Skocz do zawartości

seria final fantasy


xzdunx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sprawdzę może wieczorem, ale nie robię sobie nadziei. Ciekaw byłem po prostu tych pobocznych/oryginalnych historii w świecie FFVII, ale wychodzi na to, że albo niedokończone, albo w ogóle ich jeszcze nie ma, wbrew oryginalnym zapowiedziom. I bardzo prawdopodobne, że nie będzie, bo ważniejsze są gache ze strojami kąpielowymi i sprzedanie 50 wersji Sephirotha co tydzień, każda lepsza od poprzedniej.

 

Natomiast dla fabuły FFVII czy Crisis Core, to lepiej chyba zagrać w oryginalne gry. :reggie:

 

Square ogólnie ma średnio przyjazne GaaSy, bo albo kasa, albo grind, więc równie dobrze może się okazać, że szkoda transferu. Ja sobie postanowiłem, że już nigdy więcej żadnej gry, która mniej czy bardziej wymaga regularnego zaangażowania i logowania.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Daffy napisał:

A jaki to ma system walki?

ATB, potrafi być wymagająco, ale z głową, a nie, że musisz wyjąć karte kredytową. No ale ja bym tego na steamie nie odpalał. Wszystkie te mobliki to mi zabijają czas w autobusie czy jak kręce cardio na siłowni, w domu to wolę odpalić jakiś sensowny tytuł. No może z wyjątkiem tego Kapitana  Tsubasy co wyszedł 3 dni temu, bo mam ekipe i pvp jest całkiem fajne.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shen napisał:

ATB, potrafi być wymagająco, ale z głową, a nie, że musisz wyjąć karte kredytową. No ale ja bym tego na steamie nie odpalał. Wszystkie te mobliki to mi zabijają czas w autobusie czy jak kręce cardio na siłowni, w domu to wolę odpalić jakiś sensowny tytuł. No może z wyjątkiem tego Kapitana  Tsubasy co wyszedł 3 dni temu, bo mam ekipe i pvp jest całkiem fajne.

Ale wiadomo że jakbym już odpalał to przenośnie na decku. Ogółem dzięki za info, olewam i wrócę jak jakimś cudem fabularnie dają już całość 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Daffy napisał:

Ale wiadomo że jakbym już odpalał to przenośnie na decku. Ogółem dzięki za info, olewam i wrócę jak jakimś cudem fabularnie dają już całość 

Jedyną gre jaką moge polecic z mobilek to NieR Re[in]carnation, ale nie ma wersji steam, musiałbyś ściągnąć jakis emulator androida, nie wiem co tam na decku działa, mi na kompie najsprawniej działa Memu. Tam Story jest podzielone na historie konkretnych postaci, więc jak jedno się skończy, można się brać za kolejna. Fajny klimat i muzyka.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenie - "nawet ok". Gra bardzo efektowna, wygląda ładnie i chodzi płynnie.

 

Potem skończyłem tutorial i gaas uderzył z grubej rury. Do tego stopnia, że niemal natychmiast mi się odechciało, zarówno czytać info i skakać po kolejnych menusach, jak i ogólnie "grać".

 

Sprawdzę jeszcze później, jak się w to gra nieco dłużej, no ale nie wygląda to ani trochę obiecująco. Tj. nie jestem przekonany, czy fabuła, tudzież jej szczątki, są tego wszystkiego warte.

 

Ale nie ukrywam, że taki pół-remaster oryginalnego FFVII w takim stylu graficznym nawet mile bym przyjął. Ale oryginał 1:1, nie takiego potworka live-service...

Odnośnik do komentarza

"Pograłem" kilka godzin w tego Ever Crisis. Cudzysłów w związku z tym, że jak na razie to raczej samograj.

 

Ogólnie game as a service na całego. Wszelkie zagrywki znane z mobilek i gier F2P obecne i upierdliwe. Pełno reklam, ograniczeń, setki okienek, itemów do ulepszeń, unlocków, timery, odnawialna energia do niektórych misji, zadania dzienne, tygodniowe, miesięczne, login bonusy, eventy limitowane czasowo, wysyłanie postaci i chocobosów na ekspedycje, i tak dalej, i tak dalej.

 

I standardowo, żal się robi, bo w sumie koncept zabawy mimo wszystko zły nie jest. Gdyby mi dali taką grę za kasę, ale bez elementów gaas, to bym nawet chętnie pograł. Tak jak pisałem wyżej, stylistycznie gra przypomina "odświeżonego" FFVII z PSX i prawdę mówiąc ma to swój urok. Walki ATB są już w stylu Remake'u i w sumie graficznie wyglądają ładnie i działa bardzo płynnie (u mnie 240fps). Muzyka prosto ze starszych gier, trochę FMV, a z tego co widzę są też wspomniane Eventy itp. które też jakąś bzdurną fabułę mają. Ale to raczej ciekawostka.

 

20231210111610_1.thumb.jpg.521df1304bbf05cc52766a3d7425e499.jpg

 

20231210004133_1.thumb.jpg.8e137d5b2e2633b8e5424531bd859c74.jpg

 

Faktycznie jest grind. Fabularnie nie jest tragicznie, bo gra przedstawia co ważniejsze scenki i dialogi, bądź segmenty rozgrywki pierwowzorów. Czasem nawet aż za dużo, jak np. Wedge szukający wystraszonego kotka. Szczerze mówiąc nie jestem przekonany, czy w takiej formie dobiją do końca którejkolwiek historii, szczególnie jeśli mają zamiar kiedyś dorzucić jeszcze Dirge of Cerberus, Advent Children czy Before Crisis. O ile nie zamkną serwerów za rok, jak to mają w zwyczaju, to to wszystko się będzie ciągnąć latami.

 

Gacha to bronie i kostiumy dla postaci. Jest tego tyle, że na ten moment czuję się przytłoczony i po prostu klikam "recommended" przed każdą walką. Ale w sumie dobrze, że nie same postacie są Gachą.

 

20231210010630_1.thumb.jpg.01a40818800c36472ebb4feb346e7e22.jpg

 

Podobno gra działa na Steam Decku, ale są problemy z instalacją plików i sterowaniem. To już chyba lepiej po prostu na telefon, czy tableta gierkę zainstalować do grania przenośnego. Konta można chyba powiązać i grać zarówno na Steam, jak i przenośnie. Nie sprawdzałem, bo moje mobilki gry nie pociągną, więc zostaje mi PC.

 

No zobaczę, coś tam pogram. Mam nadzieję, że z odblokowaniem Story z czasem nie powinno być problemów, przy casualowym graniu. Pamiętam w Brave Exvius swego czasu story było banalne i głównie eventy i temu podobne tryby stanowiły dopiero wyzwanie.

 

Dodam tylko, że jeśli ktoś mimo wszystko rozważa gierkę - teraz, lub w przyszłości - to może warto mimo wszystko zainstalować nawet tylko na potrzeby logowania i zbierania darmówek. Szczególnie teraz, jak trwa jakiś okres promocyjny w związku z premierą PC. Wpada trochę świecidełek, które trochę ułatwią rozgrywkę i może nieco ograniczą grind w przyszłości.

 

Spoiler

Fanservice oczywiście obecny:

20231210113052_1.thumb.jpg.3b421ec52341b9f3437d45d49fb96cfe.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Tja.., nie. Jeśli chodzi o granie, czy raczej "niegranie", to nie polecam Ever Crisis.

 

Mobilkowa gra usługa do granic skrajności. Do tego samograj - setup na Recommended, walka na Auto i gra przechodzi się sama. Oczywiście można się bardziej angażować w walkę. Tylko po co? Skoro 90% całości, to grind i farmienie. Na Steam mi pokazuje 30h, ale to nic innego, jak farma na Alt-Tabie, podczas gdy ja robiłem w tym czasie co innego.

 

Nasrane tego wszystkiego tyle, że się serio odechciewa. Osobne farmy na każdy z pierdyliarda surowców, każde świecidełko itp. Do tego limitowane czasowo Eventy, wysyłanie Chocobosów na ekspedycje itp. Za dużo by wymieniać. Nagrody oczywiście śmiesznie małe i zawsze czegoś będzie nam brakowało.

 

A trzeba trochę tego robić, siłą rzeczy, bo Story zaczyna się łatwo, a z czasem wymaga silniejszej drużyny. A samym Story nie ma szans, żeby się odpowiednio wzmocnić.

 

Najgorsze, że tak jak pisałem, koncept zły nie jest. Gra jest ładna, efektowna, a pomysł z recapem wydarzeń FFVII i jego spinoffów nawet fajny. Są też jakieś historie poboczne, więc jako ciekawostka dla fanów FFVII to mogło być ok. Szkoda tylko, że wszystko w otoczce Gaas/F2P, która na pewno przyczyni się do zamknięcia serwerów, prędzej czy później.

 

Wszelkie GaaSy, gry F2P i inne podobne są niesamowite, jeśli chodzi o całą rozpracowaną psychologię, żerowanie na ludzkich słabościach itp. Tu nie jest inaczej. Sam przyznaję, że wciągnęło to z początku i tutaj. Może gdybym szukał czegoś do zabicia czasu na telefonie, to pograłbym więcej, ale na PC mija się to z celem.

 

Skończę jeszcze fabułę First Soldier i zobaczę, czy jest tego warta. Bo na razie zrobiłem FFVII (do końca pierwszej płyty) i dwa chaptery FC. Ogólnie tu też się dłuży, bo każdy epizod wygląda tak, że chwila gadania, obowiązkowa walka, chwila gadania. Od czasu do czasu jakiś "dungeon" do pobiegania, ale to raczej odskocznia/ciekawostka, niż fajny element gameplay'owy. Ogólnie myślę, że łatwiej i szybciej byłoby obejrzeć tyle, co jest z tej fabuły na YT.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Czy weterani serii mogą podpowiedzieć, która z części 2-6 jest najlepsza? Mam za sobą jedynkę z Pixel Remastered, ale nie do końca pykło. Nie chce mi się przechodzić wszystkich klasycznych odsłon (szczególnie, że wyglądają podobnie), ale chętnie ogram najlepszą z nich żeby potem móc lecieć dalej.

 

Wiadomo, że są różne gusta, ale czy dobrze kombinuję, że najlepiej będzie spróbować od razu VI? 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, jimmyyy8 napisał:

Czy weterani serii mogą podpowiedzieć, która z części 2-6 jest najlepsza? Mam za sobą jedynkę z Pixel Remastered, ale nie do końca pykło. Nie chce mi się przechodzić wszystkich klasycznych odsłon (szczególnie, że wyglądają podobnie), ale chętnie ogram najlepszą z nich żeby potem móc lecieć dalej.

 

Wiadomo, że są różne gusta, ale czy dobrze kombinuję, że najlepiej będzie spróbować od razu VI? 

6 albo 4 odpal.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

FF VI to najlepsza gra wszech czasów, więc no w miarę można spróbować.

 

 

Z dzisiejszej perspektywy to ok może w pewnym sensie "wyglądają podobnie", ale to naprawdę różne gry, z różnymi zaletami. Właściwie to nawet rozumiem, co mają na myśli ludzie, którzy wolą czwórkę, piątkę, bo akurat im chodzi w grach o to, o tamto. Nawet ludzi, którzy lubią jedynkę, za prostotę, urok, możliwość potraktowania całej gry jak niemal rogalika do przechodzenia na raz z różnymi challengami jakie sobie wymyślisz. Osobiście swego czasu grałem z zapałem w każdą część, nawet jeśli dziś no zestarzały się mocno i brak wygód, wiadomo. No ale ogólnie to szóstka miażdży wszystko przed i po.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, ogqozo napisał:

FF VI to najlepsza gra wszech czasów, więc no w miarę można spróbować.

 

 

Z dzisiejszej perspektywy to ok może w pewnym sensie "wyglądają podobnie", ale to naprawdę różne gry, z różnymi zaletami. Właściwie to nawet rozumiem, co mają na myśli ludzie, którzy wolą czwórkę, piątkę, bo akurat im chodzi w grach o to, o tamto. Nawet ludzi, którzy lubią jedynkę, za prostotę, urok, możliwość potraktowania całej gry jak niemal rogalika do przechodzenia na raz z różnymi challengami jakie sobie wymyślisz. Osobiście swego czasu grałem z zapałem w każdą część, nawet jeśli dziś no zestarzały się mocno i brak wygód, wiadomo. No ale ogólnie to szóstka miażdży wszystko przed i po.

VI to jest nadfinal, nie grałem w nią przy premierze, tylko duużo później i ciągle miałem opad szczeny, jak oni pięknie zrobili te historie, jaki pacing, zero nudy, Octopath i inne jrpgi opierające się na zbieraniu większej drużyny i opowiadania ich story to przy tym beczunia xD. 

Odnośnik do komentarza

Pixel Remaster na PC dostał patcha. Są m.in. boosty i klasyczna czcionka.

 

Jest też promo -38% na bundla i -20% na indywidualne gierki. Wszystkie sześć wychodzi 212zł.

 

Cytat
Major new features
  • Assistance features have been added to the config. menu. These new features open up a wide variety of gameplay possibilities. They offer options such as applying a x0 to x4 modifier to the amount of EXP or gil obtained or turning enemy encounters off.
    > It is now possible to use holding down the right stick or the F3 key as a shortcut command for switching between encounters
  • A “BGM source” option has been added to the config screen. This allows you to select between the special “arrangement” BGM made for this version of the game or the “original” versions in the style of the original game. In addition, both versions of the music can be listened to from the sound player.
  • A “Font type” option has been added to the config screen. This allows you to select between the “modern” font made for this version of the game or the “classic” font in the style of the original game.

 

 

■ Additions and alterations to game menus
  • It is now possible to load saved data from the menu screen.
  • It is now possible to open the pause menu while travelling or during battle. You can also return to the title screen or check control settings from the pause menu.
  • An option to switch movement speeds has been added to the config. screen. This allows you to switch the default movement speed from walking to running. Holding down the cancel button while moving will move characters at the other speed not set as the default.
    > It is also possible to switch between movements speeds using the F1 key or holding down the left stick as a short cut.
  • It is now possible to view the monster bestiary from the in-game config menu
  • It is now possible to select to fight against a monster of your choice from the monster bestiary on the title screen. The game progress from the most recent save data will be applied to decide what monsters the player can select. (It is not possible to select to fight monsters from the monster bestiary on the config. screen)
  • A “config.” option has been added to the title menu. Most of the same settings that can be changed in-game can also be changed from here.

 

 

■ Other changes and adjustments
  • The “auto” icon is no longer shown on the battle screen as standard.
  • It is now possible to skip scenes during the ending.
  • Some changes and adjustments have been made to game graphics.
  • Some changes and adjustments have been made to sound effects.
  • Several bugs have been fixed.

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Suavek napisał:

Pixel Remaster na PC dostał patcha. Są m.in. boosty i klasyczna czcionka.

 

Jest też promo -38% na bundla i -20% na indywidualne gierki. Wszystkie sześć wychodzi 212zł.

 

 

Oj piekna wiadomosc. Na reszcie moge wykupic wszystko co mi zostalo do ogrania z tych klasykow i nie wkurzac sie na grind.

Odnośnik do komentarza

Uległem. Fajnie się gra i ładnie to wygląda, zarówno na monitorze, jak i steam decku. Klasyczna, pikselowa czcionka zbawienie. Również w końcu liczę nadrobię kilka klasycznych odsłon, ale póki co zacząłem od niezobowiązującej jedynki.

Odnośnik do komentarza

Był moment, że kusił trochę zakup wersji pudełkowej Pixel Remaster na Switcha, ale cieszę się, że wziąłem wersję PC, szczególnie teraz po patchu.

 

Świetnie się gra, zarówno na Steam Decku, jak i stacjonarnie. Nie ma problemu ze zmianą systemu, mając save w chmurze. Klasyczna czcionka naprawdę robi różnicę, grafika jest miła dla oka, muzyka bardzo dobra, osiągnięcia motywują do zbieractwa i eksploracji, a cena jak na razie najniższa ze wszystkich platform.

 

Na razie pogrywam FF1 bez boostów, bo po prostu potrzebuję czegoś niezobowiązującego. Wciąż przyjemna gierka, jak na swoje lata. Ale FF2 to już na pewno będę z boostami grał, bo drugi raz tego grindu nie przeżyję.

 

Ale po jedynce w pierwszej kolejności będę musiał wreszcie FFVI przejść, bo przyznam, że nigdy mi się to nie udało w całości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.