Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Używany na gwarancji widze za 1200zł i to już dobra cena, ale po opisie wygląda że:  Dolby Atmos® do konfiguracji: 5.1.2

choć na zdjęciu są wyjścia do ZONE2, ale to chodzi chyba o podłączenie do 7.1 (nie atmosy)  - dobrze mówie?

 

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-NR656#

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Fanek napisał:

Absolem pisał jak zrozumiałem o słuchaniu audio,

Miałem na myśli konkretnie to o co pytasz. Tak jak pisałem wczesniej nie ma dobrej opcji żeby połączyć ampli do kina z dobrym stereo dlatego w pewnym momencie zdecydowałem się na zakup dodatkowego wzmacniacza tylko pod stereo. Co do polecenia konkretnego sprzętu to wybacz ale ja się tego nie podejmę. Każdy ma inne ucho dlatego tak bardzo zawsze optuje za sprawdzeniem danego sprzętu. Z marek które bierzesz pod uwagę każda ma swoje lepsze i gorsze strony jednak to na co powinieneś zwrócić uwagę to wspomniana wydajność prądowa czyli faktyczny pobór mocy podzielony przez wydajność na kanał. Nie polega to jedynie na obniżeniu poziomu głośności ale i dynamice plus detaliczności sceny. Z tych marek o których pisałeś szczerze wątpię żebyś trafił coś sensownego w przedziale cenowym który zakładasz. Moja rada to weź coś lepszego w systemie 7.1 lub 7.2 a efekt będziesz miał i tak o wiele lepszy od tego co planujesz. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Fanek napisał:

są wyjścia do ZONE2, ale to chodzi chyba o podłączenie do 7.1 (nie atmosy)  - dobrze mówie?

Na zone 2 masz osobny terminal na dwa głośniki i jest on przyporządkowany tylko do tej opcji. Swoją drogą fajna sprawa kiedy robisz remont, warto dać jakąś sufitowke np w łazience i kuchni i masz nagłośnione całe mieszkanie. Mam tak właśnie zrobione i przy imprezkach czy sprzątaniu sprawdza sie bardzo fajnie. 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza
Jak dla mnie soundbar to abstrakcja ze wzgledu na cena/ jakosc.

Panowie logitech z5500 za 5stowek w dobrym stanie to chyba dobry deal pod filmy/gierki cnie?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Słyszał Pan jak potrafi zagrać sounbar chociażby ze średniej półki?
Ja posiadam Yamaha Yas-207 i każdy kto przyjdzie do mnie na odsłuch jest pod wielkim wrażeniem.
Nie każdy ma możliwości rozstawiania głośników a taki sounbar potrafi być super kompromisem zbliżając się do tych lepszych rozwiązań w zakresie kina domowego. Koncerty na takim sounbarze to też super wrażenia ale za pewne każdy ma swoją rację a wiec szanuje Twoje zdanie
Odnośnik do komentarza

Slyszalem sporo soundbarow +-1000zl bo tak sie sklada ze sporo moich znajomych kupilo chociaz odradzalem.(i w sumie sa zadowoleni bo wymagan nie mieli zadnych)
Mialem sporo sprzetu audio od sluchawek po 1000zl(astro/steelseries) po roznego rodzaju glosniki od creativow przez edifiery itd a ostatnio solo 6c(to sa budzetowe glosniki ale bardzo chwalone w swoim segmencie)
Nie zamienil bym swoich starych solowek na soundbara za 1000zl chociaz sa 2x tansze.
Lubie sobie potestowac, pozmieniac, teraz sobie ligitechy 5500 wzialem na próbę.
Szczerze nie trafia do mnie takie gadanie ze nie mam gdzie rozstawic... 2 kolumny serio?
Tak sie organizuje kacik av zebys mial gdzie i tyle.
Ja nie twierdze ze soundbar nie moze grac spoko,ale placisz za wygode, sam nie mam za bardzo jak rozstawic 5.1 ale wiesz co? Dla chcacego nic trudnego, bedzie trzeba to zrobie male przemeblowanie, puleczki na glosniki itd bo mi zależy.


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Nie popełniaj tego błędu aby odsłuchiwać sprzęt w takich sieciowkach. Idź do salonu Yamaha, bądź autoryzowanego salonu i odsłuchaj w mniejszym pomieszczeniu, przeznaczonym do tych celów.

Ja posiadam Yamaha Yas-207 i ten mogę polecić. Jak chcesz kupić 107 to koniecznie musisz dokupić suboofer. Sama listwa nigdy nie zagra tak dobrze jak z subem.

 

 

Odnośnik do komentarza

Podlaczylem te logi z5500.
Graja bardzo fajne sub to chyba wazy z 20kg i lupie niemilosiernie(mozna sobie balans ustawic)
Generalnie jestem zadowolony, mam tylko 1 male alle.
Szumi mi 1 satelitka i nie jest to problem ani glosnika ani kabla bo sprawdzilem.
Problemem jest wtyk w subie, cokolwiek nie podepne pod "prawy przedni" szumi .
Tak wiem ze kazdy delikatnie szumi przy wlaczonym sprzecie ale ten 1 kanal szumi duzo glosniej.
Generalnie nie przeszkadza podczas gry/filmu tego nie slychac(chyba ze sie ucho przystawi z cm)
Co to moze być?
Pytam bo nie chciałbym zwracac ale pytanie czy za kilka msc problemu nie bedzie?


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.06.2018 o 12:12, Kolos28 napisał:

Nie popełniaj tego błędu aby odsłuchiwać sprzęt w takich sieciowkach. Idź do salonu Yamaha, bądź autoryzowanego salonu i odsłuchaj w mniejszym pomieszczeniu, przeznaczonym do tych celów.

Ja posiadam Yamaha Yas-207 i ten mogę polecić. Jak chcesz kupić 107 to koniecznie musisz dokupić suboofer. Sama listwa nigdy nie zagra tak dobrze jak z subem.

 

 

 

Dokupię dopiero na zimę jak będę miał więcej czasu na gierki i filmy, zakup obowiązkowy dla mnie. 

 

15 godzin temu, Plugawy napisał:

Czytałem, że Yamaha yas107 to bardziej pod muzykę zagra niż pod filmy i gierki.

 

Po dokupieniu zewnętrznego suba nada się też do gierek i filmów. Czytałem właśnie ,że do muzyki też nie jest zła ta Yamaha i trochę mnie skusiła ta uniwersalność w tej cenie. Mam nadziej ,że będę zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.06.2018 o 13:59, Plugawy napisał:

Ważne, że przepuszcza HDR i 4K, szkoda tylko, że ma jedno wejście HDMI, więc jak ktoś ma dwie i więcej konsol to musi kombinować. Jeśli doliczyć subwoofer to w tej samej cenie ewentualnie 100zł tańszy jbl 2.1 nie ma tego co ta yamaha.

 

Dopiero teraz zauważyłem odpowiedź. Zamówiłem chociaż zastanawiałem się nad Yas-106 są dostępne nowe sztuki na allegro a poand 200 zł w kieszeni by zostało jednak skusił mnie ten przestrzenny dźwięk w yas-107. To jest jedyna różnica między nimi? Obsługiwane standardy są chyba te same chociaż na jednej stronie znalazłem ,że yas-106 nie obsługuje HDR a 107 przepuszcza ten sygnał. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, II KoBik II napisał:

Ktos poleci fajne dwa glosniczki stereo? Tylko bez subka. 

A jaki masz budżet? Tylko do muzyki czy również gierki i filmy. 

Bo jeśli w grę wchodzi tylko muzyka i masz te kilka stowek, to polecam Ci te czarno żółte s(pipi)ysynki made in USA  :banderas:

Krk Rokit g3 wielkość membrany musisz sobie dobrać do wielkości pokoju / portfela. Ewentualnie Yamaha HS. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...