Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Dołożyć tysiaka. No tak oczywiście. Przecież to są śmieszne pieniądze. :)

 

A tak poważnie Onkyo to dobre sprzęty w swoich cenach i tyle. Później można ewentualnie wziąć coś lepszego/nowszego ale na start starcza spokojnie.

 

P. S. Tak jak pisze grzybiarz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko zestaw, tylko nie czaję mody na Onkyo, tak samo jak nie czaję mody na Samsunga (jeśli chodzi o TV).

Uważam, że lepiej dołożyć tysiaka i mieć którąś Yamahę z serii RX-V.

no pewnie tak. tylko z tym "dokladaniem tysiaka" to jest troche neverending story. zdecydowalbym sie na taka yamahe to potem bym sie dowiedzial, ze jak do zensorow doloze tysiaka to kupie lepsze kolumny. a potem ta yamaha bedzie za slaba i warto dorzucic tysiaka i kupic X itd. :)

Odnośnik do komentarza

Dobra to doradźcie. Od mojego ostatniego postu nic nie kupiłem, a zmienił się trochę fundusz (aktualnie na pełny zestaw planuje 6-7k). Pokój 18m^2, wymiana plastikowego kina na ampli + głośniki 5.1. Ampli planuje Onkyo TX-NR656 czyli chyba to co ma grzybiarz, ale potrzebuje do tego kolumn. Figaro swego czasu polecał mi zestaw Magnat Quantum 675 albo 677. Możecie podać jakieś alternatywy dla tych zestawów w podobnej cenie? Może być bez suba na początek, bo ten zawsze można dokupić. Ten Onkyo stoi obecnie po 2k.

 

Hej, polećcie sprzęt grający do pokoju 18m^2. Od ośmiu lat korzystam z badziewia poniżej i chciałbym zmienić na jakiś ampli + kolumny (5.1). Sprzęt będzie oczywiście używany z konsolą jak i do filmów. Muza mniej, ale BT to raczej mus. 3D fajnie by było mieć (bo TV ma), ale nie jest to konieczne jeżeli ma zawyżać znacząco cenę (tym bardziej jakby się zmieniało TV na taki bez 3D).

Audiofilem nie jestem, stąd też na całość chciałbym przeznaczyć te nie wiem 2-3k golda(?), ale zawsze można coś dołożyć, bo w końcu zakup na lata. Z góry dzięki za pomoc.

 

kino-domowe-lg-ht762tz-2856101612.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Panuje powszechna opinia że ampli Onkyo pięknie współgra z kolumnami Klipsch, co sam osobiście potwierdzam. Śmigam na Onkyo rz900 i Klipsch 28f. 

 

@Olschmitz Bardzo polecam do tego zestawu jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy.

 

https://m.sklep.rms.pl/pro-ject-tube-box-s-tubeboxs-przedwzmacniacz-gramofonowy-lampowy-mm-mc

 

Gwarantuję że poczujesz różnicę i będziesz bardzo zadowolony z efektu końcowego. Jakość dźwięku, scena/przestrzeń i barwa, jest nieporównywalna z przedwzmacniaczem z ampli Onkyo. 

Edytowane przez Absolem
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Square jak jeszcze nie kupiłeś to czekaj do grudnia. Ja swoje kupiłem właśnie w grudniu, z okazji mikolajek:) media expert zrobił promo na stronie i dali 250 zeta taniej. W tym roku pewnie tez zrobią taka promocje.

A sprzęt używam i jestem zadowolony. Nawet mogę smartfonem wybierać rodzaje dźwięku, czy bawić sie equalizerem. Dobre, gdy pilot leży gdzieś daleko, a nie chce sie wstawać:) w sumie to już wyższy poziom lenistwa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Olschmitz Bardzo polecam do tego zestawu jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy.

 

https://m.sklep.rms.pl/pro-ject-tube-box-s-tubeboxs-przedwzmacniacz-gramofonowy-lampowy-mm-mc

 

Gwarantuję że poczujesz różnicę i będziesz bardzo zadowolony z efektu końcowego. Jakość dźwięku, scena/przestrzeń i barwa, jest nieporównywalna z przedwzmacniaczem z ampli Onkyo. 

aktualnie mam taki

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0512/monacor.html

 

podpinam do niego i dopiero do ampli do zwyklego wejscia. tak mialem wczesniej z soundbarem i gosc w sklepie mi powiedzial, ze lepiej tak zostawic niz podpinac do phono w onkyo.

 

inna sprawa, ze nie wiem czy teraz mi sie oplaca dorzucac "tysiaka" na nowy przedwzmak.

Odnośnik do komentarza

Wejście phono w ampli Onkyo jest tylko wypełniaczem mającym sprawić wrażenie wszechstronności sprzętu, dla mnie to jest atrapa. Jeżeli zależy ci na jakości, dobry przedwzmacniacz to podstawa. Nie znam tego który posiadasz, natomiast mam taki sam gramofon z tą samą wkładką. Przerobiłem kilka przedwzmacniaczy min Cambridge audio, pro-ject, i mogę śmiało powiedzieć (zgodnie z tym co polecił zaprzyjaźniony sprzedawca) do kwoty 2500 nic lepszego nie dostaniesz. Jeżeli masz możliwość znajdź jakiś salon z prawdziwego zdarzenia, tam często można wypożyczyć sprzęt za kaucją, ten przedwzmacniacz z tym gramofonem i ampli onkyo jest warty każdej złotówki.

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz

NR656 właśnie w wielu miejscach jest w promocji. Nawet jak na święta będą jakieś to sporo poniżej 2k się nie zejdzie. Z czym Ty używasz tego Onkyo i jaki metraż?

 

@Absolem

R-28F bardzo fajne, ale chyba do mojego pokoju za duże. Co sądzisz o modelu niższym R-26F? Za pełny set jak poniżej wyszło by ok 6,6k bez suba co jest bardzo znośne z mojej strony.

 

Onkyo TX-NR656

Klipsch R-26F

Klipsch R-15M

Klipsch R-25C

Odnośnik do komentarza

 

@Olschmitz Bardzo polecam do tego zestawu jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy.

 

https://m.sklep.rms.pl/pro-ject-tube-box-s-tubeboxs-przedwzmacniacz-gramofonowy-lampowy-mm-mc

 

Gwarantuję że poczujesz różnicę i będziesz bardzo zadowolony z efektu końcowego. Jakość dźwięku, scena/przestrzeń i barwa, jest nieporównywalna z przedwzmacniaczem z ampli Onkyo.

aktualnie mam taki

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0512/monacor.html

 

podpinam do niego i dopiero do ampli do zwyklego wejscia. tak mialem wczesniej z soundbarem i gosc w sklepie mi powiedzial, ze lepiej tak zostawic niz podpinac do phono w onkyo.

 

inna sprawa, ze nie wiem czy teraz mi sie oplaca dorzucac "tysiaka" na nowy przedwzmak.

U mnie leży Vincent pho-8. Świetny przedwzmak. Może kiedyś kiedyś zamienię na lampę. Na teraz nic innego mi nie trzeba. :)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz

NR656 właśnie w wielu miejscach jest w promocji. Nawet jak na święta będą jakieś to sporo poniżej 2k się nie zejdzie. Z czym Ty używasz tego Onkyo i jaki metraż?

 

@Absolem

R-28F bardzo fajne, ale chyba do mojego pokoju za duże. Co sądzisz o modelu niższym R-26F? Za pełny set jak poniżej wyszło by ok 6,6k bez suba co jest bardzo znośne z mojej strony.

 

Onkyo TX-NR656

Klipsch R-26F

Klipsch R-15M

Klipsch R-25C

 

 

Mam R-26 z subem R10 i tym samym ampem, mogę tylko polecić. Gra to świetnie, pokój mam 20m.

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Square

 

Jeżeli chodzi o 26f to jest ta sama seria co moje 28, z przeznaczeniem do mniejszych pomieszczeń więc pewnie różnią się mocą no i trochę basem, bo gabaryt jak wiadomo daje większe możliwości. Ogromnym plusem tego modelu jest to że wylot basowy ma na froncie a nie z tyłu jak większość kolumn dostępnych na rynku co dla mnie jest bardzo dużym atutem bo dzięki temu możesz je dosunąć blisko ściany. Jeżeli chodzi o wydajność to moje 28 z powodzeniem obsługują pomieszczenie o wielkości 30m2. Co do współpracy z ampli Onkyo są one bardzo wydajne, na głośności ustawionej 20 jest już bardzo głośno a ten ampli skalowany jest do 80 więc zapasu jest aż nadto. Mój zestaw uzupełniają tak jak w Twoim przypadku R-15M jako surroundy i R25 centralny dopełnia go jeszcze sub Klipsch 12SW nad którym również radzę się zastanów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Square Mam takie, tylko że czarne http://www.rtvmax.pl/Sklep/ES-Pack-5-0,2,0,335,2662.htm?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral. Dość nietypowy zestaw... 5.0. Miałem później dokupić suba bezprzewodowego, ale... szkoda mi tysiaka i miejsca. Nie mogę narzekać, bo nie czuję się audiofilem, jedynie słyszę różnicę między mp3 128kbps, a 256kbps (między 128, a 196 nie zawsze:). Na początku było wow, teraz już jestem przyzwyczajony. Ale lepiej grają na tym Onkyo, niż na Harman Kardonie (avr 365, sprzedam jak coś).  Ale to raczej kwestia konfiguracji - onko jest bardziej automatyczny, a h/k manualny (i dla mnie skomplikowany, no i nie wspiera 4k, bt, wifi - stąd zmiana).


A jak pomyślę, że w 2010 tak wyglądało moje stanowisko do grania:
historiapokoj.jpg
A teraz siędzę wygodnie na kanapie, przed TV 4K z PS4Pro, to... czuję się zaje.biście:)
Tylko te 7 lat temu chociaż przechodziłem te gierki, a dzisiaj nie ma za bardzo kiedy/

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Melodika https://sklep.rms.pl/melodika-mdc2150-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x1-5mm2-z-zyla-basscore jeżeli będziesz miał coś kaski w kieszeni. Jeżeli nie to np Cordial da radę. https://sklep.rms.pl/cordial-cls-215-cls215-przewod-glosnikowy-2x-1-5mm2

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Czym to to się różni od modnego Onkyo że takie ohy i ahy nad tą modną Yamahą?

 

To Japoniec i to Japoniec.

 

:philosoraptor:

 

A może by tak Marantz, Anthem albo Arcam?

 

Serio Yamaha i Onkyo, Denon i Pioneer to taka sama masówka. Jeden ciul tylko w innym wydaniu.

Odnośnik do komentarza

@daras, odpowiednikiem Yamahy o której piszesz w Onkyo jest wzmak  646/656. To są bardzo dobre, budżetowe wzmacniacze z atmosem i wszystkimi dobrodziejstwami dostępnymi na rynku. Wzmacniacze z serii 8150 to wzmacniacze stereo z wejściem/wyjściem hdmi są one wybierane przez użytkowników którzy bardziej stawiają na słuchanie muzyki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.