Skocz do zawartości

Minecraft


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobił się ostatnio jakiś boom na to i słusznie.

 

Co to?

 

Zaczynamy na losowo generowanej wyspie i naszym celem jest przeżycie. Zaczynamy z pięścią, tworzymy sobie toporki, coraz lepsze, od drewnianych po diamentowe, łuki, ciuchy, skrzynie i tak dalej i tak dalej. W dzień eksplorujemy, w nocy próbujemy przezyć.

 

Gdy zniszczymy jakąś część terenu, bierzemy ją do inventory, i możemy nią potem budować, tworzyć całe struktury

 

Grafika jest paskudna, ale ma klimat.

 

Możliwosci - własciwie nieograniczone, to jest dosłownie gra na lata, na youtube są godziny filmów z róznych wypraw w tej grze a to dopiero alfa.

 

Społeczność jest niesamowita, a gra już teraz a multiplayer, niekóre twory miażdzą.

 

Gra kosztuje na razie 10 euro, w becie 20, potem jeszcze więcej więc poleca brać teraz, aktualizacje co tydzień

 

http://www.minecraft.net/

 

 

http://i.imgur.com/96EA1.jpg

 

http://i.imgur.com/RWSOS.png

 

http://i.imgur.com/cy2pO.jpg

Edytowane przez Mikes
Odnośnik do komentarza

Nie dalo sie zrobic gorszej grafiki? 10/20 euro :turned:

Nie o grafę w tej grze chodzi, a między innymi dlatego ze świat jest zbudowany z klocków, można go w całości modyfikować/niszczyć.

 

Polecam na YT wklepać X's Advantures in Minecraft, gość zrobił już 45 odcinków kapitalnego playthrough z gry. Ja jestem kupiony i niedługo pewnie zainwestuję w grę.

@Stona: multi jest, póki co chyba tylko tryb Creative, czyli generalnie wspólne budowanie rzeczy. W przyszłości mają dojść inne tryby gry, np. Survival z singla.

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem, to autor nawet zakłada własne studio, zatrudnił już dwie osoby i pewnie developing gry nabierze rozpędu. Cieszy mnie to bardzo, bo dawno nie grałem w tak świetną grę :) Niby pomysł prosty, a wciąga okrutnie.

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać o 19, właśnie skończyłem. To znaczy przerwałem na chwilę. Jutro muszę być o 8 na uczelni, ale... ta gra odciągnęła mnie od Dead Rising 2, także to chyba mówi samo za siebie. Creative mode mnie nie jara, ale InfDev - OGIEN Z DU'PY. A budowa domu to już w ogóle wypas... tak przytulnie posadzić w nim swojego 'heroesa'. ;]

Odnośnik do komentarza

Ja pierdzielę, nie macie co z czasem robić?

 

A tak naprawdę - ogień z du,py, chwilkę na stronie pograłem, klimat jest mega, a jak jeszcze się gra z jakimś ekwipunkiem, walka, eskploracja to mega jest. W takich chwilach chciałoby się być nerdem i nie mieć życia ;/.

Odnośnik do komentarza

Mimo grafiki niezwykle wciagajace gowienko. Jak ktos lubi sandboxy i lubil Lego jak byl mlody to nie ma nic lepszego.

 

 

Moj domek. Poczatkowo mial byc wieza, ktora miala wskazywac droge do mojego domku z miejsca gdzie sie respawnuje. Zaczalem dobudowywac rzeczy i wyszedl ten potworek architektoniczny.

 

mine1k.jpg

 

Domek z drugiej strony. Dziwne uksztaltowanie terenu spowodowane tymi zielonymi fiutami kamikaze. Na dole jest moj domek 1.0, obecnie coraz glebiej siegajaca kopalnia. I tak, mam drzewo na dachu.

 

mine2u.jpg

 

Tabliczka przed wejsciem do domku. Zaczalem rowniez budowac cos w rodzaju wielkiego muru wokol moich posiadlosci.

 

mine3.jpg

Edytowane przez Mq
Odnośnik do komentarza

Jak mam skraftować tą siekierę czy coś? W ogóle zrobiłem se to coś niby co miało mi crafta powiększyć (te okienko) i nic, du.pa.

 

 

to coś to jest stół taki co mają majstrzy w warsztatach ignorancie! :D przecież w grze grafika doskonale to obrazuje!

 

no crafcisz go i ustawiasz w podręcznym invie i wtedy ppm stawiasz, najlepiej w swoim domku, gdzieś obok piecyków i szafek. ;)

a w necie masz przepis na każdą rzecz, po kilkunastu minutach gry będziesz znać wszystko na pamięć.

Odnośnik do komentarza

A tak się zapytam, te zombiaki potem to się tłucze normalnie? Bo mnie na hita teraz ma dziad, i czai mi się pod oknami po nocy... Spać nie można spokojnie bo tupie debil próbując się do środka wbić. :D

 

 

 

 

A co do stołu no to postawiłem go - bo też myślałem, że to do tego niby jest, klikam by mi inventory się otworzyło a tam craft wciąż do dupy, bo małe okienko. :/

 

 

 

 

Ale idę tutków na oglądać się.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wkurza mnie ta noc, nie mogę ani węgla zebrać ani skał takich. Szybko mi się noc zrobiła i musiałem dziurę w ziemii kopać by mnie te zombiaki nie prześladowały i teraz czekam, aż znowu się jasno zrobi. Bo drzwi eleganckie se sprawiłem, ale nie mam gdzie ich wsadzić, moja ziemianka nie ma miejsca na drzwi, tylko zasuwam wejście ziemią i co chwila patrze czy już jasno xD  

 

 

 

 

edit: ale to (pipi)a ma moc, ta gra, autentycznie sie boje czy mi jakies cus do lepianki nie wlazło, bo mi syczy. A po ciemku budowałem już xDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

No ja nie wiem, jakoś sie wkręcić nie mogłem, ale widać ignorancja moja wielka, bo myślałem że gra ogranicza sie do robienia kilofów, kopaniu w ziemi, zbieraniu drewna itd. i to wszystko. Drzwi ??? wtf

 

czeba by obczaic jeszcze raz, i w ogole tutki zobaczyc.

 

ja zrobiłem 3 domy, kamienice, zameczek, port, latarnię, kilka domków na drzewie, 2 zjeżdżalnie wodne (z cieczami fajna zabawa jest nawet), kilka mostów i... gram dalej. :D wkręcisz się to ciężko się oderwać, tutaj sprawdź kombinacje http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting

drewniane drzwi to początek, fajna zabawa z ustawianiem metalowych i robieniem "kabli" z redstone łączących je z wajchą albo przyciskiem, albo pułapki albo... ile tego jest!! :D lecę grać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.