Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Lol, po prostu przejrzyjcie temat albo obejrzyjcie porównania na YT, bo widzę że znowu zaczyna się opowiadanie bzdur.

 

Na początku też mi dupy nie urwało, a im dalej tym lepiej i gra na PS3/X360 wygląda obłędnie. Nie, nie są to techniczne wyżyny, ale kogo to obchodzi przy takim designie i widokach? Nie mnie.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Tyle że dla mnie "ogromną różnicą" może być wygląd Fajnala VII i XIII. Ośmiokrotne AA to z kolei tylko bajer, który nie sprawia mi obecnie żadnej różnicy. Zwłaszcza, że Skyrim na konsolach wygląda nieporównanie lepiej od ostatnich Falloutów, w których aliasing miejscami groził oczopląsem ;-)

Odnośnik do komentarza

Grafikę mam gdzieś ale za graniem na laptopie w moim przypadku przemawia fakt dostępności konsoli z komendami, dzięki której jestem w stanie obejść parę pojawiających się bugów (np raz zdażyło mi się skorzystać z przenikania przez ściany bo npc sie zwiesił i nie otwierał mi drzwi). Nie wspomnę już o fakcie że na mojej konsoli fat mam drastyczne spadki fps a na laptopie gra dzaiła idealnie.

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar wybrać się do tego gościa z Thieves Guild w podziemiach Riften, ale jak wiadomo - najpierw trzeba przebić się przez wrogo nastawionych NPC. I tu moje pytanie - sednem tego fragmentu jest przekradnięcie się obok nich, czy można spokojnie wyrżnąć wszystkich? Widzę, że oni nie są anonimowi więc wolę mieć pewność, że to nie są jakieś postacie które potem okażą się przydatne.

Odnośnik do komentarza

Lepiej w tę grę zagrać na PC czy na PS3? Na której platformie przyjemniej się gra i jest ona przyjemniejsza dla oka?

Oczywiście oprawa jest przyjemniejsza na PC , ale weź też pod uwagę wersję PL która nadaje rozgrywce fenomenalnego klimatu . Do teraz się zastanawiam dlaczego tak to ktoś s(pipi)ił i pozbawił ludzi tej polonizacji na konsolach , shame on !

Odnośnik do komentarza

Lepiej w tę grę zagrać na PC czy na PS3? Na której platformie przyjemniej się gra i jest ona przyjemniejsza dla oka?

Oczywiście oprawa jest przyjemniejsza na PC , ale weź też pod uwagę wersję PL która nadaje rozgrywce fenomenalnego klimatu . Do teraz się zastanawiam dlaczego tak to ktoś s(pipi)ił i pozbawił ludzi tej polonizacji na konsolach , shame on !

 

 

No właśnie - lepiej zagrać z dubbingiem czy z samymi napisami? Jak wypada dubbing polski w porównaniu do oryginalnego?

Odnośnik do komentarza

Co za debilizm. Wykonuję pierwszego dużego questa dla Thieves Guild - włam do posiadłości na jeziorze. Zadanie - opróżnienie sejfu/schowka. Najpierw trzeba jednak zgarnąć klucz z piętra. Nie ma problemu, prześlizguję się za plecami kolejnych strażników, aż w końcu zbliżam się w okolice pomieszczenia, gdzie na krześle siedzi kolejny (odwrócony plecami).

 

Cokolwiek bym nie robił, ten się zaraz zrywa i albo od razu mnie zauważa, albo - co zabawniejsze - biega dookoła szukając mnie, podczas gdy ja kucam dosłownie obok niego. W sumie nawet nie wiem na jakim poziomie mam skradanie, ale do tej pory nie było problemów - mogłem stanąć zaraz za plecami strażnika i miał mnie w d*pie, a ten beściak widzi mnie i słyszy przez ścianę.

Odnośnik do komentarza

Miałem tam taką samą sytuację. Sejf idzie spokojnie otworzyć wytrychem. Chyba, że widząc poziom zamka na master lub expert nawet nie próbujesz. Elixiry + rękawice od gildii złodzieji podnoszące lockpicking i każdy zamek pęka po chwili bez jakiegokolwiek perka.

 

Ktoś wspominał coś o muzyce. Ta z

Sovngarde

niszczy wszystkie, nawet motyw główny. Połączenie tego utworu w klimacie miejsca w którymm leci przebija wszystko.

Odnośnik do komentarza

Lepiej w tę grę zagrać na PC czy na PS3? Na której platformie przyjemniej się gra i jest ona przyjemniejsza dla oka?

Oczywiście oprawa jest przyjemniejsza na PC , ale weź też pod uwagę wersję PL która nadaje rozgrywce fenomenalnego klimatu . Do teraz się zastanawiam dlaczego tak to ktoś s(pipi)ił i pozbawił ludzi tej polonizacji na konsolach , shame on !

 

 

No właśnie - lepiej zagrać z dubbingiem czy z samymi napisami? Jak wypada dubbing polski w porównaniu do oryginalnego?

Mi zdecydowanie bardziej podchodzi dubbing od oryginalnej wersji ale akurat mam słabość do takich klimatów w PL heh (swoje robią też głosy panów Kowalewskiego , Zborowskiego , Fronczewskiego czy Talara) . Oddać też trzeba że w oryginale głosu użycza między innymi genialny Max Von Sydow (zabrakło tym razem Sir Patricka Stewarda ) więc mimo wszystko to sprawa osobistych preferencji , na pewno jedna wersja nie zjada drugiej (tu raczej brak wyboru to FAIL).

Edytowane przez dc1982
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zgubilem konia. Da sie go jakos odzyskac? Mialem misje poboczna gdzie musialem wejsc do jaskini, a po wyjsciu nie bylo mojego konia. Gdzie on mogl przepasc? :confused:

 

jak użyjesz na mapie opcji przemieszczenia się do punktu, w którym już byłeś, to koń powinien się pojawić koło Ciebie.

 

gram na PC, gra jest genialna choć nie brakuje śmiesznych bugów. np. przy skradaniu się i strzelaniu z łuku można znaleźć takie miejsce gdzie można naparzać jakiegoś bossa, a on biega w kółko.

 

co do gildii złodziei do ktoś wcześniej pisał, że w którymś mieście zaczepi Cię jeden z członków gildii i zaproponuje test.

Odnośnik do komentarza
co do gildii złodziei do ktoś wcześniej pisał, że w którymś mieście zaczepi Cię jeden z członków gildii i zaproponuje test.

 

Dokładnie w Riften. Nie pamiętam imienia gościa, ale jakoś na "B" - kapniesz się że to on, bo interes który proponuje jest dość szemrany :D

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Jesli idzie o granie na PC to grafika wiadomo lepsza. Nie gralem w Obli ale jak dla mnie ta gra powstawala z mysla o konsolach. Interface, rozwijana lista rzeczy (bron, ubior itd.), brak "klasycznego" manekina gdzie nanosimy uzbrojenie - dla mnie to typowy konsolowy model. A wspominam o tym bo na poczatku sie gubilem ale po przyzwyczajeniu nie jest tak zle. Co natomiast mnie wku.rwia i zupelnie nie rozumie to fakt, ze nie da sie zbinowac klawiatury numerycznej. Jestem lewusem i numeryczna od zawsze sluzy mi za "prawicowe" WSAD a tu ch.uj. Na szczescie nie ma tyle klawiszy do ogarniecia i strzalki wystarcza. Ale za to chu.j w dupe programista z B. I jeszcze ten smieszny komentarz, ze klawisz nie moze byc zbindowany bo jest uzywany. A takiego. Nic w grze nie jest na stale przypisane pod numeryncza klawiature.

 

Przy okazji mam pytanie problem. Popchnalem glowny watek troche do przodu, zabilem pierwszego smoka. Bedac na wysepce w Ivarstead pojawil mi sie smok. Latal nade mna ale nie strzelalem do niego. I odlecial... Teraz w ogole nie moge znalesc zadnego jaszczura na mapie a troche sie zlazilem. Czytam, ze ludzie zabiaja smoki hurtem a ja nie moge zadnego znalesc. Jakies pomysly gdzie moga sie pojawiac?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...