Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Fajny zestawik. Subka to mogli lepszego doradzić do tych głośników. Za 1500zl u mnie siedzi nowy Velodyne Impact 10. Co prawda kupiony z Włoch, bo tam było taniej niż u nas ale sub lepszy niemal pod każdym względem. Kolumny za to masz sztosik.  :lapka:

 

sub był dobierany pod metraż pokoju (15 m2). 

 

zadzwoniłem przed chwilą do sklepu, no i facet powiedział, że przy tym metrażu branie 10-calowego suba trochę nie ma sensu bo:

a) nie wykorzystam jego pełnego potencjału

b) będzie sporo większy gabarytowo

 

no i cena podskakuje o około 6-7 stówek

 

no ale potwierdził, że jakość dźwięku się poprawi :)

 

mam trochę czasu, jeszcze możliwe że zmienię

Edytowane przez kristoff_mk
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu audio do salonu.

Obecnie mam jakiś amplituner Denona i głośniki Wharfedale zestaw 5.1, lecz wogóle nie korzystam z funkcji 5.1. Nawet zdemontowałem pozostałe głośniki i zostawiłem L+P+SW.

Teraz też chce tylko 2.0 ewentualnie 2.1. Wiem że audio trzeba posłuchać ale nie mam na to czasu i nie jestem jakiś wymagającym audiofilem tylko ogólny użytek muza, filmy i gry.

Zastanawiałem się nad tymi kolumnami:

https://www.al.to/p/312699-kolumna-glosnikowa-wharfedale-diamond-240-podlogowa-white.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

Jaki wzmacniacz do tego wybrać? Czy lepiej amplituner? Może macie coś dobrego do zaoferowania.

 

Edit.

Znalazłem jeszcze taki zestaw cenowo więcej niż chciałem wydać ale wydaje się że będzie OK. Mam niedalko więc podjade.

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n602-bowers-wilkins-683-s2.html

Edytowane przez Kukles
Odnośnik do komentarza

No to polecam jeszcze tego suba, którego sam posiadam: https://m.ceneo.pl/1574911

Ogólnie odkąd upgrade'owałem sobie po mału system w domu, nie chcę wracać do stereo 2.0 w grach i filmach. To jest fantastyczne, kiedy wybuch, ryk, wrzask i inne hałasy dobiegają z prawej, lewej, z przodu, z tyłu itd. Przestrzeń i immersja wtedy super.

Muzyka to co innego i jej zawsze należy słuchać w stereo 2.1 lub 7.1 (poza koncertami).

Odnośnik do komentarza

Witajcie.

Jestem kompletnie zielony w temacie audio i sprzętów w nim zawartych, więc proszę was abyście mi doradzili co mogę kupić aby podpiąć do ps4.

Pieniędzmi jakie dysponuje to 500zl +/- a w tym ma już być wszystko skompletowane, cale audio.

Słuchawki odpadają.

Za wszelkie rady z góry dziekówa :)

 

Odnośnik do komentarza

jestem totalnie i absolutnie zielony w temacie audio, czy ktoś może mnie wyjaśnić, co najlepiej kupić dla najlepszego dźwięku dla prosiaka, koxa i switcha + netflix w tv tak w okolicach 1-1.5k? nie wiem czy 5.1 czy 7.1 czy 2.1 czy 3.14, nie znam się. soundbar, satelitki, whatever. Z góry dzięki koledzy 

chociaż w sumie preferowałbym chyba soundbara, podejrzewam, ze kot by szybko sie zainteresowal nowymi kablami rozmieszczonymi po pokoju :yao: 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.12.2017 o 18:54, Gruby27 napisał:

Witajcie.

Jestem kompletnie zielony w temacie audio i sprzętów w nim zawartych, więc proszę was abyście mi doradzili co mogę kupić aby podpiąć do ps4.

Pieniędzmi jakie dysponuje to 500zl +/- a w tym ma już być wszystko skompletowane, cale audio.

Słuchawki odpadają.

Za wszelkie rady z góry dziekówa :)

 

Dozbieraj i celuj w używane logitechy z5500 lub z906. 

 

 

@Rayos w tym przedziale nic lepszego niż z906 nie znajdziesz. Soundbar w tej kwocie Ci tak dobrze nie zagra.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

okej, dzięki, poczytam sobie. choć i tak nie wiem czy satelitki przy kocie to dobry pomysł :( no ale dzieki za szybką radę i pomoc! 

a jak w razie czego podłączyć sprzęt do czegoś takiego? konsole normalnie do TV po hdmi i tv polaczyc z centralna czescia, czy koxa i ps4 wpiac pod optyczne wejscia a switcha... jak? :P 

i jak tv? 

Odnośnik do komentarza
okej, dzięki, poczytam sobie. choć i tak nie wiem czy satelitki przy kocie to dobry pomysł  no ale dzieki za szybką radę i pomoc! 

a jak w razie czego podłączyć sprzęt do czegoś takiego? konsole normalnie do TV po hdmi i tv polaczyc z centralna czescia, czy koxa i ps4 wpiac pod optyczne wejscia a switcha... jak?  

i jak tv? 

 

 

Wszystko normalnie pod tv, a z tv wychodzisz optykiem na głośniki.

 

No chyba że masz jakiś stary tv to wtedy musisz konsole bezpośrednio pod głośniki.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jako że jestem laikiem w tej kwestii mam pytanie, posiadam PS4, Sony 55xe7005 i zastanawiam się nad soundbarem Sony ht-rt3. Czy mając te sprzęty jestem w stanie jakoś odtworzyć dźwięk 5.1 z filmu nagranego na dysku w mkv, czy mogę tylko liczyć na zwykły dźwięk podpinając pod usb w tv, czy może jakoś przez PS4 da się puścić tak film 2160p w mkv aby leciał z 5.1 i napisami?

Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanko:  PS4 Pro + XOX + soundbar w ilości 1szt. Chcę to puścić z pominięciem TV bo jakoś nie mogę ich zgadać. Idzie jakoś sensownie rozdzielić ten dźwięk po optycznym? Widziałem na aukcjach przejściówki (2 na 1) pytanie tylko czy nie traci na tym jakość? A może znacie jakieś inne (lepsze) rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.