Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Kusi mnie powrót do tego świata, ale jak sobie przypomnę granie na PS3 świeżo po premierze... masakra. Ten problem z "puchnącym" stanem zapisu naprawiono? Bo u mnie  w pewnym momencie wrecz grac się nie dało?

A może ktos grał na PC w Skyrim? Da rade ograć wersje pecetowa komfortowo na padzie?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Kusi mnie powrót do tego świata, ale jak sobie przypomnę granie na PS3 świeżo po premierze... masakra. Ten problem z "puchnącym" stanem zapisu naprawiono? Bo u mnie  w pewnym momencie wrecz grac się nie dało?

A może ktos grał na PC w Skyrim? Da rade ograć wersje pecetowa komfortowo na padzie?

 

Na PS3 później elegancko wszystko spatchowano i grało się komfortowo - z przyjemnością spędziłem tam prawie 200h i wbiłem platynkę, gdybym sobie save nie usunął, to bym na bank dodatki też ogarnął.

A właśnie - jakbym chciał pograć w dodatki, to pewnie muszę mieć jakąś wypasioną postać, nie? Pewnie nie da rady, jak we Wieśku, że na start dostaję któryś tam level, żeby sobie w dodatku poradzić? Bo nie bardzo chce mi się grać od nowa niestety (chyba że w tego remastera na PS4).

 

No i plotki o polskim dubbingu też słyszałem - biorąc pod uwagę niektóre suchary wypowiadane przez NPCów w języku angielskim, po polsku będzie tragedia :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Aj, już zapomniałem jak ta gierka robiła. Przez te wszystkie lata, po początkowych zachwytach, mam wrażenie, że o Skyrimie nie pisało się specjalnie pozytywnie. A że gra zabugowana, że głosy podkładają tam ze 3 osoby, że sztywna i na starym silniku, że trąci myszką i w ogóle. Do tego jeszcze kontrowersje z płatnymi modami. Przynajmniej ja trochę gdzieś w swojej głowie odłożyłem tą grę na śmietnik historii.

 

No i niedawno za sprawą wersji na Switcha wróciłem. Jasny gwint, TES V nadal niesamowicie robi! Jasne, silnik jest drewniany a bugi już od samej początkowej sekwencji można spotkać. I tutaj chyba jedyny minus tej gry, że wciąż ma problemy po tylu latach i wciąż woła się za nią pełną cenę przy okazji kolejnych reedycji. A poza tym? Poza tym dostajemy w swoje ręce wspaniły i różnorodny świat wypełniony po brzegi questami, z l.o.r.e tak gęstym, że w samej grze jest książek do czytania na wiele godzin. Oczywiście już po pierwszej misji zarzuciłem główny wątek i wstąpiłem sobie do Companions (w poprzednim przejściu skupiłem się na gildii magów). To uczucie, kiedy jako gołodupiec przybywamy do miasta, gdzie zdobywamy miejsce w szeregach jakiejś ekipy żądnych przygód wojów i dostajemy swoje łóżko w piwnicach siedziby. Te wspaniałe questy polegające na przedzieraniu się przez jaskinie pełne nieumarlaków, by zdobyć jakiś leżący na końcu przedmiot. Misje można przechodzić na różne sposoby, dialogów jest od ch,uja i jeszcze trochę. Chłonę ten świat jak poje,bany starając się chodzić według wskazówek od NPC, a nie według kursora na kompasie. Czytam książki o jakichś wojnach koalicji Nordycko-Redguardzkiej z wojskami imperium kierowanymi przez Septima Uriela czy jakieś przypowiastki do śpiewania po piwie. Po zrobieniu jakiejś super poważnej misji idę do małego miasteczka i mieszam w jakiejś historii miłosnej, zaraz nauczę się sztuki kowalstwa. Mogę zostać wampirem, wilkołakiem, zabójcą, magiem i cholera wie czym jeszcze na raz. Coś wspaniałego.

 

A sama gierka na Switchu wygląda bardzo dobrze. Tekstury są na pewno dużo lepsze jak je zapamiętałem z wersji na X360. Framerate trzyma sztywno 30fps, loadingi są całkiem znośne. Efekty wizualne są na pewno poprawione w stosunku do poprzedniej generacji i gra nie raz, nie dwa w trybie przenośnym po prostu zachwyca. Muzyka od zawsze była niesamowita i już po 15 minutach włóczenia się do tej orkiestralnej muzyki ma się wrażenie wielkiej przygody. Ale będzie napier,dalane w podróżach.

  • Plusik 8
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Oj tak. Ja za sprawą biedronkowej promocji, odświeżam sobie Skyrima na PS4 (na PS3 kupione na premierę i po 186h splatynowane nawet).
Ta gierka jest cudowna i żaden inny konsolowy RPG nie może się z nią równać. I piszę to teraz, w erze "po ograniu Wiedźmina 3". OK, nadal gierka od CD Projekt Red jest moim ulubionym tytułem, "bez podziału na kategorie wagowe", ale jeśli chodzi o takiego prawdziwego RPGa z krwi i kości, następcę Dungeon Master, ISHAR i Eye of the Beholder (gimby nie znajo), o dziesiątki jaskiń/lochów do splądrowania, tawern do zwiedzenia, o bycie kim się chce i kreowanie własnych historii to SKYRIM wciąż jest the best.

Odnośnik do komentarza

Ha, widzę że mamy podobne gusta "growe". Dla mnie Skyrim od pierwszych chwil na ps3 (a potem na ps4) stał się grą namber łan w osobistym rankingu. Urzekł mnie szczególnie surowy nordycki klimat, genialna muzyka (Jeremy Soule!!) oraz wspaniale oddane lore Elder Scrolls z czytaniem książek na czele :)Uwielbiam tą grę za każdy aspekt, za wyjątkiem nieco drewnianej mechaniki (tu niedoścignionym wzorem jest dla mnie DDogma). Pomimo wbicia platyn na ps3 i ps4, gry nie usunąłem z dysku i nadal od czasu do czasu gram - już nie dla trofików/nagród ale dla samej frajdy, dla chęci powrotu do wirtualnego świata za którym się na swój sposób tęskni. Ponadto po dodaniu opcji Survival, gra robi się naprawdę wymagająca. Trudność porównywalna do survivalu w F4, a może nawet jest ciut trudniej. 

Odnośnik do komentarza

(pipi). Pamiętam jak na PS3, jednej z domyślnych platform na premierę (jest ich tyle, że można już nie pamiętać :D) Bethesda nie potrafiła ogarnąć technicznie dodatków i zaliczyły one ogromne opóźnienie przez co do dzisiaj ich nie ograłem mimo kupienia ich z góry. W końcu będę musiał wrócić do swojej gry, gdzie po ponad 150 godzinach ją splatynowałem, a dodatki do dzisiaj czekają na ogranie. :)

Odnośnik do komentarza

A to ma jakieś znaczenie :)? Faktycznie, nie zauważyłem nawet, że jest tyle tematów o Skyrimie. U podstawy to ciągle ta sama bardzo dobra gierka, a tematu w dziale Switcha nie ma, więc podpiąłem do ogólnych wrażeń też moje 3 grosze o wydajności tej konkretnej wersji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.