Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Tak w ramach pieprzenia, to moje sprzedane miesiąc temu Grande Punto zasłużyło na posta. Prawie 11 lat, blisko 130k km i tylko jedna awaria uniemożliwiająca normalnie kontynuowanie jazdy - padł wysprzęglik, samochód dojechał na własnych kołach do serwisu. Bo i (pomijając dostawę) lawetowany był tylko raz, kiedy zapomniałem o sobotnim targu na miejskim placyku. Porysowany przez jakiegoś ch.uja tydzień po zakupie, zbierał potem kolejne rysy (też przez moje błędy), ale dobrnął do sprzedaży bez wymiany części karoserii, a co lepsze nadal jako aktualny model (trochę beka z Fiata). Akumulator zmieniany raz, tarcze z przodu raz. Wymieniałem daszek przeciwsłoneczny i tylną lampę - ze złomu, groszowe sprawy.

 

Naprawdę udany model i szczęśliwy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza

Grande Punto to spoko wozidełko, żeby się dostać z punktu A do punku B. Swoje zadanie spełnia doskonale :) i wersja 3 drzwiowa jest nawet całkiem miła dla oka :)

 

Dzisiaj szedłem do pracy i przed firmą widziałem, że kumpel stoi na przydrożnym parkingu zamiast na firmowym. Wiadomo, że ruch spory na drodze więc spytałem go czy szuka nieszczęścia albo hajsu z ubezpieczenia, że tak stoi i poleciłem mu przeparkować na firmowy parking bo w piątek miejsca nie brakuje... Śmiał się a 30 minut później wołali go bo ciężarówka zaczepiła się o jego Honde i przeciągneła się przez cały bok naczepą... Po tym nie było już mu do śmiechu ;) ale trzeba przyznać, że niby Honda ale zniosła spotkanie z naczepą dosyć solidnie, kwestia wyklepania drzwi, błotnika, prac lakierniczych i wstawienie nowych szyb ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

5-drzwiowa też jest całkiem sympatyczna. W sumie pod koniec na tyle lubiłem to auto, że poważnie rozważałem zakup prywatnie Abartha. 

 

Przy okazji A3 ma już prawie 8k najechane w 2 miesiące, przy czym był to wyjątkowy okres wakacyjny, włącznie z wyjazdem 900 km w jedną stronę. Jeździ super, nawet sprawdziło się w miarę dla 4 osób, ale Androida Auto oczywiście nadal mi nie naprawili.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Taka ciekawostka mnie dziś naszła całkiem przypadkiem, że Lexus, chyba jako jedyna marka z tych powszechnie znanych i dostępnych, nie ma w ofercie, żadnego auta w wersji kombi. No bo pomijając, marki egzotyczne, czy bardziej eksluzywne, to chyba nie ma drugiego takiego producenta. Trochę fenomen, bo teraz nastały czasy, gdzie większość liczących się producentów prześciga się w atrakcyjności w tym segmencie, oferując praktyczność kombi i sportowe osiągi.

Odnośnik do komentarza

Wracam od wczoraj samochodem rhd kumpla z Leeds do Polski i jak na pierwszy raz anglikiem to jedzie mi się na tyle dobrze, że zastanawiam się nad zakupem samochodu z kierownicą po niewłaściwej stronie dla siebie do jazdy po Polsce. Ceny nowszych beemek są niższe, a z 3.2 pod maską żadne wyprzedzanie mi nie straszne

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.