Skocz do zawartości

Ile im płacicie?


gekon

Ankieta   

313 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki operator?

    • Plus
      65
    • Play
      115
    • Orange
      66
    • Heyah
      8
    • Era
      52
    • Mobileking
      1
    • Inny
      13
  2. 2. Typ umowy

    • Abonament
      156
    • Karta
      129
    • Mix
      28


Rekomendowane odpowiedzi

korzysta ktos z virgin/mobilevikings/nju? wszystkie maja nielimitowane rozmowy, smsy i sporo gb internetu, często o 20-30zł taniej niz orange/play/t-mobile. jest jakis haczyk?

A w play nadal nic konkurencyjnego w kategorii no-limit za ok 30 zl. Wlasnie specjalnie tu wszedlem poczytać o wikingach, nju itp. i chyba pora przenieść nr.

Odnośnik do komentarza

Ja już dostałem kartę vikingów i czekam, aż dokończą przenosić mój numer z Playa :łapka: Fioletowi proponowali mi nielimitowane WSZYSTKO (włącznie z internetem*) za 49zł bez telefonu przy umowie na dwa lata. 

 

*oczywiście po dopytaniu okazało się, że internet z pełną prędkością działa przez pierwsze 10gb, później spadek downloadu.

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem z doradcami klienta w salonie Playa.

 

U vikingów będę miał nielimitowane połączenia/smsy do wszystkich sieci i na stacjonarne, 15gb internetu, który przy niewykorzystaniu całości przechodzi na kolejny miesiąc (kumpel ma już ponad 100gb netu do wykorzystania) i co ważne nie jestem związany umową na rok/dwa lata. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Żonie skończył się abo w Playu na firmę. Nie oferowali nic nowego to przeszła na kartę, aby było łatwiej się przenieść do innej sieci.

 

Dziś podpisaliśmy papiery na przeniesienie naszych obu numerów do Plusha (nadajniki Polkomtela), zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce:

 

- 20 zł miesięcznie per numer

- abonament bezterminowy

- net 10GB na każdy numer osobno (można było dostać 15 GB w przypadku terminówki 24mc, ale nie chcę się wiązać z góry) + liczba GB wzrasta za staż

- net w UE 1.5GB

- unlimited na komórki, stacjonarne, SMSy/MMSy (np. w Formule All w Playu MMSy płatne są osobno poza pakietem)

- free transfer danych w appkach społecznościowych

 

Jak jeszcze wrzuci się w koszty działalności, to wychodzi w ogóle coś lekko ponad 16 zł za numer. Bajeczka, byleby tylko jakość zasięgu była dobra.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, _Red_ napisał:

Żonie skończył się abo w Playu na firmę. Nie oferowali nic nowego to przeszła na kartę, aby było łatwiej się przenieść do innej sieci.

 

Dziś podpisaliśmy papiery na przeniesienie naszych obu numerów do Plusha (nadajniki Polkomtela), zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce:

 

- 20 zł miesięcznie per numer

- abonament bezterminowy

- net 10GB (można było dostać 15 GB w przypadku terminówki 24mc, ale nie chcę się wiązać z góry) + liczba GB wzrasta za staż

- net w UE 1.5GB

- unlimited na komórki, stacjonarne, SMSy/MMSy (np. w Formule All w Playu MMSy płatne są osobno poza pakietem)

- free transfer danych w appkach społecznościowych

 

Jak jeszcze wrzuci się w koszty działalności, to wychodzi w ogóle coś lekko ponad 16 zł za numer. Bajeczka, byleby tylko jakość zasięgu była dobra.

Plusha można na firmę? Np. NJU nie da rady. No i czy to jest abonament, czy samoodnawiający się pakiet?

Odnośnik do komentarza

ja od lat korzystam z Playa na kartę, 30 zł miesięcznie, kupuję pakiety na nielimitowane smsy, rozmowy do play, 30 minut do innych sieci, 2 gb neta i hulam, ale z tego co widzę, to tego typu oferty to normalnie średniowiecze w porównaniu do innych usługodawców :obama: trzeba się przyjrzeć nowym ofertom

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, _Red_ napisał:

Żonie skończył się abo w Playu na firmę. Nie oferowali nic nowego to przeszła na kartę, aby było łatwiej się przenieść do innej sieci.

 

Dziś podpisaliśmy papiery na przeniesienie naszych obu numerów do Plusha (nadajniki Polkomtela), zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce:

 

- 20 zł miesięcznie per numer

- abonament bezterminowy

- net 10GB (można było dostać 15 GB w przypadku terminówki 24mc, ale nie chcę się wiązać z góry) + liczba GB wzrasta za staż

- net w UE 1.5GB

- unlimited na komórki, stacjonarne, SMSy/MMSy (np. w Formule All w Playu MMSy płatne są osobno poza pakietem)

- free transfer danych w appkach społecznościowych

 

Jak jeszcze wrzuci się w koszty działalności, to wychodzi w ogóle coś lekko ponad 16 zł za numer. Bajeczka, byleby tylko jakość zasięgu była dobra.

 

Daj znać jak się sprawuje po kilku dniach bo też chce zrobić dokładnie to samo. W lutym kończy mi się umowa z Play i przejdę na kartę by łatwiej przenieść się do Plush. Jak załatwiałeś w Plushu? Wszystko przez ich stronę i kurier z dokumentami do podpisania?

Odnośnik do komentarza

@MaciejPŃtak w Plushu można zarejestrować nr na firmę i dostawać faktury VAT. Z tego właśnie powodu nie braliśmy NJU, bo tam tylko na konsumenta prywatnego, ale tak poza tym obie oferty bardzo zbliżone (przy czym w Nju jest internet do podziału na oba numery jak zakłada się w duecie). Jest to traktowane jako abonament, ale bezterminowy więc nic nie muszę pamiętać o doładowaniach, kodach promocyjnych na jakieś dziwne 15 za 10 zł, 30 minut, +2GB, stany darmowe i inne guwna jak w Playu na kartę. Czyli dotąd robiłem to samo co pisał @Rayos ale tu spodziewam się ładnie fakturki na maila, przelew raz na miesiąc i święty spokój.

 

@Postal dam znać - pierwsze co sprawdzę to zasięg. W Playu jak siedzę w budynku u mnie w robocie (centrum miasta), to mam wszędzie brak zasięgu (ale taki totalny, pusta antenka) do 1 kreski w porywach.

Dziś przyszedł sms z Plusa, że mój numer przenieśli, ale żony nie - bo miała jakąś niezgodność danych w Playu. Okazało się, że nie zrobiła cesji z firmy na prywatne dane przed przeniesieniem, a do Plusha zgłaszaliśmy formularz na dane prywatne (bo firma chwilowo zawieszona). Już poprawione w salonie Playa i czekamy na kontynuację działań.

Procedura załatwiania:

- wygodny formularz online na stronie Plusha, wypełnialiśmy dwa po kolei (na oba numery, mój i żony). W salonach Plusa (Polkomtela) tego nie obsługują, mimo że oni są stroną umowy. Zostaje tylko internet.

- jeżeli chcesz skorzystać z tego rabatu 5 zł na numery w duecie (20 zł zamiast 25 zł), to oba numery muszą mieć jednego właściciela (stąd trzeba jeszcze wcześniej swój numer scedować na drugą osobę bądź odwrotnie)

- po kilku dniach wpadł do chaty kurier z obydwiema umowami. Umowy przejrzyste dość, trzeba zobaczyć czy zgadza się kwota, wariant (np. PLUSH ABO L), bezterminowość vs 24 miesiące. Nie dostrzegłem wałków.

- dzień później SMS z Plusa, czy zaczęli procedurę przenoszenia czy napotkali problem (jak pisałem wyżej)

- całkiem sprawna obsługa klienta na Fejsie. Mają stylówkę młodzieżową, więc nie zdziwcie się, jak odpowiedź będzie "cieszę się, że mogłem pomóc xD"  xdddd Ale wszystkich informacji koleś udziela bezbłędnie.

 

 

edit

Ale fajne te @mentiony w poście, od razu widać kto do kogo pisze

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Mam Plusa -> Plush parę ładnych lat - jedyny minus jaki mają, to mało btsów na wsiach i zadupiach, często są problemy z łapaniem zasięgu neta. Widocznie nie mają jak tmobile z orange, co zamieniają się, żeby łapać zasięg. A tak na ceny i oferty (zwłaszcza plush) nie ma co narzekać, bo mają najlepsze na tle innych konkurentów.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Play niby też pożycza inne nadajniki w razie czego, ale w praktyce to się słabo sprawdza (a przynajmniej u mnie na Andku 6, Xperia Z2). Wpierw mi gubi kompletnie, potem za 5 minut wstaje i może wtedy łaskawie przełączy się na sieć partnerską ("R' przy ikonce zasięgu). Net wtedy jest niemalże bezużyteczny w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza

Nju kusiło netem za staż. Kumpel ma duet z dziewczyną i po dwóch latach też mają na współę kilkadziesiąt GB.

Mnie jednak wystarcza ~7-10 GB i to z zapasem. Plush daje tyle na start, a po 2 latach już będzie ok 20 GB na osobę za staż. No i w przypadku umowy terminowej 24mc od razu zaczyna się z 15GB na osobę.

Zastanawiam się, co jeszcze może się zmienić w tych ofertach SIM-only. Rozmowy wszędzie za free, SMSy free, MMSy też (hurra, często fotki wysyłam np. rodzicom a oni nie odbiorą nic innego jak MMS - 19gr za sztukę to zdzierstwo). Jedynie chyba tylko pakiet netu może wzrastac, albo jakieś usługi dodatkowe typu free social media, albo jakieś dostępy do appek muzycznych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.