic szczegolnego mozemy wyznaczyc cel ktory maja atakowac ewentualnie rozkazac ogluszyc przeciwnika granatami :) gram na najwyzszym dostepnym poziomie trudnosci i w sumie nie jest jakos szczegolnie trudno,

 

multi jeszcze nie mialem okazji sprawdzic moze dzisiaj wieczorem sie uda, tak czy inaczej polecam

Odnośnik do komentarza

Gra rozkreca sie dopiero IMO po 7-8 chapterze. I dla mnie to świetna produkcja. Dojrzała, brutalna. Najmocniejszą stroną gry jest oczywiscie fabuła, ale gameplyowo tez jej nic nie brakuje. Strzelanie nie nuży, można jedynie przyczepić się do długości gry jak i i nierównej grafiki. Ale generalnie to miła niespodzianka, a uczucie po tym jak zrzucamy bomy fosforowe na cywili bezcenne :D

Odnośnik do komentarza

Jestem bardzo zaskoczony tym demem :) Myślałem - kolejna średnia strzelanina jakich wiele, a tu nie dość, że bardzo fajny gameplay i radość z eliminowanai typów, to jeszcze fabuła i duży na nią nacisk :) Gierka przejdzie pewnie bez echa, a szkoda. Jak Ktoś grał/przeszedł, proszę o opinie o tej grze, bo się poważnie nad zakupem zastanawiam.

Odnośnik do komentarza

ja skonczylem, gralem na ostatnim dostepnym poziomie trudnosci i nie bylo jakos mega ciezko, pod koniec mialem pare zaciec ale ogolnie poszlo gladko, klimat pierwsza klasa, fabula bardzo fajna no i feeling ze strzelania naprawde super,

 

gra ogolnie krotka bo skonczlyme w 4:40( tylko powtorek chyba nie doliczalo ogolnie zajelo mi to 3 wieczory po pare godzin kazdy ) czy cos kolo tego ;) ale imo warto i mam nadzieje ze powstanie czesc 2.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wakacje to często okres posuchy i nadrabiania growych zaległości, ale czasem pojawiają się wakacyjne hity, które są w sam raz na lato. Spec Ops jest idealny na lato. Nie dość, że gra dzieje się w zdemolowanym, gorącym, pełnym piasku Dubaju, to jeszcze jest intensywna jak cholera :) Obrazowo, można ją opisać w dużym uproszczeniu tak: mamy wolny weekend i chcemy sobie obejrzeć mocny, sensacyjny film, który również da trochę do myślenia. Kupujemy go (idziemy do wypożyczalni) i bawimy się znakomicie, wiedząc od początku, na co się decydujemy.

 

Mechanika tej gry jest każdemu znana. To shooter TPP. Mamy oddział Delta Force, składający się z trzech typków. Gameplay bardzo przypomina Gears of War, nawet czcionka napisów jest taka sama. Głównemu bohaterowi Martinowi Walkerowi podkłada głos Nolan North (m.in. Uncharted). Kolesie wymieniają uwagi, drą się, klną, Walker wykrzykuje rozkazy, także cała ekipa nie jest jakimiś cieciami, tylko od razu da się lubić ;)

Gra byłaby zwyczajną strzelaniną, ale deweloperzy chcieli zrobić coś bardziej ambitnego i fabuła jest bardzo ważnym elementem gry. Inspirowana książką J. Conrada "Jądro Ciemności" oraz filmem F. Coppoli "Czas Apokalipsy" wciąga i jest naprawdę ciekawie wymyślona. Może sili się trochę na zbytni patos, ale rzadko się zdarza, by w grach pokazywano tak brzemienne w skutkach oddziaływanie wojny na ludzką psychikę. Dobrym motywem są też podejmowane decyzje, przykładowo kogo uratować, czy w ogóle uratować itd. Oczywiście mamy tutaj prucie z gatling guna zamocowanego w helikopterze, "celowniczek" autem itd. Wszystko ciekawie przedstawione. Rzadko się też zdarza, by wycinać w pień amerykańską armię, także dla niektórych to też może być zaleta, po ciągłym ubijaniu Rusków ;)

 

Dużo uzbrojenia - shotguny, granatniki, karabiny itd. - to wszystko jest. Jest czym się bawić i z czego walić headshoty.

 

Grafika solidna, nie powala urodą, ale spełnia swoje zadanie.

 

Oprawa dźwiękowa - bardzo mi się podobała. Jest tutaj dużo rockowych, licencjonowanych kawałków, Jako że rocka uwielbiam, bardzo mi to przypasowało. Często taka muza towarzyszy wymianom ognia chociażby dlatego, że w pozornie wymarłym Dubaju jeden typek robi za "DJ-a". i opanował całe nagłośnienie w tym mieście, także łączność między żołnierzami. Czasem zdarza mu się komentować różne rzeczy (dobre teksty) i zapodawać dobrą muzę :) Dobry też jest voice acting, deweloper solidnie odrobił lekcje.

 

Jedyne, co mi nie pasowało, to długość gry. Na poziomie trudności "Suicide" przebiłem się przez nią w ok. 7-8 godzin. Szkoda, bo chciałoby się pograć więcej. Są 3 zakończenia, w zależności od decyzji podjętych na końcu. Różnią się może nieznacznie, ale i tak bardziej niż w takim Mass Effect 3 ;) Jest multiplayer, ale nie grałem, bo nie przepadam za multi.

 

Jak Ktoś lubi wyciągać achievementy, to jest to dość łatwy calak. Wszystko wpada praktycznie w trakcie kampanii.

 

Jeszcze info dla twardzieli - ostatni poziom trudności (FUBAR) jest przeje... Generalnie ciężko mnie wyprowadzić z równowagi w czasie gry singlowej, ale tutaj to masakra. Daje popalić oj daje.

 

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak dobrej gry. Dla mnie miła niespodzianka. Warto w tę grę zagrać i zapoznać się z fabułą. Strzelanie jest też sycące :) Nie jest to żaden megahit i raczej nigdy Spec Ops do tego nie aspirował, ale to po prostu dobra gra.

 

Ja daję z czystym sumieniem 7+/10.

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

A mnie sie ta gra srednio podobala i gdyby nie byla tak cholernie krotka to pewnie bym jej nawet nie skonczyl. grafika i historia ok ale gra jest strasznie frustrujaca glownie przez przyklejanie sie do oslon ktorych nie chcemy a potem nie mozemy sie odklejc. na normalu czesto sie ginie nie chce myslec co jest na wyzszym poziomie trudnosci. no a multi na dodatek to juz totalna katastrofa. wiec wg. mnie to mozna te gre najwyzej wypozyczyc jak juz sie nie ma nic innego do granie

 

daje 6/10

Edytowane przez MarekUK
Odnośnik do komentarza

Przecie normal to w tej grze z palcem w d. można przejść. Aż szkoda sobie tak ułatwiać tę grę, bo do długich nie należy. Nie doświadczyłem żadnej z tych rzeczy, o których piszesz, co więcej, nie spodziewałem się, że ta gra będzie tak dopracowana i wolna od bugów. To jest stricte gra singlowa, sami developerzy mówili, że multi kazał im wydawca na siłę wcisnać i uważają go za pomyłkę :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

dokladnie tak jak pisze Don, gra jest naprawde super, wybory moralne, naprawde swietny feeling bycia zolnierzem tylko ze krotka, ale z drugiej strony jak skonczylem to mialem uczucie ze w dobrym momencie bo gra nie zdazyla sie znudzic :) za jakis czas pewnie wezme sie za ponowne przejscie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.