Skocz do zawartości

Super Mario Galaxy 2


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

"Ta sama formuła" to tylko szkielet spajający wszechświat w grze. Pretekst żeby wraz z każdą nową częścią nie trzeba było go na nowo wymyślać, tworzyć nowych postaci, tylko skupić się na najważniejszym. 10/10 dostaje genialny gameplay ze sterowaniem, które na zwykłym padzie po prostu by słabowało. Plansze, pomysły na ich konstrukcje, walki z bossami, no dobra... design postaci i elementów, które uzupełniają to co w świecie Mariana znamy od dawien dawna, detale, animacja, mnóstwo smaczków które przebijają WSZYSTKO co widziałem na PS3, X360 i PC. Taki Crysis się chowa. Nie ma w tej grze nic co byłoby dodane na siłę. Widać, że przez te 3 lata ludzie tworzący tą grę powoli przygotowywali się do stworzenia gry, która będzie tą jedyną, jeżeli przyjdzie nam kiedyś wymienić grę, która zrobiła najlepsze wrażenie w 7 generacji konsol. No kidding.

Odnośnik do komentarza

(Przynajmniej teoretycznie, bo, jak pamiętamy, takie same oceny zebrało od tych mediów GTA IV. Zasłużenie?)

Dla mnie tak.

 

Hmm... Znowu potwierdza się reguła mówiąca, że najlepsze gry na Wii robi tylko Nintendo. Wii cierpi na brak dobrych gier od developerów 3rd party, ale jeśli chodzi o exclusive'y to chyba nie ustępuje za bardzo PS3 i X360.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Po zdobyciu 10 gwiazdek mogę już spokojnie stwierdzić, że nie ma lepszej platformówki. Każda nowa plansza to wykorzystanie jakiegoś nowego patentu i nie ma mowy o powielaniu schematów. Tutaj NIE DA się nudzić. Czekam na premierę i biorę oryginała, a tymczasem pogram sobie jeszcze na kopii zapasowej.

Odnośnik do komentarza

Co do platformówek.

Crash 1-3

J&D 1-3

Sonic Headgehog 1-3

Mario Bros

Super Mario Bros ( a.k.a New Super Mario Bros )

Mario 64

No i właśnie mario galaxy

 

A to że kontynuacje Crashow/Sonicow czy tez Jak/Daxter są średniakami, zostaje Marian.

Może jeszcze Sonic Adventure jeżeli chodzi o 3D może powalczyć, ale to już staroć. Przez ostatnie 3 lata nie wyszło nic konkretnego, stąd warto mieć Wii

Odnośnik do komentarza

Hmm... Znowu potwierdza się reguła mówiąca, że najlepsze gry na Wii robi tylko Nintendo. Wii cierpi na brak dobrych gier od developerów 3rd party, ale jeśli chodzi o exclusive'y to chyba nie ustępuje za bardzo PS3 i X360.

Nie ustępuje za bardzo? Chyba przeceniasz next-geny.

Odnośnik do komentarza

Może napisze tutaj swoje zdanie. Posiadaczem SMG 1/2 nie jestem ale wydaje mi się, że recenzje od EDGE i IGNu imho są wzięte z kosmosu. Podobnie jak w przypadku COD MW2 występuje tutaj klasyczny przykład przeHYPOwania. Tak jak ktoś napisał na tym forum ''brak fabuły'' oraz ''brak większych zmian w stosunku do pierwszej części'' a także ''jest to flagowy tytuł Nintendo'' utwierdzają mnie w przekonaniu iż ocena jest przesadzona.

97,2 po 17 ocenach. To bardziej GTA 4 zasługuje na taką ocenę. Ale pamiętajcie , że to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

100% IGN

9.7 GT

 

wooohooo! albo ta gra jest tak genialna i rewolucyjna albo Big N za zarobioną kasę z WII funduje najlepsze oceny :D

 

ehhh wii wii i chcę ciebie mieć i nie...smg1/2, mp3...

Odnośnik do komentarza

Posiadaczem SMG 1/2 nie jestem ale wydaje mi się, że recenzje od EDGE i IGNu imho są wzięte z kosmosu.

 

Aha.

 

No widzisz, jakby to powiedzieć... nie są. To najlepsza gra obecnej generacji konsol, oceny rzędu 10/10 są więc całkiem uzasadnione.

Odnośnik do komentarza

37/40 w Famitsu, jeśli to kogoś interesuje. Jak ktoś grał w pierwszą część to nawet się nie powinien zastanawiać nad recenzjami, tylko biec do sklepu albo składać pre-order jak najszybciej się da. Jedyne wady SMG1 to niski poziom trudności i krótki czas rozgrywki (do Bowsera). Najwięcej zabawy miałem z kometami, mam nadzieję że rozbudowano ten pomysł i będzie więcej zbierania fioletowych monet, speed runów etc. - zebranie purple coinsów Luigi'm w Toy Time Galaxy było przyjemnie frustrujące ^^ 116 zebrałem i już nie miałem cierpliwości.

 

Wii cierpi na brak dobrych gier od developerów 3rd party

 

TvC, Silent Hill, Red Steel 2, Monster Hunter Tri, Sin & Punishment 2, Samurai Warriors 3, NMH 2, Trauma Team i zapowiedziane NBA Jam czy Xenoblade... luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec - co miesiąc dostajesz przynajmniej jedną kozacką grę od 3rd party, nie mówiąc już o sporej ilości dobrych gier na WiiWare (których się w Polsce nie recenzuje, bo po co ^^). Jak na standardy Nintendo, to jeszcze nigdy tak dobrze nie było. Trzymam kciuki, że Trauma Team trafi do Europy, bo poprzednie dwie części były zacne. Region PAL jak zwykle dostaje po (pipi)e i w nowego Mariana dopiero w czerwcu sobie popykam. Przynajmniej mamy Sin & Punishment wcześniej niż ameryka, hurra... ;<

 

btw.: jest już kolejny wywiad z serii "Iwata Ask's", o SMG2 właśnie - klik, klik

Edytowane przez know_naim
Odnośnik do komentarza

No dobra, nawet Eurogamer, który nieraz ma specyficzne oceny, dał 10/10.

 

Konkretna giera musi być.

Eurogamer daje ostatnio tytulom na Wii 9 gdzie popadnie, przyklady z ostatniego czasu:

Sin and Punishment: Successor of the Skies 9

Trauma Team 9

Monster Hunter Tri 9

Cave Story 9

Rune Factory Frontier 8

I do tego 8 dla red dead redemption °__°

Odnośnik do komentarza

Ja nie mogę! 9 dla Sin & Punishment! Jakież to podejrzane!

 

Dali też ocenę 8 Rune Frontier - grze, która średnio zbiera oceny na poziomie... 80%. Jak tak można! Cave Story, średnia ocen 90%, dostaje od nich 9/10! To się w głowie nie mieści! Dają wysokie oceny, komu popadnie! To, co mówię, ma sens!

Odnośnik do komentarza

No tak, twoja wnikliwa analiza poparta kilkoma nędznymi, stronniczo dobranymi i obalonymi powyżej przez mnie dowodami anegdotycznymi na pewno mnie przekona. Do czego? Że Eurogamer "daje 9, gdzie popadnie", czyli innymi słowy... daje 9 tym grom, którym wszyscy dają 9. Nie no, wiadomo, jest w tym wielki sens. Teraz wymyśliłeś lepsze tłumaczenie: podając kilka losowo dobranych gier, będziesz tłumaczył, że jakieś sytuacje mają miejsce "prawie nigdy" i "bardzo często". Na pewno miałeś piątkę z matematyki! Padam na kolana. Nie miałem kumacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...