Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos pomoze.

Zastanawiam sie nad takim wzmacniaczem:

http://www.magiadzwi...n/denonpma.html

 

do tego 2 kolumny:

http://www.ceneo.pl/9363437

 

Nie jestem audiofilem, ale mam obecnie parunasto letnie kino domowe Sony SB300. Chcialbym w niewiele ponad 3 tys zmiescic sie w zestawi stereo.

 

Miło się zaskoczyłem Twoimi typami, zobaczyłem nazwę tematu i myślałem,że znowu chce kupić jakiś budzetowy set.

PMA-510 i 520 NISZCZĄ jakością dzwięku wszystkie zabawki pokroju AVR -1713 i odpowiadające im modele od Onkyo. Co do Cantonów to jest zauważalna różnica pomiędzy GLE, a Chrono - jednak przeskok cenowy jest b.duzy. Nie daj się namówi na żadne kina za 3tyś :) Gwarantuje,że micha Ci się ucieszy jak usłyszysz stereo;) ALternatywnie szukaj poprzednika,czyli PMA-510,a unikaj stereo wszelakiego od Onkyo.

Odnośnik do komentarza

Nie zalezy mi juz na 5.1, bardziej na czystosci dzwieku podczas sluchania muzyki. Glosniki bardzo spodobaly mi sie wizualnie i zgarniaja dobre opinie. Musze tylko nagrac troche muzyki elektronicznej i zobaczyc jak brzmi na takim zestawie, bo slyszalem ze to takze wazne jakiegi typu muzyki sluchamy.

 

Przy takim zestawie lepiej kupowac amplituner, czy wzmacniacz? Jakie sa roznice poza np. Cyfrowymi wyjsciami?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No tak, zgadzam się w 100%, tylko często ludzie myślą, że jak włączą amplituner tylko na przednich kanałach to zagra jak prawdziwy sprzęt stereo;)

easye:

Ciężko będzie znaleźć dobry amplituner stereo,który zagra jak PMA-520 w podobnej cenie. Niestety PMA nie ma żadnego cyfrowego wejśćia, więc połączenie ze sprzętem rtv jest dosyć ograniczone. Akurat te Cantony są dosyć uniwersalne, można je też mocno rozbujać. Nie wiem jakiej dokładnie muzyki słuchasz,ale możesz wziąć pod uwagę Klipsche z seri RF 62 - cudo. Na rynku można spotkac RF 62 i RF 62 II(niestety droższe) - ma zmieniony wygląd, inną zwrotnicę i przetłoczenia na membranach. Moim zdaniem pod kątem muzyki biją GLE.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

może nie jestem obiektywny bo bardzo lubię Denona, podobnie jak Marantza oraz Pionieera (mówię tutaj o wzmacniaczach), ale ten PM520 ryje czaszkę. naprawdę cudo gra cudownie, ja miałem odsłuch na B&W (zwykłe 683 więc jak dla mnie to marne stereo) ale naprawdę baaaardzo mi się podobał. polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Nie jest to może forum dla audiomaniaków,ale może akurat poleci mi ktoś coś dobrego.Szukam zestawu audio do całkiem sporego pokoju, bo 38m.

Wiem,że nie idzie to ze sobą w parze,ale sprzęty z hi-endu raczej poradzą sobie z muzyką jak i grami.Oczywiście może być mieszanina, nie musi być to coś gotowego. Nie chcę używanego sprzętu.

Ucieszyłbym się bardzo,jakby dobrze radził sobie z wysokimi i niskimi tonami w głośnikach, ponieważ ostatnio zacząłem słuchać trochę więcej elektro.

 

Pieniędzy na to trochę mam, więc tym nie ma się co sugerować

wymagania:

 

* głęboki bass

* minimum 5.1

* amplituner

Odnośnik do komentarza

Krótko i na temat Infidel   :morning2: .

 

1# Głęboki bas   :thumbsup: chyba masz na myśli subwoofer  czyli poszukaj konstrukcji Band pass lub linia trransmisyjna lub obudowa zamknięta do muzyki.

 

2 # Minimum 5,1 kolumny wysokoefektywne 38m

 

Kolumny polecane przez szczurakusa   :yes:  Spendor, ESA, Harpia acoustics , Audio Solutions, Audio physic ,Castle,  Audio Academy , Amphion , Wilson Benesch .

 

3 # Amplituner.

 

 

Harman kardon AVR 660/ 760, Pioneer SC- LX83 , Anthem MRX 710,  Onkyo TX NR 5010,  Arcam FJM AVR 360.

Tego szukasz ?  :i_am_so_happy:                   

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mój budżet 5500zł na sam sprzęt, głośniki zestaw 5.1 + amplituner. Bez okablowania bo to doliczę oddzielnie.

Pokój 21m

 

Czy taki zestaw będzie dobry? 

 

Amplituner Pioneer VSX 828 (1400zł) 

Głośniki: cena za zestaw to 3800zł

  • Kolumny podłogowe Melodika BL40 x2, 
  • Kolumny podstawkowe Melodika BL20 x2 
  • Kolumna centralna Melodika BLC20 x1

Melodika odkupiła specyfikacje techniczną głośników Roth Oli 40 i sami teraz je produkują. Ponieważ Roth zaprzestał ich produkcji i rozpoczął nową linię która podobno nie jest tak dobra jak Oli 40. 

 

Czy może ktoś coś innego zasugerować? Przede wszystkim gry i filmy ale muzyki też lubię posłuchać. 

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

neverending story, ale jestem coraz blizej ! Wstepnie zastanawialem sie nad AMPLITUNER 5.1 HARMAN KARDON AVR 161/denon avr x1000/denon avr x2000 + 2 glosniki WHARFEDALE DIAMOND 10.7. Sa tu jacyś specjaliści ? ^^

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nie mialem okazji przetestowac Harmana, ale po odsluchu paru glosnikow wzialem w koncu AVR X1000 (glownie przez amplituner 5.1 i sporo wejsc cyfrowych) - na wzmacniaczu stereo jakos dzwieku byla chyba ciut lepsza, ale meczy mnie juz pieprzenie sie z czinczami wszedzie, do tego wybralem 2 kolumny Dali Zensor 5 i tak jak myslalem, po parunastu latach z plastikowym kinem z biedry zaczynam slyszec dzwieki, ktorych wczesniej nie slyszalem  :thumbsup:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Nie mialem okazji przetestowac Harmana, ale po odsluchu paru glosnikow wzialem w koncu AVR X1000 (glownie przez amplituner 5.1 i sporo wejsc cyfrowych) - na wzmacniaczu stereo jakos dzwieku byla chyba ciut lepsza, ale meczy mnie juz pieprzenie sie z czinczami wszedzie, do tego wybralem 2 kolumny Dali Zensor 5 i tak jak myslalem, po parunastu latach z plastikowym kinem z biedry zaczynam slyszec dzwieki, ktorych wczesniej nie slyszalem  :thumbsup:

Ja z kolei poszedłem w ampli stereo typowo do muzy choć film i konsola na moich kolumienkach Monitor Audio MR4 też dają radę . Ale muza wymiata :) a film to i tak najlepiej w kinie ;)

Dali Zensor 5 też rozważałem bo są świetne ale wybrałem tańszą opcję - 1400 za parę kolumn i 800 za amplituner . Za tak śmieszną kasę innej opcji praktycznie nie ma .

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza

Nie mialem okazji przetestowac Harmana, ale po odsluchu paru glosnikow wzialem w koncu AVR X1000 (glownie przez amplituner 5.1 i sporo wejsc cyfrowych) - na wzmacniaczu stereo jakos dzwieku byla chyba ciut lepsza, ale meczy mnie juz pieprzenie sie z czinczami wszedzie, do tego wybralem 2 kolumny Dali Zensor 5 i tak jak myslalem, po parunastu latach z plastikowym kinem z biedry zaczynam slyszec dzwieki, ktorych wczesniej nie slyszalem  :thumbsup:

 

I jak ten ampli sie sprawuje? Daje rade tym głosnikom? ;) Jest mieso? Nie odczuwasz braków z powrotu na Stereo z 5.1 ?

Odnośnik do komentarza

No ja jestem mega zadowolony i poki co nie tesknie za 5.1, moze dlatego, ze jakosc dzwieku jest zupelnie inna niz w poprzednim kinie domowym Sony. W przyszlosci moze kupie 2 mniejsze glosniki tylnie - np Zensor 1, bo subbufer i centralny na tak male mieszkanie jest calkowicie zbyteczny.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...