Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba zaraz piszę do wujka Gabena, że hola hola, u nas w Berlinie płaci się w EUR :obama:. Selene słusznie zauważyła, że co innego wydać 5 EUR a co innego 20 PLN. Tak jak w App Store ciągle kupowałem jakieś g,ówna za 1-2 EUR, tak od kiedy są złotówki kupiłem chyba tylko jedną aplikację za 4,99 PLN i to długo się zastanawiając.

 

Orzeszek Civ IV czy dodatku do XCOM 2 też nie kupisz xd

Odnośnik do komentarza

To co rozmawiamy? Niektore gry maja przeliczniki z dolara (w sumie to wiekszosc), wieksze firmy jak bethesda i ubi wybrały euro zaokroglane do max granicy przez co jest kilka zlotych drozej niz w euro, naturalnie nikt normalny nie kupuje za tyle gier i tak, tylko online, key shopy albo pudelko, wiec tutaj mamy jakas korzysc, bo gierki ktorych nie mozna kupic w pudle wychodza taniej.

 

Prawie cala moja wishlist wychodzi 12-25zl korzystniej a divinity 2 kosztuje 161zl co jest BARDZO dobra cena bo sie bralo za 200+.

 

Pozotaje kwestia kart i rynku, tutaj jest smietnik, mamy duzy zysk w postaci tanszego craftowania kart, sami zobaczcie ze mozna kupic kart juz za 4-5 groszy, wczesniej minimum to bylo 0,04 euro, wiec w cholere lepiej. Ze sprzedawaniem jest dziwnie, mamy niska prowizje bo nie 0,02 euro tylko 0,02 złote, jest trudniej bo WIDZIMY rynki z Rosji i indii, przez co automatyczne programy wyceniaja nam karty na 0,06 grosza np (gdzie wczesniej w inventory stala za 0,04 euro), bo wlasnie widzimy te nizsze przestrzenie ze wzgledu na wlasna walute.

Co ciekawe, reszta dalej widzi ceny w euro, a ze my tez tam jestesmy dalej bo to tylko waluta (a nie regionalizacja jak wlasnie rosja czy indie) mamy dostep do obydwu tych rzeczy. Jak jeszcze nie czaicie to juz tlumacze, macie wycenione na 0,06 zlotego, ale jak wystawicie za 0,1 zl to i tak sie raczej sprzeda bo kupi jakis niemiec, ktory widzi wasza oferte, ale nie bedzie widzial oferty indyjskiej (tak mysle), tak wiec kiedys minimum do wystawienia to bylo 0,03 euro, bo sie dostawalo spowrotem 0,01, my mozemy wystawiac w zlotowkach, wiec dla nas takie 0.1 to dla niemiaszka 0,03, wiec on pewnie kupi chetnie, a my dostaniemy wiecej hajsu.

 

Po(pipi)e to ogolnie.

Odnośnik do komentarza

narazie pozostaje czekać bo chyba wszystkie ceny są nadal aktualizowane (czyli całe to przejście na złotówki to straszny burdel bo tak od doopy strony z tego podeszli), widziałem takiego Originsa że zleciał z 260 na 250.

 

Najbardziej to mnie ceny activision i take two ciekawią bo to jedni z największych żydów na steamku.

Odnośnik do komentarza

Ale to nie jest regionalizacja, jak w przypadku Rosji czy Indii ze lock na gierki, zamkniety rynek i mamy swoje ceny, to tylko konwersja walut na PLN, nic wiecej. To ze niektore gry sa tansze to tylko korzysc, dalej jestesmy w segmencie EU, dalej uwazani obok niemiec za kraj PREMIUM wiec dobrze ze chociaz mniejsze gierki sa przeliczane z dolca, zawsze te 10-15zl w kieszeni. (40zl w przypadku divinity). Oczywiscie wiedzmin po kurie euro leci.

Odnośnik do komentarza

No beka troche, widze takie Beat Cop za 19,99 zl to mimo ze to 20zł tylko to podswiadomie widze tam 19,99 euro i mysle sobie "ee, nie"

 

Działanie ludzkiego mózgu jest niesamowite, takie 5 euro mimo ze to WIECEJ niz 19,99 to wolalbys zaplacic tego piataka.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Pierwsza Mafia wróciła do Steamowego katalogu - 42,90zł u nas. :)

Haczyk: Przez kwestie licencyjne wycięto z tej (jak i chyba też GoG-owej) wersji oryginalną ścieżkę dźwiękową i zastąpiono ją "inną", acz jest już na to podobno jakiś nieoficjalny fix.

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2017 o 14:46, pawelgr5 napisał:

Dziś zapowiedz NWN EE od Beamdog. Jak nie przegną z ceną to biorę Day1. Jakoś na gogu nie chce mi sie grac :(

Dzieki za info, dodalem sobie do wishlist, gierka mnie ominela i chetnie remastera ogram. Tzn nie ominela, kupilem oryginal za ostatnie oszczednosci jako dziecko, pozyczylem kuzynowi i juz tej gry nie zobaczylem :frog:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...