Skocz do zawartości

Manga, co polecacie


wirusek

Rekomendowane odpowiedzi

Coś czułem,że może JPF zdecyduje się na wydanie czegoś więcej od Nihei'a po wydaniu Abary. Sidonia i Blame naprawdę bombowy news. Będzie co kupować bo ceny komiksów z BookDepository poszły do góry i jak tylko dokończę Gundam Origin i GTO14Days in Shonan to odpuszczam zakupy zagraniczne. Teraz tylko trzeba się pozbyć pierwszego tomiku Knights of Sidonia od Vertical :D

Odnośnik do komentarza

Akurat za twardymi oprawami nie przepadam. No chyba,że jest to tomisko jak Origin to wtedy to ma sens.

 

 

Trik ze zmianą ip już nie działa? Dzięki niemu jeden tom Origina kosztował 90zł.

Mógłbyś napisać coś więcej o o tym bo nie bardzo kojarzę tego triku?

Ostatnio jak sprawdzałem to tomiki Origina chodziły po średnio 140zł.A pomyśleć,że kiedyś płaciłem za jeden ok 70/80zł.A tu jeszcze 4 do końca trzeba jakoś kupić.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wlasnie skonczylem czytac GANTZ.

 

No (pipi) mac jakie to bylo dobre. Ostatnie chaptery to mega rozczarowanie, ale cala reszta :banderas:

 

Sa cycki, jest tajemnica i jest pokazana prawdziwa ludzka obrzydliwa natura oraz glupota. Piekna manga, mocno polecam.

 

Teraz zaczalem czytac Empty Box and Zeroth Maria, to jest light novel ale juz mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza

Byc moze ktos juz o tym pisal ale nie sledze w tym dziale wszystkich tematow. Niedlugo (kwiecien) JPF wydaje Blame! Tsutomu Nihei. Rewelacyjna wiadomosc. Cyberpunk w najlepszym wydaniu. Do tego beda wydania w twardej oprawie. Kto nie czytal polecam. Kto czytal (w tym ja) rowniez polecam zapoznac sie z wydaniem na nasz rynek. Nareszcie. Nigdy nie sadzilem, ze dozyje dnia kiedy to cudo zostanie u nas wydane.

  :fsg:

Odnośnik do komentarza

To i ja rzuce info ze Waneko wypluje na PL Empty Box and Zeroth Maria( Utsuro no Hako to Zero no Maria ). Nie jest to manga ale light novel.

 

9.2 na myanimelist i top 5 must read. Co ciekawe nie ma oficjalnej angielskiej wersji, tylko fanowska wiec tymbardziej brawa i zachecam do kupna.

 

Koncze wlasnie pierwszy tom i mózg rozyebany :obama:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

yjrKssc.jpg

"Żebra" są niczego sobie. Już sam początek przywołuje na myśl "Komórkę" Kinga, bowiem miejsca na ceregiele nie ma. Ogólnie walka białych i czarnych pustelniaków bywa ciekawa i brutalna zarazem (niezła kreska, szczególnie otaczającej nas metropolii). Natomiast byłem przekonany, że "Kryjówka" będzie pozycją mniej ciekawą, ale bezwzględny instynkt, który rodzi się podczas urlopu w tropikach zaciekawił mnie w ostatecznym rozrachunku znacznie bardziej. Polecam obie.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze Abbary nie kupiłem ale z pewnością wskoczy ona na półkę. Dodatkowo cieszę się niezmiernie,że wydadzą u nas Blame i Knights of Sidonia. Tego drugiego mam pierwszy tomik od Vectical Inc i bardzo mi się spodobał ten tytuł, nasze wydanie będzie pewnie tańsze od tego ang więc zaoszczędzi się kupę kasy,którą będzie można przeznaczyć na inne pozycje :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Chcialbym polecic Shin Angyo Onshi. Przeczytalem juz 4 tomy i naprawde swietna rzecz, co prawda jest to manhwa ale czyta sie naprawde dobrze a i głowny bohater ciekawy. Polecam przeczytanie pierwszych 2-3 chapterów BEZ sprawdzania synopsis albo opisu w celu zapewnienia sobie ciekawej niespodzianki umieszczonej przez autora, którą niestety zdradzą jakiekolwiek informacje na jej temat.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...

Zapewne każdy kojarzy Hellsinga i wie, że Kohta Hirano zabrał się za nową serię, która obecnie jest wydawana przez JPF, mianowicie Drifters. Zakupiłem dziś drugi tom i jeśli zrobi się z tego polityczna strategia na jaką się zapowiada, to może być całkiem przyjemne czytadło, nawet pomijając te wstawki, mające być w domyśle śmieszne i z kreską a'la dzieciak, coby to podkreślić. Pomijając je, to mamy charakterystyczną kreskę końcówki Hellsinga, bardzo porządną rzekłbym, pomijając sameface wielu postaci i czasami dziwnie wyglądające pominięcia pewnych struktur anatomicznych, np. czasem celowo niedorysowane jedno oko, chociaż nie ma jakiegoś wielkiego cienia itp.

Historia... Do typowego świata fantasy z elfami i krasnoludami trafiają ludzie z naszego uniwersum, albo jako Drifterzy, w domyśle dobrzy, mający przywrócić mu ład, oraz Odpady, którzy są pokręceni i mają jakieś nadzwyczajne moce. 3 głównych bohaterów to Japońce z czasów feudalnych, którzy postanawiają we wszechobecnym chaosie rozpadającego się imperium zbudować własny kraj, wykorzystując do tego własne metody, to jest podbój i tworzenie armii. Gdzieś po innej stronie kraju granicę najeżdża jakiś władca ciemności sterujący Odpadami i to z nim mają się nawalać, co w mej opinii może być ciekawe, bo(spoilery odnośnie dwóch pierwszych tomików):

 

Zły kontroluje nieludzi, którzy są cięci na rasę ludzką, która se zbudowała imperium i podporządkowała sobie wszystkie inne rasy. Ironicznie, trzech głównych Drifterów też buduje armię wykorzystując nienawiść innych ras do ludzi, jak więc w końcu się zaczną nawalać, to czy pewne frakcje nie zaczną kombinować i co sami ludzie będą mieli do powiedzenia na ten temat? Notabene nie jest to grzeczna manga, są tu opisy pozyskiwania saletry ze zwłok, maczanie strzał w odchodach w celu siania dodatkowego spustoszenia, są sceny wykorzystywania seksualnego(no, jedna, ale jest).

 

Plus, jako że wiele postaci jest historycznych i często opowiadają o dawnych wydarzeniach, coby czytelnik nieogarnięty w historii feudalnej Japonii nie czuł się za bardzo nieswojo, z tyłu każdego tomu jest kilkustronowy opis wspominanych miejsc, dat, postaci.

 

Ja polecam, tą serię będę kupował na pewno, na razie nie uważam za wybitne, ale predyspozycje, w mej skromnej opinii, są.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.