Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

audio do pokoju

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
415 odpowiedzi w tym temacie

#401 _daras_

_daras_
  • Użytkownicy
  • 1714 postów

Napisano 17 September 2017 - 15:54

Macie rację, tylko trzeba było od razu pisać że Olschmitz kupił zestaw do słuchania muzyki, a nie do kina domowego (w tym gier) :-)

Jeśli jednak kupił "do wszystkiego", to nadal upieram się przy swoim zdaniu.

• 0

#402 Absolem

Absolem
  • Użytkownicy
  • 1395 postów

Napisano 17 September 2017 - 16:48

W takim razie napisz proszę jakie wzmcniacze z danego przedziału cenowego yamaha/onko miałeś okazję porównać i na czym polega różnica na korzyść yamahy.
  • 0

#403 _daras_

_daras_
  • Użytkownicy
  • 1714 postów

Napisano 17 September 2017 - 17:50

Nie miałem okazji porównać żadnego, bo nigdy nie posiadałem wzmacniacza stereo na rzecz amplitunera (chociaż przymierzam się w przyszłości do kupna integry). Nie jestem znawcą, ale chodzi mi o to, że lepiej kupić lepszy amplituner, który również dobrze sprawdza się w muzyce stereo (na 2 lub 7 kanałów), jeśli korzystamy ze wszystkiego (kino domowe, gry, sport, muzyka: wszystko). No chyba, że kolega Olshmitz posiada już ampli a tu dokupił sobie wzmacniacz i łączy się przez wyjście pre-out (tak chyba?) i wtedy ma moc moc na muzyce i przestrzeń w kinie domowym.

Zresztą mniejsza o to, ale warto dyskutować. Poza tym przecież dałem Olshmitzowi plusa :) 

• 0

#404 Absolem

Absolem
  • Użytkownicy
  • 1395 postów

Napisano 17 September 2017 - 19:02

Jakiś czas temu zmieniałem amplituner, miałem w domu onkyo 656 i yamahe rx v681. Dwa typowe, budżetowe amplitunery tej samej klasy. Różnica pomiędzy nimi była tylko taka że w każdym aspekcie odsłuchu, czy to kino czy stereo, zdecydowanie lepiej wypadało Onkyo. Jeżeli chodzi o stereo, w obu tych przypadkach to jest kompromis który musisz zaakceptować, kupując ampli 7.1 w tym przedziale cenowym, stereo zawsze będzie biedne. Onkyo wypełniło niszę która była do zagospodarownia, czyli wypuścili świetnie grający wzmacniacz stereo z możliwością podłączenia sprzętu video przez hdmi. Onkyo 8150 w stereo radzi sobie naprawdę świetnie, i jest to ampli godne polecenia ze względu na swoją wszechstronność której nie przepłaca jakością dźwięku.

• 0

#405 _daras_

_daras_
  • Użytkownicy
  • 1714 postów

Napisano 17 September 2017 - 22:22

W zeszłorocznym, lipcowo-sierpniowym audiofilskim piśmie Audio-Video, Yamaha RX-V781 (czyli mocniejsza wersja niż 681 którą testowałeś) dostała ocenę 95% i rekomendację.
To + opinie w internetach mi wystarczyły by pozostać wierny marce i absolutnie nie żałuję.
Każdy ma swoje preferencje i upodobania. Jednak oglądać filmy czy grać w przygodówki w stereo 2.1 nie mam zamiaru.
  • 0

#406 __bercik07

__bercik07
  • Użytkownicy
  • 648 postów

Napisano 18 September 2017 - 04:52

Onkyo 8150 nie posiada HDMI, dopiero 8270 je ma :)

• 1

#407 Absolem

Absolem
  • Użytkownicy
  • 1395 postów

Napisano 18 September 2017 - 06:25

Pomyliłem numery, plus dla Ciebie.

• 0

#408 ireniqs

ireniqs
  • Użytkownicy
  • 2743 postów
  • SkądRzeszów
  • PSN IDiRReK
  • Nintendo IDireniqs
  • Steam IDireniqs

Napisano 18 September 2017 - 06:32

W zeszłorocznym, lipcowo-sierpniowym audiofilskim piśmie Audio-Video, Yamaha RX-V781 (czyli mocniejsza wersja niż 681 którą testowałeś) dostała ocenę 95% i rekomendację.
To + opinie w internetach mi wystarczyły by pozostać wierny marce i absolutnie nie żałuję.
Każdy ma swoje preferencje i upodobania. Jednak oglądać filmy czy grać w przygodówki w stereo 2.1 nie mam zamiaru.

Do muzyki używa się 2.0. Wzmacniacze stereo to zupełnie inna liga. Wyższa półka jeżeli chodzi o granie muzyki. Do całej reszty są właśnie amplitunery w których układ stereo jest słabszy żeby uciagnac te wszystkie bajery typu Dolby Atmos (ktoś w ogóle z tego korzysta? Ma głośniki sufitowe?). Dla mnie Yamaha przykładowo gra zbyt ciemno. Wszystko zależy od odsłuchu i doboru głośników do źródła. Wierność marce nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli coś gra lepiej a coś gorzej (w odniesieniu do swoich preferencji dźwiękowych) to wiadomo co się wybierze. Jeżeli testowałeś Onkyo i ci nie odpowiada to ok, a jeżeli piszesz że Yamaha jest cool bo tak twierdzą inni no to sorki, nie tędy droga, nie tak wybiera się źródła dźwięku. Odsłuch na pierwszym miejscu. Tyle z mojej strony. :)
  • 0

#409 _daras_

_daras_
  • Użytkownicy
  • 1714 postów

Napisano 18 September 2017 - 11:56

No tylko pożycz mi 5 amplitunerów do mojego pokoju i będę mógł testować. Jeśli nie mam takiej możliwości to ufam fachowcom (jacy pracują i testują masę sprzętu co miesiąc vide Audio-Video). Znasz się lepiej od nich? Jeżeli fachowiec rekomenduje jakiś sprzęt i wystawia 95% to chyba nie dziadostwo? Swoją drogą od dawna nie pamiętam w tym miesięczniku testu jakiegolwiek sprzętu Onkyo.
Na jakiej podstawie twierdzisz że Yamaha gra zbyt ciemno (co to znaczy ciemno?)? I której Yamahy słyszałeś? Bo na rynku jest z 30 różnych ampli tej marki (zeszłoroczne i tegoroczne), które na pewno grają różnie.
Żeby solidnie przetestować sprzęt trzeba w tym samym pomieszczeniu odsłuchowym, na tych samych kolumnach, słuchać tego samego materiału na zmianę. Wtedy będziesz mógł ocenić. Mało tego, bardzo dużo zależy od kalibracji i ustawień ampli, który to jest bardzo skomplikowany sprzęt. Jeśli miałeś do czynienia z Yamahą wcześniej- czy zrobiłeś kalibrację YPAO? Czy ustawiłeś odp impedancję głośników do danego ampli? Jakiej jakości i z jakiego źródła materiału słuchałeś? Itd, etc. Jak widać czynników jest cała masa.
Testy sprzętu muzycznego to nie recenzje gierek, które każdy może zrobić. Należy zaufać fachowcom, takie moje zdanie.
  • 0

#410 ireniqs

ireniqs
  • Użytkownicy
  • 2743 postów
  • SkądRzeszów
  • PSN IDiRReK
  • Nintendo IDireniqs
  • Steam IDireniqs

Napisano 18 September 2017 - 13:48

Ja tam nie ufam fachowcom, a przynajmniej nie do końca. To że coś jest na 95% jest bardzo dobre, to się zgadza, ale to nie znaczy że musi spełnić twoje preferencje dźwięku. Każdy ma inne ucho. Jednemu jeden sprzęt będzie pasował drugiemu ten sam już niekoniecznie. O nic więcej mi tutaj nie chodzi.

Co do Yamahy nie pamiętam jaki to model słyszałem w salonie audio. Wiem że był poniżej 2000zł, bo szukałem czegoś w przedziale 1500-2000zl. Rok temu. Bardziej spodobało mi się granie Onkyo, ale to inny przedział cenowy niż ten o którym piszesz wyżej. Możliwe że ten o którym ty piszesz gra lepiej ale czy na pewno? Trzeba byłoby porównać. I to porównać do sprzętu z tego samego zakresu cenowego u innych producentów.
  • 0

#411 Wesker

Wesker
  • Użytkownicy
  • 2175 postów
  • GG8569132
  • SkądŁęczyca
  • PSN IDWESKER-DL
  • Nintendo IDWESKERDL

Napisano 18 September 2017 - 15:50

Sorki za zwłokę ale zarobiony byłem a chciałem też dokładnie przestować monstrum zwane Sony Ht-St5000 i Panowie jak to gra to jest w szoku, pozytywnym oczywiście. Po ustawieniu wielu funkcji i mierzeniu odległości od SB do sufitu aktywowałem Dolby Atmos. Na pierwszy rzut poleciał Mad Max bo support tego filmu w tym dźwięku jest niesamowity. Nie wiem jak Ci magicy z Sony tego dokonali ale dźwięk faktycznie rypie nas od góry aż miło. Każdy kanał słychać wyśmienicie ale najlepszym atutem zestawu moim zdaniem jest sub. Bydle nie dość, że wielkie i ciężkie to wykonane tak hi endowo, że bardziej się chyba nie da hehe. Zaś co ten sub potrafi zrobić z podłogą i kanapą to porównałbym z seansem w dobrym kinie. Podłoga drży przy 80% mocy ustawionej a kanapa wibruje (uwielbiam ten efekt hehe). Sama listwa wykonana jest perfekcyjnie, czuć że to sprzęt za prawie 8k no i też swoje waży. Do Oleda pasuje wręcz idealnie a 3 wejścia hdmi 4k wystarczą do podłączenia moich sprzętów. Ogólnie zgadzam się z recenzjami tego SB, to naprawdę skok milowy jeżeli chodzi o listwy a 7.2.1 choć imituje daje złudzenie słuchowe niczym VR z rzeczywistością. Rekomenduje HTST5K i Atmos.
  • 1

#412 ireniqs

ireniqs
  • Użytkownicy
  • 2743 postów
  • SkądRzeszów
  • PSN IDiRReK
  • Nintendo IDireniqs
  • Steam IDireniqs

Napisano 18 September 2017 - 15:57

No i super. Ważne żeś pan zadowolony. :sir:

• 0

#413 Ölschmitz

Ölschmitz

Bibliotekarz

• Premium Member
  • 5589 postów

Napisano 19 September 2017 - 19:10

ja mam tylko ten ampli + kolumny. kina nie chcialem bo chodzilo mi glownie o muzyke ;)

• 0

#414 malin1976

malin1976
  • PTT
  • 963 postów
  • SkądGRUDZIĄDZ

Napisano wczoraj, 14:05

Mam tak samo . Kino mam 500 metrów od domu a do gierek wystarczy byle co ;)
  • 0

#415 Redmitsu

Redmitsu
  • Użytkownicy
  • 2208 postów

Napisano wczoraj, 14:46

Nie ukrywam, chetnie bym sprawdził jak gra ta listwa Sonego. Tez lubie listewki ale ciezko byłoby mi zastapic mojego Onkyo NR646 z kolumnami JBL Studio 280. Jak czasem w grze zacznie padac deszcz i wala blyskawice to automatycznie patrze na okna co sie z pogoda stało ;d Brakuje mi jeszcze do kompletu centralki i monitorków ale to jak bede mieszkanie zmienial to zainwestuje. 

• 0

#416 mattaman

mattaman
  • Użytkownicy
  • 1010 postów

Napisano wczoraj, 14:53

Taki soundbar może zagrać całkiem nieźle, ale ma się to nijak do fizycznie rozmieszczonych głośników.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2