Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jeżdżę automatem i się przyzwyczaiłem, ale ostatnio jak wsiadłem do nowej Mazdy 3 z manualem to jakbym płakał bez łez ze szczęścia - krótki lewarek, nisko siedzisz, pięknie trzyma autko i wspomnienia civica od razu nawiedziły. Cud malina. 

 

Ale:

 

jak więcej tras - automat

jak miasto i czasem wariacik - manual

Odnośnik do komentarza

Co wy odjaniepawlacie?! Do miasta lepszy manual? Przeciez w mieście własnie zmienia się biegi w częstotliwości pierdyliard/godzinę. W trasie zapina się ostatni bieg i przez całą autostradę jedziesz praktycznie bez redukcji. 

 

#tylko automat+duża pojemność

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Jakie macie zdanie nt. automatycznej skrzyni biegów?

 

Miałem okazje wytestować ten sam 170 konny silnik diesla na 2 skrzyniach, manual i automat (Zafira w automacie i Insignia w manualu). Jeśli o Opla chodzi to automaty nie wywarły u mnie pozytywnej reakcji... muliło samochód solidnie, w mieście udręka była, szarpanina... Chyba, że ta zafira była jakaś trafiona, rocznik 2017 więc nowa i nie powinno być lipy... Insygnia w manualu z tym samym silnikiem spisywała się dużo lepiej, miała kopa solidnego i nie rwała jak automat.

 

Jeździłem też Golfem GTD, 7 stopniowa automatycznia skrzynia DSG... Jaki to był sztosik  :banderas:

 

 

Panowie co myślicie o tych "sportowych" furkach spod stajni VW? Mam tu na myśli Leona Cupre, Golfa GTI czy Octavie RS. Powoli zaczynam zbierać podstawowe informacje i przymierzam się do tego segmentu :)

Odnośnik do komentarza
Opcji w tym Civiku jest sporo, no ale samochód jak na tę klasę też dużo kosztuje. Sport Plus prawie 10 tys. droższy od Sport - ma panoramiczny dach, 11 głośników i bajery typu sygnalizacja martwego pola itd. Nie wiem, czy jest sens dopłacać.

IMO nie ma. Porównałem to wyposażenie i nie widzę nic ciekawego poza tym dachem i lusterkiem automatycznie przyciemnianym, ale to materiał na tanią opcję, a nie pakiet za 10k.  

 

@up: Dla mnie ostatni Golf GTI to ideał jeśli chodzi o samochód do codziennego użytku. Zresztą nawet Clarkson prywatnie takim jeździ. Octavia alternatywa z większym bagażnikiem. Cupra bardziej odpowiednik Golfa R.

 

Natomiast usportowiona konkurencja może wypadać taniej, nie mówiąc o "normalnych" wersjach z mocnymi silnikami, jak ta Honda czy Astra - w PL GTI 126k, a Astra 200 koni 40k! mniej.

Odnośnik do komentarza

Widziałem właśnie tą najnowszą Astre z mocnym silnikiem... ale od 7 lat jeżdzę Astrami i chciałbym coś innego w końcu. Ileż można patrzeć na znaczek Opla na kierownicy :) To też myślę nad Golfem GTI i Octavią RS... Cupra to chyba za dużo, nie potrzebuję tyle ;) Focus ST też chyba odpada...

Odnośnik do komentarza

To zależy czego potrzebujesz. Jeśli mocy to cupra ma najlepszy stosunek cena/moc. Na stockowym sofcie daje rade a sam program to ~400 kucy. Z drugiej strony też swoje musi spalić za takie osiągi. Tak jak mustang napisał do codziennej jazdy coś ponad 200 kucy z kompakcie sprawdza się imo w sam raz. Sugeruję się przejechać w miarę możliwości każdym z tych aut co bierzesz pod uwagę. W moim przypadku miałem ograniczone pole manewru bo chciałem combi.

Odnośnik do komentarza

No co apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dla mnie po ~1k km już moje nie jedzie xd

No ale to chyba przy wyższych prędkościach?

 

W 1.6 TDI czuję niedosyt na szóstce - trzeba się bawić w redukcje, ale na niższych biegach jest git. No i na podjeździe na autostradzie nie chciał iść powyżej 170 licznikowych mimo gazu w podłodze. BTW po 1800 km Audi jechałem ostatnio Punto kawałek, bo kupiec dopiero niebawem ma odebrać i jednak trochę mało precyzyjnie tam skrzynia chodzi, plus nie przyspiesza. Ogólnie śmiesznie jak standard nowego auta szybko staje się normą i człowiek przyzwyczaja się do dobrego.

Odnośnik do komentarza

No jest kobyła, to fakt. Ciężki, kwadratowy, ale silniki VW DID to raczej kiepska konstrukcja. No i te turbo biedackie już.

 

W ogóle, wczoraj rano pod blokiem podbija do mnie typ i pyta, czy nie chcę zimówek do Outlandera. Mówię, że nie potrzebuję, a ten mi zaczyna nawijać jakie to ch.ujowe auto, jakinto jest szrot. Zaczął mi takie wiązanki puszczać, że głowa mała. Na koniec skwitował, żebym zrobił tak jak on, sprzedał go i kupił Audika Q7. No spoko, może po weekendzie xd.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...