Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak: czekanie na ipada2 to pieśń przyszłości, jak to ładnie ktoś ujął jeśli się go nie potrzebuje teraz to nie potrzebuje się go zapewne w ogóle... ja traktuję go już jak przedłużenie ręki: od notatek, po maile i czytanie praktycznie wszystkich gazet w wersji elektronicznej. możecie wierzyć lub nie, ale jak mi się nudzi w pociągu, to możliwość szybkiego pobrania nowego numeru wyborczej czy polityki jest bardzo wygodne.

poza tym nowa wersja będzie piękna, ale będzie posiadać zbędne dla mnie ficzery: kamerka i takie tam. ja do tej pory korzystam z iPhone 2g (dopiero teraz będę zmieniać na 4, bo dopiero teraz uważam, że warto, a wersja 3gs to był już totalny zamach na nasze portfele)

 

Wracając do aplikacji - muszę posegregować po trochę tego ostatnio wpadło (i moje konto to odczuwa boleśnie), ale wcześniej zapytam: grał ktoś w Dead Space na iPada? Pytam bo w cenie 7USD to wyczuwam wyciąganie kasiorki na licencję a nie na porzadny gameplay

 

link do AppStore:

Dead Space na iPad

link do informacji na iPad news

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

powiem tak: czekanie na ipada2 to pieśń przyszłości, jak to ładnie ktoś ujął jeśli się go nie potrzebuje teraz to nie potrzebuje się go zapewne w ogóle... ja traktuję go już jak przedłużenie ręki: od notatek, po maile i czytanie praktycznie wszystkich gazet w wersji elektronicznej. możecie wierzyć lub nie, ale jak mi się nudzi w pociągu, to możliwość szybkiego pobrania nowego numeru wyborczej czy polityki jest bardzo wygodne.

poza tym nowa wersja będzie piękna, ale będzie posiadać zbędne dla mnie ficzery: kamerka i takie tam. ja do tej pory korzystam z iPhone 2g (dopiero teraz będę zmieniać na 4, bo dopiero teraz uważam, że warto, a wersja 3gs to był już totalny zamach na nasze portfele)

 

Wracając do aplikacji - muszę posegregować po trochę tego ostatnio wpadło (i moje konto to odczuwa boleśnie), ale wcześniej zapytam: grał ktoś w Dead Space na iPada? Pytam bo w cenie 7USD to wyczuwam wyciąganie kasiorki na licencję a nie na porzadny gameplay

 

link do AppStore:

Dead Space na iPad

link do informacji na iPad news

Bardzo dobra gra. Zaliczylem na iPhonie (tansza wersja co prawda) ale bylem gotowy wylozyc 8 euro. Najlepsza gra na iPhone moim zdaniem, iPadowa wersja w HD nie moze byc gorsza. Zaskakuje to jak gameplay z Dead Space przystosowali do iPada/iPhone. Zdecydowanie polecam, bo masz wrazenie jakbys gral w jedynke, mimo iz ma miejsce na Sprawl. Rozwiniecie uniwersum w dobrym stylu. Swietna koncowka i wlasna historia dodaja pikanterii ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@VoytecCFC - dzięki wielkie za info, w takim razie trzeba kupić.

 

partia ode mnie:

 

Blue Block

cena: 2 USD

Link do AppStore

 

świetna, wciągająca gra logiczna z gatunku blockbusters. cel: przesunąć niebieski blok do wyjścia. przeszkoda pozostałe bloki. trzeba tak rozkminić przesuwanie bloków, aby umożłiwić niebieskiemu wyjście z planszy. wciąga i jest świetna na szybką partię nawet stojąc w korku w aucie :thumbsup:

 

Screen:

 

blue-block-for-iPad-11.jpg

 

 

 

Bounce HD FREE

cena: za darmochę

Link do AppStore

kolejna gra na szybką partię logiczno-zręcznościową. znana formuła: zamykanie piłek na coraz mniejszym rozmiarze. aby przejść poziom trzeba zamalować (rysując linie) minimum 75% planszy tak, aby piłki nie dotknęły linii w czasie malowania. polecam na szybką partyjkę

 

Screen:

 

mzl.xarzdqsr.480x480-75.jpg

 

 

 

Popplet for iPad

cena: 5USD

link do AppStore

korzystam z tej aplikacji w pracy. aplikacja służy do intuicyjnego tworzenia schematów blokowych. poprzez uderzenie palcem tworzymy nową chmurkę o dowolnym kolorze. możemy wpisać w nią tekst, możemy zaimportować zdjęcie i łączyć z dowolną inną chmurką. przypisanie jest na stałe, więc przesunięcie chmurki w bok przesuwa również linię łączącą. można zmieniać kolory ramek, tła. chmurki mają również swoje tytuły. aplikacja dla mnie super pod kątem robienia notatek, kreślenia mapy myśli, specyfikowania ogólnych idei, pomysłów. niestety jest niestabilna (potrafi wywalić do głównego menu) oraz nie kompatybilna z polskimi znakami. natomiast synchronizuje się z jej wersją sieciową (na stronie aplikacji Popplet). Jak to funkcjonuje jeszcze dokładnie nie wiem, gdyż nowa funkcjonalność wyszła w zeszłym tygodniu i jeszcze nie korzystałem. Natomiast samą aplikację gorąco polecam jeśli ktoś używa iPada jako podręcznego notatnika.

 

Screeny:

 

Popplet32.jpgpopplet-ipad-300px.jpgPoplett.jpg20100619-dxussx2jtfu8jm78uen585prmg.jpgss1.jpg

 

Odnośnik do komentarza

To teraz dwie propozycje ode mnie:

 

 

Penultimate

cena: 0,79 1,59 Euro

 

Penultimate - iTunes preview

 

Notatnik. Czaiłem się do zakupu tej aplikacji chyba kilka razy, ale kończyło się na fundamentalnym pytaniu: po co mi ta aplikacja ? Notatnik który nie obsługuje klawiatury, a jedynie odręczne pismo oferując ledwie trzy grubości pisaka i bodajże pięć kolorów do wyboru. Skromnie, a do tego zapłacić za to coś trzeba. Moje obawy były chyba jednak bezpodstawne. Chyba, bo Penultimate to wciąż dla mnie ciekawostka, której największą zaletą jest wygląd/design. Notatnik świetnie wygląda, przyjemnie się za jego pomocą notuje, a nasze notatki wyglądają. Tak - wyglądają. Lubicie ładne rzeczy bierzcie w ciemno, bo przecież do konieczności posiadania notatnika namawiać nie muszę. Namawiam jedynie by wybrać Penultimate. Warto.

 

 

Screen:

 

mzl.xjbouuzu.480x480-75.jpg

 

 

 

Neuroshima Hex

cena: 3,99 Euro

 

Neuroshima Hex - iTunes preview

 

I mamy "polski akcent". I to jaki. Znana na całym świecie planszówka autorstwa Michała Oracza przeniesiona w elektroniczne realia. I to jak przeniesiona! Sterowanie jest intuicyjne, grafika doskonała, a sama gra łatwa do opanowania, co nie znaczy że równie łatwa do wymasterowania. Samo moje zapoznanie z Neuroshimą Hex w wersji Lite (darmowa) skończyło się na dwugodzinnej sesji. Dawno żadna gra tak szybko i niezauważalnie nie zjadła mi tyle czasu, mimo że miałem tylko włączyć i przejrzeć zasady i wyłączyć. Nic z tego. Tura za turą, gra za grą i nim pomyślałem by sprawdzić która godzina, okazało się że 15 minut na zapoznanie przerodziło się w 120 minut wyrwane z rzeczywistości. Jak dotychczas żadna gra na iPada nie zasługuje wg mnie na lepszą ocenę. Warto zapoznać się chociażby z demem, w myśl potwierdzenia zasady: Polak potrafi.

 

 

 

 

 

Screen:

 

mzl.gisahvcm.320x480-75.jpg

 

 

 

Edytowane przez whitesand
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

WORLD OF GOO

 

FZeve.jpg

 

cena 7,99E

link do AppStore

 

 

 

 

"World of Goo is a multiple award winning physics based puzzle / construction game made entirely by two guys.

 

Drag and drop living, squirming, talking, globs of goo to build structures, bridges, cannonballs, zeppelins, and giant tongues.

 

The millions of Goo Balls that live in the beautiful World of Goo are curious to explore - but they don't know that they are in a game, or that they are extremely delicious.

 

Mysterious Levels - Each level is strange and dangerously beautiful, introducing new puzzles, areas, and the creatures that live in them.

 

World of Goo Balls - Along the way, undiscovered new species of Goo Ball, each with unique abilities, come together to ooze through reluctant tales of discovery, love, conspiracy, beauty, electric power, and the third dimension.

 

The Sign Painter - Someone is watching you.

 

World of Goo Corporation - Congratulations! World of Goo Corporation is the Global Leader in Goo and Goo Related Product, including World of Goo Corporation Trademark Brand Soft Drink Beverage and World of Goo Corporation Trademark Brand Facial Exfoliating Lotion. Succulent!

 

Massive Online Competition - Human players around the world compete in a living leaderboard to build the tallest towers of goo in World of Goo Corporation's mysterious sandbox. World of Goo Corporation is contractually obligated to state that everyone is a winner and is enthusiastic to celebrate everyone's tower building opportunities equally. "

 

World Of Goo to dobrze znany wśród graczy tytuł, który całkiem niedawno zdobył masę nominacji do gry roku 2009.

Gra miała premierę na iPadzie dziś w nocy i nie żałuje czekania. Mimo iż mam wersję na Mac i Wii osobiście uważam że wersja na iPada jest najlepsza. Nic nie zastąpi własnoręcznego przerzucania glucików na ekranie od posługiwania się jakimś osobnym kontrolerem. Ciekawe, że gra się po prostu łatwiej i bardziej intuicyjnie niż na innych platformach. Wersja na iPada posiada w dodatku coś w rodzaju multi i pełną obsługę Game Center.

Nic tylko brać i grać!

 

 

 

 

Cena spadła do 0.79 Euro - niestety promocja obowiązywała tylko do wczoraj.

 

Wciąż natomiast w promocji jest Resident Evil 4 iPad edition, cena tej aplikacji najpierw spadła do poziomu 0.99 Euro, a teraz Resident kosztuje 0.79 Euro. Niestety jeszcze nie kupiłem, ale opis i screeny wyglądają zachęcająco.

 

 

mzl.rsmkvyvd.480x480-75.jpg

 

 

 

Zakupiłem natomiast polecanego przez Texz'a Good Reader'a i niestesty już pierwszego dnia ta aplikacja ujawniła swoją jedyną, ale największą jednocześnie wadę - brak obsługi plików z rozszerzeniem .cbr. Chwilę poszperałem w App Store, przetestowałem kilka programów i z czystym sumieniem, do czytania komiksów w formacie .cbr (także pdf i cbz) mogę polecić Cloud Readers . Kolejnym plusem Cloud Reader'a jest bezproblemowa współpraca ze wspomnianym Good Readerem. W opcjach tej ostatniej aplikacji mamy możliwość wyeksportowania/otwarcia danego dokumentu za pomocą innej aplikacji i o ile Stanza miała problemy, o tyle Cloud Readers wszystko sprawnie "zasysa" i odczytuje. Good Reader + Cloud Readers to dla mnie optymalny tandem komiksowy na dzień dzisiejszy.

 

 

 

mzl.auxkmxfx.480x480-75.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez whitesand
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, notatki w Penultimate wykonujemy mażąc palcem po ekranie. Owszem, nie jest to optymalna forma zapisywania, ale za to niezwykle urodziwa i wbrew pozorom całkiem przydatna i naprawdę sprawnie przenosząca nasze zawijasy na ekran. Nie wiem czy coś to pomoże, ale jeszcze od czasów Androida używam aplikacji Catch. Idealne narzędzie gdy chcemy coś ważnego zanotować, a co więcej zanotować na kompie, odczytać potem na iPadzie w drodze do pracy lub poprawić w iPodzie lub iPhonie stojąc np. w kolejce. Dla mnie przykładem optymalnego zastosowania Catch jest notowanie adresów na jakie mam wysłać daną przesyłkę, by potem na poczcie odczytać potrzebne informacje i zaadresować paczkę. Lub gdy wyruszam na zakupy, a nie chciałbym o czymś zapomnieć.

 

Catch

 

 

 

mzl.fcwptazm.320x480-75.jpg

 

 

mzl.cmwsnhtp.320x480-75.jpg

 

 

mzl.ochjocox.320x480-75.jpg

 

 

 

 

 

EDIT: Penultimate podrożało do 1,59 Euro <_<

Edytowane przez whitesand
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj oficjalnie zapowiedziane zostanie coś co się odnosi do iPada. Czy będzie to nowy iPad? Dużo na to wskazuje, ale niczego nie można być pewnym.

 

e: coś takiego za jakiś czas zagramy na ipadzie: http://toucharcade.com/2011/02/28/gdc-2011-the-dirty-secret-of-superbrothers-sword-sworcery-ep/

Sprawdźcie trailer. Gierka przypomina klimatem ICO albo SOTC.

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Zgadza się Apple w krajach cywilizowanych już obcięło ceny iPada o 100usd! tylko w Polsce przedstawiciele Apple przypomną sobie o tym że obniżka była gdzieś rok po premierze iPad-a 3g :(

 

Clearance1.png

 

 

Nie wiem czy było (pisze z komórki) ale macie i patrzcie :blink: prezentacja nowego iPada

<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=qQG0XfU-bFs?version=3"><param'>http://www.youtube.com/watch?v=qQG0XfU-bFs?version=3"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=qQG0XfU-bFs?version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></object>

Odnośnik do komentarza

bez żadnych niespodzianek

Nic nowego...

Dosc slabo

 

Panowie no co Wy? A co z magical, legendary, beautiful, cool, revolutionary, wonderful i całą resztą?

 

 

Jak lubię swojego iPada i MBP tak zwyczajnie nie potrafię oglądać takich pierdół jak powyższa prezentacja. Pomijam już ciągłe programowanie odbiorcy odpowiednio dobranymi rzeczownikami ale naginanie rzeczywistości mówiąc, że na Honeycomb jest mniej niż 100 aplikacji, określanie HP jako copycat (to oni jako pierwsi wprowadzili tablet) a sobie przypisywanie zredefiniowania pojęcia tabletu (notabene określanego jako post-pc... który potrzebuje pc do synchronizacji) to już zdrowe przegięcie.

Kiedyś dziwiło mnie dlaczego ludzie określają posiaaczy jabłek mianem idiotów - teraz na swój sposób to rozumiem, bo jak inaczej określić kogoś kto łyknie ich prezentację niczym młody pelikan.

 

Kabel HDMI za 40 zielonych i 120dolarową różnicę pomiędzy WiFi a 3G skwituję wypowiedzią jednego z użytkowników engadget

 

iOS is getting so redundant for me already. If you have been with iOS for 3-4 years, some would understand this. Three products (iPad, iPhone, iPod touch) that pretty much offer the same iOS experience in different sizes sans a few minor differences. iPad 2 more of the same. The disadvantage with Apple is they have to release ONE product for that market that needs to cover an entire year. At least webOS mastermind, Matias Duarte, went for something different and fresh with Honeycomb. Give him time to polish up Android's UI since he just barely started less than a year ago. Google is allied with NVIDIA. A quad-core Android tablet will be released by the end of the year. Wait when Superman (Kal-El) gets unleashed. The A5 chip is already outdated 6-8 months from now.

 

I don't personally like Microsoft, but at least they went for something different with their OS. Android sometimes tries too hard to look liIke iOS and just becomes a cluttered mess. Glorified WinMo 6.5. iOS on the other hand is getting rather stale with the same grid rows and static icons. *yawn* Give me a damn PlayBook!

 

But stamp the Apple logo and call it "magical"," revolutionary", and "wonderful" during the keynote and it sells. Even making it thinner and offering a different color will help sell. The iSheep aren't smart. Hell, Nokia milked an outdated Symbian for years and are still the #1 volume seller in the mobile industry.

 

This might come a surprise to some Apple fans, but the freshest ideas doesn't always come from Apple. There is a world outside iOS before Apple became relevant in again with the iPod phenomenon. At some point, each product does runs its course. Look at the Sony Walkman or PlayStation brand. Or what about the RAZR? People get tired of any media darling eventually. Look at LeBron James. People are fickle. You become yesterday's favorite in a heartbeat. Fresh ideas do run out and companies end up rehashing the same old ideas that has been around for years as the next "innovation" and "gimmick."

 

Engadget gave Apple four awards for last year. I applaud Apple since 2010 was a banner year for them. I say they peaked and I don't see them repeating the same success this year even if this iPad 2 or slightly revised iPhone 4 gets released. Sales don't equal quality. Eventually, real innovation dies once competitors catch up to you or even surpass you in some way. iPhone was innovative from 2007-2010. Now you see Apple following Android's trends (multi-core, bigger 4+ inch screens, NFC, dual cameras on a tablet). But sheep think Apple is the most original.

Odnośnik do komentarza
Gameloft ponownie obniza ceny na niektore gry do 0,79€.

 

Spider-Man: Total Mayhem HD

Shrek Kart ® HD

The Settlers HD

Real Golf 2011 HD

Uno HD

The Lord of the Rings: Middle-earth Defense for iPad

Brothers In Arms® 2: Global Front HD

Iron Man 2 for iPad

Dungeon Hunter HD

Real Tennis HD

Brain Challenge™ HD

Star Battalion HD

Prince of Persia: Warrior Within HD

 

 

 

Edytowane przez whitesand
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...