Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że bez kabli w zestawie.

Cytat
Składniki kompletu  amplituner VSX-832-B, kolumny Taga Harmony TAV-606
Wyposażenie  instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, pilot, 2 baterie AAA, antena AM / FM, mikrofon kalibracyjny
Akcesoria opcjonalne  adapter DAB+ AS-DB100

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pioneera z kolumnami taga, którego linkowalem na poprzedniej stronie. Pisałem, że moje stare kino miało z 12 lat, więc pięknie dostałem w ryj dźwiękiem. Gierkę pierwszą odpaliłem WipEouta, fajne uczucie jak za tobą ktoś wpada na miny, wybucha, a ty masz odruch aby przekręcić głowę i sprawdzić co się stało ;)

Z filmów sprawdziłem poczatek Drive. Pieresza scena na moście z helikopterem, pięknie napierdalało w pokoju.

Teraz sobie słucham muzyczki ze Spotify, jest miło. 

 

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, mam tylko jeden problem, nie wiem czemu yt przez ps4 chodzi tylko w stereo. Spotify, netflix, gierki, br, wszystko w 5.1, a yt stereo, mimo że na aplitunerze mam komunikat, że jest 5.1.

Edytowane przez YETI
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, YETI napisał:

Pioneera z kolumnami taga, którego linkowalem na poprzedniej stronie.

 

5.1 rozumiem tak? 

Są jeszcze wolne wyjścia na więcej głośników?

Sufitowe atmos można też podłączyć?

 

w ogóle testowałeś jakieś pliki z atmosem?

Tu toche jest jakby co

https://thedigitaltheater.com/index.php/dolby-trailers/

Odnośnik do komentarza

W moim życiu gracza dorastam właśnie do momentu, w którym czuję, że ważny jest nie tylko obraz, ale przydałby się też dobry dźwięk. Nigdy nie miałem do czynienia z żadnym kinem domowym, soundbarem czy tego typu rzeczami. Zawsze leciałem tylko na głośnikach z tv. Niestety mam małe mieszkanie, gdzie ten większy pokój ma poniżej 12 metrów, więc zestaw głośników 5.1 czy 7.1 odpada, bo nie mam nawet gdzie ich poustawiać. Pomyślałem, więc o jakimś soundbarze do tysiaka. Jest sens coś w tej cenie kupić czy efekt nie będzie dużo lepszy niż z głośników w LG 55B7V ? Chodzi o wykorzystanie do konsol (Switch, XOX) i netflixa. Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że w tej cenie niezły jest Yamaha YAS-107. Ktoś może miał z nim do czynienia ? 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Panowie trzeba wydać gotówkę. Mam na zbyciu 3/4 tysie i chciałbym coś dobrego. No ale tutaj zaczynają się schody bo każdy ma inne wymagania. Warunki mieszkalne chwilowo nie pozwalają mi cieszyć się 5.1 czy tam nawet 7.1, zbyt dużo kombinowania by taki zestaw miał sens, więc chciałbym naprawdę dobre dwie kolumny, basowy fotelik i amp który będzie miał sens jak dokupię klika kolumienek w przyszłości by zrobić dźwięk przestrzenny.

 

Muzyka elektroniczna głównie więc wysokie tony są ważne. Na chwilę obecną używam słuchawek Focal Listen Wireless i dla mnie to jest dźwięk do którego bym dążył przy zakupie. Te słuchawki robią robotę, każdy dźwięk jest słyszalny i idealnie zbalansowany. Jedyne czego mi w nich brakuje to głębszego basu. No i tutaj chciałbym coś porównywalnego pod względem "czystości" dźwieku, ale z lepszym basikiem.  

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Rozważ zakup ampli Onkyo plus kolumny Klipsch 28F. Miałem taki zestaw i do momentu uderzenia w sprzęty audiofilskie byłem bardzo zadowolony.

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/amplituner-onkyo-tx-nr676-czarny

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kolumna-klipsch-r-28f

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/subwoofer-klipsch-reference-r-12sw

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.05.2018 o 17:34, YETI napisał:

Pioneera z kolumnami taga, którego linkowalem na poprzedniej stronie. Pisałem, że moje stare kino miało z 12 lat, więc pięknie dostałem w ryj dźwiękiem. Gierkę pierwszą odpaliłem WipEouta, fajne uczucie jak za tobą ktoś wpada na miny, wybucha, a ty masz odruch aby przekręcić głowę i sprawdzić co się stało ;)

Z filmów sprawdziłem poczatek Drive. Pieresza scena na moście z helikopterem, pięknie napierdalało w pokoju.

Teraz sobie słucham muzyczki ze Spotify, jest miło. 

 

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, mam tylko jeden problem, nie wiem czemu yt przez ps4 chodzi tylko w stereo. Spotify, netflix, gierki, br, wszystko w 5.1, a yt stereo, mimo że na aplitunerze mam komunikat, że jest 5.1.

 

Dokupiles do tego zestawu subwoofer? Jak się sprawują te głośniki z tym amplitunerem?

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat jadę na solo6c bardzo fajne głośniki 2.0 naprawdę dają radę .

Ale od dłuższego czasu ciągnie mnie do 5.1 pod gierki z dts czy dd.

Kompletnie nie śledzę rynku, kiedyś logitechy z5500 to była legenda ....

Jest coś rozsądnego za rozsądne pieniądze(mogą być używki, alle olxy itd będę sobię obserwował.

W co celować?

Odnośnik do komentarza

Po tylu latach od logitecha nadal najmocniejszy zestaw to z-5500, wyszedł pare lat temu niby poprawiony też z DD i DTS ale jednak słabszy i bardziej plastykowy.

Z-5500 nówek nie da się już chyba kupić, używki w dobrym stanie jakieś 700zł

Jakiś budżet określ ktoś doradzi

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.05.2018 o 13:41, Absolem napisał:

Popatrz na Olx, Allegro, kolumny sprzedawałem za jakieś 2500 komplet, ampli np 646 możesz wyrwać za 1500. Te kolumny mają tyle basu że sub jest zbędny ale jeżeli jest to efekt powala. 

 

Te onkyo 646 ma atmosy tylko na 2 głośniki prawda?

Jaki najtańszy ampli na atmosa 4 sufitowe byś polecił?  chyba pytam właściwa osobe :)  

Chodzi mi generalnie o 5.1 + 4 atmosy na sufit (czyli 2 pary)

Co sam masz teraz?

ups nie złączyło postów

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

646 ma system 7.2 czyli dodatkowo dwa sufitowe lub powyżej frontów ale to już psuje efekt. Jeżeli chodzi o kino zostałem przy Onkyo zmieniłem tylko model na rz900 swojego czasu flagowy ampli tej marki, co ciekawe pomimo chvjowego cyklu wydawniczego Onkyo czyli co rok 3 nowe ampli na rynku mój ciągle trzyma swoją cenę i zapewniam że jes warty każdej złotówki. W międzyczasie dorosłem finansowo i mentalnie do dodatkowej integry tylko pod stereo i dodatkowo mam Nad 375.

Co do polecenia to pozostaję wierny marce a marka płaci mi za to kapitalnym dźwiękiem. Twoje wymagania co do czterech głośników po atmos tanie nie będą. Osobiście zawsze celuje najpierw w Onkyo bo w zestawieniu z high endem jest jednak jeszcze caly czas budżetowo a jakość zadowala mnie w stu procentach. Nie będę oryginalny, polecę najlepsze wyjście z sytuacji. Znajdź dobry salon audio zapłać kaucję i weź wzmaka na odsłuch do domu. Sluchanie w sklepie na niewiele się zda bo w domu w oparciu o wlasne kable, kolumny i akustykę pomieszczenia zawsze będziesz miał inaczej. 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza

Co nie wezmę i tak będę zadowolony na ten moment, no właśnie szukam najtańszego ampli z 5.1.4 lub wyżej.

Salon i odsłuch wiem, że to najlepsze wyjście, jak ostatnio zmieniałem projektor i wybór padł na Optome UHD60, którą wymieniłem po 3 dniach na Epsona; ale odpada raczej, mam troche do najbliższego salonu.

W cenie do 1500zł znajde w ogóle coś z 5.1.4 lub 5.2.4 ?  nie marki "manta" :)

i drugie pytanie co sam byś wybrał ze swojego doświadczenia pod 4x atmos?

na razie powoli badam temat

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Do 1500 zł nie ma szans na 5.1 i cztery atmosy. Do tej kwoty brałbym używane Onkyo 7.2 jeżeli to twoje pierwsze doświadczenie z kinem domowym to spokojnie wystarczy. Onkyo w tej klasie ma to do siebie że jest bardzo stabilne prądowo i podłączenie pełnej ilości głośników nie spowoduje znaczącego pogorszenia jakości dźwięku. Zamiast pchać się w jakiś drogi wzmak lepiej dobrać lepszej jakości kolumny. Tak jak pisałem wcześniej Onkyo bardzo lubi się z Klipschami. Co do zakupu jeżeli taki zakup ma dla Ciebie znaczenie i chcesz dokonać właściwego wyboru pomęcz się i zorganizuj odsłuch w domu. Jeżeli do salonu z prawdziwego zdarzenia masz daleko kup np w media, czy innym markecie, zawsze możesz zwrócić. Po kilkukrotnej zmianie sprzętu z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że każdy element zestawu łącznie z pomieszczeniem w którym stoi ma znaczenie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam w tej chwili kino z 5.1 DTS, na którym już długo jade i chciałbym zmienić na coś co będzie mi ogarniało gęste audio HD. Nie chce bawić się w pół środki z tylko 2 atmosami aby później żałować, że czegoś brakuje. Ty trochę już tego przerobiłeś, a dla mnie to będzie kolejny przeskok, więc na pewno będę zadowolony, audiofilem nie jestem.

5.1.4 lub wyżej zastosowanie tylko do filmów i w mniejszym stopniu konsoli. Nie 7.2., chce pełny atmos z 4 głośnikami na sufit. To nie musi głośno grać, nie muszą być w cale kolumny.

 

Jesteś w stanie coś polecić?

Jaki byłby najtańszy?  i nie patrz swoimi kryteriami, ja to tylko chce do kina do filmów :D

Na razie przeglądałem Pioneer i Denon, Marantz pewnie jeszcze droższy?

Co do ceny to oczywiście moge dołożyć, ale ograniczam się bo głośniki też będę brał 5.1, na atmosy chyba podtynkowe za jakieś 200zł wybiore

 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

To chyba nie współgra ze sobą, a bardziej brzmi jak marzenie Janusza, który się zajarał nowością na rynku.

7 minut temu, Fanek napisał:

audiofilem nie jestem.

 

7 minut temu, Fanek napisał:

Nie 7.2., chce pełny atmos z 4 głośnikami na sufit.

Ja od siebie mogę tylko dodać, że po postach w tym temacie wziąłem zestaw Onkyo + Klipsch i jest mega.

Odnośnik do komentarza

Absolem pisał jak zrozumiałem o słuchaniu audio, a ja chce to z myślą do filmów dlatego tak napisałem.

Muzyki co słucham to leci po prostu coś z youtube, nie mam żadnego gramofonu czy nawet odtwarzacza płyt.

 

Square a Twoje Onkyo też jest 7.2 bez podwójnych sufitowych atmosów?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.