Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Było w ogóle jakieś grywalne demo pokazywane na tym E3? :P Bo tego co widzę to tylko same tech dema były pokazywane.

 

Dema Star Fox 64, Nintendogs + cats, Samurai Warriors 3D, Ridge Racer i Steel Diver były grywalne. Można było też zagrać w klasyki z nes-a przekonwertowane do technologii 3d.

Edytowane przez Abstrakt
Odnośnik do komentarza

http://www.andriasang.com/e/blog/2010/06/17/3ds_software_install/

Ciekawa informacja. Wg. Nikkei, nowa konsola Nintendo będzie posiadać dość pojemną wewnętrzną pamięć dzięki której zmieścimy w niej kilka gierek zgranych z kartridży. Ciekawe czy będzie można ją powiększać dzięki pamięci zewnętrznej. Jeżeli te informacje się potwierdzą, oszczędzi to wożenie kartridży w podróżach.

Odnośnik do komentarza

gdyby dalo sie zgrywac kartridze to jak by zabezpieczyli przed tym ze 1 osoba kupuje i 20 osob nagrywa sobie "na dysk" ?

W końcu to technologia Nintendo i mogą z tym zrobić co tylko chcą. Zastosują blokadę na zgranie tylko na jedną konsolkę w danym momencie i po sprawie. Najciekawsze jest jakie zrobią zabezpieczenia, żeby nie powtórzyła się sytuacja z DSem, gdzie wszelkiego rodzaju loadery przynajmniej w Polsce sprzedają się znacznie lepiej od oryginałów.

Odnośnik do komentarza

gdyby dalo sie zgrywac kartridze to jak by zabezpieczyli przed tym ze 1 osoba kupuje i 20 osob nagrywa sobie "na dysk" ?

W końcu to technologia Nintendo i mogą z tym zrobić co tylko chcą. Zastosują blokadę na zgranie tylko na jedną konsolkę w danym momencie i po sprawie.

Nie, najpewniej uruchomią lepszą wersję DSiWare, na której tym razem będą też normalne gry i tym sposobem będziesz miał gry na wbudowanej pamięci.

Przecież nie wprowadzą seriali ani nic, a inaczej nie mogą przypisać jednej gry do jednej konsoli. Zresztą jak mieliby to sprawdzić? Przez internet? A jak dasz 10 osobom, które nigdy się do niego nie podłączą?

Odnośnik do komentarza

Nie, najpewniej uruchomią lepszą wersję DSiWare, na której tym razem będą też normalne gry i tym sposobem będziesz miał gry na wbudowanej pamięci.

Przecież nie wprowadzą seriali ani nic, a inaczej nie mogą przypisać jednej gry do jednej konsoli. Zresztą jak mieliby to sprawdzić? Przez internet? A jak dasz 10 osobom, które nigdy się do niego nie podłączą?

Taki kartridż to przecież układ scalony z pamięcią, urządzenie funkcjonujące na podobnej zasadzie jak pendrive. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego Nintendo nie mogłoby w nim wprowadzić odpowiednich blokad.

Odnośnik do komentarza

Nintendo zarządziło w tym roku i wszystko co pokazali oprócz sterowania w Zeldzie bardzo mi się podoba. Co do 3DS'a to fajnie by było jakby z robili tez drugą wersje bez tuoch screana - dla tych co nie chcą grać w gry z NDSa lub NDSa już mają. Poweidzmy 100USD/EU taniej. Wolałbym taką wersje bo wiekszość interesujących mnie gier na NDS'a juz ograłem. Z wyglądu mógłby przypominać współczesną wersje GBA. Myśle że dzieki temu Nintendo ograniczyłoby ilość używanych NDS'ów na rynku wtórnym a cena i popyt na nie nie zmalałyby aż tak jak zapewne bedzie to miało miejsce po premierze 3DS'a.

Odnośnik do komentarza

Sam ekranik z 3d nie jest dotykowy, więc trzeba będzie wybrać albo sterowanie dotykiem (typu zelda, db origins) albo gameplay w 3d. Troszkę to ograniczy developerów.

 

EDIT: Oczywiście dolny ekranik jest dotykowy

 

Pomijając różne gry taktyczne, sterowanie samym dotykiem poprzez klikanie na różnych obiektach jest dla mnie tak nudne, że bardzo się cieszę iż pewnie postawią na 3D i dół pozostanie do wybierania menusów, minigierek itd. Jedyny przypadek gdy ekran dotykowy się sprawdza świetnie jako kontroler, to gry FPS i pod tym kątem bardzo liczę na 3DSa. Wyobrażacie sobie Modern Warfare Reflex do 16 graczy online przez internet na tym ? :D Gdziekolwiek znajdziesz hotspota, możesz skopać kilka tyłków dzieciakom z Wielkiej Brytanii ^^

Odnośnik do komentarza

Czyli to jest tak że konsola musi renderować 2 obrazy na raz, tak ? czyli zakładając, że jakiegoś developera nie obchodzi 3D, będzie on miał zapas mocy konsoli do wykorzystania ?

Może po kilku latach komuś na to pozwolą, ale myślę, że ogólnie 3D będzie absolutnym wymogiem, bo 3D będzie usprawiedliwiać cenę z racji tego, że ekran pewnie będzie najdroższym elementem konsoli.

 

 

Ponoc niektorzy ludzie z wadami wzroku nie beda mogli grac na 3ds bo nie ebda widziec efektu 3d?

prawda to?

Będą mogli grać, od tego jest przełącznik, który pozwoli na całkowite wyłączenie 3D.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

 

btw zastanawiają mnie 2 sprawy

 

jak bardzo nieruchomo i w odpowiedniej odległosci trzeba trzymac konsole żeby mieć efekt 3d

osobiscie doswiadczenia z psp mam takie ze czesto zmieniam odległosc od głowy zaleznie od tego jak siedze itp itp , a w koncu efekt 3D bierze sie z tego ze oczy widzą ekran pod odpowiednim kątem.. hm

 

i druga sprawa - po jakim czasie bedą boleć oczy/głowa, w koncu efekt 3d bierze sie z ciagłego oszukiwania mózgu, a to nie jest zbyt naturalne :P

 

mam dokładnie takie same wątpliwości. Z doświadczenia z grami wykorzystującymi kamerkę w DSi wiem, że trzymanie konsoli w odpowiedniej odległości i pod odpowiednim kątem bywa męczące. W pociągu, busie czy gdziekolwiek indziej gdzie trzęsie sobie pewnie nie pooglądamy efektu 3d. Sprawę poniekąd załatwia suwak regulujący ten efekt - zawsze można wyłączyć. Podobnie załatwi się problem bolącej głowy - zaczyna boleć, wyłączamy 3D i gramy dalej xD Chociaż najlepszym rozwiązaniem to to nie jest. Obawy mam jeszcze co do analoga. Musiałbym dotknąć, zobaczyć żeby się przekonać. D-pad przez to jest położony niżej. Jak konsolka będzie tak kanciasto leżała w łapach jak DSi to po 2-3 godzinach łupania w SF4 bóle rąk gwarantowane.

 

edit: zapomniałem o jeszcze jednej, poważnej sprawie: REGION LOCK. Nintendo chyba się poważnie zastanawia nad regionalizacją nie tylko usług internetowych, ale również pudełkowych gier. Jeśli to zrobią, to jako PAL jesteśmy głęboko w g.

Edytowane przez know_naim
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...