Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 15 głosy

Dark Souls

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3513 odpowiedzi w tym temacie

#2001 ornit

ornit
  • Użytkownicy
  • 1574 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 05:48

Aż mnie zatkało. Nie troluj.
  • 1

#2002 SimonK

SimonK
  • Użytkownicy
  • 287 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 10:15

A co podbijasz jak levelujesz? generalnie zeby uzywac bronie masz wymagane statystyki - strength, dexterity itp. i to jest pokazane jak zakladasz bron...
  • 0

#2003 Qjon

Qjon
  • Użytkownicy
  • 647 postów
  • GG949328
  • SkądGdańsk
  • PSN IDQjonPL

Napisano 23 styczeń 2013 - 13:15

Najlepiej levelować Resistance, znacznie ułatwia grę zwłaszcza w późniejszych partiach.
  • 0

#2004 leszekch

leszekch
  • Użytkownicy
  • 110 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 20:26

Aż mnie zatkało. Nie troluj.

Podpisałeś się pod moim postem więc biorę to do siebie, te durne gadki zachowaj sobie dla kumpli w szkole, jak masz coś do powiedzenia to mnie oświeć jak nie to się nie wpierd.... .
  • 0

#2005 ornit

ornit
  • Użytkownicy
  • 1574 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 21:31

No sorry ale jak wbiłes te 42 levele w ciagu 30h? Farmiąc szkielety w Undead Burg? Chyba faktycznie inwestowałes wszystko w resy skoro nie masz pojęcia o statystykach poszczególnych broni!
  • 1

#2006 Les777

Les777
  • Użytkownicy
  • 889 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 21:22

Czy jak zginę, wyłączę grę, to po wczytaniu będę mógł odzyskać dusze? Trochę daleko mam od ogniska i nie wiem, czy opłaca się tyle dygać w ciemnościach.
  • 0

#2007 QstomPL

QstomPL
  • Użytkownicy
  • 1169 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 23:10

Tak
  • 0

#2008 Les777

Les777
  • Użytkownicy
  • 889 postów

Napisano 17 luty 2013 - 23:38

Który sposób będzie efektywniejszy na zdobycie Large Shardów? Farmienie ich z pijawek na bagnie czy rozgryzanie u Frampta Chunków wyfarmionych w New Londo?

Jakieś sugestie ulepszania broni w jakiś sposób? Spodobał mi się Claymore, ale nie mogę się zdecydować w jaki sposób go ulepszyć. Na +15 mam już jedną katanę, zastanawiam się nad drugą (pewnie zrobię, jak będzie nadmiar Slabów), a Claymore'a chciałem jakoś inaczej. Str 24, Dex 27, Int 15, Fth 14, więc pewnie magic, enchanted i temu podobne odpadają?

BTW: W tym Raw coś jednak jest - mam Raw Battle Axe +5 i choć w statystykach ma mniejsze obrażenia od Uchigatany +15, to potrafi mocnej przywalić. Może to od przeciwnika zależy?

• 0

#2009 genjuro

genjuro
  • Użytkownicy
  • 1126 postów

Napisano 18 luty 2013 - 12:54

Zobacz czy sie jego demage  scaluje z jakas statystyka, np. sily ( np. sily masz wiecej niz wytrzymalosci z ktora z kolei scaluje sie katana, dlatego katana zadaje mniej dmg, a inny miecz wiecej). Tylko takie wyjasnienie przychodzi mi do glowy.

Użytkownik genjuro edytował ten post 18 luty 2013 - 12:54

• 0

#2010 Qjon

Qjon
  • Użytkownicy
  • 647 postów
  • GG949328
  • SkądGdańsk
  • PSN IDQjonPL

Napisano 18 luty 2013 - 14:48

Large shardy można przecież kupić, więc skoro już chcesz farmić to chyba prościej dusze (Painted World, Phalanx, w 45 sekund chyba niecałe 8k na NG, czyli 2 large shardy).

Co do ulepszania broni zależy od tego jak wysoko chcesz lvlować postać. IMO od enchanted czy magic bardziej praktyczne jest w takim przypadku (mam troszkę Int/Fai, nie chcę żeby się zmarnowało) nauczenie dobrego buffa i zdobycie odpowiedniego Talizmanu/Catalysta z set amount of MagAdj.

Przy twoich statystykach najlepiej będzie zrobić sobie Klejmora +15 i dołożyć buff - może i full Lightning/Chaos miałoby więcej AR, ale split damage, wiec meh. Idąc w +15 w tym momencie masz 421 physical + dokładasz buff (Great magic weapon) z Oolacile Ivory catalyst co daje +198 mag dmg.

Dalej rozwijasz już tylko Dex (dołoży też mocy do twojej katanki) i ewentualnie albo tylko sam Int (jeśli będziesz chciał też czarować) albo tylko Faith: mając 32 pkty i Canvas Talisman łykasz dwa najmocniejsze buffy: Darkmoon Blade (na 1 lvlu +315 mag dmg, ale wymaga bycia w ichnim Convenancie) i Sunlight Blade (+315 lightning damage)

W tym Raw coś jednak jest - mam Raw Battle Axe +5 i choć w statystykach ma mniejsze obrażenia od Uchigatany +15, to potrafi mocnej przywalić. Może to od przeciwnika zależy?

Uchi robi dmg typu slashing/thrust (R2), które działają gorzej na opancerzonych przeciwników, a lepiej na "żywe mięso", Battle Axe typ normal, dlatego mimo, że AR mniejsze, cyferki na ekranie wychodzą większe.

Użytkownik Qjon edytował ten post 18 luty 2013 - 14:52

• 1

#2011 Czaja PL

Czaja PL
  • Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 27 luty 2013 - 23:12

Aż muszę coś napisać.

Było tak:

Spoiler

To jedna z urzekających rzeczy w tej grze, że czasem nie wystarczy na
bosa dobry plan, potrzebne jest też odpowiednie wyposażenie. Pewnie
można pokonać wszystkich zestawem Short Sword + Kite Shield ale po co
się męczyć. Lepiej pokombinować, a okazji do kombinowania jest w tej
grze co nie miara.

Generalnie polecam ten tytuł jak jasna cholera.

Spadam bo czterech króli czeka.

Użytkownik Czaja PL edytował ten post 27 luty 2013 - 23:16

• 0

#2012 Les777

Les777
  • Użytkownicy
  • 889 postów

Napisano 28 luty 2013 - 00:20

Mnie właśnie najbardziej podoba się zabawa z bronią i wygląd zbroi. Po ulepszeniu biegam sobie w Elite Knight Armor. Cholernie podoba mi się ta zbroja i hełm.

Na początku gry miałem chęć używać głównie broni obuchowych + ewentualnie toporów, ale jakoś zbyt ociężale się zachowują. Ja wiem, że to nie mieczyki, ale właśnie dlatego przy zadawaniu kilku ciosów kolejne nie powinny być wyprowadzane z tej samej strony, jak to się dzieje np. przypadku Battle Axe czy Mace.

W katanach na ten przykład zestawy ciosów są świetne.

• 0

#2013 Qjon

Qjon
  • Użytkownicy
  • 647 postów
  • GG949328
  • SkądGdańsk
  • PSN IDQjonPL

Napisano 28 luty 2013 - 00:59

Najlepszy jest reinforced club, który ma przecież tak naprawdę 2 animacje ataku; podziwiam ludzi, którzy robią SL1 runy do NG+7 właśnie dlatego, że są w stanie wytrzymać tyle czasu używając jednej i tej samej, obrzydliwie nudnej broni :D

• 0

#2014 Les777

Les777
  • Użytkownicy
  • 889 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 23:05

Spadam bo czterech króli czeka.

Kacper, Melchior, Baltazar i...???

• 0

#2015 Les777

Les777
  • Użytkownicy
  • 889 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 17:44

Zmęczyły mnie te ostatnie lokacje z duszami.

Demon Ruins i Lost Izalith - przez oczoje.bną lawę, chociaż fajnie było się dla odmiany poznęcać nad Taurusami.

Crystal Cave - też te oczoje.bne kolory, do tego wąskie ścieżki, z których postać czasem po prostu się ześlizguje (WTF?).

Tomb of the Giants - tu ciemność była wkurzająca, ale miała swój klimat i można było coś na to poradzić. Ale te psoszkielety? Ten słynny gif z "nope" po prostu idealnie do nich pasuje.

New Londo Ruins - ta lokacja akurat mi się podoba (pomimo złych doświadczeń z duchami z początku gry), ale zmęczyło mnie farmienie Darkwraithów. Podczas jednej z pierwszych rundek wypadły mi dwa Slaby i jakieś dwa, trzy Chunki. Później zrobiłem w sumie jeszcze kilkanaście rundek (oczywiście z przerwami) i żadnego Slaba nie zdobyłem. No i sam boss też mi się jakoś nie spodobał.

Na koniec taka refleksja:

Dark Souls - jedyna gra, w której masowo zabijając szkielety małych dzieci stajesz się bardziej ludzki.

• 0

#2016 specnaz97

specnaz97
  • Użytkownicy
  • 36 postów
  • SkądPolska Poludniowa rubiez
  • PSN IDspecnaz47

Napisano 10 kwiecień 2013 - 23:29

Prosze o mala pomoc.
Mianowicie zblizam sie juz ku koncowi gry,wiekszosc bosow wyrznolem,zostalo mi ze dwoch,jak wyniklo by z opisow.
Gostka tez mam konkretnie przypakowanego.
Jednak gdy wrocilem sie do miejsca gdzie walczylem pierwszy raz z wielka hydra gdzie sa lodowe golemy w tym jeziorze...wessala mnie wielka lapa i przenioslo do jakis podziemi gdzie po krotkim korytarzu jest arena i na nim boss pod nazwa Guardian Sanctuary biega lata,miota lbem robi lodowe podmuchy i strzela promieniami elektrycznymi a do tego jest cholernie szybki do tego ogonem zaraza toksyna.
Nawet dobra bron(mam miecz na najwyszym poziomie)Raw dopalana ogniem nie robi na nim wielkiego wrazenia.
W zadnych opisach i poradnikach internetowych nie spotkalem sie z nim,kompletnie brakuje mi juz pomyslow na ubicie jego jesli ktos sie na niego natknol to prosze o porade na jego usieczenie.
  • 0

#2017 Plamek

Plamek
  • Użytkownicy
  • 451 postów
  • GG4893343
  • SkądZielona Góra
  • PSN IDPlamski

Napisano 11 kwiecień 2013 - 04:30

http://darksouls.wik...ctuary-guardian

google.pl + youtube.com , chyba ze jest jakiś inny Guardian.

• 1

#2018 ornit

ornit
  • Użytkownicy
  • 1574 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 04:57

.Nawet dobra bron(mam miecz na najwyszym poziomie)Raw dopalana ogniem nie robi na nim wielkiego wrazenia.
W zadnych opisach i poradnikach internetowych nie spotkalem sie z nim,kompletnie brakuje mi juz pomyslow na ubicie jego jesli ktos sie na niego natknol to prosze o porade na jego usieczenie.

Raw to napewno nie jest dobra broń, własciwie najgorsza scieżka rozwoju dla oręża. Co do bossa to aby Ci pomóc w walce z nim dobrze by było gdybys podał nam parametry swojej postaci.

• 0

#2019 specnaz97

specnaz97
  • Użytkownicy
  • 36 postów
  • SkądPolska Poludniowa rubiez
  • PSN IDspecnaz47

Napisano 11 kwiecień 2013 - 07:43

To ten skubaniec ktorego pokazal kolega Plamek.
No wiec tak,moje statystyki postaci to:goscia mam na lewelu 91 vitalnosc 30 Endurance 41 Strengh 26 Dexterity 24 Attunocment 19 Resistance 11 Inteligence12 Faith 10.
Gralem kilkukrotnie w Demons Souls wiec szedlem podobnym wzorem ustawien jak z poprzednika.
Uzywam miecza glownie miecza Rav Longsword +5 luk Divine Short Bow +8 i Magic Compozite Bow +5 choc i ogromny smoczy sie przydaje i okazjonalnie Fire Scythe +5 w zbroi glownie Havel`s komplet lub lzejszej Wanderer Coat +9 chelm Fang Boar +5 i porach Cain Legins +5 takimi z pierscieniami gl.oczywiscie Havel`s Ring i Cloranthy Ring zmieniam na Ring of Steel Protection i z takimi ustawieniami przeszedlem wiekszosc gry.
Jednakze ten caly boss daje mi niezle popalic i do tego mam jeszcze jeden problem,nigdzie nie znalazlem Peleculitaly Doll(czy jakos tak)pozwalajaca wedrzec sie przez obraz do innego swiata.
Czy mozna na nia natrafic jeszcze w pozniejszej czesci gry,czy od kogos kupic?bo wiekszosc rzadkich przedmiotow jak zauwazylem wystempuje po dwa razy.
Prosze o porade w tych dwu kwestiach.
  • 0

#2020 Czaja PL

Czaja PL
  • Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 08:12

Przedewszystkim zainwestuj we w miarę stabilną tarczę zamiast ciężkiej zbroi. Wrzuć na siebie coś lekkiego (Havel's set zdecydowanie za ciężki).Trzymaj się blisko oponenta, kręć się wokół niego (przy takim Equip Load będzie niezły balet :D) i czekaj na odpowiedni moment by zaatakować. Popuszczaj często gardę by ładować staminę (przyda się Cloranthy Ring), w ten sposób można przyjąć na siebie naprawdę długie kombosy (a staminki masz sporo). To dobry sposób na większość bosów.

Co do peculiar doll to jest w

Spoiler
a dostaniesz się tam z pomocą
Spoiler

Użytkownik Czaja PL edytował ten post 11 kwiecień 2013 - 08:31

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0