Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Nintendo nie robiłoby przecież z tego 3D głównej atrakcji nowej kieszonsolki, jeśli miałoby to działać jedynie na zasadzie akcelerometru. Japończycy po raz kolejny nas zaskoczą, tak jak to było z pierwszym DSem. Pamiętacie jak wszyscy wątpili w sukces DSa i mówili, że dotykowy ekran będzie jedynie zbędnym bajerem? Historia lubi się powtarzać (przynajmniej taką mam nadzieję :))

Odnośnik do komentarza

No byla chyba mowa o pelnej kompatybilnosci wiec jak ma nie miec kamerki? Jezeli to ma byc wlasnie takie 3D jak w tej japonszczyznie to ja dziekuje. Owszem, wyglada to swietnie, ale trzeba specjalnie wydawac nowa konsole? Nie sadze.

 

Swoja droga, niezle te nowe baterie beda musialy byc. Dwa ekrany, (mozliwe, ze) kamerka, niby akcelerometr i force feedback. I ma trzymac dluzej niz dotychczasowa bateria DSowa. Magia jakas.

Odnośnik do komentarza

Wiesz no, w prawdziwym życiu też obraz masz płaski, a wrażenie trójwymiarowości powstaje przy zmianie perspektywy. Nie powiesz chyba jednak, że "ludzkie oko nie ma 3D"?

tylko ze zwykle sie uzywa okreslenia 3D na obraz ktory wyłazi z ekranu jak by wisial w powietrzu, a tutaj jez "zwykle stare" 3D na ekranie tylko ze zamiast ruszac kamera za pomoca gałki to sie rusza akcelerometrem

Odnośnik do komentarza
Gość coopa

Ja się jaram, że to będzie normalne 3D, a to widać taki "pic na wodę". Phi. Jeśli to faktycznie będzie tak wyglądać jak na tych filmikach, to ja dziękuję za tego typu "bajery".

Edytowane przez coopa
Odnośnik do komentarza

Wiesz no, w prawdziwym życiu też obraz masz płaski, a wrażenie trójwymiarowości powstaje przy zmianie perspektywy. Nie powiesz chyba jednak, że "ludzkie oko nie ma 3D"?

Mylisz się. W prawdziwym życiu każde oko widzi obraz z troszkę innej perspektywy a mózg składa obraz w jedną całość. To co napisałeś tyczy się osób widzących na jedno oko.

Odnośnik do komentarza

Już to w sumie pisałem, ale dla mnie najistotniejsze będą gry. Problemem Nintendo jest zawsze dobór developerów, z czego zazwyczaj lepiej im to wychodzi w przypadku swoich handheldów. Biorąc pod uwagę, że sporo gier na GC wyglądało odrobinkę lepiej niż na PS2, w przypadku handhelda o podobnych możliwościach otrzymamy potencjał zbliżony do PSP, jeśli nie większy. Najważniejsze, żeby tę moc wykorzystali inteligentni i kreatywni ludzie. Ekrany 3D są w moich oczach tylko dodatkiem. Liczę za to przede wszystkim na:

 

- Support wielu znanych developerów. Chcę nowe Residenty z systemem celowania za pomocą stylusa i ciosami nożem potrząsając konsolą. Ewentualnie niech to będzie port mojego ukochanego Resident Evil 4, który w moich oczach jest najlepszą częścią serii. Może remake RE2 oparty o mechanikę czwórki? Do tego FPSy z multiplayerem przez WiFi, bo nowy handheld z takimi możliwościami graficznymi + wygodne sterowanie stylusem to świetna recepta na dobre strzelanki. Kontynuowanie passy dobrych gier RPG i przygodówek, z tym że tym razem z godniejszą oprawą. Programiści już nie będą skazani wyłącznie na 2D. Może kolejna część Ace Attorney tym razem w 3D z cel-shadingiem. Wyobrażacie sobie przeszukiwanie miejsca zbrodni kręcąc ekranem by zajrzeć pod łóżko? :)

 

- Lepszą, mocniejszą kartę WiFi i dużo bardziej rozbudowane ustawienia. W obecnych czasach pobieranie certyfikatów i inne tego typu bajery to standard, chcę się móc połączyć ze swojej konsoli do netu praktycznie wszędzie. Dlatego też wbudowana przeglądarka www jest koniecznością

 

- Rozbudowaną społeczność graczy. Jakieś rankingi, achievementy itd. Rezygnacja z friendcodeów. Bardzo chętnie zobaczyłbym też na nowym DSie sympatyczne avatarki Mii, albo jakiś ich przyszłościowy lepszy odpowiednik. Możliwość wysyłania wiadomości tekstowych przez net pomiędzy graczami.

 

- Nośnik taki jaki jest czyli karty flash. Są tanie w produkcji, niezawodne, pobierają mało energii, są bezgłośne i małe

 

- Ładny stylowy design. Nie chcę czegoś co będzie zbyt duże i wyglądać jak ruska zabawka z bazaru (vide pierwszy DS). Wiem, że Nintendo na to stać bo Wii jest moim zdaniem najładniejszą konsolą obecnej generacji.

Edytowane przez Antares
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cofam to co powiedziałem o konieczności noszenia okularów. Z czymś takim to faktycznie jest możliwe.

nintendos-3ds-3d-tech-20100323022931540.jpg

Ale ninny w życiu nie zaimplementuje czegoś takiego do swojej konsoli, jeżeli miałaby ona wyjść za rok czy nawet dwa lata. Zbyt duże koszta za nową technologię a przecież ich strategia to sprzedawanie możliwie najdrożej najtańszego w produkcji hardware'u. Wystarczy porównać ceny wii i DS z ich konkurencją.

Odnośnik do komentarza

Japierduflus, jaki potężny screen :o

 

http://kotaku.com/5510693//gallery/

 

Wiadomo jaką mocą to dysponuje/będzie dysponować ? jeśli na poziomie Wii czy Gamecube, to bedziemy bardzo zadowoleni.

 

Taka konsola ma wszystko co mi brakowało w NDS, Jeden wielki screen, zamiast dwa małe, głupie screeny, z za małą rozdzielczością, plus hardware najprawdopodobniej porównywalny z ps2.

 

Wygląda niezbyt ładnie, mam nadzieje że okaże sie Fake, oczywiście chce zeby miał wszystkie wymienione rzeczy.

 

Ok fake, wystarczy popatrzeć na cienie.

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

3d w ds będzie prawdopodobnie polegać na odpowiednim ustawieniu pikseli na wyświetlaczach, tą technologię już wprowadzają do PC i ma tylko 1 wadę, nie można widzieć 3d kiedy patrzy się pod złym kontem (to tak jak kiedy patrzy się złym kontem na gorsze modele LCD i widać wtedy dziwne kolory) możliwe że 3ds to nie nowa konsola tylko coś jak GBC dla GB albo DSi dla DS (gry z 3DS mogą chodzić na DS) spszęt na pewno będzie miał wszystko co DSi + obraz 3D, wibrację i może technologię wychyleń (jak PS3)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Nie no, akurat informacja o mocy konsoli 3DS na poziomie next-genów to nie jest jakaś tam plotka. Podobno są dość serio podawane informacje od developerów, co zresztą napisał cytowany w tym linku IGN. Z kolei polski komentator ma tylko argument o treści: "nie sądzę, by tak było". Ja też nie sądzę, ale... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

6 lat temu nikt nie wierzył, że można wcisnąć w handhelda tyle mocy by tworzyć gry zbliżone jakościowo do tych z PS2, a sony z PSP było bardzo bliskie osiągnięcia tego celu (o ile nie można uznać, że im wyszło). Pytanie jednak brzmi "ile mocy będzie pobierać wyświetlanie 3D" w 3DSie.

Edytowane przez Pan Pieczarka
Odnośnik do komentarza
Pytanie jednak brzmi "ile mocy będzie pobierać wyświetlanie 3D" w 3DSie.

Gdyby to było Sony, to bałbym się o daną konsolkę. Tyle, że to jest Nintendo. Oni nie będą:

- dokładać do każdej nowej konsoli,

- tworzyć sprzętu, z którym co godzinę będzie trzeba latać do kontaktu,

- będzie się przegrzewać i lądować w serwisie.

Po tym co pokazali przy okazji Wii i NDS daję im pełen kredyt zaufania.

Odnośnik do komentarza

jakoś nie chce mi sie wierzyć zeby N ze starodawnych niby innowacyhnych popierdułek (ds i wii) mialo nagle przejść do mega nowoczesnych kosmicznych technologii (3d, moc, bateria) , w dodatku takie cos kosztowalo by pewnie tyle co porzadny laptop

nie chce mi sie wierzyc z 2 powodow

1 N przejeło wielką część rynku czyli graczy casualowych, i jak widzimy wszyscy lepiej dzieki temu sobie poczyna niż ps3 i xbox, wiec dlaczego by mialo nagle wchodzić w ten gorszy kawałek tortu? a casuale nie potrzbują takiego potwora przecież wiec robienie dla nich takiej zabawki (pewnie tez cholernie drogiej) nie mialo by wielkiego sensu bo oni kupia byle szit jesli jest modny

2 czy w ogole N potrafilo by zrobic cos takiego? w koncu ich ostatnie poczynania na tle mocy są nędzne, i ich teksty "taka mamy strategie" nie do konca wszystko wyjasniaja

 

 

czytalem niedawno o jakichś super nowoczesnych bateriach ktore mają strasznie wielką przewage nad dotychczasowymi, ale skoro to taka nowosc to zapewnie beda potwornie drogie

 

i 3 sprawa - 360 i ps3 raczej nie przypadkiem są takimi wielkimi klocami, a nawet ps3 slim nadal jest ogormnym klocem w porownaniu z ps2 slim, wiec ciekawe jak by im sie udalo upchnąć taką moc w czymś co moglo by być nadal przenośne?

oczywiscie w przyszlosci zapewne bedzie to mozliwe, za dobre kilka (ponad 5) lat, ale czy w tej chwili? czy w tym roku albo za rok? i to z rąk nintendo? jakoś bardzo wątpie

 

 

Po tym co pokazali przy okazji Wii i NDS daję im pełen kredyt zaufania.

ale obie te konsole były techniczne przestarzałe gdy sie ukazały (pomijam "innowacyjne" sterowanie) , a tutaj miało by być coś co sie w głowie nie mieści

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...