Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Battlefield Bad Company 2



 

battlefield-bad-company-2-logo-review.png

 

cena: 1 USD

Link do AppStore

 

Jest tanio i wykwitnie, więc ja zapalony miłośnik serii BF:BC rzuciłem się z radością. I niestety przystopowało mnie dość szybko. Ale po kolei

 

Gameplay

To co z pewnością wyróżnia ten tytuł jest fajnie rozwiązane sterowanie. Ekran podzielony jest na dwie "wirtualne" części. Część lewa odpowiada za ruch przód/tył/strafe, a prawa strona za rozglądanie. Rozglądanie się dookoła następuje przez przesuwanie palcem po dotykowym ekranie. Tak samo również chodzimy do przodu - przesuwamy palec po lewej stronie ekranu w górę i już pędzimy przed siebie. Jest to zaskakująco wygodne rozwiązanie: bardzo szybko "adaptowalne" i dość intuicyjne. Dzięki temu ogranicza się bardzo ilość ikonek na ekranie i można wprowadzić - uwaga - tryb celowanie. Znany z "dorosłej" wersji tryb gdzie nie strzelamy z biodra tylko przez przyrządy celownicze. Dokonujemy tego wciskając guzik celowanie w lewym dolnym rogu ekranu. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie i daje mnóstwo frajdy. Ktoś pisał, że sterowanie dotykowe w FPSach to lipa, a tu się okazuje, że potrafi być bardzo wygodne. Gra jest zróżnicowana jak poprzedniczka, mamy oczywiście do dyspozycji również pojazdy (steruje się nimi analogicznie jak piechurem). jednak wada leży gdzie indziej ...

 

Grafika

Porażka - jedyne słowo jakie ciśnie mi się na usta. Ja rozumiem, że nie jest to najwazniejsza rzecz w grach, ale bez jaj. O ile na iPhone to wygląda jeszcze jako tako, o tyle na iPadzie szczypie w oczy! A po takim IB czy Rage to już zupełnie czuję się jak w grze robionej przez Gameloft na Nokię 6600... masakra. Polecam jedynie ze względu na cenę, jeśli gra kosztowałaby cent więcej to olałbym, a tak jest to miły "odskocznik" (choć w zasadzie to polecam inne)

Filmik z gameplayem (widać fajnie pokazane sterowanie - od 1:30)

 

 

 

Filmik dobitnie pokazujący tą paskudną grafikę:

 

 

 

Screeny:

 

a8253e17d79255807bf9ad5c7b36caa6.jpgbattlefieldbadcompany2foriphone1.pngscreenshot1_1292413081_13c15ef2391d0ef236573a3f82f09519.jpgbattlefield-bad-company-2-ios.jpg

 

Odnośnik do komentarza

UUxiu.png

 

 

Tytuły, które mogę polecić na iPada. Mam jeszcze kilkanaście innych, ale w te gram regularnie i mogę stwierdzić jednoznacznie że powinny być w pierwszej kolejce do zgarnięcia z AppStore.

 

Grał ktoś w Gangstar 2, to wzorowane na Vice City? Nie wiem czy warto się skusić. Pierwsza część w LA była taka sobie. Ciekawy jestem czy dużo poprawiono?

Odnośnik do komentarza

W BF jest multiplayer?

 

sorki, że tak późno - tak jest multiplayer. Możemy grać online, bluetooth albo direct z innym ipadem/iphonem/ipodem.

 

menu wygląda tak:

zdjcie1s.jpg

 

ja gram online. loguje się danymi z konta EA, potem wybieram serwer (jest lista)

 

Najczęściej gram Team Deathmatch 2 na 2. Na mapie porozrzucane są bronie, które można podnosić. Niestety gra online cierpi na syndrom connection error, gdyż nie zawsze pozostali zawodnicy dysponują dobrym łączem. Ogólnie polecam na 10-20 minut zabawy. Dobrze działa WiFi w Złotych Tarasach, czekając na pociąg uciułałem już sporo killi

Odnośnik do komentarza

Z programów użytkowych główne jakie przychodzą mi na myśl to:

- GoodReader (już o nim pisałem)

- AppShopper (must have, dzięki niemu jestem na bieżąco z nowościami na AppStore, darmowy, polecam ściągać w pierwszej kolejności!)

- AccuWeather (pogodynka za free)

- River Of News (czytnik RSS, odchodzę od niego na rzecz...)

- Pulse News (czytnik RSS w bardzo ciekawej graficznej formie)

- Friendly (do Fejsbuka)

- Flipboard (program roku 2010, fajny ale zbyt mocno to wszystko wymieszane, wolę Pulse News)

- pkt.pl HD (książka firm, polski program, bardzo przydatny)

- WordPress (wiadomo)

- GameCenter (na bieżąco z nowościami na rynku gier)

- AppAdvice (newsy, nowości etc. często aktualizowana baza informacji o iPadach, iPodach i iPhone'ach, ci sami twórcy co AppShopper, tyle że płatny)

- CNN (niusy ze świata)

- PSN Friends (jak ktoś chce jest też podobny program do Xbox Live)

 

Druga lista:

- CalculatorLab (darmowy kalkulator, przydatny w pracy choć nie robi pasków)

- Speed Test (mierzy prędkość łącza)

- Inspire Pro (mazanie pędzlem, choć wolę...)

- SketchBook (rewelacyjny kombajn dla designerów lubujących się w tworzeniu grafiki rastrowej, przydałoby mi się coś podobnego do grafiki wektorowej)

- Przepisownik (przepisy kulinarne)

- Google Earth

- Mercury (druga przeglądarka z której korzystam, obecnie wolę)

- Atomic Web

 

Multimedia:

- VLC (nie korzystam z niego)

- ipla (wersja na iPhonea, czekam aż wyjdzie wersja na iPada)

- oPlayerHD (jak z VLC)

- modizer (polecam fanom oldschoolowych, 8bitowych brzmień, prze ogromna biblioteka!)

- Tunemark (radio, choć polecam...)

- TuneIn Radio (rewelacyjnie wykonany program, mapy, katalogi, możliwość nagrywania audycji radiowych z całego świata)

 

Do tworzenia tekstów wystarczą mi "Notatki", wrzucam to na maila i obrabiam w Wordzie na dużym lapku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W BF jest multiplayer?

 

sorki, że tak późno - tak jest multiplayer. Możemy grać online, bluetooth albo direct z innym ipadem/iphonem/ipodem.

 

menu wygląda tak:

zdjcie1s.jpg

 

ja gram online. loguje się danymi z konta EA, potem wybieram serwer (jest lista)

 

Najczęściej gram Team Deathmatch 2 na 2. Na mapie porozrzucane są bronie, które można podnosić. Niestety gra online cierpi na syndrom connection error, gdyż nie zawsze pozostali zawodnicy dysponują dobrym łączem. Ogólnie polecam na 10-20 minut zabawy. Dobrze działa WiFi w Złotych Tarasach, czekając na pociąg uciułałem już sporo killi

 

Pomijając fakt rozłączania internetu, czy sam gameplay w multi jest przyjemny? Czy też z czasem sterowanie jest męczące?

Odnośnik do komentarza

Pomijając fakt rozłączania internetu, czy sam gameplay w multi jest przyjemny? Czy też z czasem sterowanie jest męczące?

 

Maksymalny czas jaki spędziłem na jednej rozgrywce to było 30 minut. W tym czasie bawilem się dobrze, sterowanie nie meczylo. Jasne ze na dłuższa metę podejrzewam, ze może to po prostu irytowac. To jest ewidentny dodatek, ot taka zabawa na szybko. Długo w to pewnie nie pogram, bo jak mam 20 mińut to już wole World of Goo.

Odnośnik do komentarza

Miala byc rewelacja a jak dla mnie to na iP Skyfire jest przereklamowane i wole jednak Safari. Najwiekszy minus to wlasnie to, ze muli i na iPadzie lepiej nie bedzie. Szkoda to kupowac imo. Wole wtyczke do Safari i flash bangla az milo - strony typu www.2advanced.com, reklamy na stronach, wszystko dziala pieknie.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

porcja ode mnie, większość darmowe, jedna płatna

 

Adobe Photoshop Express

cena: za free

szybki, łatwy w obsłudze, posiadający podstawowe funkcje edytor zdjęć na iPada. I do tego darmowy. Uzywam jak potrzebuję kadrować np. screeny z iPada. Byłby idealny gdyby dodano jeszcze możłiwość kreślenia po zdjęciach. Tak czy tak polecam do szybkich zmian

Screen:

 

pselements.jpg

 

 

 

Guns’n’Glory

cena: 0,79 Euro/1 USD

link do AppStore

bardzo lubię rozgrywki typu TowerDefense więc gra wciągnęła mnie totalnie. Klimat: dziki zachód. Cel: nie dopuścić aby konwój przeszedł przez dolinę. Środki: wszystko - kowboje z pistoletami, gringo z dynamitem, indiańce, armaty... jest co robić. Każdą jednostkę można ulepszyć 3 razy co zwiększa jej siłę rażenia oraz szybkość. Polecam bo wciąga okropnie

Screeny:

 

gunsnglory-free-iphone.jpg

gunsnglory-free-free.jpg

162874c79cbfb79471_mzl.xuqeudbn.320x480-75.jpg

 

 

 

Touch Tanks

za free

link do AppStore

szybka fajna naparzanka multiplayer online. Widok z góry, wygodne sterowanie (choć wymaga treningu - jedną ręką jeździmy czołgiem, drugą obracamy niezależnie lufą i strzelamy). Fajne mapy, dostępne bonusy w postaci powerupów. Gra za free, ale doi kasę poprzez możliwość kupowania nowych czołgów za kredyty (a te kupuje za prawdziwą kasę ofcoz). nie kupowałem, gram podstawowym sprzętem i jest fajnie

Screen

 

original.jpg

 

 

 

Stair Dismount

za free

link do AppStore

prosta gra dla sadystów. rozgrywka polega na spychaniu ludzika ze schodów tak, aby poniósł jak największe obrażenia. Najpierw ustawiamy gdzie chcemy go uderzyć (plecy, nogi), ustawiamy kąt uderzenia oraz siłę i patrzymy jak postać leci ze schodów łamiąc sobie kończyny i różne części ciała (kręgosłup, czaszkę). Za każde złamania dostajemy punkty. Są Highscores na poszczególnych planszach (różne rodzaje schodów). Oczywiście jak ktoś ciężki portfel to można kupować ulepszenia, np. na ludzika wrzucić znajomą facjatę z Facebooka....

 

stair-dismount-universal-free.jpg

stair-dismount-2.png

photo-4.jpg

 

 

 

Bezkartek.pl

za free

Aplikacja umożliwiająca dokonanie zakupów z sklepie internetowym bezkartek.pl bezpośrednio na ipada. EBooki posegregowane tematycznie i w języku polskim

Odnośnik do komentarza

Real Footbal 2011

 

mzi.dalsamfa.175x175-75.jpg

 

cena: 0,79 Euro - proponuję kupić zanim zmienią cenę na wyższą

link do AppStore

 

clipboard01.jpg

 

Kiedy jeszcze byłem szczęśliwym posiadaczem PSP sporo godzin przegrałem w kopanki jeżdżąc autobusem bo Warszawie. Mam zdecydowanie sentyment do tego gatunku w przypadku kieszonsolek (na PS3 w ogóle nie grywam). RF2011 zdecydowanie mi podpasował, więc polecam innym. Po pierwsze świetne sterowanie i mnogość ruchów, które można dość szybko opanować. Po lewej mamy kółko odpowiadające za bieganie (bez rewolucji), po prawej zaś dwa przyciski - A i B. A to strzał B to podanie. Trick polega jednak na tym, że w zależności od sposobu "kliknięcia" w B zależy w jaki sposób podamy. Jeśli naciśniemy raz, będzie to zwykłe podanie. Jeśli przytrzymamy, będzie to podanie na dobiegnięcie. Jeśli natomiast podczas wciskania B przesuniemy palem w górę, będzie to lob. Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku strzału. System sprawdza się świetnie i po dwóch meczach potrafimy już tworzyć ciekawe akcje. Co więcej, podczas biegu możemy robić tricki. Robimy je poprzez wykonywanie gestów na iPadzie, w dowolnym miejscu. Jeśli klikniemy raz będzie to klasyczny zwód, jeśli np. nakreślimy kółko piłkarz zrobi "obrót" na piłce. Taki system dość łatwo umożliwia widowiskowe rozegranie meczu i mnie bawi jak cholera.

Na plus zaliczam grafikę, w szczególności płynność animacji: piłkarze ruszają się fajnie i całość cieszy oko. Minusem jest trochę gra bramkarzy, ale i tak potrafią napsuć krwi. Znawcą piłki nie jestem, ale polecam bo miło jest dziabnąć na szybko jeden meczyk podczas nudnej podróży. A cena atrakcyjna

 

Screeny:

 

134851.png

 

realfootball20113.jpg

 

mzl.cqvubmyz.320x480-75.jpg

 

 

Trailer:

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Fakt. Sam jeszcze kilka tygodni temu byłem zagorzałym zwolennikiem Androida, ale od kiedy dostałem w swoje ręce wytwór z Cupertino i to nie jakiś najnowszy owoc z drzewa Apple'a a zwykłego iPoda, to muszę przyznać że jestem pod ogromnym wrażeniem OeSu na którym przyszło mi w związku z tym funkcjonować. Płynność, intuicyjność i niezawodność to chyba te cechy które zrobiły na mnie największe wrażenie. I o ile iPhone'a sobie nie sprawię, to iPad'a biorę dość poważnie pod uwagę jako następny, pilny zakup.

Odnośnik do komentarza

A ja wybrałem jednak pierwszego iPada. Czekanie na 2 może oznaczać równie dobrze że kupimy go za kilka tygodni lub kilka miesięcy, a jeśli ktoś przez tyle czasu obędzie się bez tego co oferuje iPad, to oznacza to, że powyższy w ogóle jest mu nie potrzebny (to nie moja opinia, ale się z nią zgadzam). Dodam jeszcze kwestię ceny, ja swój egzemplarz kupiłem za pieniądze za które następcy przez następne pół roku od premiery nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Na pewno nie kilka miesięcy :)

 

Apple odświeża swoje produkty średnio co rok :)

Tyczy się to wszystkich sprzętów - niebawem powinien też nastąpić update Macbooków.

 

Jeszcze z ciekawości zapytam, za ile kupiłeś i gdzie ;)?!

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze kwestię ceny, ja swój egzemplarz kupiłem za pieniądze za które następcy przez następne pół roku od premiery nie kupię.

Po wyjściu iPada 2 będą jeszcze tańsze, więc jak ktoś do tej pory swojego egzemplarza nie kupił, to te dwa miesiące go raczej nie zbawią.

Odnośnik do komentarza

Wyczaiłem na forum MyApple, sprzedawca zakupił wersję 3G i pozbywał się wersji wifi. Dałem 1600 co jakąś rewelacją nie jest - widziałem egzemplarze które poszły za 1200 plnów, ale na tyle mogłem sobie pozwolić, więc przełknełem cenę i nie szukałem dalej, zwłaszcza że pozbyłem się netbooka, a iPad lepiej wpisuje mi się w przeznaczoną mu rolę. Rolę z myślą o której kupiłem netbooka, ale się zawiodłem.

 

iPady 1 stanieją po wyjściu drugiej generacji, to nie ulega wątpliwości. Ale czy aż tak bardzo i czy cena ma mi przez to dyktować kiedy dokonać zakupu ? Policzyłem oszczędności i stwierdziłem że mogę pozwolić sobie na kupno, więc kupiłem. A że używany ? Mnie to nie przeszkadza. Na razie :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.