Skocz do zawartości

Professor Layton [seria; 3DS]


PanPawcio

Rekomendowane odpowiedzi

Piąta odsłona przygód profesora Laytona, która korzysta z możliwości konsoli 3DS. Professor Layton and the Mask of Miracle to kolejna odsłona świetnej serii łączącej elementy przygodówek z grami logicznymi i zagadkami. Produkcja została przygotowana przez studio Level 5, które odpowiada za poprzednie części przygód profesora Laytona.

 

Mask of Miracle to piąta odsłona serii i jednocześnie druga część kolejnej trylogii (po The Specter?s Flute). Sam profesor Layton to wyjątkowo błyskotliwy człowiek, który podróżuje po świecie i rozwiązuje niezwykle trudne zagadki. Jego pomocnikiem jest nieodłączny młodzieniec Luke. W dwójkę bohaterowie mogą zmierzyć się z każdą przeciwnością losu.

 

Piąta część przygód Laytona nie przynosi właściwie żadnych zasadniczych zmian w rozgrywce, chociaż oczywiście gwarantuje mnóstwo nowych atrakcji. Gracze jak zwykle zwiedzają kolejne lokacje (w tym ?miasto cudów?) i przeszukują je w poszukiwaniu zagadek, przedmiotów i podpowiedzi. Oczywiście wszystko to zostało połączone zgrabną i lekką fabułą oraz wykonane w charakterystycznej, przyjemnej oprawie wizualnej.

 

 

 

 

pl3.jpgpl2.jpg

pl1.jpg

Edytowane przez PanPawcio
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Pierwszy oficjalny trailer dla zachodu:

 

http://www.siliconera.com/2012/06/21/professor-layton-miracle-mask-trailer-speaks-english/

 

 

Jak na razie Europa jeszcze nie otrzymała wstępnej daty premiery ale w US wychodzi tego roku na przełomie listopada.

Odnośnik do komentarza

Zawsze możesz trochę poczekać, mi też się nie podoba to, że Nintendo nadal trzyma się tej blokady jakby na siłe. I łudziłem się, że chociarz pójdą po rozum do głowy wraz z tym nowym XL'em, a tu taki zawód. No cóż pozostaje łudzić się jeszcze nadzieją, że się w końcu opamiętają i ją zdejmą, przynajmniej na gry sprzedawane na nośnikach...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czy tylko ja nie nadążam z tymi częściami? :P

 

trailer Professor Layton and the Ruins of an Advanced Civilization

http://www.youtube.com/watch?v=kk7nCoeJuYs&feature=youtu.be

 

 

Co za dzień...

 

+ Dodał MODERATOR
pozwolilem sobie zmienic nazwe, w koncu dla kazdej czesci nie bedziemy robic tematu
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jest i recka wersji PAL:

 

http://www.nintendol...mask_of_miracle

 

Pasowałoby to kupić. Gra trzyma poziom poprzednich odsłon. Udane przeniesienie serii na 3DS'a.

 

E: no i fail, jest jeszcze jeden temat o Laytonie. To gdzie w koncu mamy gadać ?? Tutaj (skoro seria) czy w tym drugim temacie ??

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Z tego co sam się dowiadywałem nie trzeba. Sam jestem w 2 chapterze lost future a to nie jest I część i nie widzę żadnych nawiązań. Każda gra to inna historia. Wszyscy na necie polecali mi lost future to i od tej rozpoczynam:) . Podobno mam się wzruszyć zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ach.. Musze sie gdzies wyzalic ze po przeniesieniu na 3DS gra mnie tak nie wciagnela jak poprzednie czesci. Wkurza mnie "przeszukiwanie" otoczenia w postaci lupy. Bardziej mi odpowiadalo rozwiazanie z czesci na DSa. Poza tym spodziewalem sie troche lepszej grafiki a tu to samo plus modele 3D ktore swoja droga tak fantastycznie wcale nie wygladaja. Jestem praktycznie na samym poczatku, jakas 5h i powoli mi idzie, ciekawe czy zmienie ocene po skonczeniu, na razie dla mnie gra na 7- i boli mnie to jako fana serii.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość DonSterydo

Tak przeglądałem amazona i widziałem, że można sobie sprowadzić Last Spectre + Miracle Mask za 135 zł z przesyłką i się trochę zastanawiam. Nigdy nie miałem styczności z serią i o ile interesują mnie te produkcje pod kątem gier logicznych, to o tyle setting i styl charakterystyczny dla gier Level 5 mnie odrzucają i mam takie pytanie - jakie są proporcje między story tellingiem a rozwiązywaniem zagadek? :P

Odnośnik do komentarza

Trafiają się momenty, że trzeba trochę poscrollować po dialogach, ale zdecydowaną większość czasu spędzisz przy zagadkach. Tak 80% zagadek, 20% reszty.

 

Mówię w oparciu o części DSowe, 3DSowych jeszcze nie ruszałem.

Edytowane przez chmurqab
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...