Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ipad 2018 32 GB vs ipad mini 5  64GB (2019)

 

Co z tego zestawu wybrać? Chcę tablet abym miał łatwy dostęp do dokumentacji w poręcznym urządzeniu. Wchodzi się tam przez przeglądarkę internetową więc nie jest to obciążające (tekst i rysunki 2D ze skalowaniem), jest świetnie zoptymalizowane. Plus kilka PDFów. 

 

Będę używał tego też do grania, multimediów, internetu i czytania.

 

Nie chce tabletów innych producentów bo te będą wspierane jeszcze przez kilka lat. O ile przy telefonie mi nie przeszkadza wspieranie przez góra 2 lata tak przy tablecie oczekuję jednak aktualizacji przez kilka lat. 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

mini jest mocniejszy, ale mniejszy ekran i chyba drozszy o 100$, ipad 2018 ma większy ekran, słabsze bebechy i tańszy. Zależy też co potrzebujesz do zycia, ja mam ipada 2017 32gb i te 9,7 cala jest spoko, taki hearthstone śmiga za(pipi)iście, BTD 5 też śmiga, z 32gb nawet połowy nie zapchałem, jak foty i dokumenty to na dropboxie trzymam. a tak to streaming, No ale jak ciągniesz torrenty, czy masz muzykę w plikach, no to fakt może być być cienko.

Odnośnik do komentarza

@estel, @Orzeszek

 

Pamięć nie jest problemem wszystko mam online jedynie kopie zapasowe na dyskach. Pamięć jedynie będzie robić przy aplikacjach. 

 

Za 2018 jest cena, nówkę znalazłem za niecałe 1400 zł 32GB oraz większy ekran. Za mini jest 3GB ramu i najnowszy procek od Apple plus 64GB pamięci a to wszystko za 500 zł więcej. Mniejszy ekran nie wiem czy to będzie problem. Teoretycznie zaleta bo będzie to bardziej kompaktowe. Mam trochę dylemat właśnie bo to sprzęt na lata. 

 

Wersję 2018 miałem w tamtym roku ale szybko zmieniłem ją na surface pro 2017 wersji bo mi padł wtedy laptop a potrzebowałem czegoś on the go. Teraz mam już normalnego mocnego lapka a szukam czegoś bardziej kompaktowego do podróży, czytania w łóżku czy używania w pracy do sprawdzania dokumentacji czy rysunków. Wiadomo jak będzie luźniej w pracy to wlecą gierki czy multimedia. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

mi ipad 9,7 zastąpił laptopa, mam klawiature na bluethooth i można pisać sobie komfortowo shitposty na forumku i discordzie, jeśli gierki to nie wiem co cie jara. Mini dla mnie byłby za mały, miałem tablet 7 cali  kiedyś no i średnio mi sie użytkowało.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

I tak na tym filmów i seriali nie będę raczej oglądał chyba ,że kilka razy w roku trafi się jakaś podróż czy luz w pracy. Głównie youtube pewnie bo w domu jak coś będę oglądał to na 100% na TV jeśli chodzi o filmy i seriale. Kamera w tablecie dla mnie jest zbędna. Laptopa też mi to nie zastąpi bo lubię sobie czasem pograć na PC czy popracować z prezentacją, excelem, obróbką zdjęć czy tekstem. 

 

Nie wiem jak z czytaniem, na 10 calach raczej z tym nie będzie problemu gorzej chyba z 8. Przejdę się do sklepu i zobaczę jak to wygląda a docelowo i tak pewnie zamówię przez neta. Sam właśnie nie wiem jak traktować ten ekran 8 cali, czy jako minus czy plus. Najbardziej korci mnie lepszy ekran, procek i ram, przez to też zakup wydaje się bardziej przyszłościowy.  Z drugiej strony to będzie tylko zabawka używana sporadycznie a 500 zł piechotą nie chodzi. Jednak różnica w cenie całkiem uzasadniona parametrami. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 1 rok później...

Ja mam iPada i slim folio, świetnie się korzysta z takiego sprzętu. Wiadomo klawiatura niepełna, nie da się na tym komfortowo pracować ale do pisania wiadomości, forumka czy poczty jest idealnie. 

 

Ta firma robi genialne tablety, do tego to wsparcie. U mnie spokojnie zastępuje laptopa na wyjazdach. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy później...

Kupiłem sobie w promocji za 250$ iPada 9. W zasadzie dokładnie wiedziałem czego się spodziewać, to nie mój pierwszy iPad, i dokładnie to dostałem. Wszystko śmiga błyskawicznie i wygląda super. Minusy? Archaiczny wygląd, ekran oddalony od szyby. I nie działa Divinity 2, bo było jednym z powodów kupna tabletu. No ale cena 250$ wynagradza wszystko. Za taką kasę zdecydowanie polecam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
On 10/25/2023 at 2:20 AM, Goldie said:

A grał może ktoś w Kotory albo baldura? Zastanawia mnie kwestia sterowania, czy da się to ogarnąć.

 

Polecam kupić po prostu myszkę na bluetootha, od razu we wszystko gra się lepiej. Ze strategii polecam bardzo Company of Heroes, Total War Medieval 2. Pod warunkiem posiadania myszy. W Baldury i Kotory można grać na ekranie i gra się ok. Ale w Baldura też lepiej myszą

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.