Skocz do zawartości

Manga, co polecacie


wirusek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Mial ktos z was moze w reku cos wydanego przez JPF? Dostalem w prezencie pierwsze 3 tomy NGE. Jestem fanem serii, wszystko fajnie, ale zalewa mnie jak wydawca kaze sobie placic za sytuacje, w ktorej tlumacz nie potrafi rozroznic bynajmniej od przynajmniej. Pozwole sobie zacytowac:

tom 2, str. 5, bio Shinjiego

"[...] ojciec opuscil go rok po tej tragedii (tak bynajmniej zostalo to przedstawione na poczatku serii) [...]"

Pozniej jest wielki placz, ze nikt nie chce tego kupowac :mellow:

Odnośnik do komentarza
Mogliby wydać 20th Century Boys ehh;/. Najlepsza fabularnie manga ever;/.

 

Nie mogę się zgodzić. 20th Century Boys ma wiele głupich i niepotrzebnych momentów, które skutecznie zabijają przyjemność z czytania. Nie powiem jednak, że manga jest zła. Sam bym kupował gdyby zaczęli wydawać. Wątpię żeby Hanami się za to zabrało, oni celują raczej w krótsze serie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Niedawno sam miałem przyjemność obczaić 20th Century Boys. Ogólnie bardzo, bardzo dobra manga. Przede wszystkim naprawdę rozbudowana i bogata w mocarne zwroty akcji oraz wiarygodne postacie fabuła - pod tymi względami manga Naokiego Urasawy zmiata czapki razem z głowami. Szkoda, że pod koniec autorowi ewidentnie zabrakło pomysłów, a i główny antagonista nieco ssie (Johan z "Monster" wciąga go noskiem), jednak całościowo manga zdecydowanie warta jest uwagi. Dobra pozycja dla wszystkich szukających czegoś poważnego i na pewno bardziej ambitnego niż Naruto czy Bleach.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Polecone mi na tym forum Tower of God sprawdziło się jako konkretny umilacz czasu, więc polecam dalej. Czytać koniecznie na Batoto.net, bo tam jest w wersji że jeden chapter to jedna strona, czyli tak jak być powinno. Dodam, że manga jest w kolorze i ma ciekawą kreskę oraz świetnie wykreowany świat oraz za(pipi)istego protagonistę (przynajmniej w 2 sezonie).

 

No i ostatnio w Breakerze się zaczęło dziać. Jak ktoś nie czytał to też polecam. Pierwsza część to The Breaker, a druga to Breaker: New Waves.

 

Wszystkie 3 tytuły to mangi koreańskie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Zabawię się w archeologa, a co tam.

 

Coś z nowo-wydanych mang jest wartego uwagi? Lubię coś w stylu One Piece, Shingeki no Kyojin, ale nie pogardzę czymś bardziej poważnym, właściwie chciałbym tylko, żeby było dość dobre. I nie miało miliona epizodów, bo nigdy nie nadążę. Dlatego pytam o nowości.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Polecam mangi Jirō Taniguchi wydawane w naszym kraju przez Hanami. Czytałem do tej pory "Księga wiatru", "Zoo zimą" oraz moim zdaniem najlepszą  "Odległa dzielnica". Doskonałe, proste ale chwytające za męskie serca historie. Teraz biorę się za "Ratownika".

 

Hanami w ogóle moim zdaniem jest najciekawszym wydawnictwem w Polsce i na ich półce nie znajdziemy historyjek o cycatych wojowniczkach. Nie wszystko mi się oczywiście podoba (takie Duds Hunt moim zdaniem jest dosyć tanie, Król Wilków jest nijaki), ale z tego co jeszcze od nich czytałem, to zdecydowanie mogę polecić Dziennik z zaginięcia.
 

Z wydawnictwa Waneko polecam absolutnie doskonałe "Tu detektyw Jeż". Manga do której chyba najczęściej wracam.

 

Mandragora w swoim czasie popełniła "Samotny wilk i szczenię" esencja klasycznych opowieści o samurajach fantastycznie narysowana.

 

Z JPF nie czytałem jeszcze niczego naprawdę dobrego, ale taki tasiemiec jak Fullmetal Alchemist jest całkiem przyjemny.

 

Egmont to dwa tytuły, które zmieniły moje podejście do komiksu: EDEN i mimo, że nie manga to jednak mocno w japońskim duchu Usagi Yojimbo. Pierwsza to był momentami dosłowny wstrząs (sugestywna, ale uzasadniona przemoc i mało optymistyczna historia), druga oczarowała mnie do tego stopnia, że od 8 lat czekam z wywalonym jęzorem na kolejne nowe tomy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...