Skocz do zawartości

mlodziak1993

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?

Rekomendowane odpowiedzi

Zależnie od sztuki jaką dostaniesz Ryzena 1600 podkręcisz do 3,9-4,0 Mhz a 1600x do 4,0-4,2Mhz z bazowej różnicy 0,4Mhz robi się 0,1-0,2Mhz która już daję do myślenia czy warto dokładać do droższego procka.

*GHz  :sorcerer:

A no to faktycznie. Lepiej dać tę stówkę na coś innego (w tym przypadku budę). Do reszty się nie czepiam, bo dobrze radzisz. :master:

Edytowane przez ireniqs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamówiłem :D Praktycznie zestaw od kesa, tylko zgodnie za waszą namową szarpnąłem się na obudowę Corsair Carbide 400c i dodatkowe chłodzenie SilentiumPC Fera 3, wyszło w sumie 3300. We wtorek powinno być, dzięki chłopaki!

btw. teraz dopiero ogarnąłem, że te moje kości ramu są warte ponad 3 stówki za jedną, ja za tyle dwie kupiłem na amazonie xd czasami warto sprawdzać peppera

Edytowane przez Copper

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i spoko loko. :)

Pamięci poszły ostro do góry i jeszcze mają pójść więc to akurat mnie nie dziwi. 3300 za całość? :notbad:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pójdą pójdą, bo teraz nawet w pralce czy lodówce ram potrzeba, więc fabryki napi.er.dalają na 110% normy a i tak mało. Poza tym telefony z ddr4 i to po 6gb :D RAMOKALIPSA się szykuję. 

Fajny wykresik z początku roku, ma ktoś taki może z teraz?

aeQfNoF.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie. Czy do konfiguracji 2x 4GB RAM tego samego producenta o takich samych parametrach opłaca się kupić taki sam 8GB RAM (by razem mieć 16GB)? Czy już lepiej kupić dwie kości 8GB RAM, a tamte dwie spróbować sprzedać? Chodzi mi o to żeby miało to ręce i nogi.

Edytowane przez MaiorZero

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak te co masz mają maksymalne taktowanie jakie ogarnie Twoja płyta główna to możesz dokupić jeszcze 2x 4gb, bo lepiej nie będzie, jak możesz mieć wyższe to wiadomo, lepiej 2x 8gb z wyższym taktowaniem (przy tym samym opóźnieniu)

Edytowane przez Copper

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta