Skocz do zawartości

Super Mario Galaxy 2


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Grom na Wii prawie nigdy nie daja nizszych ocen niz gdzie indziej, a czesto wyzsze. Grom na ps3/x360/pc daja bardzo czesto oceny wyjete prosto z odbytu.

 

mnie cały czas zastanawia - co z tego? zamiast patrzenia na cyferki dobrze by było PRZECZYTAĆ taką recenzję i się dowiedzieć jakie gra rzeczywiście ma wady a jakie zalety.

Odnośnik do komentarza

mała uwaga - czy grałeś w ogóle w te gry co wymieniłeś? Bo tak się składa że każda z nich jest min b.dobra. Szkoda tylko że na wii zabraknie za chwile doroślejszych gier jak mad world czy house of the dead overkill. Patenty z mad worlda kopiuje teraz bulletstorm i twierdzą że to novum (pipi)a :>

Odnośnik do komentarza

Fanem przygód Mariana nigdy nie byłem ale przyznam, że Paper Mario wciągnął mnie cholernie a i pierwszy SM Galaxy też był niczego sobie. Dlatego mogę zrozumieć tak wysokie oceny. Wii to jedyna wspierana obecnie konsola stacjonarna, która ma specyficznego ducha dawnych platform. X360 i PS3 bardzo przypominają już PC czyli w skrócie: sieciowe strzelanki FPS, z kozaczącymi bełkoczącymi po angielsku głosami przed mutacją 15 latkami.

 

Na 360tce bawię się najlepiej przy nielicznych epickich tytułach singleplayerowych (Mass Effect, Alan Wake, Fable). Na Wii trochę brak poważniejszych gier (poza Residentami, Dead Space, Madworld i No More Heroes nic nie przykuło mojej uwagi) ale wynagradza to specyficzny feeling grania. To coś co powoduje, że się odprężam i mam ochotę przejść grę na 100% mimo, że nawet nie dostaję za to achievementów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Premiera jutro, ale na szczescie udalo mi sie dzisiaj kupic. :)

Gra jest zapakowana w fajne tekturowe pudelko (pudelko, a nie wsuwke jak np. MGS4 czy Metroid Trilogy), do zestawu jest dodawana plyta DVD z tutorialem - takim dla noobow - objasnienie sterowania i takie tam filmiki.

 

Pogralem troche i jest swietnie - Mario to Mario, juz od poczatku widac nowosci wzgledem pierwszej czesci, gra bardzo fajnie sie zaczyna, ale nie bede spoilowal. Glowna mapa tez sie zmienila - przypomina ta z New Super Mario Bros. Wii. :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pogralem jeszcze kilka leveli - swietna gra ! :)

 

Poki co na kazdy level przypadaja max. dwie gwiazdki do zdobycia, a nie szesc tak jak w SMG 1, mam nadzieje, ze pozniej bedzie wiecej, albo przynajmniej gra bedze tak dluga jak poprzednia czesc.

HUB czyli plansza z ktorej wybieramy levele/swiaty jest planeta w ksztalcie glowy Mario, gracz przemieszcza sie nia pomiedzy nowymi swiatami.

 

Z wiekszych nowosci nalezy wspomniec o obecnosci Yoshiego, ktory moze lapac i polykac przeciwnikow na odleglosc swoim dlugim jezorem. Pojawily sie chmurki znane z poprzednich czesci Mario, ktore rzucaja kolczastymi zolwiami - Yoshi moze polykac te zolwie i nimi strzelac. Poza tym dino potrafi jeszcze na chwile wznosic sie w powietrzu po skoku co ulatwia pokonywanie niektorych przeszkod. :)

 

Zauwazylem, ze gra jest trudniejsza od poprzedniej czesci - na planszy jest wiecej przeciwnikow i przeszkadzajek, ale tak jak w pierwszym Super Mario Galaxy jest na to sposob. Z pomoca moze nam przyjsc drugi gracz wyposazony w Wii-lota moze przytrzymywac nam przeciwnikow, jednak teraz moze ich jeszcze eliminowac potrzasajac Wii-lota co znacznie ulatwia rozgrywke. :) Po zakonczeniu levela w prawym-dolnym rogu pokazuje sie czas jaki poswiecilismy na jego ukonczenie.

 

Pojawily sie tez nowe rzeczy do zbierania - na kazda planete przypada do zebrania jedna ''gwiezdna moneta'' za ktora poniej mozna kupic jakies nowe levele (z tego co czytalem w instrukcji). :)

 

Od strony muzycznej sa oczywiscie nowe utwory, ktore tak jak w poprzedniej czesci idealnie pasuja do rozgrywki. :)

 

Gdzes czytalem, ze w Super Mario Galaxy 2 jest level przeniesiony z Super Mario 64 - chetnie pogram w odswiezony swiat z tamtej gry - ukonczylem ja w 100%, jest rewelacyjna !

 

Wczoraj do gry kupilem jeszcze kulke z figurka z serii Mario, przed otwarciem nie wiadomo co jest w srodku, ale akurat udalo mi sie wylosowac cos do zestawu z gra. :) Dzisiaj kupilem druga z Bowserem. :)

 

dqm3ad.jpg

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

I ja już mam swoją wersję. Jak na razie gra jest świetna, mam pierwszy świat za sobą. Szczególnie rozjebał mnie designem taki smok-wąż na koniec pierwszego świata. Śmiganie na Yoshim daje radę, chociaż w sumie nie ma żadnych dodatkowych zdolności, poza tym co już w takim Super Mario World na SNES'a miał.

Oprawa jest rewelacyjna i jeszcze lepsza niż w pierwszej części, SMG2 robi wrażenie i nie ma się czego wstydzić wobec gier na PS3 i XO. Zobaczymy jak będzie dalej.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wczoraj pogralem jeszcze kilka leveli - swietna gra ! :)

 

Poki co na kazdy level przypadaja max. dwie gwiazdki do zdobycia, a nie szesc tak jak w SMG 1, mam nadzieje, ze pozniej bedzie wiecej, albo przynajmniej gra bedze tak dluga jak poprzednia czesc.

2 gwiazdki standardowe + 1 ukryta ( nie we wszystkich ) + 1 związana z kometą + 2/3 zielone, ukryte w hardcoreowych miejscach, które zbiera na koniec Luigi. Łacznie coś ok. 250 gwiazdek. Tak więc żyj ze świadomością, że jeszcze się z tą grą pomęczysz. Oj pomęczysz :lol:

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy w Polsce mozna je gdzies kupic (poza Allegro), ale ta granica - np. w Niemczech mozna takie kupic np. w sklepie zabawkowym lub Media Markt. :)

Do zestawu doszla Peach, duzego Yoshi kupilem w zestawie z New Super Mario Bros. Wii, Mario kupilem na Allegro. :)

 

y3347.jpg

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam juz troche ponad 70 gwiazdek i gra jest bardzo fajna, ale ma jeden dosyc duzy minus - jest nieco za trudna w niektorych momentach. :)

 

Tak - za trudna, przeciez to jest Mario - odskocznia od sieczki z God Of War 3, Call Of Duty MW2, GTA czy innych gier, Mario ma byc przyjemne i przynosic wiele radosci. Czasami jednak gra jest frustrujaca i trudna - wrecz hardcoreowa, nie chodzi o to ze ma byc banalnie prosta, ale bez przesady - przeciez to platformer i to do tego Mario, a zazwyczaj gry z tej serii byly fajne, latwe i przyjemne. Z nadejsciem New Super Mario Bros na Wii zrobil sie Hardcore, co prawda jest opcja gdzie gra ''sama sie przechodzi'', ale co w tym fajnego. :)

 

Ukonczylem Gears Of War 1 i 2 na insane samemu, Halo 3 na Legendary rowniez samemu i Killzone 3 na Elite - nie powiem bylo trudno, ale dalem rade, teraz grajac w Super Mario Galaxy 2 czasami mam problemy z przejsciem niektorych rzeczy. Juz jedynka bywala momentami trudna, jednak dwojka jest o wiele trudniejsza, nawet z pomoca drugiego gracza.

Trudne w budowie plansze, masa przeciwnikow - a przeciez zawsze Mario byl fajnym platformerem dla wszystkich. :)

 

 

Texz - teraz juz wiem o co ci chodzilo. :D

Edytowane przez saptis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...

Mam juz troche ponad 70 gwiazdek i gra jest bardzo fajna, ale ma jeden dosyc duzy minus - jest nieco za trudna w niektorych momentach. smile.gif

 

Tak - za trudna, przeciez to jest Mario - odskocznia od sieczki z God Of War 3, Call Of Duty MW2, GTA czy innych gier, Mario ma byc przyjemne i przynosic wiele radosci. Czasami jednak gra jest frustrujaca i trudna - wrecz hardcoreowa, nie chodzi o to ze ma byc banalnie prosta, ale bez przesady - przeciez to platformer i to do tego Mario, a zazwyczaj gry z tej serii byly fajne, latwe i przyjemne. Z nadejsciem New Super Mario Bros na Wii zrobil sie Hardcore, co prawda jest opcja gdzie gra ''sama sie przechodzi'', ale co w tym fajnego. smile.gif

 

Ukonczylem Gears Of War 1 i 2 na insane samemu, Halo 3 na Legendary rowniez samemu i Killzone 3 na Elite - nie powiem bylo trudno, ale dalem rade, teraz grajac w Super Mario Galaxy 2 czasami mam problemy z przejsciem niektorych rzeczy. Juz jedynka bywala momentami trudna, jednak dwojka jest o wiele trudniejsza, nawet z pomoca drugiego gracza.

Trudne w budowie plansze, masa przeciwnikow - a przeciez zawsze Mario byl fajnym platformerem dla wszystkich. smile.gif

 

 

Texz - teraz juz wiem o co ci chodzilo. biggrin.gif

A ja wlasnie skonczylem SMG1 i SMG2 (SMG1 drugi raz). Co do poziomu trudnosci to musze sie zgodzic, samo przejscie tych gier czyli zdobycie 60-70 gwiazdek to nic trudnego, nawet dobrniecie do 100 jest w miare ok, ale ostatnie tzn. niektore gwiazdki to jakis hardcore :o . W SMG1 nad jedna gwiazdka spedzilem okolo 3 godzin, a qrwy lecialy na prawo i lewo, mam na mysli purple coins na Luigim :D . Z kolei w SMG2 takich hardcorowych gwiazdek znalazlo by sie okolo 10, szczegolnie ostatni dodatkowy swiat to jakas porazka, zamiast w nagrode dostac jakies fajne lajtowe levele na koncu gry to dostajemy super hardcore na pozegnanie ;) . Wcale sie nie dziwie, ze niektorzy maja problemy. Dla mnie SMG1 i 2 to godni nastepcy SM64, pomyslami go przebijaja, zdecydowanie najlepsze platformery wszechczasow. Jednak krolem nr.1 pozostaje dla mnie DKCR, mega platformer, to chyba przez sentyment, Diddy's Kong Quest (DK2) na SNESa to wzor nad wzorami jesli chodzi o platformery 2D, kazdy level inny pomysl, a DKCR dal rade. Z niecierpliwoscia czekam na DKCR2 :)

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...
Gość Albert Wesker

Dupy nie urywa, pomiędzy oryginalnym SMG2 a tym 2.5 jest przepaść jakościowa. Widać to zwłaszcza na tym rimejku pierwszego świata z SM64. W SMG2 jest remake tego świata ze ścianami z SM64 i wygląda on o niebo lepiej. Ale, oczywiście, idea szczytna i życzę autorom powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.