Skocz do zawartości

Dziś umyłem samochód


Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest w końcu z tym myciem silnika? Czy można lać wodę bezpośrednio na silnik i na resztę? Przynajmniej ja tak robiłem i nic się nie stało. Zastanawiam się po prostu jak powinno się robić.

 

ed: double-copy-lag-post! omajgasz.

Edytowane przez ojejcu
Odnośnik do komentarza

A jak to jest w końcu z tym myciem silnika? Czy można lać wodę bezpośrednio na silnik i na resztę? Przynajmniej ja tak robiłem i nic się nie stało. Zastanawiam się po prostu jak powinno się robić.

 

ed: double-copy-lag-post! omajgasz.

 

Nie podciśnieniem, zakryj filtr powietrza/dolot, alternator, akumlator, ecu (komputer) i inna elektrykę którą masz na wierzchu, i upewnij się ze guma dookoła świec nie przecieka bo potem ci będzie nie chodził na wszystkich cyl. aż wyschnie

 

p.s. do tych co mówią ze samochód za 3 dni będzie wyglądał tak samo jak u innych co nigdy nie myją to się mylą, lakier jest tak gładki i wy-waxowany wiec wystarczy mi tylko czysta woda zmyć samochód i jest znów czysty ;)

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przysiadłem chwile przy kropce i zrobiłem gruntowne porządki.

1. Odkurzanie, wycieranie wszelkich plastików, sprzątanie bagażnika.

2. Umycie wszystkich szyb od środka i całego samochodu z zewnątrz.

3. Pomalowanie maskownic na głośniki (zabrudziły się bardzo)

4. Pomalowanie wszystkich plastików zewnętrznych (zderzaki, klamki, lusterka) pastą nadającą początkowy kolor i połysk.

5. I teraz najlepsza część. Chciałem użyć polerki do samochodu i przelecieć całą karoserie. Jednak uznałem,że to bez sensu bo różnica nie jest wielka. Użyłem lekko ścieralnej pasty "Tempo" która ściera zewnętrzną, starą warstwe lakieru. Wystarczyło półtora tubki na cały samochód (cena: ok. 5 zł).

A efekt jest piorunujący. Stara farba była już wypłowiała na słońcu, z czerwonego zrobił się bardziej ciemno różowy.

Po użyciu pasty lakier wygląda jak nowy. Nie ściemniam tutaj, świeci się (przynajmniej na razie) prawie jak auto z salonu. Zyskał wiele na wyglądzie.

Polecam każdemu taki zbieg. Jest troche z tym roboty (w sumiecały dzień) ale warto.

Szkoda że nie zrobiłem zdjęć przed co by teraz porównać.

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

Z polerowaniem tempo cały dzień? Ja to zawsze w 2 godziny MAKS robię.

 

 

 

 

Jest też różnica między tempo a tempo, jedyne dobre to te czeskie, te od K2 to chu.jowizna w porwnaniu do oryginału.

 

 

Odnośnik do komentarza

Z polerowaniem tempo cały dzień? Ja to zawsze w 2 godziny MAKS robię.

 

 

 

 

Jest też różnica między tempo a tempo, jedyne dobre to te czeskie, te od K2 to chu.jowizna w porwnaniu do oryginału.

Nie mówie, że dosłownie cały dzień, ale z resztą czynności zajęło mi to sporo czasu.

A używałem oryginalnego "Tempa"

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Pozwolę zapytać. Mam zamiar oddać tapicerkę do prania chemicznego, ponoć efekty takiej operacji są zaskakująco dobre. Czy rzeczywiście warto, czy ktoś oddawał włącznie z czyszczeniem boczków drzwi i podsufitówki? Obawiam się co do tej ostatniej, że pod wpływem wilgoci zacznie po prostu odpadać, chociaż myjnie zarzekają, iż jest to całkowicie bezpieczne, tylko należy myć auta typowo w ciepłą, słoneczną pogodę, co by przyspieszyć suszenie wnętrza i nie narażać na nieprzewidziane skutki uboczne. No to ja się pytam, jak to w końcu jest, bezpiecznie to czy nie? Silnika szprycą na pewno nie umyję. :f

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

Odkopuję. Jak myjecie auta?

 

Planuję umyć A3 po raz pierwszy i zastanawiam się jak. Fiata myłem w myjni automatycznej, ale on i tak miał lakier w marnym stanie. Tata się nie przejmuje, też zawsze mył od nowości w automatycznych i jakiś grubszych wtop nie było, chociaż pewnie jakieś mikrorysy się pojawiały - nie szukałem na siłę, on tym bardziej nie.

Ręcznie na dwa wiadra na pewno nie będę się bawił, raz nie mam gdzie, dwa nie mam czasu, trzy to nie jest samochód kupiony prywatnie na lata - i tak dbam o niego, a na parkingach staję daleko od innych, żeby nikt mi drzwiami nie pierd.olnął.

Pewnie skończy się na myjni ręcznej, ale mam wątpliwości, czy na dłuższą metę te myjnie bezdotykowe wystarczająco zmywają brud.

Odnośnik do komentarza

Bezpieczna odległość od strumienia to minimum 10-15 cm. Za blisko trzymana dysza faktycznie może uszkadzać lakier lub niszczyć powłokę, o ile w ogóle lakier jakąś ma. Solidna myjnia ma szczotkę z miękkimi włoskami, z której sączy się piana i nią można zawsze doszorować i umyć brud. To samo felgi, powinien być osobny program z kwasem, który daje się tylko na felgi. Dodatkowo, warto mieć swoją gąbkę, jak felgi mają jakiś fikuśny kształt i brud wchodzi w zakamarki. Warto zawsze aktywną pianę zostawić na aucie te 2-3 minuty, wtedy właśnie lepiej owady puszczają.

 

Myjnią automatyczną gardzę, słabo myje i rysuje lakier.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.