Skocz do zawartości

1080p przez DVI-HDMI


LooKaZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da sie jakos ustawic prawidlowe 1080p poprzez taki typ polaczenia na kompie? Przez D-sub wszystko gralo, ale myslalem ze po HDMI bedzie lepiej, a tu ekran jest jakis obciety, nie widac paska zadan, dopiero jak zmieniam rozmiar puplitu w sterownikach gf7600gt to jest ok, ale wtedy rowniez zmniejsza mi sie rozdzialka troche. Tak wiec czy da sie cos z tym zrobic czy wyrzucilem cale 15 zl w bloto? : p

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Jak podlaczalem swoje Vaio przez hdmi do plazmy Samsunga i Bravii to poprostu wlozylem kabel i od razu mialem 1080p na tv. Matryce w lapku mam rowniez full hd. Do tego opcje w panelu nvidii sa przejrzyste i bez problemu moglem sobie wszystko ustawic inaczej czyli mniejsza rozdzialke itd.

Odnośnik do komentarza

Proporcje obrazu nie maja nic wspólnego z rodzajem podłączenia jak w tym wypadku HDMI czy D-Sub. Sam podłączałem kompa pod TV LE32B550 za pomocą D-Sub (analogowo) a potem przez HDMI i 1080p było normalnie na cały ekran. Różnica będzie jedynie w ostrości obrazu na korzyść HDMI.

Podłączasz przy wyłączonym kompie ? Ustawiłeś dobre odświeżanie ? Popatrz w panelu Nvidii tam masz różne opcje jak rozciąganie ekranu.

Odnośnik do komentarza

Coz wyglada na to ze ten TV nie obsluguje trybu PC przez HDMI. Choc to dziwne bo z instrukcji jakby wynikalo ze port HDMI1 jest specjalny pod PC. No nic trzeba wrocic na poczciwe VGA.

 

Jaki tryb pc ? LoL. Albo masz obraz po hdmi albo go nie masz. Jak cos jest nie tak z obrazem to ustawienia obrazu w tv lub w sterowniku karty graficznej. Nie ma czegos takiego jak specjalny hdmi z trybem pc pod komputer.

Odnośnik do komentarza

Nie ma specjalnego HDMI do podłączania PC. Jedynie jest HDMI (DVI) jeżeli masz starszy kabelek niż w standardzie 1.3 to podłączasz do HDMI DVI jak jest problem z obrazem i dźwiękiem. Takie coś jest w Samsungu.

Jak masz uciety obraz w 1080p to albo masz w sterownikach coś poprzestawiane albo w telewizorze na pilocie masz przycisk do zmiany formatu obrazu i wybierz 16:9.

Odnośnik do komentarza

Czytalem pewne fora i chodzi o to, ze nie wsyzstkie TV wyswietlaja obraz z PC w sposob 1:1 (pixel w pixel) tylko w trybie OVERSCAN, co wlasnie prowadzi do tego obcinania krawedzi obrazu. A juz pomijajac to, to przez HDMI mam taka "dziwna"" czerwona czcionke, tez gdzies juz o tym czytalem. Chyba nie da sie nic z tym zrobic. Ale jak pisalem przez VGA wyswietla naprawde dobry obraz, wiec nie ma specjalnego problemu. Dzieki za odpowiedzi.

Edytowane przez LooKaZ
Odnośnik do komentarza

A nie idzie w jakoś zmienić softu i odblokować funkcje z lepszego modelu ? Ja w menu serwisowym zmieniłem z B550 na B630 i odblokowałem z droższego modelu odtwarzanie filmów z USB (mój miał tylko foto i mp3 z usb) i PiP.

Ja tam czasem podłączam kompa pod TV i w 720p zapuszczam gierki :)

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie czy ten nowy soft do mojego modelu cos by pomogl, choc chyba z opisu zmian nic na to nie wskazuje... http://support.sony-europe.com/tvhc/downloads/downloads.aspx?site=odw_pl_PL&f=FW_BraviaM5163&ch=3&m=KDL-32S5600

Tylko sie troche boje tego uaktualniania, zeby sie czasem cos nie pochrzanilo calkowicie, a co dopiero wgrywac soft z innego modelu.

 

Edit:

Korcilo mnie i jednak wgralem nowszy soft, skoro ty wgrales nawet z lepszego modelu, to pomyslalem ze nie ma sie co bac. Tak wiec mnie zmotywowales :) No i jednak dzieki temu udalo sie w koncu uzyskac prawdziwe 1080p. Doszla mi wlasnie ta brakujaca opcja "pole wyswietlania", ktora ustawilem na "wszystkie piksele" no i juz jeden problem z glowy. Pozostaje tylko ta czerwona czcionka...

Edytowane przez LooKaZ
Odnośnik do komentarza

Widzisz jak fajnie :) Cieszę się, że udało ci się :)

ps. Ja nie wgrywałem softu ja po prostu zmieniłem w menu serwisowym sobie model telewizora z B550 na B630 i to mi odblokowało funkcje.Bo ten sam soft jest w całej serii TV . Samsung sprytnie poprzypisywał różne funkcje do modeli w jednym sofcie i za darmoche robimy sobie droższy model.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.