Skocz do zawartości

Minecraft


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

No nie mogę, wsiąkłem totalnie. Ta gra wymiata.

 

Ostatnio strasznie dużo rzeczy odkryłem. Zrobiłem sobie podkop aż do końca ziemii, tak dla zabawy, kiedy jeszcze nie wiedziałem za bardzo jak szukać, by znaleźć i jaki minerał na jakiej głębokości jest ;). Dokopałem się do samego dołu, gdzie są te niezniszczalne skały, co ciekawe znalazłem między nimi sporą, bo aż 3x1 przerwę gdzie zionęła nicość :D. Czytałem, że lepiej w to nie wchodzić, to też zakryłem, ale pamiątkowy screen jest ;).

 

http://img707.imageshack.us/img707/8875/czarnadziura.png

 

Jak się okazało, to nie jest taka sielankowa gra, jest właściwie kilka filozofii grania, kopania i zdobywania surowców, różne taktyki, wielkie poradniki... po lekturze części tych mądrości wziąłem się za kopanie i... odkryłem kolejną masę genialnych rzeczy! Diamenty, masę żelaza (a co za tym idzie wagoniki i tory <3), złoto, wielkie podziemne systemy jaskiń, stworzyłem wielką kopalnię, jakieś cfane sposoby na szybkie spadanie i wznoszenie się, zabawa z wodą, zastosowania czerwonego piasku do np. automatycznych drzwi, kombinowanie z prostymi mechanizmami... WOW.

 

Aktualnie planuję połączyć torami pierwszą bazę z drugą, by mieć szybki transport między nimi. Najgorsza jest śmierć, często głęboko pod ziemią, gdzie wypadają wszystkie nasze przedmioty, a my z gołymi rękoma zaczynamy (najlepiej w nocy) na brzegu otoczeni mobkami ;/. Kompas pomaga, ale dopiero baza w pobliżu + minecarty duużo dają. Ważne jest też to, by nie nosić zbyt cennych rzeczy przy sobie, bo kamienne kilofy czy łopaty można w kilkanaście sekund zrobić nie mają nic w ekwipunku, ale gorzej, jak stracimy kompas albo cenniejszy kilof.

 

W ogóle po co w tej grze diamenty i złoto? Nie ma i tak sklepów, więc błyskotki mi nie potrzebne ;/. Wolałbym w to miejsce, żelazo, dużo żelaza.

 

Teraz jestem oczarowany tym filmikiem z drugiej strony, co ako zapodał. Właśnie ściągam sobie video FAQi tego typka i zagłębiam się w mody, texture packi i inne pierdoły, jezuuu jaka ta gra jest wielka i wspaniała!

Odnośnik do komentarza

Hahahahah Raven, z tym złotem i diamentami to... to one są do tworzenia siekier, motyk, kilofów i łopat i są O WIELE szybsze niż te z kamienia. ;)

 

To ja się pochwalę, że zgapiłem od Szczurka pomysł na kominek z lawy, ale zapomniałem, że pod lawą musi być coś twardego. ;/

Tyle zostało z mojego domu.

http://img209.imageshack.us/img209/7597/aaaajsk.jpg

Odnośnik do komentarza

Hahahahah Raven, z tym złotem i diamentami to... to one są do tworzenia siekier, motyk, kilofów i łopat i są O WIELE szybsze niż te z kamienia. ;)

I o wiele bardziej wytrzymałe, diamentowe narzędzia wytrzymują ponad 1000 "użyć".

 

Jak się wszyscy chwalą to ja też. Work in progress, ledwo co zaczęte. W planie tam gdzie widać szkło ma płynąć lawa, a z dołu już się robi ogroooooomny przekop przez całą górę, na wylot. Z drugiej strony są piękne klify i pod nimi mam zamiar coś wybudować. Swoją drogą, tak pięknie ukształtowanego świata jeszcze nie widziałem, nawet na filmach. Gdzie okiem nie sięgnąć, ogromne góry, klify, jeziorka... Jak będzie coś więcej do pokazania to nagram filmik :D

 

javaw2010101719580064.jpg

 

Najlepsze jest to, że ciągle buduję, nawet nie mam czasu na zbieranie surowców - tak, wszystko wydłubane kamiennymi kilofami :D

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Ogólnie musisz systemem kopać, by jak najwięcej bloczków jak najmniejszym kosztem odkrywać. Na dodatek opłaca się kopać na 11 poziomie od dołu wzwyż (odtąd nie ma lawy a są diamenty i cała reszta). Trochę kopania jest, ale radocha kiedy wynosisz na powierzchnię bajery typu żelazo i diamenty i budujesz z tego rzeczy, które setnie Ci pomagają w dalszej zabawie jest nieziemska ;).

 

Ja też sporo sobie po prostu zwiedzałem, to co ten świat tworzy czasami jest niesamowite.

Odnośnik do komentarza

Jestem megapoczątkującym w tej grze.

 

Sprawa jest tego typu - zbudowałem sobie kryjówke na pierwszą noc w wielkiej kamiennej ścianie, założyłem drzwi w środku zapodałem pochodnie i przez noc nigdzie się nie ruszałem tylko drążyłem sobie w ścianie powiększając pomieszczenie.

 

Na następny dzień (jak już było jasno całkiem) wyszedłem po drewno przy czymś na kształt kopalni co widać też na screenie (z tymże nie wchodziłem do niej byłem na całkiem oświetlonej przez słonce powierzchni) zaatakował mnie mega pająk, ewakuowałem się do chaty a on przy niej się kręcił już cały czas

 

beztytuuxbs.jpg

 

 

 

 

Wiec co by nie siedzieć postanowiłem z nim powalczyć co skończyło się zgonem :P To jak to jest z tymi nocnymi potworami? (bo rozumiem że ten pająk też się do nich zalicza?) Gdzieś czytałem że atakują tylko niby w nocy i w ciemnych miejsach?

 

PS Polecam dla bardzo początkujących

i nie ma co grać w w darmową wersji bo to taki godmode jak ktoś to już pisał bez sensu - niewiele ma to wspólnego z właściwą grą ;p

 

 

Edytowane przez JoZi
Odnośnik do komentarza

pająki chyba też w dzień nakur.wiają, ale 3 ciosy z biednego mieczyka i kładzie się na plecy, więc spoko.

Tyle że w dzień pająki nic Ci nie zrobią, dopóki sam ich nie zaczepisz albo się nie zbliżysz zbytnio. Co innego creepery, które atakują nawet w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza

Bardzo ładna chatka Legion, piwnica z książkami mi się bardzo podoba :). Jak zrobiłeś sobie te obrazy na ścianie?

 

Aktualnie interesuje się boosterami, niesamowite, co można wyczynić w tej grze! Samo jeżdżące kolejki, zwalniające na stacjach, automatyczne przecznice, światełka sygnalizujące różne rzeczy, no po prostu MASAKRA. Już jest niesamowicie, a co dopiero jak Notch jeszcze jakieś pierdoły doda.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...