Skocz do zawartości

Shmupsy


Yuki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pograłem trochę w Akai Katanę i Dodonpachi Ressurection i co? Jednak ostatnie shmupy to przerost formy nad treścią, bullet hell ostry, na ekranie dzieje się tyle, że nic nie widać. Jako fan pierwszych Dodonpachi to jednak te japońskie ostatnie shmupy to nie dla mnie. Wolę klasyczne, z większą widocznością i bez popierdółek i nie wiadomo co się dzieje na ekranie. Raideny, R-Typy, Gradiusy, Flying Sharki - w tych najnowszych grach japońce po prostu idą na ilośc, jak najwięcej rozbłysków i pierdół na ekranie, żeby grający już nic nie widział.... Sorki ale mnie to nie kręci, wolę jakąś taktyke z powerupami, co zbierać. Jeszcze nie czaje bazy w Akai Katanie - tylko w jedną wersje mogę pograć na dwóch. Chyba w original, w Climax i tą trzecią jakoś nie da rady albo może ktoś mnie oświeci? Miałem brać Mushimesame ale odpuszczam po tym co zobaczyłem w Dodonpachi Res i Akai Katanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@adamst85 Jeśli nie zauważyłeś powerupów w Dodonpachi czy Aki Katana to radził bym ci najpierw dokładnie przeczytać instrukcje gry,albo w sieci znaleźć opisy mechaniki i zasad jakimi żądzą się shumpy od Cave..A zarzut że gry nie wygląda cały czas tak jak w latach 90 i dużo się dzieje na ekranie to chyba jakiś żart,czasy kilku pikseli na ekranie robiących za całą grafikę to przeszłość.Jeżeli zrozumiesz o co biega w tych grach,to widok "jak najwięcej rozbłysków i pierdół na ekranie" nie będzie cię kojarzył z napisem "game over" tylko z możliwością zdobycia jeszcze lepszego wyniku w grze.

Odnośnik do komentarza

Muchi Muchi Pork & Pink Sweets (region free) na Xboxa 360 ukaże się 21 lutego 2013 w tańszym wydaniu [Cave the Best].Nareszcie będzie można dostać te dwa shumpy w przystępnej cenie. Preorder w amiami.com kosztuje 2430 jenów (przez paypala wychodzi 96zł) + wysyłka.

 

tumblr_lcokisSjm41qbg80vo1_400.jpg

Edytowane przez pic3k
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się ostatnio fajny emulator CaveUI. Można teraz na swoim PC-cie odpalić i sprawdzić sobie praktycznie wszystkie shumpy od Cave które pózniej wyszły jako porty na xboxsie 360,nawet te najnowsze jak: Espgaluda 2, Ketsui: Kizuna Jigoku Tachi, Mushihimesama Futari, PinkSweets: Ibara Sorekara, Deathsmiles, Muchi-Muchi Pork,Ibara Kuro czy DoDonPachi Dai-Ou-Jou. Mam średniej klasy PC-eta i wszystko wygląda i chodzi za(pipi)iście.

 

 

8425979153_4855ae72e0.jpg

Edytowane przez pic3k
Odnośnik do komentarza

Najnowszy shump od Cave na xboxa 360 Dodonpachi Saidaioujou ukaże się 30 maja. Na razie został zapowiedziany tylko w Japonii,ale Makoto Asada (Cave development manager) chce aby gra wyszła w tym samym dniu także na zachodzie - było by miło.

 

Moss twórcy Raidena IV wydają 25 kwietnia kolejnego shumpa na xboxa 360.Gra Caladrius ma być w klimatach gotyckiego horroru.

 

8435055049_ce2fdaf6a9_m.jpg

Edytowane przez pic3k
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Właśnie trafił do sprzedaży mega zestaw z shumpami "CAVE Shooting Collection" na xboxa 360, jest do kupienia na play-asia za skromne 400 $.

Box contents :

  • Xbox 360 Game: "Deathsmiles"
  • Xbox 360 Game: "Deathsmiles IIX"
  • Xbox 360 Game: "Mushihimesama"
  • Xbox 360 Game: "Mushihimesama Futari"
  • Xbox 360 Game: "Dodonpachi Daifukkatsu"
  • Xbox 360 Game: "Dodonpachi Daifukkatsu Black Label"
  • Xbox 360 Game: "Espgaluda II"
  • Xbox 360 Game: "Muchimuchi Pork! & Pink Sweets"
  • Xbox 360 Game: "Akai Katana Shin"
  • Guwange for Xbox Live
  • DLC Install Disc (for all included 10 game titles)
  • Token Serial Code
  • Kouryaku DVD Deathsmiles
  • Mushihimesama Futari Official DVD with Book
  • Mushihimesama Futari Black Label x Deathsmiles Official DVD
  • Espgaluda II Official DVD with Book
  • Dodonpachi Daifukkatsu Official DVD
  • Dodonpachi Daifukkatsu Black Label Official DVD
  • Akai Katana Shin Official DVD
  •  

Film z rozpakowywania tego zestawu.

 

Edytowane przez pic3k
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cave wczoraj potwierdziło że ich najnowszy shump na Xboxa 360 "Dodonpachi Saidaioujou" będzie jednak region free. Nic nie wyszło z wydania gry jednocześnie w Japonii i na zachodzie a wiadomość o braku blokady regionalnej pozostała na otarcie łez. Tyle tylko że zamiast zapłacić 30 $ trzeba będzie wysupłać 80$,ale dobre i to.

 

 

 

image_thumb69.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na szczęście nie. To była tylko analiza. Fakt, była restrukturyzacja jakaś, ale połączyli dywizje związane z różnymi rodzajami gier (consumer, social, online). Gry na automaty nadal będą robić, ale w najgorszym wypadku, skupią się przy portach na urządzeniach mobilnych i dystrybucji cyfrowej. Nie wyklucza się zlecania portów innym firmom.

Odnośnik do komentarza

Od dzisiaj jest dostępny zestaw z dwoma shumpami na xboxa "Ginga Force & Eschatos Wonder Pack ",Qute wydawca gry potwierdził brak blokady regionalnej. Dodatkowo sama gra "Ginga Force" będzie do kupienia od 18 czerwca na japońskim marketplace w cenie 4360 ms points. Raczej na pewno  gra wyląduje też w marketplace Hong-Kong w niższej cenie,gra jest region free oby tylko nie zrobili blokady na IP.


 


9031238535_2b6e96c8a9_m.jpg


Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...