Skocz do zawartości

Dragon Age II


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę tylko o nie porównywanie tej gry do Baldursa (zwłaszcza 2), bo ten tytuł tej ŻYWEJ(jeszcze rok temu poświęciłem 150 h na potwierdzenie tej tezy) legendzie do pięt nie dorasta :confused:

 

edit. to co mi najmocnej obrzydzało DA2, to misje, które były

a)nudne (idź i walcz...)

b)nudne (idź z lokacji a, do lokacji b, potem do c, a na końcu do d...)

c)nudne (idź (loading) idż (loadind) idź (loading)...)

d)wszystko to razem do kupy i na potęgę powtarzane

edit.2. gra jest mocno zręcznościowa, a taktyka jest na poziomie tej którą stosowaliśmy w walce z bosami w Mario

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ukończyłem wczoraj DA2 , ogólnie jestem bardzo zadowolony...

Problem taki , że siedzę już 10min i myśle co by tu więcej naskrobać. Cierpię dzisiaj na brak weny , więc nie będę na siłe biadolił. Jedynie podsumuje , że mój głód na dobrego erpega po 75h został zaspokojony. Wystawie jeszcze ocene -9/10 , a na dniach jak złapię natchnienie postaram się ją uzasadnić ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Pierwsza styczność z DA2 zaraz po ukończniu DA:O to było lekkie rozczarowanie z powodu braku ficzerów obecnych w jedynce. Gdzie zmiana zestawów broni, pytam ja się? Teraz by przygotować łuk, muszę wciskać start>ekwipunek>wybierz łuk, wciśnij B, wciśnij start, powrót do gry, strzał z łuku, wróg otacza mnie, wciśnij start, ekwipunek, wybierz sztylet, wybierz rękę, wybierz drugi sztylet, wybierz drugą rękę...aargh :blink: Cytując angry nerda - WHAT WERE THEY THINKING?

 

Druga sprawa - mashowanie buttona by zadawać ciosy. Po co?? I tak nie ma tu nie wiadomo jakich kombinacji ciosów. Nie tego spodziewałem się po taktycznej walce z jedynki. No ale na szczęście patch (wersja dla niepodłączonych do LIVE, czyli np. dla mnie) załatwia sprawę, poprzez dodanie opcji autoataku :-)

 

Brak opisów przedmiotów też nieco burzy klimat z jedynki. Wcześniej czytałem opisy każdej broni, a teraz to zbieram tylko "miecz", "pas", "amulet", "but".. ech.

 

I dlaczego nie idzie podejrzeć opisu przedmiotu przy podnoszeniu go ze skrzyń/ciał? Jest tylko podnieś lub anuluj :(

 

Nie przeszkadza mi zbytnio brak możliwości zakładania zbroi sojusznikom. Nawet lepiej, nie lubię zbytniego zarządzania ekwipunkiem.

 

To tylko takie luźne uwagi czego brakuje mi po bezpośrednim przeskoczeniu z DA:O na DA2 - oprócz tego gram bez krzywienia się, gdyż gameplay, dialogi i historia są całkiem niezłe. Kilkadziesiąt godzin zejdzie z życiorysu na pewno!

 

 

UPDATE po ok 27h.

Powtarzalność zabija - a myślałem, że to Assassin's Creed 1 powielał ciągle to samo. A tu proszę - jedno miasto, jedna jaskinia, jedna posiadłość. Copy & paste przez całą grę - nie tego się spodziewałem.

Edytowane przez Red_XIII
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 rok później...

Ta gra jest tak słaba, ze nie mogłem wręcz w to uwierzyć. Zabrałem się za nią po Dark Souls więc szok był tym bardziej większy... . Jedynka miała fajny kilmat i design. Tutaj jest to i to słabe. Fabularnie jest nieźle, naprawdę nieźle, ale co to za RPG gdzie akcja usadzona jest w jednej wiosce i górze nieopodal. Bardzo duże nadzieje pokładałem w Głębokich Ścieżkach bo w jedynce to była CUDNA lokacja. Niestety, to co zobaczyłem w 2ce mnie zawiodło. Poza tym, jedna jaskinia na całą grę? Come on. Jedyne co jest fajne to voice acting, niektóre questy, opcje dialogowe i postacie - typy których mamy w drużynie to kozaki - każdy charakter jest wyrazisty i inny. Słodka, ale pałająca się magia krwi Merril, uwodzicielska piratka Izabella, pałający rządzą zemsty i bezwzględny dla prześladowców Fenris, Anders ze swoimi psychopatycznym alter-ego, twarda Avelina i mistrzowski Varric (bez kitu - z Hawke'm tworzy niezapomniany duet).

 

Czy tylko mi ostatni boss przypomina Sarena z ME1?

 

Mam nadzieję, ze 3ka da rady bo szkoda byłoby zeszmacić takie fajne (naprawdę fajne) uniwersum.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.