Skocz do zawartości

Dragon Age II


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

z8117469X,Dragon-Age-2.jpg

 

To już oficjalne. Druga część serii Dragon Age zapowiedziana. Oczywiście informacji jest jak na lekarstwo ale z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz więcej. Jednym z pierwszych zapewnien po ujawnieniu prac na projektem było... poprawienie grafiki. I bardzo dobrze, że to powiedzieli bo gorszego chłamu graficznego od DA nie widziałem w 2009 roku.

 

Trzymajmy kciuki za Bioware oby i tym razem sequel był lepszy od oryginału (vide Mass Effect 1 i 2).

 

PIERWSZY GAMEPLAY

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

ME2 lepszy od 1? Ehm... Dobra, nie będę się kłócił. W każdym razie uważam inaczej :) A co do DA2 to pięknie i cudnie. Dobrze, że sequel robi Bioware, chociaż nie wiem, czy nie za szybko. Dragon Age to znakomita gra, lepsza niż Mass Effect 2, ale gorsza niż szczytowe dokonania magików z Kanady (KotOR, BG2, ME). Oby wrócili do formy! No i dzięki bogowie, że nie zlecili roboty Obsidianom OLO

Odnośnik do komentarza

ME2 lepszy od 1? Ehm... Dobra, nie będę się kłócił. W każdym razie uważam inaczej :)

 

Ja też nie bardzo rozumiem to stwierdzenie. Dla nie mnie ME2 to największe sequelowe rozczarowanie tej generacji, ale spoko, podobno lepsza 2ka- ja się nie znam :whistling: A od DA2 wymagam większej swobody w eksploracji, nowocześniejszego enginu, jakiś zagadek w lokacjach, ciekawych misji głównych i pobocznych. Generalnie, żeby trzymała poziom DA + nowości i mi styka. Jedynka swego czasu mnie zachwyciła i wyrwała sporo h z życiorysu. Liczę, że DA2 zrobi to samo :)

Odnośnik do komentarza

Dragon Age był sztampowym erpegiem z okropną oprawą i nudnym wątkiem głównym. Mass Effect 2 pomimo zbyt dużego nacisku na shooterowe walki jest moim zdaniem lepszą grą, jako całość, niż Mass Effect.

 

A stwierdzenie "Baldur nowej generacji:" znalazło się z podtytule dlatego, że to... prawda. Nie ma innej gry RPG na obecnym rynku, która mechaniką rozgrywki choć trochę by przypominała starego Baldura. Twórcy się zarzekają, że to duchowy spadkobierca BG, gra na taką wygląda więc stąd taki podtytuł.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Pożyczyłem chyba nawet od Goorala jedynkę i nie przetrwałem pierwszych godzin gry. No chujnia po całości jak dla mnie. Czytam o dwójce i myślę, że coś może z tego być, jak gra pójdzie z Mass Effectem.

 

A to hasełko: "Baldur nowej generacji"...BLEEEEE

 

Dla mnie tragedia - miecz wielkości włóczni jak w jRPG, slasher jak w Dantes Inferno, bądź siakimś Devil May Cry. Jako fan jedynki, nie mogę patrzeć na to co się produkuje :/

Jakie dwa różne spojrzenia na tą samą grę. Szok. jakbyście byli z innych planet. A może to oczekiwania Was różnią? Jeden chce coś łatwiejszego i bardziej efektownego a drugi chce powrotu do korzeni czyli powtórkę Baldura (Ba! Powtórkę Dragon Ejdża pierwszego) w nowych szatach.

Odnośnik do komentarza

Fabuła była mocno średnia, klimat był nawet niezły, a świat całkiem fajny - jak się zechciało w niego wgłębić. Książki się całkiem nieźle czytało. W sumie muszę przejść to Przebudzenie. ;P

 

Spełnieniem marzeń byłoby pójście Dragon Age II bardziej w kierunku Baldur's Gate, ale to prawdopodobnie niemożliwe przy dzisiejszych trendach w RPG. Dlatego zwrot w kierunku Mass Effecta nie jest takim złym pomysłem - połowa drogi pomiędzy Mass Effect, a Baldur's Gate chyba nie sprawdziłaby się po raz drugi.

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

To fabuła i świat wciągnął Cię w Dragon Age'u? Jezu, jezu. Przecież one były (pipi)owe.

Twoim zdaniem. Ja mam odmienne. Tak już jest na tym świecie, że jeden woli rybki a drugi podkłady kolejowe.

Ty wolisz uniwersum ME, dla mnie bardziej klimatyczne zawsze będzie fantasy (w tym przypadku DA). Nie ma w tym nic dziwnego i nie ma potrzeby wzywać boskiej pomocy.

Odnośnik do komentarza

Spoko Miłek. Lubisz bardziej klasyczne fanstasy od innych erpegowych uniwersów ale to nie znaczy, że trzeba gloryfikowac elementy, które są słabe. Fabuła Da jest słaba nie dlatego, że gra jako ogół mi się nie podobała tylko dlatego, że scenariusz napisany na potrzeby tego tytułu nie był najwyższych lotów. I nie ma co poruszać gustów erpegowych bo sprawa dotyczyła dwóch podstawowych elementów. Nie mam nic przeciwko klimatowi fantasy. Takowy w Planescape Torment mną pozamiatał i moja negatywna ocena uniwersum DA nie jest podyktowana awersją do światów fantasy.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Spoko, nie napinam się, tylko wyjaśniam. Ja jestem prosty facet, lubię proste historie lecz wcale ich nie gloryfikuję. RPG lubię przede wszystkim za schemat "od zera do bohatera", który w DA został zachowany. Urzekło mnie to uniwersum i nie sądzę bym musiał się tłumaczyć z moich odczuć ani się ich wstydzić.

Scenariusz jest prosty jak konstrukcja cepa, jednak cała otoczka, świat jako taki, pomysł, itp. niuanse, są tym, czego oczekuję od dobrej historii.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Walka w Dragon Age II

 

Jak to pewien gość w komentarzu napisał: "I'm confused"

 

Mnie zastanawia czemu te moce się tak szybko odnawiają. Pogrzebali coś panowie z Bioware. Wygląda to bardziej na diablo niż erpega mającego być czymś na wzór nowoczesnego Baldurs Gate czy Neverwinter Nights.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...