Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 8 głosy

Nintendo 3DS

#Nintendo #Mario 3D Land

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4311 odpowiedzi w tym temacie

#41 tomsecret1993

tomsecret1993
  • Wyrzutki
  • 641 postów

Napisano 06 May 2010 - 08:51

Myślę, że (pipi) głupoty. Grzechem by było po prostu wrzucenie 3d do starusieńkiego technicznie ds'a. Jest też znaczna różnica w zależności GB-GBC a DS-DSi. Wg. mnie wypuszczanie piątej wersji tej samej konsoli zakrawa na żebractwo.
  • 0

#42 tomsecret1993

tomsecret1993
  • Wyrzutki
  • 641 postów

Napisano 08 May 2010 - 12:43

http://uk.ds.ign.com.../1088401p1.html
Z wypowiedzi Satoru Iwaty na konferencji finansowej Ninny wynika, że nie będziemy musieli zamykać jednego oka by "wyłączyć" efekt 3D w nowym DS'ie. Będzie on dodatkiem, który można dezaktywować.
  • 0

#43 Yano

Yano

Piłeś? Nie czatuj!

• Premium Member
  • 26035 postów

Napisano 07 June 2010 - 12:48

co to ma być???
http://gadzetomania....jak-ps3-jaaasne
  • 0

#44 Hela

Hela
  • Użytkownicy
  • 4496 postów

Napisano 07 June 2010 - 12:52

To jest pier.dolenie gadżetomanii o dobry nagłówek - wiem, bo tam pisałem.
Jakby pomyśleli trochę, to by sobie uświadomili, że przy takiej mocy, potrzeba byłby bateria wielkości akumulatora samochodowego żeby pograć kilka godzin bez podłączonej ładowarki.
  • 0

#45 Texz

Texz
  • Użytkownicy
  • 5734 postów

Napisano 07 June 2010 - 13:13

Technologia idzie do przodu. Procesory, które jeszcze kilka lat temu zżerały masę prądu, dziś zminiaturyzowane w komórkach obsługują całkiem nieproste już gierki.
  • 0

#46 ogqozo

ogqozo

Użytkownik ogqozo edytował ten tytuł minutę temu

• Senior Member
  • 19245 postów
  • GG9067453
  • SkądJarosław

Napisano 07 June 2010 - 13:27

Nie no, akurat informacja o mocy konsoli 3DS na poziomie next-genów to nie jest jakaś tam plotka. Podobno są dość serio podawane informacje od developerów, co zresztą napisał cytowany w tym linku IGN. Z kolei polski komentator ma tylko argument o treści: "nie sądzę, by tak było". Ja też nie sądzę, ale... zobaczymy.
  • 0

#47 Pan Pieczarka

Pan Pieczarka
  • Wyrzutki
  • 3976 postów

Napisano 07 June 2010 - 14:07

6 lat temu nikt nie wierzył, że można wcisnąć w handhelda tyle mocy by tworzyć gry zbliżone jakościowo do tych z PS2, a sony z PSP było bardzo bliskie osiągnięcia tego celu (o ile nie można uznać, że im wyszło). Pytanie jednak brzmi "ile mocy będzie pobierać wyświetlanie 3D" w 3DSie.

Użytkownik Pan Pieczarka edytował ten post 07 June 2010 - 14:07

• 0

#48 Texz

Texz
  • Użytkownicy
  • 5734 postów

Napisano 07 June 2010 - 14:51

Pytanie jednak brzmi "ile mocy będzie pobierać wyświetlanie 3D" w 3DSie.

Gdyby to było Sony, to bałbym się o daną konsolkę. Tyle, że to jest Nintendo. Oni nie będą:
- dokładać do każdej nowej konsoli,
- tworzyć sprzętu, z którym co godzinę będzie trzeba latać do kontaktu,
- będzie się przegrzewać i lądować w serwisie.
Po tym co pokazali przy okazji Wii i NDS daję im pełen kredyt zaufania.
  • 0

#49 Yano

Yano

Piłeś? Nie czatuj!

• Premium Member
  • 26035 postów

Napisano 07 June 2010 - 14:52

jakoś nie chce mi sie wierzyć zeby N ze starodawnych niby innowacyhnych popierdułek (ds i wii) mialo nagle przejść do mega nowoczesnych kosmicznych technologii (3d, moc, bateria) , w dodatku takie cos kosztowalo by pewnie tyle co porzadny laptop
nie chce mi sie wierzyc z 2 powodow
1 N przejeło wielką część rynku czyli graczy casualowych, i jak widzimy wszyscy lepiej dzieki temu sobie poczyna niż ps3 i xbox, wiec dlaczego by mialo nagle wchodzić w ten gorszy kawałek tortu? a casuale nie potrzbują takiego potwora przecież wiec robienie dla nich takiej zabawki (pewnie tez cholernie drogiej) nie mialo by wielkiego sensu bo oni kupia byle szit jesli jest modny
2 czy w ogole N potrafilo by zrobic cos takiego? w koncu ich ostatnie poczynania na tle mocy są nędzne, i ich teksty "taka mamy strategie" nie do konca wszystko wyjasniaja

czytalem niedawno o jakichś super nowoczesnych bateriach ktore mają strasznie wielką przewage nad dotychczasowymi, ale skoro to taka nowosc to zapewnie beda potwornie drogie

i 3 sprawa - 360 i ps3 raczej nie przypadkiem są takimi wielkimi klocami, a nawet ps3 slim nadal jest ogormnym klocem w porownaniu z ps2 slim, wiec ciekawe jak by im sie udalo upchnąć taką moc w czymś co moglo by być nadal przenośne?
oczywiscie w przyszlosci zapewne bedzie to mozliwe, za dobre kilka (ponad 5) lat, ale czy w tej chwili? czy w tym roku albo za rok? i to z rąk nintendo? jakoś bardzo wątpie

Po tym co pokazali przy okazji Wii i NDS daję im pełen kredyt zaufania.

ale obie te konsole były techniczne przestarzałe gdy sie ukazały (pomijam "innowacyjne" sterowanie) , a tutaj miało by być coś co sie w głowie nie mieści

Użytkownik Yano edytował ten post 07 June 2010 - 14:54

• 0

#50 Texz

Texz
  • Użytkownicy
  • 5734 postów

Napisano 07 June 2010 - 15:00

Dlatego te informacje też traktuję z niedowierzaniem.
  • 0

#51 CoATI

CoATI
  • Senior Member
  • 6276 postów
  • Tlencoati@o2.pl
  • SkądUstroń
  • PSN IDCoatiXan

Napisano 07 June 2010 - 15:24

a ja sie pytam czy newsmani napewno dobrze interpretuja info o tej niby sporej mocy nadchodzacej konsoli... mnie sie wydajee, ze slowa o tym, ze 3ds dorówna dzisiejszym konsolom stacjonarnym tycza sie tylko wyswietlania pseudo 3D na ekranie, sterowania ruchem [samej konsoli lub jakos tak na wzor natala] i moze jakims pojemnym nosnikiem [pewnie standardem beda carty 8gb lub cos kolo tego]

IMO nintendo nie jest w stanie zrobic mocnej konsoli... no chyba, ze cala zarobiona [niemałą] kase wydali na rozwoj nowych technologii... w co osobiscie nie wierze ;]
  • 0

#52 ogqozo

ogqozo

• Senior Member
  • 19245 postów
  • GG9067453
  • SkądJarosław

Napisano 07 June 2010 - 15:35

jakoś nie chce mi sie wierzyć zeby N ze starodawnych niby innowacyhnych popierdułek (ds i wii) mialo nagle przejść do mega nowoczesnych kosmicznych technologii (3d, moc, bateria) , w dodatku takie cos kosztowalo by pewnie tyle co porzadny laptop

Ja wiem? PSP nie kosztowało tyle, co porządny laptop. A przecież minęła już praktycznie cała generacja konsol, więc podejrzenia, by 3DS było mocniejsze od Wii, nie wydają się takie dziwne. Wielu znawców z tego forum uważa, że samo Wii nie jest wiele "mocniejsze" od PSP, więc... nie czaję tekstów o "kosmicznych technologiach". Tekstu o "popierdułkach" też nie, ale mniejsza z tym, zakładam, że chodzi o gorsze osiągi graficzne...

1 N przejeło wielką część rynku czyli graczy casualowych, i jak widzimy wszyscy lepiej dzieki temu sobie poczyna niż ps3 i xbox, wiec dlaczego by mialo nagle wchodzić w ten gorszy kawałek tortu? a casuale nie potrzbują takiego potwora przecież wiec robienie dla nich takiej zabawki (pewnie tez cholernie drogiej) nie mialo by wielkiego sensu bo oni kupia byle szit jesli jest modny

No, to miałoby jakiś sens. Tyle że handheldy Nintendo nadal kupują dziesiątki milionów graczy, których raczej określa się jako "niecasualowych", i którzy nie obrażą się za porządną grafikę 3D. Jak mówię - od premiery Wii minęło kilka lat, więc nie widzę nic nadzwyczajnego w tym, że nowa konsola będzie "mocniejsza" od Wii...

2 czy w ogole N potrafilo by zrobic cos takiego? w koncu ich ostatnie poczynania na tle mocy są nędzne, i ich teksty "taka mamy strategie" nie do konca wszystko wyjasniaja

Co to w ogóle znaczy? Jako tzw. "moc" konsoli generalnie określa się moc procesora i układu graficznego. A tych rzeczy Nintendo przecież nie projektuje, tylko kupuje. Układ graficzny do Wii zrobiło ATI, a procesor IBM - tak samo jak do X360. Jakby Nintendo chciało mieć "większą moc", to by miało, kwestia kosztów. Sony sobie do PS3 robiło procesor, współpracując z IBM, ale czy im to wyszło na dobre? Trudno stwierdzić...

Generalnie nie widzę argumentów, by Nintendo 3DS nie mógł być nieco "mocniejszy" od Wii, ale co to dokładnie będzie nieść w praktyce, to jeszcze zobaczymy. Osobiście byłbym zadowolony, gdybym dostał coś, co po prostu wyświetla ładną, kolorową i płynną grafikę 3D, czyli mocniejsze od PSP. Dodać do tego zżerające moc efekty głębi i naprawdę wychodzi, że "moc" większa od Wii nie byłaby niczym specjalnym... Jezu, to coś będzie dostępne pod koniec 2010 roku. Od czasów PSP i DS-a minęło sześć lat. To nie byłoby nic specjalnego.
  • 0

#53 Hela

Hela
  • Użytkownicy
  • 4496 postów

Napisano 07 June 2010 - 15:40

No, to miałoby jakiś sens. Tyle że handheldy Nintendo nadal kupują dziesiątki milionów graczy, których raczej określa się jako "niecasualowych", i którzy nie obrażą się za porządną grafikę 3D. Jak mówię - od premiery Wii minęło kilka lat, więc nie widzę nic nadzwyczajnego w tym, że nowa konsola będzie "mocniejsza" od Wii...

Nie obrażą się, ale jeśli jej nie będzie, to i tak kupią jeśli nadal będzie to dominujący handheld z biblioteką ociekającą świetnymi, średnio wyglądającymi grami nadrabiającymi treścią i ciekawymi pomysłami i właśnie na to najprędzej liczy N.
  • 0

#54 Yano

Yano

Piłeś? Nie czatuj!

• Premium Member
  • 26035 postów

Napisano 07 June 2010 - 17:24

więc podejrzenia, by 3DS było mocniejsze od Wii, nie wydają się takie dziwne

to że mogło by być mocniejsze od wii to nic nadzwyczajnego, nawet iphone jest podobno mocniejszy od wii:p
ja sie dziwie nie dlatego ze to ma byc mocniejsze od wii tylko że ma mieć moc zbliżoną do ps3, a to jednak ogroman roznica pomiedzy "mocniejsze od wii" a "prawie jak ps3" jest kosmiczna przepasc jesli chodzi o wszystkie aspekty techniczne

w przenośną konsole mocniejszą od wii od reki uwierze, to zadne osiagniecie (zwlaszcza jesli serio nowe iphony biją wii na glowe)
ale w przenosną kosnole porównywalną mocą do ps3 jakos serio nie moge uwierzyć

Użytkownik Yano edytował ten post 07 June 2010 - 17:25

• 0

#55 MakaPL

MakaPL
  • Użytkownicy
  • 699 postów
  • GG8454307
  • SkądRzym - Bialystok
  • GamerTagMaka POL

Napisano 07 June 2010 - 18:52

Farmazon nad farmazony, ale i tak cel osiagnieto, bo kazdy o tym gada. Texz, nie mow mi o miniaturyzacji, bo jak chcesz miniaturyzowac PS3 w budowe DSa nowego to porywasz sie z motyka na ksiezyc/slone (zalezy od regionu) ^^
  • 0

#56 Texz

Texz
  • Użytkownicy
  • 5734 postów

Napisano 07 June 2010 - 19:22

Farmazon nad farmazony, ale i tak cel osiagnieto, bo kazdy o tym gada. Texz, nie mow mi o miniaturyzacji, bo jak chcesz miniaturyzowac PS3 w budowe DSa nowego to porywasz sie z motyka na ksiezyc/slone (zalezy od regionu) ^^

Źle zinterpretowałeś to co napisałem, ale mnie to wcale nie dziwi. Klepiesz szybciej niż myślisz.
  • 0

#57 ogqozo

ogqozo

• Senior Member
  • 19245 postów
  • GG9067453
  • SkądJarosław

Napisano 07 June 2010 - 20:29

ja sie dziwie nie dlatego ze to ma byc mocniejsze od wii tylko że ma mieć moc zbliżoną do ps3, a to jednak ogroman roznica pomiedzy "mocniejsze od wii" a "prawie jak ps3" jest kosmiczna przepasc jesli chodzi o wszystkie aspekty techniczne

Serio? Pomijając różnicę rozdzielczości? Chyba zależy jakie gry porównujesz. Jeśli Uncharted 2, to faktycznie widać tam sporą różnicę technologiczną, ale większość gier... Nie jestem pewien. Czy na trzycalowym ekraniku faktycznie byłaby taka zauważalna dla normalnego człowieka różnica między "lepiej od Wii" a "prawie jak PS3"? Przecież tam i tak się tyle obiektów nie zmieści, ani szczegółowość modeli 3D czy tekstur nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Nie wiem, ja się raczej spodziewam konsolki, na której kolejny Metroid Prime Hunters będzie tak ładny, czytelny i płynny, jak Corruption. Nie wiem, co jeszcze można osiągnąć na takim ekranie. Przy takim pomniejszeniu nie uważam, by była aż taka kolosalna przepaść między, powiedzmy, Corruption a Bioshockiem... Może jest. Jako laik nie wyobrażam sobie, na czym miałaby polegać.
  • 0

#58 Yano

Yano

Piłeś? Nie czatuj!

• Premium Member
  • 26035 postów

Napisano 07 June 2010 - 21:46

ja też srednio sobie wyobrazam jak gry pokroju tych z ps3 mialy by wyglądac na małym ekraniku, to w sumie kolejny powod dla ktorego powątpiewam w to wszystko. zrozumial bym gdyby ten nowy DS miał 2 ekrany podobnej wielkosci co psp, albo nawet troszke wieksze, wtedy moc by sie przydała, ale po co pakować ogromną moc w 2 mikroskopijne ekraniki? ogolnie to wszystko nie trzyma sie kupy.
podejzewam ze w najlepszym razie 3DS bedzie mial podobną moc i efekty co wii

a co do ekranów małych - nawet mały ekran moze miec duża albo mala rozdziałke, dobrze to widac na komorkach, jedne z pierwszych komorek z kolorowymi ekranami mialy znacznie mniejsza rozdzielczosc (wieksze pixele) niż pozniejsze komorki (te najnowsze przed pojawieniem sie wielko ekranowych dotykowych)
tzn moze byc maly rozpixelowany ekran, ale moze byc tez mały ekran jesli chodiz o przekotną, ale rozdzielczosc moze miec wielką, i obraz bardzo ostry
dobrze mozna to zobrazowac porownujac rodzielczosc starych telewizorów ctr - wiekszosc komórek ma teraz podobną (ciut mniejsza albo nawet wiekszą) rozdziałke co telewizory (640x480) a przeciez komorka ma ekran okolo 1-2 cale, a TV ma okolo 20cali , a mimo to maja taka sama rozdzielczosc

Użytkownik Yano edytował ten post 07 June 2010 - 21:49

• 0

#59 Pan Pieczarka

Pan Pieczarka
  • Wyrzutki
  • 3976 postów

Napisano 07 June 2010 - 22:18

Ale na takim handheldzie nie ma sensu wyświetlać HD, więc pewnie bebechy będą miały sporo mniejszą moc od stacjonarek, ale dzięki sporo niższej rozdziałce będą w stanie przynajmniej wyświetlać grafikę jak wii. Szczególnie jeżeli konsola będzie wielkości aktualnych DSów to nie widzę sensu podbijania rozdziałki zbyt mocno. Nawet jakby był wielkości PSP to rozdziałka w okolicach 640x360 spokojnie by styknęła. Naprawdę w takiej rozdziałce można tworzyć już fajne graficznie rzeczy i nie potrzeba marnować dużo zasobów na obliczanie wszystkiego.
  • 0

#60 Antares

Antares
  • Użytkownicy
  • 407 postów

Napisano 15 June 2010 - 10:56

Wystarczy niższa rozdzielczość i układ graficzny, który potrafi nałożyć jakikolwiek efekt antyaliasingu i już gra wygląda dużo lepiej, niż by wyglądała. Dlatego np. GTA4 wygląda tak dobrze na konsolach a tak marnie na PC w stosunku do wymagań sprzętowych, które narzuca ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

Bing (1)