Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

 

Za całość bez kabli dałem ok 8,2k.

 

+ jeszcze TV 4K

+ jeszcze PS4 Pro

+ kamera, ps vr

Trza dziś ładną kasę wydać, by być zaspokojonym graczem.

Soundbar - 7,500zł

LG oled B6-65 - 13999zł

PS VR - 1799zł (Żona w sumie kupiła)

PS4 Pro - 1699

Switch - 1499zł

+ gry

 

No sporo kasy przepuściłem na przestrzeni roku :D ale czy warto? WARTO! :)

 

A żeby nie spamować dodam, że do Sony HTST5000 wyszedł właśnie patch, dzięki któremu wszedł do soundbara DTSX :)

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Wy się tu znacie, mam telewizor PHILIPS 49PUS6101/12

 

Takie gówienko, ale to do mojego pokoju. Gram se tu i w ogóle. Ale ma on strasznie badziewne głośniki. Nie chcę 5.1 więc albo 2.1, albo 2.0 - tylko kwestia jakie będą pasować? Bo podłączyłem jakieś stare creativy od kompa i musiałem głośność zmieniać gdzieś głęboko w menu. Jakie mam kupić by działały z pilota? Chciałbym te edifier CX3 bo ponoć dobroć, ale nie wiem czy mi to będzie działać tak jak chcę. Bo chodzi by dźwięk z tv szedł nie z ps4 - dlatego, że czasem jakieś tefałen turbo oglądam i mecze w piłkę kopaną oczywiście też.

Odnośnik do komentarza

Miałem Philipsa i wiem, że trzeba głęboko w menu zmieniać głośność.Bo zmienia się ustawienia wyjścia słuchawkowego.

Zależy z jakiego pilota chcesz zmieniać tą głośność?Jeżeli z pilota od głośników to ok.A jak z pilota tv to chyba tylko amplituner z hdmi i głośniki do tego.

Edytowane przez keyzee
Odnośnik do komentarza

No to oran podepniesz wlasnie tym Digital Audio Out czyli kablem optycznym z czerwonym swiatelkiem ;p Mozna jeszcze po HDMI ale ja pomimo wszystko lubie optyke ;p

Mozesz w cenie tych CX3 kupic np Samsunga K360 badz Philipsa HTL1193B/98 (patrzylem na stronie RTVEUROAGD)

 

@KoBik 

Najtansze listwy sa po 200-300zl ale to sa same listwy bez suba i generalnie bez brzmienia. Pozniej masz zestawy do 500zl ale przewodowe laczenie listwy i suba np od Sony, za te pieniadze fajnie gra jednak kable i przez to kiepska mozliwosc rozstawu sprzetu w pomieszczeniu. Pozniej juz bezprzewodowe zestawy po okolo 650zl typu Samsung czy wlasnie Philips no i w gore cenowo powyzej 1k ktore maja wiecej mocy, niektore listwy maja system 3.1/5.1/7.1/9.1 i inne bajery. Najlepiej pojsc do marketu i posluchac sobie i ocenic samemu.

Odnośnik do komentarza

oran -wejście w głośnikach a w TV wyjście.Tam masz wejście CVBS i wejście audio.

Te głośniki byłyby ale dalej do wyjścia słuchawkowego będziesz je musiał podłączyć.Ustawisz wysoki poziom na wyjściu słuchawkowym i będziesz resztę ustawiał na głośnikach.Ale zawsze wyjście słuchawkowe ma ograniczenia mocy.

Proponowałbym jednak ten optyk lub hdmi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

pytanko mam do obeznanych w temacie

 

chcę sobie zrobić nagłośnienie do pokoju. aktualnie mam tylko 2 kolumny yamahy, trochę stary model ns-50f, ale działające. do tego sub też yamahy. zastanawiam się czy dokupić do tego front i satelity yamahy, czy nie bawić się i sprzedać wszystko i kupić cały zestaw z jednej serii jakiejś dobrej marki (np. Klipsch?). jak gadałem z gościem w sklepie to mi powiedział, że najlepiej jak głośniki są jednej marki i z jednej serii, wtedy można otrzymać najlepsze brzmienie. nie mam pojęcia czy to prawda. problem polega na tym, że aktualnie nie można dostać do tych kolumn yamahy odpowiadających ich serii głośników i musiałbym dopasować jakieś zamienniki

 

znalazłem 2 zestawy:

 

http://allegro.pl/onkyo-tx-nr656-klipsch-r-26f-5-0-gratis-raty0-i7010748912.html

 

http://www.rtvmax.pl/Sklep/RP-250-Home-Theater-System,2,0,351,8352.htm

 

jeśli chodzi o amplituner to będę celował w onkyo 656

 

będę wdzięczny za jakąś radę

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sorki za zwłokę ale zarobiony byłem a chciałem też dokładnie przestować monstrum zwane Sony Ht-St5000 i Panowie jak to gra to jest w szoku, pozytywnym oczywiście. Po ustawieniu wielu funkcji i mierzeniu odległości od SB do sufitu aktywowałem Dolby Atmos. Na pierwszy rzut poleciał Mad Max bo support tego filmu w tym dźwięku jest niesamowity. Nie wiem jak Ci magicy z Sony tego dokonali ale dźwięk faktycznie rypie nas od góry aż miło. Każdy kanał słychać wyśmienicie ale najlepszym atutem zestawu moim zdaniem jest sub. Bydle nie dość, że wielkie i ciężkie to wykonane tak hi endowo, że bardziej się chyba nie da hehe. Zaś co ten sub potrafi zrobić z podłogą i kanapą to porównałbym z seansem w dobrym kinie. Podłoga drży przy 80% mocy ustawionej a kanapa wibruje (uwielbiam ten efekt hehe). Sama listwa wykonana jest perfekcyjnie, czuć że to sprzęt za prawie 8k no i też swoje waży. Do Oleda pasuje wręcz idealnie a 3 wejścia hdmi 4k wystarczą do podłączenia moich sprzętów. Ogólnie zgadzam się z recenzjami tego SB, to naprawdę skok milowy jeżeli chodzi o listwy a 7.2.1 choć imituje daje złudzenie słuchowe niczym VR z rzeczywistością. Rekomenduje HTST5K i Atmos.

Jak po paru tygodniach wrażenia? Nic się nie zmieniło? Kupił byś jeszcze raz?
Odnośnik do komentarza

 

Onkyo lubi się z Klipschami, dobre soczyste brzmienie.

 

Ten zestaw RP 250 wbije Cię w fotel.

 

dzięki za odpowiedź. jutro jestem umówiony w sklepie na odsłuch. zestaw onkyo rz-820 + Klipsche 2x250f, 250c i 2x150s +sub 110 sw. facet mi powiedział, że te głośniki charakterystycznie grają i najlepiej żebym przed zakupem odsłuchał, jak będzie git to kupuje

Odnośnik do komentarza

ok, byłem wczoraj w sklepie na odsłuchu. po godzinnej dyskusji i odsłuchaniu 3 różnych zestawów (klipsch, polk audio, pylon) zdecydowałem się na zestaw:

 

Polk S50

Polk S35

Polk S10

Quadral Qube activ 8

Onkyo TX-RZ810

 

całość wyniosła 10,5k bez kabli. montaż planowany na przełom grudnia i stycznia więc dopiero wtedy zdam relacje jak to gra w warunkach domowych

 

tak na marginesie mogę polecić sklep planetu dźwięku w Warszawie. dobre ceny, spory wybór, a pan Konrad bardzo fajnie umie doradzić

Edytowane przez kristoff_mk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajny zestawik. Subka to mogli lepszego doradzić do tych głośników. Za 1500zl u mnie siedzi nowy Velodyne Impact 10. Co prawda kupiony z Włoch, bo tam było taniej niż u nas ale sub lepszy niemal pod każdym względem. Kolumny za to masz sztosik. :lapka:

 

Planeta dźwięku. Znam pomimo że nie jestem z Wawy. Kupowałem u nich słuchawki audiotechnici msr7. Dobry kontakt, dobry sklep. :cool:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...