Skocz do zawartości

Ile im płacicie?


gekon

Ankieta   

313 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki operator?

    • Plus
      65
    • Play
      115
    • Orange
      66
    • Heyah
      8
    • Era
      52
    • Mobileking
      1
    • Inny
      13
  2. 2. Typ umowy

    • Abonament
      156
    • Karta
      129
    • Mix
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla tych, którzy korzystają czasem z telefonów do rozmów i smsowania.

 

Z jakiego operatora korzystacie? Plus? Heyah, Play, Era, Orange?

 

Jaki typ umowy preferujecie? Na kartę, abonament, mix?

 

 

Interesuje mnie to, bo niedługo kończę umowę i chciałbym rozważyć wszystkie opcje. Rozmawiam mało, czasami w miesiącu kilka smsów i troche rozow, chciałbym mieć kontrolę nad wydatkami

 

 

 

 

 

Może nie tylko mi się taki temat przyda.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam najniższy abonament w erze, czyli niecałe 30 zł/m-c. Miałem wcześniej na kartę, ale miałem z tego więcej frustracji niż pożytku. Raz mając na koncie kilkanaście złotych nie mogłem zadzwonić bo limit minął, innym razem pożerałem w ciągu weekendu cały stan konta i zostawałem bez możliwości wysłania nawet głupiego smsa. Dlatego wziąłem na abonament, bo może i wychodzi w ogólnym rozrachunku te kilka złotych drożej, ale mam cały czas funkcję dzwonienia. Aha, do tej pory nie ogarniam zasady działania mixów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co jest trudne w ogarnieciu mixa ? Ustalasz abonament, dajmy na to 50zl na miesiac, w ciagu miesiaca masz 50zl na wydzwonienie i jesli wydzwonisz te 50zl to juz nie mozesz dzwonic. A jesli chcesz dalej dzwonic to kupujesz sobie karte i doladowywujesz. Jest to forma abonamentu, w ktorej nie mozna przekroczyc zadeklarowanej, miesiecznej kwoty rozmawiajac badz piszac smsy.

 

Jest to dobra forma o tyle, ze jak cie poniesie z rozmowami to w najgorszym wypadku wykorzystasz miesieczny limit w jeden dzien i juz nie podzwonisz.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

ja mammix plusa i mam inaczej, 30 doladowan po 30 zl, i jesli wygadam karte za 30, to kupuje nastepna, i gadam dalej, w taki sposob teoretyczne jest wywiazanie sie z umowy w niecaly miesiac, a wlascwie kupujac 30 doladowan po 30 zl ;]

Odnośnik do komentarza

Mam na kartę. Dla mnie najwygodniejsze. Doładowuje sobie przez konto internetowe, nie mam żadnej umowy. A numer mam w plusie, bo większość znajomych tam ma nr :) Zawsze korzystam z combo 1 darmowy nr + darmowe SMSy do sieci.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...

@kasuro

Być może, ale dla stałych klientów nie mają ciekawych ofert, słabe możliwości negocjacyjne. W dodatku nie raz widziałem jak u konkurencji oferują lepsze ceny telefonów, a dla przedłużających umowę mają naprawdę ciekawe oferty. Osobiście również jestem użytkownikiem plusa z mixem. Niestety abonamenty to dla mnie jakaś kpina i jak dla mnie mix jest znacznie korzystniejszy od wszelkich abonamentów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość _Milan_

Era, abonament, 80 minut za 60zł

 

+ jeszcze 10zł za 2000 minut do wybranego numery (dobre, bo działa w 2 strony)

 

zayebista oferta, serio xD

 

ja mam 80 minut za 39 zł, plus 5 numerów darmowych przez 2 lata do plusa.

No, wzialem abonament.

Odnośnik do komentarza

Mam w Playu na kartę. Głównie SMSuje, a przy doładowaniu 30/50 zł dostaję odpowiednio 1000/3000 darmowych SMSów do wszystkich sieci. Rewelacja. Przy normalnym użytkowaniu jeszcze nigdy nie udało mi się wytracić abonamentu w ciągu miesiąca. Do tego dokupuję sobie za 5 zł paczkę 100MB po 3G w miastach (albo za 10zł 100MB po 3G wszędzie).

 

Jedyne co mnie denerwuje to zasięg, a raczej jego brak. Dlatego planuję uciec z tej sieci. Ostatnio auto mi zdechło na A4 (MPO Mała Oleśnica, 30km od Wrocławia w stronę Krakowa) i zamiast Playa telefon łapał mi Plusa. Nie wiem jak to jest z cenami, ale 30 zł straciłem w ciągu 15 minut.

 

Zresztą zasięg jest też problemem w miastach. Wystarczy wejść gdzieś głębiej do centrum handlowego (np. Bonarka w Krakowie) i Playa się nie uświadczy.

 

Gdzieś w nowym roku planuję przesiadkę/powrót do Orange'u i abonament Pantera 150 razem z iPhonem 4. Ktoś ma ten abonament, albo jeszcze lepiej takie combo, i może się wypowiedzieć?

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

ja mam playa. kobita, starzy i kilku znajomych tez ma w pleju wiec plej byl najlepsza opcja. do wszystkich w pleju mam za darmo.

 

umowa na dwa lata, place 60 zlotych (59), pierwsze trzy miesiace za pol ceny. plej za darmo jak juz mowilem, plus 60 zlotych do wygadania do innych sieci. w poprzednim miesiacu zostalo mi jeszcze 25 okolo wiec jest bezpiecznie i nie przekraczam limitu.

Odnośnik do komentarza

119pln abonament w Play - 79pln czysty, 25pln pakiet danych, 15pln pakiety promocyjne

 

do Play za darmo, 300 minut do wszystkich sieci, darmowe minuty za dzwonienie do mnie (spoza Play) a jako że abomanent jest na pierwszych zasadach (w play od 2k7) to za 79pln mam "doładowane" konto za ok 130pln które wykorzystuję na co chcę. pakiet jest niestandardowy, bo robiony na zasadzie lojalki tj. "a co mi pani zaoferuje żebym nie przeszedł do Ery"

 

 

Ceny do Play rzeczywiście są wysokie ale czy to jest problem abonentów Play czy innych sieci?

Odnośnik do komentarza

Tez myslalem nad plejem, ale wiekszosc ludzi ma ere u mnie i ciezko mi zmienic.

Na zasieg nie narzekam, jest go duzo i wszedzie.

Nieprawda, jezdze duzo po Polscei zasieg ery jest najgorszy. Co chwile jakies 'dziury', raz na 15 min rozlacza rozmowy itd. W plusie nie ma takich rzeczy np.

Odnośnik do komentarza

Tez myslalem nad plejem, ale wiekszosc ludzi ma ere u mnie i ciezko mi zmienic.

Na zasieg nie narzekam, jest go duzo i wszedzie.

Nieprawda, jezdze duzo po Polscei zasieg ery jest najgorszy. Co chwile jakies 'dziury', raz na 15 min rozlacza rozmowy itd. W plusie nie ma takich rzeczy np.

 

No to bardzo dziwna sprawa bo ja przez 4,5 roku jezdzilem tydzien w tydzien w delegacje, od szczecina po rzeszow, lublin, bydgoszcz i nigdy nie mialem problemu z zasiegiem w trasie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.