Skocz do zawartości

Inne serwisy dystrybucji cyfrowej (GOG, GMG, Origin i inne)


Mq

Rekomendowane odpowiedzi

A prosze. Szkoda troche ze tak z losowo sie pojawia i nie wiadomo kiedy, strach cos kupować na GoG'u bo zaraz bedzie mozna linkowac ze Steama i kasa poszla. A ostatnio zauwazylem ze coraz wiecej tam kupuje gierek bo jednak sfera DRM-free i robieniem z gierka co mi sie podoba przypadla mi do gustu.

Odnośnik do komentarza

Mediowy gigant IGN ogłosił, że kupił Humble Bundle, aczkolwiek nie ujawnił szczegółów tego przejęcia. To dość ważne wydarzenie, bo Humble Bundle od 2010 roku wprowadziło trochę zmian w swojej działalności, dodając chociażby wydawanie gier, płacenie twórcom za gry oferowane w ramach abonamentów, itd.

IGN zapewnia, że Humble Bundle pomimo przejęcia nadal będzie działać niezależnie. Zostaną co prawda wprowadzone zmiany w modelu biznesowym, ale IGN deklaruje, że nie będą one znaczące. To samo ma dotyczyć kwestii zatrudnionych pracowników. Humble Bundle dzięki przejęciu ma zyskać środki na zwiększanie swojego zasięgu, a więc i kwot zbieranych na wsparcie działalności charytatywnej.

 

Źródło: https://www.gamasutra.com/view/news/307546/Humble_Bundle_has_been_acquired_by_media_giant_IGN.php Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Z forum łowcygier.pl:

 

"Ciekawy artykuł o potencjalnych przyczynach zakupu Humble Bundle przez IGN: http://gonewiththewin.com/why-humble-bundle-sold-out-itself-and-over-100-million-customers/

 
W telegraficznym skrócie - chodzi o dane osobowe, takie jak:
 
* Imie / Nazwisko
* e-mail
* kraj
* konto Steam
* konto paypal
* adresy IP
 
Około rok temu regulamin Humble Bundle uległ zmianie, dodano następujący dopisek:
 

 

If Humble Bundle or substantially all of its assets are acquired, or in the unlikely event that Humble Bundle goes out of business or enters bankruptcy, user information would be one of the assets that is transferred or acquired by a third party. You acknowledge that such transfers may occur, and that any acquirer of Humble Bundle may continue to use your Personal Information as set forth in this policy.
 
Po co im takie dane można by zapytać. Reklamy. Właściciele IGN są założycielami jednej z największych platform dostarczających rozwiązania z zakresu reklam internetowych. Więcej danych o internautach -> lepiej dopasowane reklamy -> więcej klientów chętnych wykupić u nich reklamy -> więcej kasy.
 
Program partnerki uruchomiony w zeszłym roku również doskonale wpisuje się w taki scenariusz - pozwala śledzić przychodzącego klienta.
 
W tym świetle, stwierdzenie o nienaruszaniu sposobu w jaki działa Humble Bundle może być jak najbardziej prawdziwe. Ich nie obchodzi sprzedaż gier tylko dane tych którzy je kupują. To my jesteśmy towarem w tej transakcji." [*]
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A to śmiecie. Niestety nic nowego, każda strona, aplikacja i usługa w dzisiejszych czasach śledzi co tylko może. Każde Wasze kliknięcie w jakąś stronę/aplikację generuje informację, która jest zapisywana na serwerze. Dane, dane, dane. To dlatego Google zrobiło captchę na której "uczy się" rozpoznawanie obrazów, to dlatego powstał Android, to dlatego robi się tych inteligentnych asystentów głosowych jak Alexa czy Google Home. Tutaj jest to o tyle drażniące, że nawet jeśli płacimy pieniędzmi za produkty to i tak jesteśmy sprzedawani.

Odnośnik do komentarza

Jest akurat AMA z pracownikiem HB https://www.reddit.com/…/we_are_wolfire_games_crea…/dogbpff/ i...
"That article is certainly alarming! I did a few minutes of Internet research to see if there's anything to it. It turns out basically everything in that article is factually incorrect.
The privacy policy was not secretly changed in 2017. According to web archives, that privacy policy has been there since at least 2011: https://web.archive.org/…/…//www.humblebundle.com:80/privacy
Tax write-offs don't work like that. The charity donations given through Humble Bundle are not income, and can't be taxed or deducted. That whole section is not even theoretically possible.
Humble Bundle does not take any cut from bundles beyond what users specify on their sliders. The majority always goes to developers.
I don't think there's anywhere near 100 million customers. Where did that number come from? It seems like the author confused "dollars donated to charity" with "Humble Bundle customers".
Humble Bundle is not an advertising company, and for that reason, even if you think they're entirely mercenary and evil people, they don't want any user info beyond what is absolutely necessary for the service to work. They need your login info so that you can log in, and they need your purchase history so that you can download the games you own. Any info beyond that would only use up effort, storage space, and open them up to liability in case of a security breach.
On the other hand, the website that wrote that article relies entirely on advertising, and is therefore actively selling your information for profit, while condemning that exact activity. The only reason they wrote that article is to get you to go there, so that they can sell you as a product to advertisers. They wanted it to be inflammatory so it would spread.
I have mostly sworn off arguing on the Internet, but I'm a bit touchy about fake news recently, especially when it's about friends and family."
Możemy odwołać alarm

Odnośnik do komentarza

taaa, sr,anie w banie a Google Analytics załączone na stronie jak na 98% innych stron

 

MvyPV4S.png

Ten artykuł i wnioski jakie są w nim wysuwane mogą być naciągane, jasne, aczkolwiek nie ma dzisiaj w Internecie już strony, która brałaby od Ciebie tylko login i hasło i nic więcej. Ot, śledzi się chociażby kto na jakie przyciski i gdzie klika, żeby optymalizować layout, umieszczać elementy w bardziej widocznych miejscach, wiedzieć które funkcje są najbardziej używane itd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza


Ciekawy artykuł o GOGU. W skrócie, na gogu starają się o spolszczenia z najlepszych lokalizacji (chyba po roku 2000 był boom) i to nie tylko od CD Ppojectu, ale i będzie Cenega). A nawet planują wdrożyć nieoficjalne spolszczenia.
Tylko coś na filmiku redaktorzy z GryOnline powiedzieli, że Gothic 1 na Steam jest bez dubbingu, a na Gogu jest spolszczony full pro. A przecież raven pisałeś że jest pełne spolszczenie Gothica na Steam. Ktoś się pomylił, ale myślę że raczej redaktorzy Gry Online :)
 
Odnośnik do komentarza

Oj nie, jak coś pisałem, to właśnie że NIE MA po polsku na Steamie. Dużo kultowych tłumaczeń nie wylądowało na Steamie. Gothica to ja nawet na płycie z polskim tłumaczeniem kupiłem w jakiejś kolekcji za 30 zł żeby wyciągnąć pliki i podmienić w Steamowej instalacji. Gorzej, że nie mam napędu DVD przecież :).

 

No te spolszczenia na GOG-u to wyśmienita sprawa, nie powiem.

btw te wszystkie serwisy to jest k,urwa żenada, pińcset newsów że GOG po polsku ale nikomu nawet się zalinkować nie chciało do strony z promocją na polskie gry, pod filmikiem który wrzuciłeś też nic nie ma

Odnośnik do komentarza

Pamiętam że ktoś miał podobny problem . Zapomniałem że na Humble po kupnie monthly uruchamia się automatyczna subskrybcja. Pociągneli pieniądze z Paypal-a , czy idzie teraz jakoś to anulować jeżeli nie użyłem kodów?

Odnośnik do komentarza

Tak, idzie zagadać. Selene nie pracuje w supporcie Humble Bundle, a właśnie tam bym się proponował udać. Będziesz potrzebował numeru transakcji który przychodzi na tym takim czerwonym rachunku, który HB wysyła po każdej zapłacie. Po prawej stronie mniej więcej na środku, zaczyna się od "#". Nie wykorzystuj kodów i poproś po prostu o anulowanie, anulują Ci po tym jak się spytają o numer transakcji. Tak było w moim przypadku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oh yeah, fantastyczny bundle. Gdybym nie miał RE5 to byłbym w ogóle zachwycony. Tak coś czułem, że early unlocki nie są jakieś super super imponujące, więc coś fajnego się czai w ukryciu :). Nie pamiętam w sumie kiedy byłem zawiedziony zawartością monthly.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...